Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Krytyczne luki w Windows Media Player

35 postów w tym temacie

de99ial

Windows Media Player w wersji 9 i 10 zawiera luki, które można wykorzystać do zaatakowania komputera. Wystawienie na atak może nastąpić po otwarciu specjalnie przygotowanej playlisty .asx. Playlisty tego rodzaju otwierają się automatycznie w przeglądarkach, więc wystarczy wejść na felerną stronę aby komputer był otwarty na atak.

Przeczytaj cały tekst "Krytyczne luki w Windows Media Player" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty wszelkich ułatwień. Samo ma się uruchamiać, samo konfigurować, samo instalować, samo to, samo tamto. U żytkownik niczego sam nie musi, bo wszystko samo. Instalacja programów ma być łatwa, to jest też łatwa dla złośliwego oprogramowania.
Nie wiem, kto zrobił te badania, ale podobno w komercyjnych firmach zajmujących się tworzeniem aplikacji wszelkiego rodzaju, bezpieczeństwo jest mało istotnym zagadnieniem. Ma działać, ma się spodobać klientowi i ma być łatwe w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mi się stało... Gdy przeczytałem tytuł tego newsa zacząłem tarzać się po ziemi i zanosić ze śmiechu ;) ... Teraz śmiech ustał a ja zacząłem się zastanawiać... Nie wiem, czemu płacimy za tak wybrakowane produkty... Coraz więcej argumentów stoi za Linuxami i Open Office''ami... Chyba się jednak przerzucę na inne niż MSowe oprogramowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego kolejne luki. Trzeba jednak pamiętać, że walka z nowymi zagrożeniami to prawdziwy wyścig zbrojeń. Nie ma 100% pewnych i bezpiecznych systemów operacyjnych ani playerów. Zaś to że linux jest bardziej bezpieczny wynika z prostego faktu, że jest po prostu mniej popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mp10 jest tragiczny... cukierkowy, kupa bezuzytecznej funkcjonalnosci, pady i zwisy przy bardziej egzotycznych dvdkach. streamy z sieci typu radia obsluguje jakby musial sobie sam tlumaczyc czym jest.
niby duzo opcji a tak naprawde nic w nim nie ma ciekawego.
9 byla 100000x lepsza bo nie udawala ze umie cos czego nie umiala.

SadraX: linuxy i tym podobne repozytoria brzydkich ludzi bez szans na zycie spoleczne to strata czasu.
chyba ze nie chcesz miec interfejsu graficznego i lubisz pisac komendy z palca.
tylko nie bardzo jest w co pograc ;) a gui sie ciagle wywracaja...
zanim x-owe interfejsy dorosna do poziomu windy, winda zapewne juz wyjdzie z uzytku na rzecz jakichs wpiec prosto do mozgu a la matrix ale to juz jest science fiction... :)

ps. a czy sa jakies inne firmy niz komercyjne? albo inaczej: jak mozna zrobic cos dobrego pracujac za darmo?
juz taki eksperyment cwiczylismy i to sie bodajze nazywalo... komunizm? czy jakos tak :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować