Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2007 o 18:02, Mateusz9214 napisał:

a ja mam 2 pytania
1. ile razy zakon jedi upadl lub prawie upadl nie wliczajac w to sagi SW

W Gwiezdnych Wojnach chodziło o to, że zawsze jest zachowana równowaga mocy. Dlatego GW, to cykl górowań Jedi, a zmierzchu Sithów, oraz górowań Sithów, a zmierzchu Jedi. Dlatego też nie da się zliczyć upadków i wzniesień akademii, czy zakonów, których notabene w GW było mnóstwo.

Dnia 26.07.2007 o 18:02, Mateusz9214 napisał:

2.i kto byl najpotezniejszym sithem\jedi w calym swiecie SW

Dla mnie Luke - nie znam wcześniejszych jedi, którzy sami tworzyli oraz odtwarzali naukę o Mocy. Założył Akademię Jedi. Swoją drogą jako jedyny dawał radę w walce z jakimiś dziwolągami w Nowej Erze Jedi (nie czytałem, nie zamierzam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie przed chwila obejrzalem powrot jedi i zobaczylem ze vader pod sam koniec wygladal jak anakin z drugiej trylogi filmu, pozyczylem od kolegi ale zdaje mi sie ze on wygladal starzej jak ogladalem starsza wersje dawno temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:30, Mateusz9214 napisał:

i jeszcze jedno pytanie przed chwila obejrzalem powrot jedi i zobaczylem ze vader pod sam koniec
wygladal jak anakin z drugiej trylogi filmu, pozyczylem od kolegi ale zdaje mi sie ze on wygladal
starzej jak ogladalem starsza wersje dawno temu

Bo tak było - a jakze miało być inaczej, kiedy Hayden sikał w gacie przy kręceniu IV, V i VI (jeśli w ogóle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:40, hans olo napisał:

> i jeszcze jedno pytanie przed chwila obejrzalem powrot jedi i zobaczylem ze vader pod
sam koniec
> wygladal jak anakin z drugiej trylogi filmu, pozyczylem od kolegi ale zdaje mi sie ze
on wygladal
> starzej jak ogladalem starsza wersje dawno temu
Bo tak było - a jakze miało być inaczej, kiedy Hayden sikał w gacie przy kręceniu IV, V i
VI (jeśli w ogóle).


a teraz chce sobie kupic wszystkie czesc bo pozyczac tego w nieskoniczonosc nie bede wiec gdzie musze szukac zeby znalesc ta wersje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 22:49, Mateusz9214 napisał:

a teraz chce sobie kupic wszystkie czesc bo pozyczac tego w nieskoniczonosc nie bede wiec gdzie
musze szukac zeby znalesc ta wersje

W MM nadal można znaleźć edycję jubileuszowa starej trylogii, która teoretycznie miała zostać wycofana ze sprzedaży po miesiącu, co najprawdopodobniej było kolejnym zagrniem marketingowym, które miało zapędzić wszystkich do sklepów. Gorzej z nową trylogią. O ile E3 jest ogólnie dostępny, to 1 i 2 już nie bardzo. Ceny na allegro są wręcz niebotyczne. Narazie trzeba czekać na sześciopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jest to zjawisko na allegro. Wszyscy sprzedawcy tych filmów (E I i II) uważają je za unikatowe, podczas gdy jest to jedna z najbardziej masowych produkcji :D. I wcale się nie dziwię, że rzadko ktora aukcja w ogóle dochodzi do skutku. To, że jest mała podaż to nie uzasadnia tak ogromnych cen, bo przecież popyt jest równie mały. Komu się w ogóle opłaca sprzedawać te filmy i wystawiać aukcję 10 razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak dużo jest ich w sklepach. Masowe to one były w dniu wydania, a teraz o ile ,,Atak Klonów" gdzieś jeszcze można dorwać o tyle ,,Mroczne Widmo" chyba tylko na aukcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 09:45, fataem napisał:

No nie wiem czy tak dużo jest ich w sklepach. Masowe to one były w dniu wydania, a teraz o
ile ,,Atak Klonów" gdzieś jeszcze można dorwać o tyle ,,Mroczne Widmo" chyba tylko na aukcjach.

Hehe, ale nie rozumiesz. Tak na prawdę rzadko kto potrzebuje teraz kupić Gwiezdne Wojny. Albo nie lubi albo już ma. Jak by przejrzeć filmoteczkę każdego posiadacza kina domowego, to SW tam najczęściej jest. Dlatego nie mozna powiedzieć, że to unikat. Na pewno rzadki jest on w sklepach, ale to nadal nie unikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2007 o 10:00, hans olo napisał:

Hehe, ale nie rozumiesz. Tak na prawdę rzadko kto potrzebuje teraz kupić Gwiezdne Wojny. Albo
nie lubi albo już ma. Jak by przejrzeć filmoteczkę każdego posiadacza kina domowego, to SW
tam najczęściej jest. Dlatego nie mozna powiedzieć, że to unikat. Na pewno rzadki jest on w
sklepach, ale to nadal nie unikat.

No tak tu się zgodzę. Podobnie jest chyba z niektórym książkami, chociaż te z lat 90 to już w pewnym stopniu są unikaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 10:00, hans olo napisał:

> No nie wiem czy tak dużo jest ich w sklepach. Masowe to one były w dniu wydania, a teraz
o
> ile ,,Atak Klonów" gdzieś jeszcze można dorwać o tyle ,,Mroczne Widmo" chyba tylko na
aukcjach.
Hehe, ale nie rozumiesz. Tak na prawdę rzadko kto potrzebuje teraz kupić Gwiezdne Wojny. Albo
nie lubi albo już ma. Jak by przejrzeć filmoteczkę każdego posiadacza kina domowego, to SW
tam najczęściej jest. Dlatego nie mozna powiedzieć, że to unikat. Na pewno rzadki jest on w
sklepach, ale to nadal nie unikat.


no tak wiekszosc by miala ale zostaje pytanie czy sa legalne? ja mam mroczne widmo i epizody 5 i 6 nagrane na kasecie jeszcze z polsatu, ale wole juz kupic dvd bo chodzi o jakosc tych filmow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:51, Mateusz9214 napisał:

i mam takie pytanie wiecie gdzie mozna dostac jakies ksiazki po polsku o wojnie klonow albo
inne fajne tytuly ze SW

Seria jest stosunkowo nowa, więc nie ma co za bardzo liczyć na "tanie księgarnie". Tylko pierwsze tytuły się zdarzają. A tak to trzeba do powszechnej iść, albo na allegro lub ewentualnie dać ogłoszenie na holonecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:57, hans olo napisał:

> i mam takie pytanie wiecie gdzie mozna dostac jakies ksiazki po polsku o wojnie klonow
albo
> inne fajne tytuly ze SW
Seria jest stosunkowo nowa, więc nie ma co za bardzo liczyć na "tanie księgarnie". Tylko pierwsze
tytuły się zdarzają. A tak to trzeba do powszechnej iść, albo na allegro lub ewentualnie dać
ogłoszenie na holonecie.


a mogl bys dac jakas stronke z tytulami wszystkich ksiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 18:30, ReVanMg napisał:

Czy podręcznik jest warty uwagi? Zastanawiam się nad jego zakupem i byłbym wdzięczny za opinię.

Jest imho bardzo dobry. Zmienia wiele zasad, wreszcie można sie pozbyć nieznośnych cech d20, gra stała się bardziej filmowa, narracyjna. Z drugiej strony w poprzedniej edycji wcale nie trzeba by6ło stosować dość tandetnej mechaniki, miło jednak wiedzieć ze poczyniono w niej dobre zmiany. Wprowadzono ''sloty'' na umiejętności związane z Mocą i ograniczono ich ilość. Koniec z przepakowanymi postaciami miotającymi błyskawicami we wszystkie strony! Poza tym zmieniono schematy rozwoju postaci - są teraz bardziej elastyczne i opierają się nie na skillach, ale na featach i specjalnych umiejętnościach, które wybiera się z ''drzewek rozwoju'' (po kilka dla każdej klasy, można je mieszać ze sobą, ale najpotężniejsze zdolności z danego drzewka wymagają poprzednich z niego właśnie). Usunięto Vitality Points, zastępując je paskiem kondycji, który choć wydaje się skomplikowany z czasem okazuje sie dobrym rozwiązaniem. Ogólnie polecam

Co do potęgi Mistrzów Jedi i Lordów Sith... nie wiem kto czytał już książki z serii Legacy of the Force - ale uważajcie na Jacena Solo, bo zawstydzi samego Vadera. Aha i nie chodzi mi tu o wszem i wobec znane spoilery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 01:27, Graffis napisał:

> Czy podręcznik jest warty uwagi? Zastanawiam się nad jego zakupem i byłbym wdzięczny za
opinię.
Jest imho bardzo dobry. Zmienia wiele zasad, wreszcie można sie pozbyć nieznośnych cech d20,
gra stała się bardziej filmowa, narracyjna. Z drugiej strony w poprzedniej edycji wcale nie
trzeba by6ło stosować dość tandetnej mechaniki, miło jednak wiedzieć ze poczyniono w niej dobre
zmiany. Wprowadzono ''sloty'' na umiejętności związane z Mocą i ograniczono ich ilość. Koniec
z przepakowanymi postaciami miotającymi błyskawicami we wszystkie strony! Poza tym zmieniono
schematy rozwoju postaci - są teraz bardziej elastyczne i opierają się nie na skillach, ale
na featach i specjalnych umiejętnościach, które wybiera się z ''drzewek rozwoju'' (po kilka
dla każdej klasy, można je mieszać ze sobą, ale najpotężniejsze zdolności z danego drzewka
wymagają poprzednich z niego właśnie). Usunięto Vitality Points, zastępując je paskiem kondycji,
który choć wydaje się skomplikowany z czasem okazuje sie dobrym rozwiązaniem. Ogólnie polecam

Dzięki.
Odnośnie najpotężniejszego użytkownika Mocy to zawsze można obstawić bohatera The Force Unleashed:P W końcu mało który Jedi/Sith ściągnął ISD na ziemię.(Na ISD to i tak było zamałe, zresztą one nie były przystosowane do lotów w atmosferze więc możliwe, że wprowadzą kolejną wersję przejściową, albo poprostu była to taka atrakcja by co poniektórych do tytułu przyciągnąć, który swoją drogą obajwia się jako duchowa kontynuacja serii Jedi Knight.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 13:55, ReVanMg napisał:

Odnośnie najpotężniejszego użytkownika Mocy to zawsze można obstawić bohatera The Force Unleashed:P
W końcu mało który Jedi/Sith ściągnął ISD na ziemię.(Na ISD to i tak było zamałe, zresztą one
nie były przystosowane do lotów w atmosferze więc możliwe, że wprowadzą kolejną wersję przejściową,
albo poprostu była to taka atrakcja by co poniektórych do tytułu przyciągnąć, który swoją drogą
obajwia się jako duchowa kontynuacja serii Jedi Knight.)

No właśnie, do lotów w atmosferze przystosowane były Venator i Victory I oraz II. Zresztą ściągnięcie statku na ziemie to nic nadzwyczajnego (vide Yoda w Clone Wars). Zresztą imho oceniać siłę użytkownika Mocy na podstawie zewnętrznych i materialnych przejawów jej działania to duży błąd - o wiele więcej dzieje sie w ukryciu przed światem, tam jest prawdziwa walka. Jako przykładem po raz kolejny posłużę się Jacenem z serii Legacy of the Force ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:20, Graffis napisał:

No właśnie, do lotów w atmosferze przystosowane były Venator i Victory I oraz II. Zresztą ściągnięcie
statku na ziemie to nic nadzwyczajnego (vide Yoda w Clone Wars). Zresztą imho oceniać siłę
użytkownika Mocy na podstawie zewnętrznych i materialnych przejawów jej działania to duży błąd
- o wiele więcej dzieje sie w ukryciu przed światem, tam jest prawdziwa walka. Jako przykładem
po raz kolejny posłużę się Jacenem z serii Legacy of the Force ;]

Do CW dostępu niestety nie miałem więc co Yoda tam wyprawiał pojęcia nie mam niestety:/ Podobnie jak do młodego Solo, chociaż wszyscy na jakim forum nie spojrzę zwracają na niego uwagę:). Mimo to dalej zamierzam trzymać się swojej pierwszej myśli i obstawiam na starożytnych(może zbyt duży wpływ KotORa(w szczególności drugiego)):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować