Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

PenDrive - Temat ogólny

82 postów w tym temacie

Corsair Flash Voyager 8GB USB 2.0

Moim zdaniem najlepszy w stosunku jakość/cena kosztował jedyne 65zł, oferując za to bardzo przyzwoitą prędkość zapisu(15mb/s) jak i odczytu(31mb/s). Do tego w zestawie znajduje się porządna(gruba) i dobrze wykonana smycz jak i przedłużacz do USB(również bardzo dobrze wykonany, nie jakieś "cieniutkie badziewie"). Ma też dodatkowy bajer(jak ktoś lubi) - wytrzymuje do 200m pod wodą:)

A tak wygląda:

20080926212621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 21:20, 143872 napisał:

Rozwalają mnie pierwsze posty tematu :D

A cóż w nich takiego rozwalającego ? Kiedyś za pena - przykładowo 256 MB płaciło się stówę albo i więcej ... podobnie jak za odtwarzacze mp3 o takich pojemnościach ( i dużo dużo więcej ). Zauważ że temat powstał jakieś 2 lata temu i wtedy była to norma. Możemy się tylko cieszyć ze teraz mamy tak wiele za stosunkowo niewiele.

Dnia 26.09.2008 o 21:20, 143872 napisał:

A ja kupiłem Emteca 16GB za 100zł - przecena w MM, nie tak drogo :)

Ja także niedawno zaopatrzyłem się w MM w pena. Konkretnie to dwie sztuki. Dwa Kingstony Data Travellery po 4 GB. W zupełności mi wystarczają. Przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Kingstone DataTraveler 2gb koloru czarnego. Bardzo dobry PenDrive w dobrej cenie. Lekki, mały, ładny, dość wytrzymały jak na moje potrzeby oraz wygodna wysuwana końcówka usb. :) Polecam.

Co myślicie o czytnikach linii papilarnych przu Pen Drivach ? Czy to jest dobre rozwiązanie i mało wadliwe czy wręcz przeciwnie?

Pozdr.

20080926220640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam:
1.OCZ Rally2 8GB
2.Intuix 1GB (wolny ale z predefiniowanym oprogramowaniem na pokładzie)

Czy ktoś próbował zainstalować na penie jakiś antyvir?
Zdarza mi się latać z pendrive po różnych kompach (niestety muszę) i chciałbym się jakoś ;) zabezpieczyć :)
Wiem, że antyvir z pena pewnie potnie się z zainstalowanym na kompie ale może jest jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam zamiar kupić jakiegoś pendrive''a z 16GB pamięci, ale... nie wiem którego. Zastanawiałem się nad tym: http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Corsair_PenDrive_Flash_Voyager_GT_16GB/pelny,id,56597,s,1/. Jak myślicie, opłaca się za 145zł?
PS. Prawdopodobnie często będę nagrywał i przenosił bardzo duże pliki, więc urządzenie musi być szybkie :]
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem w/w pena z 16GB pamięci (swoją drogą, to po przetestowaniu go programem HD Tach odczyt wyszedł 30.9MB/s, czyli bardzo dobrze) . Sformatowałem go w formacie FAT32, ale potem zauważyłem, że nie mogę umieszczać plików większych niż 4GB, więc zmieniając pewną opcję w ustawieniach, przeformatowałem go na NTFS.
Przez wyłączenie tej opcji muszę teraz używać tzw. "Bezpiecznego Usuwania Sprzętu". Chodzi o to, że czasem nie wszystkie pliki z dysku na pendrive się przerzucą, kiedy zostanie to wyświetlone, a ta funkcja gwarantuje pewność, że wszystko się ładnie zakończy.
No to mam dwa pytania do ludzi, którzy już w tym siedzą:

1. Czy PPM->Wysuń na pendrivie w "mój komputer" oznacza to samo, co to "Bezpieczne Usuwanie Sprzętu"?
2. Czy przez wyjęcie Pendrive''a manualnie bez użycia tej opcji jest ryzyko awarii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Mój pen złapał wirusa i jakoś nie mogę go usunąć;P Macie jakaś radę? Nic szczególnego na nim nie mam, więc mógłbym wykasować cała zawartość - wirus chyba tożby się skasował, ale nie wiem jak to zrobićxp

ps: już sobie poradziłem, nie zauważyłem pewnej opcji [formatuj] xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:36, Forgotten napisał:

Witam, mam mały problem. Mój pen złapał wirusa i jakoś nie mogę go usunąć;P Macie jakaś
radę? Nic szczególnego na nim nie mam, więc mógłbym wykasować cała zawartość - wirus
chyba tożby się skasował, ale nie wiem jak to zrobićxp

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=31936&st=0&p=369724&#entry369724

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jaką pamięcią opłaca się kupić w dzisiejszych czasach PenDrive? Chodzi mi o to czy kupić większy i mieć na zapas na wszelki wypadek czy kupić z mniejszą pamięcią ale próbować się czasami mieścić. Bo jak wiadomo czasami tak nagle mamy coś dużego do przeniesienia pomiędzy komputerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:41, KOREKTBG napisał:

Z jaką pamięcią opłaca się kupić w dzisiejszych czasach PenDrive? Chodzi mi o to czy
kupić większy i mieć na zapas na wszelki wypadek czy kupić z mniejszą pamięcią ale próbować
się czasami mieścić. Bo jak wiadomo czasami tak nagle mamy coś dużego do przeniesienia
pomiędzy komputerami

Co kto woli... Jak używasz tylko do plików tekstowych i paru zdjęć, to starczy ci i 128 MB. Sam jeszcze dwa miesiące temu miałem takiego ^^ Ale z drugiej strony - za 80-90 zł masz szybkiego (Patriot albo Corsair - moim zdaniem najbardziej się opłaca) 8GB pendrive''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:53, szypek26 napisał:

Co kto woli... Jak używasz tylko do plików tekstowych i paru zdjęć, to starczy ci i 128
MB. Sam jeszcze dwa miesiące temu miałem takiego ^^ Ale z drugiej strony - za 80-90 zł
masz szybkiego (Patriot albo Corsair - moim zdaniem najbardziej się opłaca) 8GB pendrive''a


Ahas ja osobiście nie wiem dlaczego ale myślałem o 16GB chociaż trochę wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:00, KOREKTBG napisał:

Ahas ja osobiście nie wiem dlaczego ale myślałem o 16GB chociaż trochę wielki

No teraz to baaardzo wielki. Będzie na przyszłość. Chociaż z drugiej strony tak - jeśli masz coś na dwuwarstwowej DVD, to zazwyczaj zrzucisz to na 8GB. A Bluray, HD DVD > 16GB więc wtedy będzie to za mało. Kupując 32 GB, wydajesz 300 złotych (jeśli kupujesz coś dobrej firmy). A za tą cenę masz już całkiem fajny przenośny dysk twardy, 100GB i więcej. Twoja decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:05, szypek26 napisał:

No teraz to baaardzo wielki. Będzie na przyszłość. Chociaż z drugiej strony tak - jeśli
masz coś na dwuwarstwowej DVD, to zazwyczaj zrzucisz to na 8GB. A Bluray, HD DVD >
16GB więc wtedy będzie to za mało. Kupując 32 GB, wydajesz 300 złotych (jeśli kupujesz
coś dobrej firmy). A za tą cenę masz już całkiem fajny przenośny dysk twardy, 100GB i
więcej. Twoja decyzja :)


Dobrze i mógłbym dodać trochę kaski i kupić np mp4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:07, KOREKTBG napisał:

Dobrze i mógłbym dodać trochę kaski i kupić np mp4

Moim zdaniem fatalny pomysł. Mp4 to dla mnie sprzęt w ogóle nie mając praktycznego zastosowania. Nieporęczny, długo się włącza, żre baterię jak cholera. Niektóre mp4 nie pracują jako dyski wymienne. Jak już chcesz iść w tą stronę, to oszczędź 1k i kup coś pokroju Iphone''a (fuj) albo Omnii lub tańszego LG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:18, szypek26 napisał:

Moim zdaniem fatalny pomysł. Mp4 to dla mnie sprzęt w ogóle nie mając praktycznego zastosowania.
Nieporęczny, długo się włącza, żre baterię jak cholera. Niektóre mp4 nie pracują jako
dyski wymienne. Jak już chcesz iść w tą stronę, to oszczędź 1k i kup coś pokroju Iphone''a
(fuj) albo Omnii lub tańszego LG>


Jednak ma ja miałem i byłem nawet zadowolony tylko to był ten ze starszych modeli o pojemności 1GB ale sprzedałem ale wracając do PenDrive to chyba ta 8 będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:21, KOREKTBG napisał:

Jednak ma ja miałem i byłem nawet zadowolony tylko to był ten ze starszych modeli o pojemności
1GB ale sprzedałem ale wracając do PenDrive to chyba ta 8 będzie najlepszym wyborem.

Tylko nie kupuj jakiegoś Kingstona z transferem 3 MB/s bo ci się będzie godzinę kopiować płytka DVD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj jakiegoś Kingstona z transferem 3 MB/s bo ci się będzie godzinę kopiować

Dnia 08.03.2009 o 14:27, szypek26 napisał:

płytka DVD :P


To jaki polecasz??? Jakiej firmy marki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 14:29, KOREKTBG napisał:

To jaki polecasz??? Jakiej firmy marki???

No przecież już pisałem... Patriot z serii 180x albo Corsair Voyager . Patriot jest zazwyczaj trochę wolniejszy, ale tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować