Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

http://www.amazon.co.uk/Star-Wars-Clone-Corey-Burton/dp/B0007XBL1W/ref=pd_bbs_sr_2/202-8968494-5959044?ie=UTF8&s=dvd&qid =1186831240&sr=8-2
http://www.amazon.co.uk/Star-Wars-Clone-Corey-Burton/dp/B0007XBL1W/ref=pd_bbs_sr_2/202-8968494-5959044?ie=UTF8&s=dvd&qid =1186831240&sr=8-2
http://www.amazon.co.uk/Star-Wars-Clone-Vol-2/dp/B000B3MIZQ/ref=pd_bbs_sr_1/202-8968494-5959044?ie=UTF8&s=dvd&qid=1186 831240&sr=8-1
Nawet fajnie wydane, polecam serdecznie :)

BTW, w klimacie SPOILERÓW
Lord Krayt to NIE Jacen Solo. Piętnasty zeszyt Legacy też polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy miało by sens zamieszczanie na tym forum rozpisek wszelakich bohaterów z uniwersum SW pod najnowszą edycję RPG. Wiem, że zapewne niewiele osób posiada podręcznik, który pozwolił by je wykorzystać, a nie chce by mnie posądzono o zaśmiecanie forum, więc interesowało by mnie zdanie społeczności forum na ten temat. Miło by było gdyby jeszcze ktoś się do tego włączył, gdyby propozycja się spodobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 21:52, Lamb3rt napisał:

Eee... Okay, od początku - po co? O jaką edycję RPG chodzi? Jakby to miało wyglądać?

Najnowszą Star Wars Roleplaying Saga Edition. Chodzi o rozpiskę mechaniczną(atrybuty,atututy skille itp.) i fabularną(historia postaci). A po to, że może komuś na sesji się przyda i będzie miał gotowe jakby był zbyt leniwy by zrobić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 00:18, ReVanMg napisał:

> Eee... Okay, od początku - po co? O jaką edycję RPG chodzi? Jakby to miało wyglądać?
Najnowszą Star Wars Roleplaying Saga Edition. Chodzi o rozpiskę mechaniczną(atrybuty,atututy
skille itp.) i fabularną(historia postaci). A po to, że może komuś na sesji się przyda i będzie
miał gotowe jakby był zbyt leniwy by zrobić samemu.

Jeśli chodzi o archetypy, statystyki i mechanikę opisującą klasy to chyba podlega to ochronie jako dobro intelektualne. Ale nie jestem pewien - zresztą na forum nie ma to sensu, bo byłoby kiepsko dostępne (sticky miałby wielki rozmiar, a w gąszczu innych postów szybko by zaginęło na którejś tam stronie z kolei).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 00:23, Graffis napisał:

> > Eee... Okay, od początku - po co? O jaką edycję RPG chodzi? Jakby to miało wyglądać?

> Najnowszą Star Wars Roleplaying Saga Edition. Chodzi o rozpiskę mechaniczną(atrybuty,atututy

> skille itp.) i fabularną(historia postaci). A po to, że może komuś na sesji się przyda
i będzie
> miał gotowe jakby był zbyt leniwy by zrobić samemu.
Jeśli chodzi o archetypy, statystyki i mechanikę opisującą klasy to chyba podlega to ochronie
jako dobro intelektualne. Ale nie jestem pewien - zresztą na forum nie ma to sensu, bo byłoby
kiepsko dostępne (sticky miałby wielki rozmiar, a w gąszczu innych postów szybko by zaginęło
na którejś tam stronie z kolei).

Podawanie samych nazw np. atutów przestępstwem nie jest, ale już ich wyjaśnienie(co jak działa) tak dlatego pisałem, że skorzystają z tego tylko ci co mają podręcznik. Na wielu forach takie akcje się sprawdzają, a rozpiski niektórych bohaterów robione przez comunity można znaleźć na forach samych wizardów bądź innych stronach fanowskich(dotyczy wszelakich systemów rpg) Fakt, że przydałby się do tego nowy temat, bo tutaj zrobił by się bałagan, ale sądzę, że w ramach przygotowywanej przez was strony kolektywu można by to umieścić(o ile ten projekt jest dalej w realizacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 11:16, ReVanMg napisał:

ale sądzę, że w
ramach przygotowywanej przez was strony kolektywu można by to umieścić(o ile ten projekt jest
dalej w realizacji)


Oj, no to mów od razu ;) Z przyjemnością zrobimy osobny dział na naszej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 11:18, Lamb3rt napisał:

> ale sądzę, że w
> ramach przygotowywanej przez was strony kolektywu można by to umieścić(o ile ten projekt
jest
> dalej w realizacji)
>

Oj, no to mów od razu ;) Z przyjemnością zrobimy osobny dział na naszej stronie.

A można o niej jakieś szersze info, bo jedyne co kojarzę, to że pracowaliście nad stroną do kolektywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 20:44, ReVanMg napisał:

A można o niej jakieś szersze info, bo jedyne co kojarzę, to że pracowaliście nad stroną do
kolektywu.

Dokładniejsze info? Się robi strona ;p Dostępna będzie jak będzie gotowa. Potrzebujemy z pewnością grafików, bo na razie zły i niewdzięczny los wskazał na mnie, a ja sie na tym prawie w ogóle nie znam. Cóż, w razie czego będę się uczył, ale szkoda mi trochę stronki z tego powodu ;P
Jakbyś miał jakieś pomysły odnośnie części związanej z RPG to daj mi znać, bo ja chętnie się właśnie tym zajmę - a na tym się trochę znam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć tylko tyle, że prace chwilowo stanęły (ale w ciągu dwóch tygodni powinny z powrotem ruszyć) ze względu na brak grafika i layoutu... Na początku strona nie będzie oczywiście przypominała ogromem swej bazy danych Bastionu i innych stron tego typu, ale z czasem rozwiniemy się i "wjedziemy" na właściwe tory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 21:56, Graffis napisał:

> A można o niej jakieś szersze info, bo jedyne co kojarzę, to że pracowaliście nad stroną
do
> kolektywu.
Dokładniejsze info? Się robi strona ;p Dostępna będzie jak będzie gotowa. Potrzebujemy z pewnością
grafików, bo na razie zły i niewdzięczny los wskazał na mnie, a ja sie na tym prawie w ogóle
nie znam. Cóż, w razie czego będę się uczył, ale szkoda mi trochę stronki z tego powodu ;P

Jakbyś miał jakieś pomysły odnośnie części związanej z RPG to daj mi znać, bo ja chętnie się
właśnie tym zajmę - a na tym się trochę znam ;P

Newsy to wiadomo. Rozpiski bohaterów mogą być tam umieszczone, podobnie jak scenariusze(tworzone przez redakcję, bądź nadsyłane przez fanów i wybrane przez redakcję publikowane na stronie). Różne rodzaje zasad domowych również zamieszczać by można. Coś w rodzaju pytań i odpowiedzi przy wątpliwościach odnośnie zasad. To narazie wszystko co mi do głowy przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 10:02, Nat-Sem napisał:

Ostatnio wyczaiłem zapowiedź i trailer nowej gry w klimacie Gwiezdnych Wojen... Nie wiem czy
ktoś już o tym tutaj wspominał... zapodaje linka dla zainteresowanych:

http://www.lucasarts.com/games/theforceunleashed/

O tej grze, jest już głośno od dawna...
Najprawdopodobniej szykuje się najlepsza gra, spod znaku "Miecz Świetlnego i Mocy".

Osobiście z niecierpliwością wyczekuję tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2007 o 15:57, balduran2 napisał:

Najprawdopodobniej szykuje się najlepsza gra, spod znaku "Miecz Świetlnego i Mocy".

Osobiście z niecierpliwością wyczekuję tej gry.


Na stronie dodatkowo LucasArts zamieścił materiały dotyczące tego jak będzie wyglądała cała fizyka gry, świat i postacie... wszystko o skomplikowanych nazwach. Mają być zastosowane nowe technologie itd. Miejmy nadzieje, że to będzie jakiś krok naprzód i ustanowi nowe wzorce oraz standardy. Niemniej pozycja obowiązkowa pewnie dla każdego szanującego się fana świata Gwiezdnych Wojen... no i oczywiście okazja żeby bliżej przyjżeć się historii, która nie została opowiedziana w filmowej sadze.

Miejmy nadzieję, że LucasArts dopracuje grę "od początku do końca" i dzięki temu zadba o nas, wiernych fanów prawda?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 14:46, ReVanMg napisał:

Newsy to wiadomo. Rozpiski bohaterów mogą być tam umieszczone, podobnie jak scenariusze(tworzone
przez redakcję, bądź nadsyłane przez fanów i wybrane przez redakcję publikowane na stronie).
Różne rodzaje zasad domowych również zamieszczać by można. Coś w rodzaju pytań i odpowiedzi
przy wątpliwościach odnośnie zasad. To narazie wszystko co mi do głowy przychodzi.

Według mnie przydałoby sie trochę materiałów o tym jak konstruować jak rozgrywkę, bo to co niektórzy MG odstawiają to skandal i żenada. No i scenariusze, wiadomo ;)

@ Nat-Sem
Problemem z ''The Force Unleashed'' jest jego brak na PC... ;( Że niby blaszak nie da rady technologii w grze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 19:37, Graffis napisał:

> Newsy to wiadomo. Rozpiski bohaterów mogą być tam umieszczone, podobnie jak scenariusze(tworzone

> przez redakcję, bądź nadsyłane przez fanów i wybrane przez redakcję publikowane na stronie).

> Różne rodzaje zasad domowych również zamieszczać by można. Coś w rodzaju pytań i odpowiedzi

> przy wątpliwościach odnośnie zasad. To narazie wszystko co mi do głowy przychodzi.
Według mnie przydałoby sie trochę materiałów o tym jak konstruować jak rozgrywkę, bo to co
niektórzy MG odstawiają to skandal i żenada. No i scenariusze, wiadomo ;)

Zgodzę się sam bym z nich skorzystał bo na razie prowadziłem jeden krótki scenariusz wymyślony na poczekaniu(niestety większość moich kumpli ma alergię na słowa Star Wars/Gwiezdne Wojny) Za to przy wszelakich rzeczach związanych z mechaniką czy jako taką fabułą pomagać mogę(jeśli ktoś zechce):), ale jeśli o prowadzenie chodzi jestem jak zaznaczyłem powyżej zielony.

Dnia 29.08.2007 o 19:37, Graffis napisał:

@ Nat-Sem
Problemem z ''The Force Unleashed'' jest jego brak na PC... ;( Że niby blaszak nie da rady
technologii w grze :/

O to się nie martwię, czekam na wiosnę:P Ale przyznaję, że to może budzić niesmak jeśli wypuszczają grę na PS2(wiem, że to inny deweloper robi i gra zapewne podobnie jak wersję na PSP i DSa różnić się będzie od wersji na Next Geny) i twierdzą, że PC jej nie pociągnie choć Next Genom nie ustępuje. Ostatnio pojawiły się także plotki o wersji na Wii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc na wakacjach, kupiłem sobie dwa zeszyty komiksów Star Wars. Różnią się one trochę od kalsycznych epopei Dark Horse, ale przynajmniej owa historia jest tak zabawna, że czasami spadałem z kanapy. Chodzi mi tu o komiks "Tag i Bink kopnęli w kalendarz" (org. "Tag & Bink are Dead"). Obydwóch bohaterów (rebelianci, rzecz jasna) pakuje się w różne tarapaty, przy okazji dopwiadając to, co przemilczano w filmach starej Trylogii. Polecam, bo można kupić w rozsądej cenie (2 zł)! Z niecierpliwością czekam na przetłumaczenie przez Mandragorę innch tytułów z tej serii: "Tag & Bink Was Here" itd. Polecam!

20070829203754

20070829203828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:38, Wieśniakoo napisał:

Będąc na wakacjach, kupiłem sobie dwa zeszyty komiksów Star Wars. Różnią się one trochę od
kalsycznych epopei Dark Horse, ale przynajmniej owa historia jest tak zabawna, że czasami spadałem
z kanapy. Chodzi mi tu o komiks "Tag i Bink kopnęli w kalendarz" (org. "Tag & Bink are Dead").
Obydwóch bohaterów (rebelianci, rzecz jasna) pakuje się w różne tarapaty, przy okazji dopwiadając
to, co przemilczano w filmach starej Trylogii. Polecam, bo można kupić w rozsądej cenie (2
zł)! Z niecierpliwością czekam na przetłumaczenie przez Mandragorę innch tytułów z tej serii:
"Tag & Bink Was Here" itd. Polecam!

Te komiksy zostały wydane w 2005 roku przy okazji wejścia do kin "Zemsty sithów"
Mandragora wydała tylko kilka komiksów:
Republika 67 (U nas Republika)
Obsesja cz.1-5
Republika 64 (u nas Republika: Więzy krwi)
Empire 25-26 ("Generał" Skywalker cz.1-2)
i wspomniany wcześniej Tag i Bink

Niestety Mandragora nie kontynuowała wydawania komiksów SW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie można znaleźć polskie napisy do fanfilmu[b/] "Star Wars: Spirists of The Force"?

Do modów: Mój post nie jest jakom kolwiek formą piractwa, ponieważ film jest legalnie [b/] rozpowszechniany za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować