Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Czy czujesz "magię tych świąt" ?

216 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2006 o 16:13, pro evo napisał:

(...) będę plakal!

Eee, no bez przesady. ;) Można przeżyć świeta fajnie i bez śniegu. Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 16:14, szerszeń45 napisał:

> (...) będę plakal!
Eee, no bez przesady. ;) Można przeżyć świeta fajnie i bez śniegu. Tak mi się wydaje.



bez śniegu to do tyłeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do mnie przyjezdza 6-letni kuzyn z ktorym sie strasznie fajnie zjezdza na sankach. No i co my bedziemy robic jak nie bedzie sniegu. Ogladanie "madagaskaru" i "robotow" juz zaklepane, ale przydaloby sie cos na swiezym powietrzu. a gra w pilke w swieta to niemal perwersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować. Z jednej strony jak pomyślę, że Święta Bożego Narodzenia obchodzimy na pamiątkę narodzenia Jezusa (jako człowieka), to rzeczywiście czuję pewną „magię”. Z drugiej strony tę magię psują kłótnie z rodziną. Większości potraw nie jem, ale zamiast to zrozumieć niektórzy katują mnie tekstami „Taka jest Tradycja, że trzeba wszystkiego spróbować”. Śniegu też mi brakuje. Dziwne, zawsze czuję magię świąt tuż przed Świętami, ale jak już są, to niestety czar pryska, chociaż tegoroczne Święta zapowiadają się ciekawie – może będą lepsze od tych ubiegłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 16:16, Erton napisał:

A do mnie przyjezdza 6-letni kuzyn z ktorym sie strasznie fajnie zjezdza na sankach. No i co
my bedziemy robic jak nie bedzie sniegu. Ogladanie "madagaskaru" i "robotow" juz zaklepane,
ale przydaloby sie cos na swiezym powietrzu. a gra w pilke w swieta to niemal perwersja



Ja gram na śniegu w nogę!!!Zawsze stoję n bramce,fajnie się rzucam na śniegu na pilki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2006 o 16:30, pro evo napisał:

Ja gram na śniegu w nogę!!!Zawsze stoję n bramce,fajnie się rzucam na śniegu na pilki :D

No ale z 6-kuzynem?? Juz uczymy sie akcji z pierwszej pilki zakonczonych strzalem nie do obrony:) No nic chyba bedzie musial przyzwyczaic sie do rosyjskich warunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 16:30, pro evo napisał:

Ja gram na śniegu w nogę!!!Zawsze stoję n bramce,fajnie się rzucam na śniegu na pilki :D


Ja też tym bardziej, że jestem bramkarzem najlepszym w szkole (może trochę nieskromnie, ale taka prawda). Ale w tym roku śniegu nie widać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja totalnie nie czuje swiat, kiedys jak bylem maly to podobalo mi sie nawet ze mozna sobie bylo posiedziec, dobrze pjesc pogadac itd. ale z roku na rok coraz mniej mnie to bawilo, ogolnie nie lubie swiat bo jakos kojarza mi sie z wiloma niedogodnosciami, sama idea calkiem fajna (nie mowie o warstwie religijnej ktora jako ze w boga eni wierze to nie ma dla mnie znaczenia), tyle ze... to co mnie najbardziej denerwuje, to to ze kiedys swieta byly wg. mnie czyms co mozna powiedziec chodzilo na licencji shareware :P a teraz zostala ta licencja zmieniona na typowo komercyjna. otoczka swiat- ludzie biegaja po sklepach, anwet jak nie ma kasy to trzeba odstawic swieta, czemu? nie wiem, w sklepach to sie prawie zabijaja by kupic mieso o 20gr/kg taniej, wszedzie sie mowi o tym jakie to wszystkie piekne i glebokie swieto- jednoczesnie próbuując sprzedac nam swiateczna tandete, miasta kipia tandetnymi mikolajami, reniferkami aniolkami itp. choc akurat lampki lubie jakos tak kolorowiej na ulicach:) nie lubie tego ze jest w trakcie swiat masa rzeczy ktore wypada robic, i tak jesli zle sie czuje i nie mam ochoty nigdzie pojsc na swieta to wypadalo by sie pokazac i tak zmienia mi sie to czasem w obowiazek, kolejna sprawa to tv, radio inet, swiateczny spam na skrzynce, papiez ksieza i czerstwe filmy non top... dla mnie z roku na rok to swieto coraz bardziej biznesowe, mniej rodzinne.
Lubie natomiast to, ze jest wolne:) ludzie latwiej wybaczaja rozne sprawy, sa jacys tacy mieksi:) wiec to dobra okazja na pogodzenie sie z kims, jakies zalety swiat pewnie odczuwam ale jakos nie przychodzi mi na mysl nic wiecej.
Ale atmosfery swiat nie odczuwam wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:06, ko?nik napisał:

> Ja gram na śniegu w nogę!!!Zawsze stoję n bramce,fajnie się rzucam na śniegu na pilki
:D

Ja też tym bardziej, że jestem bramkarzem najlepszym w szkole (może trochę nieskromnie, ale
taka prawda). Ale w tym roku śniegu nie widać :D



Ty,a ja jestem najlepszym bramkarzem w mojej budzie,ale zbieg okoloczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już dzisiaj poczułem ''''Magię tych Świat''''.Przebywanie na targowisku 4 godziny,kupowanie jedzenia,targanie 180 centymetrowej choinki.Magia...Ale przecież po to się to robi,żeby Święta były jak najlepsze,spędziło je się w radosnym gronie rodziny,dostanie prezentów.Tylko około 7 dni przed świętami jest taki ''''zaduch''''.Zakupy,oczekiwanie,przygotowania.Tak,ja czuję ''''Magię tych Świąt'''',zdecydowanie...Jedyne,czego mi brakuje to brak śniegu,który uzupełniłby tą ''''Magię''''.Ale i tak wszystko jest O.K...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 17:30, pro evo napisał:

Ty,a ja jestem najlepszym bramkarzem w mojej budzie,ale zbieg okoloczności.


Mocne :D No to jesteśmy do siebie pod tym względem podobni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:12, ko?nik napisał:

> Ty,a ja jestem najlepszym bramkarzem w mojej budzie,ale zbieg okoloczności.

Mocne :D No to jesteśmy do siebie pod tym względem podobni :D



Tak,widze że jesteś fanem legi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to pod koniec tamtego tygodnia ją poczułem. A i tak jak zawsze z każdym nowym rokiem jest coraz słabsza i marniejsza :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale nie odczuwam, że idą święta... dlaczego? wydaje mi się, iż dlatego że nawet nie odczuwam zimy a gdzie dopiero święta... przydałoby się trochę śniegu... wtedy w Toruniu w mieście od razu idzie poczuć tą atmosferę... A tak to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:19, lOkErS napisał:

A ja wcale nie odczuwam, że idą święta... dlaczego? wydaje mi się, iż dlatego że nawet nie
odczuwam zimy a gdzie dopiero święta... przydałoby się trochę śniegu... wtedy w Toruniu w mieście
od razu idzie poczuć tą atmosferę... A tak to lipa.



Tak bez śniegu jest beznadziejnie czuję się jak by byla jesień i choinka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:21, pro evo napisał:

Tak bez śniegu jest beznadziejnie czuję się jak by byla jesień i choinka ;/


Zgadzam się. Nie można poczuć atmosfety świąt i sie nimi cieszyć, kiedy za oknem szaroburo. Kiedy będzie już ten śnieg!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 16:11, ko?nik napisał:

> Kolejny ciekawy krok watykanu : http://www.turystyka.wp.pl/artykul.html?wid=8647298&katn=3:1&rfbawp=1166454257.685


W orginalnym kontekście była to ironia/sarkazm. Nie ma się czym przejmować.



Ale Watykan zwraca na coś uwage i może to dojdzie do części ludzi, że święta to narodziny Chrystusa, a nie prezenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować