Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2015 o 22:09, Alamut napisał:

Zawsze mi tego brakowało w Gwiezdnych Wojnach:
https://www.youtube.com/watch?v=iDMUuJVltio


Ech, gdyby SW miały trochę klimatu w stylu Staszka Mąderki... Nie wymagam myśleniu u postaci jak w HISHE, bo filmy kończyłyby się po 10 minutach, ale żeby trochę życia było w tych filmach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2015 o 12:57, Alamut napisał:

I kolejna parodia, tym razem "Ataku Klonów":
https://www.youtube.com/watch?v=0cxjlN9e9-c

Swego czasu próbowałem obejrzeć wszystkie dostępne How It Should Have Ended. Po jakiś 15 "endach" na raz dałem sobie siana.
Dobrze IMO jest to oglądać raz na jakiś czas bo zjadanie wszystkiego na chama może się nie zdrowo odbić.
Ale ich end EII mnie nie porwał ;/ czytaj też, nie przekonał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dla mnie to nic nowego, bo od początku uważałem, że Jedi są zakałą galaktyki, ale w necie krąży kolejne uzasadnienie tego, dlaczego wykończenie Zakonu było najlepszym pomysłem Palpatine''a: http://goo.gl/cN5O0C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja na prawdę nie wiem, dlaczego lubicie to uniwersum, które w dużej mierze opiera się na Jedi i ich filozofii, skoro Jedi to " zakała Galaktyki "? ;)
Dla mnie, zakałą Galaktyki są - podobnie jak u nas, politycy - tam, senatorowie. To oni, nie Jedi doprowadzili do upadku Starej Republiki.
Jedi zarzuciłbym tylko to, co i kościołowi: konserwatyzm i przewagę doktryny nad zdrowym rozsądkiem. Gdyby Zakon nie był tak bardzo zaślepiony sam w sobie to może dostrzegłby to, co się dzieje z Anakinem. Już Qui-Gon był światełkiem alarmowym, ze nie wszystko w Zakonie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2015 o 10:02, lis_23 napisał:

Heh, to ja na prawdę nie wiem, dlaczego lubicie to uniwersum, ? ;)


Jak to dlaczego? Bo WYBITO JEDI! Szkoda tylko Aayli Secury i paru innych :P

Dnia 02.12.2015 o 10:02, lis_23 napisał:

To oni, nie Jedi doprowadzili do upadku Starej Republiki.


Starej Republiki czy Republiki?

Jak tam łokieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2015 o 10:05, Ring5 napisał:


Jak to dlaczego? Bo WYBITO JEDI! Szkoda tylko Aayli Secury i paru innych :P

Ciekawe podejście ;) Ja tam lubię Jedi i to znacznie więcej niż Ty, a za Sithami nie przepadam - podobnie jak nie przepadam za Orkami, Nazgulami, Sauronem, Voldemortem, Śmierciożercami, itp. ;)

Dnia 02.12.2015 o 10:05, Ring5 napisał:


Starej Republiki czy Republiki?


Uznaje się, że Republika to Stara Republika, ale w nowym kanonie coś takiego jak NR chyba nie powstało, więc chyba Republika.

Dnia 02.12.2015 o 10:05, Ring5 napisał:


Jak tam łokieć?

Dzięki, lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2015 o 10:10, lis_23 napisał:

Ja tam lubię Jedi i to znacznie więcej niż Ty


To akurat nietrudne :P Wystarczy darzyć ich delikatną niechęcią i już lubi się ich bardziej, niż ja :]

Dnia 02.12.2015 o 10:10, lis_23 napisał:

a za Sithami nie przepadam


Ja również, na szczęście można nie przepadać za Jedi i jednocześnie nie być fanem Sithów. Zdecydowanie bardziej lubię "zwykłe" postaci, normalnych ludzi (i inne rasy) bez podwyższonej liczby midichloru we krwi.

Dnia 02.12.2015 o 10:10, lis_23 napisał:

podobnie jak nie przepadam za (...) Nazgulami


Profan. Heretyk. Od dziś może mi się pan NIE KŁANIAĆ!

Dnia 02.12.2015 o 10:10, lis_23 napisał:

Uznaje się, że Republika to Stara Republika, ale w nowym kanonie coś takiego jak NR chyba
nie powstało, więc chyba Republika.


No... teoretycznie tak i nie. Niby w nowym kanonie sporo namieszano, ale Stara Republika (według dawnego kanonu) skończyła się w 1000 BBY, stąd pytanie.
http://starwars.wikia.com/wiki/Old_Republic_era
http://starwars.wikia.com/wiki/Old_Republic
Teraz to już nie mam pojęcia, co jest czym, bo z nowego kanonu nie czytałem jeszcze nic (i jakoś wcale mnie nie kusi...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem książkę Gwiezdne Wojny Jak Podbiły Wszechświat. Niezła cegła ;)
Liczyłem trochę na więcej zdjęć z planu starej trylogii a zamiast tego mamy raczej fotki gadgetów, min. Baraca Obamy jako Jedi - takich Jedi też bym chyba nie lubił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2015 o 19:05, Ecko09 napisał:

>

Jest Nowa Republika w nowym kanonie.


To ciekawe, gdyż w Przebudzeniu Mocy siły Sojuszu / Republiki zwane są Resistance i nie ma chyba nazwy Nowa Republika.
Cóż, przekonamy się już za nieco ponad dwa tygodnie. Liczę na to, że po filmie ukaże się coś, co wyjaśni obecną sytuację w Galaktyce.
A tymczasem, jest taka akcja:

http://star-wars.pl/News/20194,Poczuj_moc_i_zacznij_zbierac_juz_dzis_akcja_promocyjna_Carrefour.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2015 o 19:21, lis_23 napisał:

> >
>
> Jest Nowa Republika w nowym kanonie.

To ciekawe, gdyż w Przebudzeniu Mocy siły Sojuszu / Republiki zwane są Resistance
i nie ma chyba nazwy Nowa Republika.
Cóż, przekonamy się już za nieco ponad dwa tygodnie. Liczę na to, że po filmie ukaże
się coś, co wyjaśni obecną sytuację w Galaktyce.


Podobno w nowych książkach występuje Nowa Republika.
http://starwars.wikia.com/wiki/New_Republic/Canon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... tak się zastanawiam, czy jest szansa, że te albumy ukażą się po polsku a jeśli nie to czy warto je brać na raz za tę cenę?:

The Art of Star Wars: The Force Awakens
Star Wars: The Force Awakens Visual Dictionary
Star Wars: The Force Awakens Incredible Cross Sections

http://www.amazon.co.uk/Star-Wars-Awakens-Incredible-Sections/dp/0241201160/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1449143908&sr=1-3&keywords=the+art+of+star+wars+the+force+awakens

cena pakietu to 32 Funty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Henia przedmikołajkowa promocja na starwarsowe LEGO - 20 do 25%. Akurat tam gdzie byłem zapasy już trochę przebrane, ale jutro zrobię rundkę po innych marketach, może jeszcze coś ciekawego się trafi. ;3

Bo dziś skromnie - 75034 Death Star Troopers za 5 dyszek. Ale będzie się świetnie prezentował przy 75093. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2015 o 18:57, lis_23 napisał:

A co to za sklep? Możesz dać jakiś link?

Ej, Henia nie znasz? : <
To jeszcze jakiś rok temu były jedne z najzabawniejszych reklam. :3

20151203191202515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Tesco i nic ciekawego. Parę małych zestawików i jeden większy zestaw z Przebudzenia Mocy - First Order snowtropper? Ale jego cena to 160 zł, o 10 zł taniej niż w sklepie w którym zakupiłem swoje zestawy, więc żadna atrakcja ;)

Z innej beczki: patrząc na kampanię reklamową nowego Epizodu SW to wydaje mi się, że żadna poprzednia część ( a mam za sobą premierę odnowionej starej trylogii i nowej trylogii ) nie miała tak rozbudowanej kampanii reklamowej i marketingu.
Tutaj nasuwa mi się jeden smutny wniosek:
Disney nachapał się na Marvelu ( filmy, komiksy )
Disney nachapie się na SW
Disney ma już profity z przejęcia ILM
Disney zarabia grube miliardy zielonych i nie stać ich na jedną klasyczną ( rysunkową ) animację 2D rocznie ...
Owszem, animacja CGI jest niby bardziej szczegółowa ( choć i tak filmom Pixara i Disneya daleko do CGI z gier ) ale na pewno nie jest tak żywa, ekspresyjna i plastyczna jak ta rysunkowa. Wystarczy sobie popatrzeć na rysunkowe szkice i koncept arty do animacji CGI żeby zrozumieć, że w wersji rysunkowej te filmy wyglądałyby lepiej.
Niestety, ale Disney zatracił dla mnie to, czym był przez dziesięciolecia - gwarancje najwyższej jakości i filmowej magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrze na to, co sie od paru tygodni dzieje w naszym pieknym, nadwislanskim kraju, i tak sobie mysle, ze chyba powoli stajemy sie Imperium...
- pelna wladze przejal jeden (niewysoki) gostek, ktory wszystkim sterowal z cienia a teraz, po objeciu wladzy, wprowadza dyktature
- przywodca ma wlasna ochrone, wywodzaca sie z jednostek specjalnych (Imperial Guards)
- powoli niszczone sa wartosci demokratyczne
- stworzyli swoja wlasna policje polityczna (tam bylo ISB, my mamy CBA)
- wkrotce zwiekszeniu ulegnie armia
- przywodca ma scisle grono zaufanych doradcow, do ktorego wstepu nie ma nikt z zewnatrz. Nie zajmuja eksponowanych stanowisk, a mimo to, to oni podejmuja najwazniejsze decyzje (Inner Circle)
- uwazaja brak wiary za niepokojacy!

Brakuje jeszcze, bysmy zaczeli budowe Gwiazdy Smierci. Postuluje, by pieniadze z programu "piec stow na dziecko" przeznaczyc wlasnie na ten cel!

PS. Tak, wiem, tu nie miejsce na polityke i to bardziej pasuje do tematu "Polska...", ale pomyslalem, ze to raczej tutaj metamorfoza ze zdegenerowanej Starej Republiki w Galaktyczne Imperium zostanie szybciej doceniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2015 o 20:31, lis_23 napisał:

Byłem w Tesco i nic ciekawego. Parę małych zestawików

Małe zestawy też trzeba kochać, wiele z nich to prawdziwe konstrukcyjne perełki. :3

Poza tym to właśnie one zwykle wychodzą taniej w marketowych promocjach niż w internetach. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować