Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2015 o 18:32, Ring5 napisał:

A wyobraz sobie, co by bylo, gdybys chcial miec Star Destroyera albo Gwiazde
Smierci skalowane do figurek... O_O

To co, wynajmujemy jakąś wielką halę magazynową, zbieramy wszystkie klocki i do dzieła. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 19:05, Zekzt napisał:

A ten już w sumie jest w odpowiedniej skali :)


Widzial moze ktos moja szczeke? Jeszcze niedawno ja mialem... O_O Chcialbym moc sobie pozwolic na takie cacuszko (a przynajmniej na tyle klockow, by moc je zbudowac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 19:05, Zekzt napisał:

https://www.flickr.com/photos/titanscreations/sets/72157652011179380/

A ten już w sumie jest w odpowiedniej skali :)

:O niezłe to cudo.

@lis_23
Dałbyś radę na mapach google pokazać gdzie dokładnie znajduje się ten sklep w którym to poddałeś się konsumpcjonizmowi LEGO? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze dorobienie do tego góry dla gostka który to zmontował nie było by wielkim problemem :)
Ot zwyczajnie tak sobie założył koncept tego MFa - odkryty i nagi dla uwydatnienia detali.

============

A tu z innej beczki - chciał bym, żeby design

Spoiler

Dark Side Lukea

był taki jak ten fan art Dark Side Obi-Wana :)

20151111195415703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo ułomny =P
Ten trailer śmiga w sieci już dłuższy czas - ale tak widziałem, czekam - nie jaram się nadmiernie, bo te ostatnie seryjne filmy nie urywają tyłka, są solidne, animacja technicznie pierwsza klasa, ale brak im tego "czegoś" co by mnie zmusiło do postawienia oceny wyżej jak 7+/8 max.
To "coś" ma za to Justice League God and Monsters, na to się jaram jak szczerbaty na suchary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 20:51, Braveheart napisał:


Hm, po tytule przez chwilę myślałem, że przesłałeś TO:
https://www.youtube.com/watch?v=maX-ObiJB3o

To coś nowego, czy re-imaginacja "Battle for the Cowl", po tym jak

Spoiler

Darkseid kopnął Bruce''a do Czwartorzędu

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2015 o 21:24, Alamut napisał:

To coś nowego, czy re-imaginacja "Battle for the Cowl", po tym jak

Spoiler

Darkseid kopnął
Bruce''a do Czwartorzędu

?


Nie. To bazuje bardziej na czystej historii Heretica, a jak tu wyjaśnią zniknięcie Brucea - to już wyjdzie w samym filmie [aczkolwiek w trailerze nawet widać, ze pewnie w 3/4 powróci].
Chociaż pewnie niektóre momenty z BftC zapożyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 21:28, Zekzt napisał:

Nie. To bazuje bardziej na czystej historii Heretica, a jak tu wyjaśnią zniknięcie Brucea
- to już wyjdzie w samym filmie [aczkolwiek w trailerze nawet widać, ze pewnie w 3/4
powróci].
Chociaż pewnie niektóre momenty z BftC zapożyczą.


Szkoda, chętnie zobaczyłbym

Spoiler

Harveya

w jego dziwacznym kostiumie w wersji animowanej... Skoro już i tak pomału zamieniamy ten temat w wątek nerdo-ogólny i jesteśmy przy DC, to czy ktoś oglądał już może ten nowy Elsworld Bruce''a Timma pt. Justice League: Gods and Monsters? ;]

EDIT:
Eh sorry, nie przeczytałem Twojej odpowiedzi do Breav'a Zekzt >_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano widziałem, zarówno pełnometrazówkę jak i trzy shorty będące wstępem do pierwszego pełnoprawnego sezonu [ukaże się w 2016].
Ogółem dla mnie strzał w dziesiątkę. Mocny, dorosły klimat [to jest animacja 18+], ciekawie przemyślany alternatywny bieg wydarzeń, kreska znana z JL:U. Zapowiada się naprawdę dobrze, oby tylko nie zluzowali z klimatem i nie spłycili tego w dół [niech to zostanie jak jest - brudny klimat, przemoc, krew i dyskusyjne działania samej ligi, żadnego tam pitu-pitu a''la "fairy tale"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 22:01, Zekzt napisał:

Ano widziałem, zarówno pełnometrazówkę jak i trzy shorty będące wstępem do pierwszego
pełnoprawnego sezonu [ukaże się w 2016].


Shorty też już dawno temu widziałem, ale wtedy premiera filmu była jeszcze odległa o miesiąc lub dwa, no a potem... Skleroza nie choroba xD

Jednakże miło mi słyszeć, że robią z tego serial animowany - wszystko za co bierze się Timm to generalnie samorodki. Ze wszystkich animowanych shortów jakie wyszły z okazji 75lecia DC tylko jego
https://www.youtube.com/watch?v=IFwOS2R9o_8
i oparty na jego pomyśle
https://www.youtube.com/watch?v=z65aq1EVGhs
były godne uwagi.

To też było całkiem śliczne, ale za to odpowiadał Dini
https://www.youtube.com/watch?v=Vt_27bqy8S4

Szkoda tylko, że w serialu zabraknie Harley Quinn. Jej tutejsza wersja była naprawdę interesująca...

20151111235024125

20151111235127750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A robiąc mały offtop (czyli wracając do tematu wątku ;) ), zastanawialiście się kiedyś, jak by wyglądało Imperium pod przywództwem Thrawna? Skończyłem (po raz kolejny) "sagę" o szturmowcach-dezerterach, pod koniec drugiej części pojawia się wypowiedź Thrawna na temat Sojuszu i Imperium. Twierdzi, że Sojusz nie ma szans na wprowadzenie stabilności w galaktyce, bo różnorodność ras, ich mentalności oraz celów sprawia, że nigdy nie będą w stanie utworzyć silnego rządu. A tylko silny rząd byłby w stanie stawić czoła bliżej nieokreślonym zagrożeniom (w domyśle - inwazji Yuuzhan Vong).

Zacząłem się zastanawiać, co by było, gdyby po śmierci Palpatine''a to Thrawn objął władzę w Imperium. Pełną władzę, nie tylko zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. I gdyby

Spoiler

nie zginął podczas bitwy o Bilbringi

. Gdyby Thrawnowi udało się pozbyć skorumpowanych urzędników, ograniczyć biurokrację i rzeczywiście stworzyć silne Imperium, coś mi mówi, że galaktyka przeżyłaby swój złoty wiek i skutecznie stawiła czoło Yuuzhan Vong.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 15:14, Ring5 napisał:

Zacząłem się zastanawiać, co by było, gdyby po śmierci Palpatine''a to Thrawn objął władzę
w Imperium. Pełną władzę, nie tylko zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. I gdyby

Spoiler

nie
zginął podczas bitwy o Bilbringi

. Gdyby Thrawnowi udało się pozbyć skorumpowanych
urzędników, ograniczyć biurokrację i rzeczywiście stworzyć silne Imperium, coś mi mówi,
że galaktyka przeżyłaby swój złoty wiek i skutecznie stawiła czoło Yuuzhan Vong.


Jak na mój gust pod rządami Thrawna otrzymalibyśmy to, w co przemienił Imperial Remnant Pellaeon i co później kontynuowała dynastia Fellów w komiksach Legacy. Silne Imperium o "ludzkiej" twarzy, które przed przejęciem władzy przez Sithów wydawało się bardziej popularne niż Nowa Republika. Pytanie tylko, czy Thrawn również zainwestowałby w rozwój jakiejś organizacji dysponującej Mocą - Imperial Knights Fellów - czy też na dobre skończyłby z tymi zabobonami i wydał edykt nakazujący posiadanie przynajmniej jednej ysalamiri na gospodarstwo domowe w całej Galaktyce xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 15:31, Alamut napisał:

Jak na mój gust pod rządami Thrawna otrzymalibyśmy to, w co przemienił Imperial Remnant
Pellaeon i co później kontynuowała dynastia Fellów w komiksach Legacy.


Czyli rozwiązanie zdecydowanie lepsze od nieudolnej, nieporadnej Republiki, targanej jednym kryzysem za drugim.

Dnia 12.11.2015 o 15:31, Alamut napisał:

Pytanie tylko, czy Thrawn również zainwestowałby w rozwój jakiejś organizacji dysponującej Mocą


Po co? Na dłuższą metę nigdy nic dobrego z Force-sensitive''ów nie wyszło. Ci "źli" skutecznie uprzykrzali życie innym, a ci "dobrzy" rzadko kiedy byli w stanie coś z tym zrobić (albo stawali się tymi "złymi"). Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby zdelegalizowanie posługiwania się Mocą, wygnanie wszystkich Jedi, SIthów i reszty motłochu poza galaktykę, i w końcu zaprowadzenie ładu i porządku w galaktyce. Oczywiście nie takiego, jaki wprowadzili Sithowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 16:17, Ring5 napisał:

Po co? Na dłuższą metę nigdy nic dobrego z Force-sensitive''ów nie wyszło. Ci "źli" skutecznie
uprzykrzali życie innym, a ci "dobrzy" rzadko kiedy byli w stanie coś z tym zrobić (albo
stawali się tymi "złymi"). Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby zdelegalizowanie
posługiwania się Mocą, wygnanie wszystkich Jedi, SIthów i reszty motłochu poza galaktykę,
i w końcu zaprowadzenie ładu i porządku w galaktyce. Oczywiście nie takiego, jaki wprowadzili
Sithowie...


No bez przesady, to właśnie wiedźmy i czarnoksiężnicy byli nierzadko innowatorami! Gdyby nie Rakata, to bogowie wiedzą kiedy reszta Galaktyki wymyśliłaby hyper-drive, a tak dzięki tym dziwakom wszystkie rasy zostały zjednoczone w niewolnictwie ;3

A tak an serio, to jednak powinni wprowadzić prawo mówiące, że panna młoda w dniu ślubu dostaje od państwa ysalamirę (tak jak u wikingów młoda mężatka dostawała w prezencie kota, który miał strzec gospodarstwa od szkodników) wraz z pasującym drzewkiem, a wszelkie projekty mający na celu wyhodować odmianę zwierzaka niezależną od drzew powinny otrzymywać dotacje od rządu!

Chyba, że to my mielibyśmy midochloriany i perspektywy panowania nad plebsem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 21:20, Zekzt napisał:

Nawet bardzo ułomny =P

Bo jeszcze cię podkabluję moderacji o ''wycieczki osobiste'' ]:-> ;-)
Śmiganie po sieci śmiganiem ale jeszcze nikt raczej nie wstawiał go w tym czy tamtym temacie :P [Tak o zarzuciłem bo wiem, że są tutaj "nerdy" :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 17:11, Alamut napisał:

No bez przesady, to właśnie wiedźmy i czarnoksiężnicy byli nierzadko innowatorami!


Byli (i nadal sa) tacy, wedlug ktorych Mengele tez byl innowatorem. Nie na darmo jedna z najstraszniejszych chinskich klatw brzmi "obys zyl w ciekawych czasach" ;)

Dnia 12.11.2015 o 17:11, Alamut napisał:

A tak an serio, to jednak powinni wprowadzić prawo mówiące, że panna młoda w dniu ślubu dostaje od państwa ysalamirę


I co tydzien przychodzi urzednik by sprawdzic, czy zwierzatko ma sie dobrze. Kontrola najwyzsza forma zaufania!

Dnia 12.11.2015 o 17:11, Alamut napisał:

Chyba, że to my mielibyśmy midochloriany i perspektywy panowania nad plebsem xD


Nie, no, wtedy nalezaloby podtrzymac te tradycje celem dokladnego jej zbadania dla dobra ogolu. Oczywiscie robionoby to z ciezkim sercem, ale jednoczesnie z poczuciem, ze sluzy sie w ten sposob calemu narodowi! Warto tez pamietac, iz badania te, by nie stwarzaly potencjalnego zagrozenia dla postronnych obywateli, powinny byc prowadzone w odpowiednim miejscu - na przyklad na jakiejs odizolowanej, choc dobrze zaopatrzonej, tropikalnej wyspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować