Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2015 o 13:31, Kadaj napisał:

Małe zestawy też trzeba kochać, wiele z nich to prawdziwe konstrukcyjne perełki. :3

Poza tym to właśnie one zwykle wychodzą taniej w marketowych promocjach niż w internetach.
^^


Niestety, nie ma małych zestawów z nowego filmu, a ja mam tylko zestawy z TFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z Mikołajkami, śnięty Mikołaj postanowił pójść na łatwiznę i zapytał, co chcę dostać. Pomyślałem, że może któryś z małych zestawów Lego (microfighters czy jak to się tam nazywa), np. AT-AT czy snowspeeder. Byłem w kilku marketach i pustki, jakie są na półkach z LEGO, są przerażające. Jest trochę zestawów z Rebelsów, z trylogii prequelowej, do tego X-Wing i TIE z TFA, a resztę wymiotło. O_o Jestem pod wrażeniem. Mam nadzieję, że do Świąt sytuacja się zmieni, bo chciałbym jednak jakiś zestaw dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2015 o 21:02, Ring5 napisał:

do tego X-Wing i TIE z TFA, a resztę wymiotło. O_o Jestem pod wrażeniem. Mam nadzieję,
że do Świąt sytuacja się zmieni, bo chciałbym jednak jakiś zestaw dostać...


Mogłeś kupić jeden z tych dwóch zestawów. Są świetne, choć niemałe ;)

Ja zastanawiam się, co zrobić z soundtrackiem do TFA: obawiam się, że wersja wydana w Polsce będzie w całości po polsku ( okładka, tytuł, tytuły utworów, itp. jak to w Disneyowskich wydaniach ) ale pewnie wersja z Amazonu będzie droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 21:21, lis_23 napisał:

Mogłeś kupić jeden z tych dwóch zestawów. Są świetne, choć niemałe ;)


Oczywiście. A potem spać pod mostem, po tym, jak żona by mnie z domu wyrzuciła... Choć całkiem niezła promocja na X-Winga była. Ten model -> http://www.planetaklockow.pl/pl/p/LEGO-Star-Wars-75102-Poes-X-Wing-Starfighter/1628 za 319 złociszy. Nie wiem, jak plasują się ceny na allegro, ale wygląda to całkiem atrakcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2015 o 21:24, Ring5 napisał:

całkiem niezła promocja na X-Winga była. Ten model -> http://www.planetaklockow.pl/pl/p/LEGO-Star-Wars-75102-Poes-X-Wing-Starfighter/1628
za 319 złociszy. Nie wiem, jak plasują się ceny na allegro, ale wygląda to całkiem atrakcyjnie.


Ja dałem 350 zł, więc jest taniej. Myślałem, że taniej już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 22:46, Ecko09 napisał:

Przynajmniej byś miał klocki do zabawy w celu zabicia nudy.


Nie da sie bawic klockami majac skomplikowane zlamania wszystkich kosci dloni, a tym by sie to skonczylo... :(

Moze jednak kupie i wrzuce na allegro po 370 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 23:00, Ring5 napisał:

Nie da sie bawic klockami majac skomplikowane zlamania wszystkich kosci dloni, a tym
by sie to skonczylo... :(

Pozostaje Ci jeszcze darmowy Digital Designer. Wprawdzie to jak lizanie cukierka przez szybę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie popisali się ... książkowa adaptacja " Przebudzenia Mocy " w Polsce dopiero za ... pół roku ...
Plan wydawniczy:


30 marca 2016 - "Star Wars: A New Dawn", John Jackson Miller
18 maja 2016 - "Star Wars: The Force Awakens", Alan Dean Foster
20 lipca 2016 - "Star Wars: Heir to the Jedi", Kevin Hearne
28 września 2016 - "Star Wars: Dark Disciple", Christie Golden
9 listopada 2016 - "Star Wars: Lost Stars", Claudia Gray

10 książek od października do grudnia i takie spowolnienie a liczyłem, że nowela filmu ukaże się w styczniu ... Wczoraj zakupiłem 10 tegoroczną powieść: " Battlefront Kompania Zmierzch ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2015 o 11:07, lis_23 napisał:

Ech, nie popisali się ... książkowa adaptacja " Przebudzenia Mocy " w Polsce dopiero
za ... pół roku ...


Dziwne. Szczególnie, że zwykle tłumaczenie zajmuje około miesiąca, czasem mniej (akurat mam przyjaciółkę, która tłumaczy książki), skąd takie opóźnienie?

A w ogóle to kto teraz zajmuje się tymi książkami? Kiedyś to był Amber...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2015 o 11:13, Ring5 napisał:


A w ogóle to kto teraz zajmuje się tymi książkami? Kiedyś to był Amber...


Wydawnictwo Uroboros wydaje powieści w nowym kanonie a resztę wydaje Egmont, czyli bardziej dziecięce wydawnictwa, w tym także powieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2015 o 11:23, lis_23 napisał:

Wydawnictwo Uroboros wydaje powieści w nowym kanonie a resztę wydaje Egmont, czyli bardziej
dziecięce wydawnictwa, w tym także powieści.


No to nie rozumiem za bardzo, skąd takie opóźnienie. Przecież nie są jakoś szczególnie obłożeni robotą, powinni więc mieć czas wszystko wydać bliżej premiery oryginału. Chyba będę musiał sobie rzucić okiem na którąś z tych powieści i zobaczyć, jak się prezentują językowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2015 o 11:52, Ring5 napisał:


No to nie rozumiem za bardzo, skąd takie opóźnienie. Przecież nie są jakoś szczególnie
obłożeni robotą, powinni więc mieć czas wszystko wydać bliżej premiery oryginału. Chyba
będę musiał sobie rzucić okiem na którąś z tych powieści i zobaczyć, jak się prezentują
językowo.

Póki co, każda z ich powieści ma innego tłumacza ale mi to nie przeszkadza dopóki nie ma tam kwiatków typu: " Bilbo Bagosz z Bagoszna " ;) Więcej będę mógł powiedzieć jak w końcu którąś przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2015 o 11:56, lis_23 napisał:

mi to nie przeszkadza dopóki nie ma tam kwiatków typu: " Bilbo Bagosz z Bagoszna " ;)


Weź mi tego nie przypominaj... Łoziński może i jest dobrym tłumaczem, ale zbrodnie, jakie popełnił na Władcy Pierścieni i Diunie zakrawają na zdradę stanu. Naprawdę nie rozumiem, czemu ktoś uznał, że muszą poprawiać tłumaczenie Pani Skibniewskiej?

A z trochę innej beczki, jakoś zupełnie nie mam ochoty na te nowe książki. Nie wiem czemu, ale kompletnie do mnie nie przemawiają. Wolę po raz kolejny przeczytać np. Hard Contact czy I, Jedi. Ale może w końcu wezmę się za Tarkina. Tylko nigdzie nie mogę go znaleźć w oryginale, na dodatek zlikwidowali mi American Bookstore w Arkadii... Pewnie trzeba będzie z brytyjskiego amazona ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2015 o 12:17, Ring5 napisał:


A z trochę innej beczki, jakoś zupełnie nie mam ochoty na te nowe książki. Nie wiem czemu,
ale kompletnie do mnie nie przemawiają. Wolę po raz kolejny przeczytać np. Hard Contact
czy I, Jedi. Ale może w końcu wezmę się za Tarkina. Tylko nigdzie nie mogę
go znaleźć w oryginale, na dodatek zlikwidowali mi American Bookstore w Arkadii... Pewnie
trzeba będzie z brytyjskiego amazona ściągnąć.


Ja jestem bardzo ciekawy nowego kanonu ale na razie nie ma nic co dzieje się w ramach czasowych nowego filmu i to mnie wkurza ... są tylko powieści których akcja toczy się przed starą trylogią, pomiędzy oraz zaraz po PJ. Dopiero w lutym w trzecim numerze SW Komiks ma się pojawić jakieś wprowadzenie do " Przebudzenia Mocy " ale to już będzie prawie dwa miesiące po premierze filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2015 o 12:34, lis_23 napisał:

Ja jestem bardzo ciekawy nowego kanonu


A ja mam w stosunku do niego ogromne obawy. Martwi mnie też, że praktycznie nikt z dawnych autorów, piszących w ramach EU, nie bierze udziału w tworzeniu nowego kanonu. Ok, nie interesowałem się tą tematyką za bardzo ostatnio, ale chyba bym zauważył, gdyby Zahn, Stackpole czy Anderson coś nowego stworzyli. A tu nic, cisza. Nie wiem, czy to przypadek, czy celowe działanie (a jeśli to drugie, to czy odpowiada za nie Disney), ale to spora strata dla uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2015 o 22:03, Ring5 napisał:


A ja mam w stosunku do niego ogromne obawy. Martwi mnie też, że praktycznie nikt z dawnych
autorów, piszących w ramach EU, nie bierze udziału w tworzeniu nowego kanonu. Ok, nie
interesowałem się tą tematyką za bardzo ostatnio, ale chyba bym zauważył, gdyby Zahn,
Stackpole czy Anderson coś nowego stworzyli. A tu nic, cisza. Nie wiem, czy to przypadek,
czy celowe działanie (a jeśli to drugie, to czy odpowiada za nie Disney), ale to spora
strata dla uniwersum.



W kwestii autorów dawnego EU to Masz już Jamesa Lucerno i Alana Deana Fostera. Nie pamiętam czy Zahn napisał coś więcej niż trylogia z początku lat 90-tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2015 o 12:01, lis_23 napisał:

W kwestii autorów dawnego EU to Masz już Jamesa Lucerno i Alana Deana Fostera.


Nie, no, ja mówię o prawdziwych autorach, którzy pisali DOBRE książki :P Alan Dean Foster kojarzy mi się tylko z potworkiem "Splinter of the Mind''s Eye" (polski tytuł to chyba Spotkanie na Mimban), którego jedyną "zaletą" jest bycie pierwszą prawdziwą książką z EU.

Dnia 11.12.2015 o 12:01, lis_23 napisał:

Nie pamiętam czy Zahn napisał coś więcej niż trylogia z początku lat 90-tych.


No wiesz Pan co? Wstyd! Najlepsze książki z EU to właśnie Zahn!
- Allegiance (kilku szturmowców zmuszonych jest do dezercji, ale nie rezygnują z ideałów Imperium i postanawiają walczyć z nieprawością na własną rękę; spotykają przy okazji młodą Marę Jade)
- Choices of One (kontynuacja Allegiance, chyba jeszcze lepsza)
- duologia Specter of the Past / Vision of the Future (Admirał Thrawn POWRACA!)
- Outbound Flight (początki Thrawna, poznajemy też prawdziwego Jorusa C''Baotha)
- Survivor''s Quest (w pewnym sensie kontynuacja Outbound Flight, chyba najsłabsza książka z całej listy)
- Scoundrels (Vabank w świecie Gwiezdnych Wojen :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 13:37, Ring5 napisał:



Nie, no, ja mówię o prawdziwych autorach, którzy pisali DOBRE książki :P
Alan Dean Foster kojarzy mi się tylko z potworkiem "Splinter of the Mind''s Eye" (polski
tytuł to chyba Spotkanie na Mimban), którego jedyną "zaletą" jest bycie pierwszą prawdziwą
książką z EU.

Akurat " Spotkanie na Mimbam " wspominam bardzo dobrze i była to jedna z moich pierwszych ksiązek w uniwersum SW.

Dnia 11.12.2015 o 13:37, Ring5 napisał:


No wiesz Pan co? Wstyd! Najlepsze książki z EU to właśnie Zahn!
- Allegiance (kilku szturmowców zmuszonych jest do dezercji, ale nie rezygnują z ideałów
Imperium i postanawiają walczyć z nieprawością na własną rękę; spotykają przy okazji
młodą Marę Jade)
- Choices of One (kontynuacja Allegiance, chyba jeszcze lepsza)
- duologia Specter of the Past / Vision of the Future (Admirał Thrawn POWRACA!)
- Outbound Flight (początki Thrawna, poznajemy też prawdziwego Jorusa C''Baotha)
- Survivor''s Quest (w pewnym sensie kontynuacja Outbound Flight, chyba najsłabsza książka
z całej listy)
- Scoundrels (Vabank w świecie Gwiezdnych Wojen :) )

Ja czytałem tylko tzw. trylogie Thrawna tego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 13:44, lis_23 napisał:

Akurat " Spotkanie na Mimbam " wspominam bardzo dobrze i była to jedna z moich pierwszych
ksiązek w uniwersum SW.


Ja miałem tego "pecha", że zacząłem właśnie od Zahna, przez co nic już nie było takie samo :D Dla mnie SotME jest tylko minimalnie lepsze od cyklu Jedi Prince.

Dnia 11.12.2015 o 13:44, lis_23 napisał:

Ja czytałem tylko tzw. trylogie Thrawna tego autora.


No to biegusiem do najbliższej biblioteki!
- Scoundrels - http://www.ossus.pl/biblioteka/Skok_millenium
- Allegiance - http://www.ossus.pl/biblioteka/Pos%C5%82usze%C5%84stwo
- Choices of One - http://www.ossus.pl/biblioteka/Choices_of_One (Ręka Sprawiedliwości)
- Outbound Flight - http://www.ossus.pl/biblioteka/Poza_galaktyk%C4%99
- Specter of the Past - http://www.ossus.pl/biblioteka/Widmo_przesz%C5%82o%C5%9Bci
- Vision of the Future - http://www.ossus.pl/biblioteka/Wizja_przysz%C5%82o%C5%9Bci
- Survivor''s Quest - http://www.ossus.pl/biblioteka/Rozbitkowie_z_Nirauan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować