Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziennikarka CNN walczy o Wii

67 postów w tym temacie

"Inną sprawą jest, czy PC rzeczywiście cały czas będzie doskonałą platformą dla "gracza hardcore''owego", którego interesują nowości i największe hity, a nie dwuletnie starocie, które doczekają się wreszcie konwersji, albo niszowe produkcje w rodzaju symulatorów wspomnianych przez Arclighta. I tutaj - moim zdaniem - będzie coraz gorzej. Właściwie to... już jest""

Sorry, ale to jest Twoja własna opinia. Teraz zapewne trochę mi się dostanie, ale dla mnie, "Twoje" wielkie hity : "Final Fantasy XII (a jakże ;P), Metal Gear Solid 3, Burnout Revenge, God of War, Guitar Hero, The Legend of Zelda: Twilight Princess, Project Gotham Racing 3, Perfect Dark Zero, Kameo: Elements of Power, Dead Rising" ostatnich dwóch lat, dla mnie są nic nie wartymi zręcznościówkami albo pseudo cRPGami w stylu PKP (to taki skrót, jaki kiedyś usłyszałem odnośnie konsolowych RPGów ;-P).
Ja mam taki gust (i zapewniam Ciebie, ze nie tylko ja), ze obecnie nie ma zadnej takiej gry (ani obecnie, ani na horyzoncie), dla której chcialbym kupić konsolę. A na sam widok pada mam ochotę ... nie powiem juz co :-D.
Od kiedy pamiętam, gram tylko na PCw gry stricte PC-towe i nie widzę jak narazie powodów, abym miał to w najbliższych latach zmienić. A jakie gry na PC mówisz : Neverwinter Nights (obie części ale głównie 2 po sieci i w singlu), Supreme Commander, Chrome 2, STALKER, kolejna część/dodatek do Down of War (a wiemy przecież, ze takowa powstanie), Gothic IV (III zresztą też ;-)), World of Warcraft: The Burning Crusade, H-L : Epizode 2, Medieval 2 : Total war, C&C :Tiberium Wars, HoMM V + dodatki ;-), a nawet znany skąd niekąd Wiedźmin ;-P ... a także wiele, wiele innych zapowiedzi ;-).
Innymi słowy ja, gracz PC-only jak narazie nie mam się czego obawiać i mam na co czekać oraz obecnie mam też w co grać ... spokojna Twoja rozczochrana ;-P
A należy wspomnieć, ze są takie gry, do których będę powracał nawet za kilkanaście lat (Fallouty, Torment, Cienie Amn, Arcanum, Total Annihilation itd. ;-)). Nie ... dla mnie PC będzie miał się dobrze nawet za 20 lat, gdy juz nic na niego nie będą wydawać, co oczywiście nigdy nie będzie miało miejsca ;-).

Bo sam zresztą pisałeś : "PC nie umiera i nie umrze, wręcz przeciwnie, komputery są teraz przecież już wszędzie. A tak długo jak będą, tak długo będzie ktoś robił na nie gry."
A chodzi tu również o cały rynek elektornicznej rozrywki i nie tylko ... wiem, ze nie każdy używa super sprzętu tylko do grania, ale jednak osób modernizujących PC ze względu na gry jest znacznie więcej (albo tak mi się wydaje). Myślę, ze nawet producenci podzespołów do PC nie chcięliby widzieć upadku gier na komputery osobiste ;-P. Chyba, ze konsole nowej generacji zaczną pojawiać się coraz częściej, co jest dość prawdopodobne.

A jeśli do konsoli dodadzą mysz i klawiaturę w standardzie, normalny dostęp do sieci z możliwością grania (bez zadnych tam opłat Live itd.), system operacyjny ;-P, wymienne podzespoły itd. :-D I gdy wreszcie przestaną robić na konsole jedynie gry stricte zręcznościowe w stylu "nie myśl tylko graj", albo RPGi z fabułą prostą jak drut, to na 100% przeniosę się na konsole ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:28, Dann napisał:

Sorry, ale to jest Twoja własna opinia.


No pewnie. Plus grubych milionów graczy, którzy te niby "pseudo-hity" kupili i nabili kabzy wydawcom. ;)
No a wydawcy jak to wydawcy, będą produkowali to, co się sprzedaje. Stąd moje przypuszczenia, oczywiście być może błędne.

Dnia 19.12.2006 o 14:28, Dann napisał:

"Twoje" wielkie hity : "Final Fantasy XII (a jakże ;P), Metal Gear Solid 3, Burnout Revenge,
God of War, Guitar Hero, The Legend of Zelda: Twilight Princess, Project Gotham Racing 3, Perfect
Dark Zero, Kameo: Elements of Power, Dead Rising" ostatnich dwóch lat, dla mnie są nic nie
wartymi zręcznościówkami albo pseudo cRPGami w stylu PKP (to taki skrót, jaki kiedyś usłyszałem
odnośnie konsolowych RPGów ;-P).


A proszę Cię bardzo. Zastanawia mnie tylko, czy w którąkolwiek z nich grałeś dłużej niż 10 minut. Chociaż pewnie nie powinno - skoro tak piszesz, to znaczy że masz na ich temat wyrobione zdanie, niech więc tak będzie.

Dnia 19.12.2006 o 14:28, Dann napisał:

Ja mam taki gust (i zapewniam Ciebie, ze nie tylko ja), ze obecnie nie ma zadnej takiej gry
(ani obecnie, ani na horyzoncie), dla której chcialbym kupić konsolę. A na sam widok pada mam
ochotę ... nie powiem juz co :-D.


A proszę bardzo. Przecież ja nikomu gustu nie odmawiam, mówię tylko jakie widzę trendy i jakie są moje przypuszczenia, to wszystko. Przecież - jak już mówiłem - wymieniając te wszystkie tytuły nie miałem wcale na myśli tego, że te gry mi się bardziej podobają i dlatego konsole rox. Bo co się komu podoba to jego prywatna sprawa i w sensie bezpośrednim nie ma to wpływu na cały rynek. Tylko że są to hity, które przyniosły wydawcom olbrzymie zyski, a nie pojawiły się na PC. A wiadomo, jak to w biznesie, inwestorów ciągnie do pieniędzy.

Dnia 19.12.2006 o 14:28, Dann napisał:

miał to w najbliższych latach zmienić. A jakie gry na PC mówisz : Neverwinter Nights (obie
części ale głównie 2 po sieci i w singlu), Supreme Commander, Chrome 2, STALKER, kolejna część/dodatek
do Down of War (a wiemy przecież, ze takowa powstanie), Gothic IV (III zresztą też ;-)), World
of Warcraft: The Burning Crusade, H-L : Epizode 2, Medieval 2 : Total war, C&C :Tiberium Wars,
HoMM V + dodatki ;-), a nawet znany skąd niekąd Wiedźmin ;-P ... a także wiele, wiele innych
zapowiedzi ;-).


Wydaje mi się, że prosiłem o gry istniejące, a nie zapowiedzi. Trochę tych już wydanych się u Ciebie znalazło, szkoda, że większość to jednak strategie. Niech więc będzie - i miejmy to już za sobą - dla zdeklarowanego fana strategii nie ma aktualnie lepszej platformy niż PC i przez pewien czas z całą pewnością nie będzie. Swoją drogą, Down of War to śliiiiczna literówka. ;P

Dnia 19.12.2006 o 14:28, Dann napisał:

A należy wspomnieć, ze są takie gry, do których będę powracał nawet za kilkanaście lat (Fallouty,
Torment, Cienie Amn, Arcanum, Total Annihilation itd. ;-)). Nie ... dla mnie PC będzie miał
się dobrze nawet za 20 lat, gdy juz nic na niego nie będą wydawać, co oczywiście nigdy nie
będzie miało miejsca ;-).


Ale ja też nic takiego nie napisałem. Powtarzam - zastanawiam się nad trendami.

Dnia 19.12.2006 o 14:28, Dann napisał:

Bo sam zresztą pisałeś : "PC nie umiera i nie umrze, wręcz przeciwnie, komputery są teraz przecież
już wszędzie. A tak długo jak będą, tak długo będzie ktoś robił na nie gry."


No. Wiem. ;)

Dnia 19.12.2006 o 14:28, Dann napisał:

I gdy wreszcie przestaną robić na konsole jedynie gry stricte zręcznościowe w stylu "nie myśl
tylko graj", albo RPGi z fabułą prostą jak drut, to na 100% przeniosę się na konsole ;-).


RPGi z fabułą prostą jak drut na konsole? Hm, OK. Miałem raczej dokładnie przeciwne wrażenie, że to właśnie PC króluje w produkcjach z rodzaju "zabij zło, które wyskoczyło z dziury", ale nie chce mi się już na ten temat dyskutować. Argument pt. "nie myśl tylko graj" jest już totalnie poniżej pasa - bo oczywiście, większość PeCetowych fanów elektronicznej rozrywki to gra po to, żeby ćwiczyć szare komórki i stymulować aktywność mózgu, a tytuły na blaszaki wprost ociekają trudnymi problemami, wymagającymi pełnego zaangażowania umysłowego. Aha.

Dość więc mojego udziału tutaj, szczególnie, że mam dziś do napisania jeszcze polemikę do tekstu Lucasa, swoją drogą znacznie ciekawszą niż wałkowanie po raz setny tematu "PC vs. konsole". Niech więc zostanie jak jest. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje, amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

No pewnie. Plus grubych milionów graczy, którzy te niby "pseudo-hity" kupili i nabili kabzy
wydawcom. ;)
No a wydawcy jak to wydawcy, będą produkowali to, co się sprzedaje. Stąd moje przypuszczenia,
oczywiście być może błędne.


Nie znam tych milionów graczy ... :-P, a widzę tu tylko Twoją własną opinię. A znam za to kilka innych milionów grających w gry na PC :-D - wierz mi, nie tylko gry na konsole się sprzedają

Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

A proszę Cię bardzo. Zastanawia mnie tylko, czy w którąkolwiek z nich grałeś dłużej niż 10
minut. Chociaż pewnie nie powinno - skoro tak piszesz, to znaczy że masz na ich temat wyrobione
zdanie, niech więc tak będzie.


Hmm .. grałem albo w poprzednie części, albo w gry o zbliżonej mechanice rozgrywki, albo po prostu w empikach, u znajomych, itd. na tyle dlugo aby moc wyrobić sobie opinię na ten temat. A zważywszy na to, że pewnych gatunków zupełnie nie trawię - czasami nawet wystarczyło mniej niz 10 min ;-).

Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

A proszę bardzo. Przecież ja nikomu gustu nie odmawiam, mówię tylko jakie widzę trendy i jakie
są moje przypuszczenia, to wszystko. Przecież - jak już mówiłem - wymieniając te wszystkie
tytuły nie miałem wcale na myśli tego, że te gry mi się bardziej podobają i dlatego konsole
rox. Bo co się komu podoba to jego prywatna sprawa i w sensie bezpośrednim nie ma to wpływu
na cały rynek. Tylko że są to hity, które przyniosły wydawcom olbrzymie zyski, a nie pojawiły
się na PC. A wiadomo, jak to w biznesie, inwestorów ciągnie do pieniędzy.


Hity hitami, ale na szczęście nie każdy widzi takie trendy na przyszłość, jak Ty (jakkolwiek słuszne by one nie były). Zresztą ile gier na PC przynosi zyski ich producentom ? Może jako ze stawiasz sprawę w ten sposób, to i takie "zestawienie" też sobie zrobisz ;-) (juz trochę ci w ty pomogłem ;-P).
Swoją drogą zawsze uważałem, ze jestem w wielu kwestiach w mniejszości. Ale jestem również zdania, iż jeżeli Twoj trend się sprawdzi, ja juz nie będę musiał sobie zawracać tym głowy ;-P)

Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

Wydaje mi się, że prosiłem o gry istniejące, a nie zapowiedzi. Trochę tych już wydanych się
u Ciebie znalazło, szkoda, że większość to jednak strategie. Niech więc będzie - i miejmy to
już za sobą - dla zdeklarowanego fana strategii nie ma aktualnie lepszej platformy niż PC
i przez pewien czas z całą pewnością nie będzie
. Swoją drogą, Down of War to śliiiiczna
literówka. ;P


Szkoda, ze większość to jednak strategie ? A niby dlaczego ;-P Bo RTSy to niby gatunek niszowy ? A ponadto, są tam też i cRPG oraz FPSy. Część to zapowiedzi, ale chciałem podkreślić, ze gracze PC nie muszą się w najbliższych latach martwić o Twój trend ;-P
A co do literówki, to fakt ;-P ... za szybko, za szybko ... szczególnie, ze mam pudełko z napisem DAWN OF WAR przed sobą na biurku ... :-D Mam nadzieję, ze wybaczycie ;-P

Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

Ale ja też nic takiego nie napisałem. Powtarzam - zastanawiam się nad trendami.


Wiem. I widzę, ze to co opisałem, dla Ciebie jest zadnym argumentem. Dla mnie jednak dość sporym.

Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

No. Wiem. ;)


Cieszę się ;-)

Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

RPGi z fabułą prostą jak drut na konsole? Hm, OK. Miałem raczej dokładnie przeciwne wrażenie,
że to właśnie PC króluje w produkcjach z rodzaju ...


Ehh ... pisałem, że to jest tylko moje zdanie. Ty, jak widzę, masz swoje, które jak najbardziej szanuję. I liczę tu na wzajemność ;-)

Dnia 19.12.2006 o 14:58, Domek napisał:

Dość więc mojego udziału tutaj, szczególnie, że mam dziś do napisania jeszcze polemikę do tekstu
Lucasa, swoją drogą znacznie ciekawszą niż wałkowanie po raz setny tematu "PC vs. konsole".
Niech więc zostanie jak jest. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje, amen.


Whatever you say Mr. Domek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 15:40, Dann napisał:

Ehh ... pisałem, że to jest tylko moje zdanie. Ty, jak widzę, masz swoje, które jak najbardziej
szanuję. I liczę tu na wzajemność ;-)


No jakżeby inaczej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka dobra, działa na słabych kompach więc praktycznie każdy może w nią pograć. Osobiście polecam wersje darmową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że barki konsol w magazynach sklepów mogą powodować aż taką agresję wśród niedoszłych kupujących. :) Ja jak nie dostane w sklepie mojego upragnionego DS-a to będę jeszcze bardziej agresywny , nie tylko będę szarpał torby innych , ale też coś zdemoluje... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować