Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 najbardziej przereklamowana?

102 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2006 o 20:01, Wilczur HG napisał:

Chciałbym tylko dodać do waszej rozmowy że jka narazie miesiąc od premiery WSZYSTKIE konsole
schodzą z półek w zastraszającym tępie... Gdyby tylko sony wyrabiało się z produkcją mogli
by sprzedać baaaardzo dużo konsol w święta.

Konsol jest tak mało, że nie ma się czemu dziwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 20:01, Wilczur HG napisał:

Chciałbym tylko dodać do waszej rozmowy że jka narazie miesiąc od premiery WSZYSTKIE konsole
schodzą z półek w zastraszającym tępie... Gdyby tylko sony wyrabiało się z produkcją mogli
by sprzedać baaaardzo dużo konsol w święta.


No Wii jak narazie nie zeszła wogóle mimo tego że kazdy się nią zachwyca jak gra wydaje mi się że cena 1099 PLN robi swoje a porównując grafikę przy Xklocku to już wogóle nie chce się wydawac tyle kasy na zabawę, takie życie i takie myślenie rodziców - sprzedaję to wiem :) .

RE: 1602

Dnia 20.12.2006 o 20:01, Wilczur HG napisał:

Podtrzymuję to co pisałem wcześniej, Sony traci zbyt dużo żeby dokładać jeszcze więcej i przez najbliższy rok > nie obniżą ceny nawet o centa.


Zostaną do tego zmuszeni :) jak Media czy Saturny zaczną zajeżdzać ceny to Sony będzie musiało obniżyc cene produktu aby sprzedawał się on także w innych sklepach bo nie moga się uzaleznić od jednej sieci :) spadek ceny zostanie wymuszony tak czy inaczej i Sony ma akurat tutaj niewiele do powiedzenia cena zostanie ustalona przez "wolny rynek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii? Ta, jasne, w hasłach marketingowych obok "rewolucyjny kontroler" powinni dodać "i nic więcej, bo nawet gier fajnych nie ma". X-Pudło? Jedna gra po 200 zł? Nie, dzięki. PS3 w ogóle - no comments.

Pecet jest najlepszą maszyną do grania. Przeżyje wszystkie konsole, jest ZAWSZE sprzętem na czasie, jak to konsolowcy określają "Next-gen", a dodatkowo "Current gen" i "Last gen" w jednym. I przeżyje te wszystkie Wasze shity. :P

A Sony nie stoi na samych konsolach - telewizory, wieże itd. PS jest tylko jednym z wielu produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 23:31, Kronikus napisał:

Zostaną do tego zmuszeni :) jak Media czy Saturny zaczną zajeżdzać ceny to Sony będzie musiało
obniżyc cene produktu aby sprzedawał się on także w innych sklepach bo nie moga się uzaleznić
od jednej sieci :) spadek ceny zostanie wymuszony tak czy inaczej i Sony ma akurat tutaj niewiele
do powiedzenia cena zostanie ustalona przez "wolny rynek" :)

Widzę, że Twój świat kręci się wokół MM i Saturna;D

Obniżka ceny X360 w MM nie wpłynęła na zmianę ceny i w całej UE X360 kosztuje nadal 299E i 399E.
Sony nie obniży ceny jeszcze przez co najmniej rok i to jest pewne, ale pomarzyć sobie możesz w końcu nikomu to jeszcze nie zaszkodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 09:49, 1602 napisał:

Obniżka ceny X360 w MM nie wpłynęła na zmianę ceny i w całej UE X360 kosztuje nadal 299E i
399E.
Sony nie obniży ceny jeszcze przez co najmniej rok i to jest pewne, ale pomarzyć sobie możesz
w końcu nikomu to jeszcze nie zaszkodziło:)


Oficjalnie może i Xklocek kosztuje 299 E ale w tym momencie z rozmów z dostawcami 90 % sprzedazy Xboxów to sprzedaz w sieci MM i Saturn :P przynajmniej jesli chodzi o Polskę a to nie jest dobra sytuacja dla CD Projektu jako dystrybutora :) to raz a ponadto M$ płaci kupę kasy od premiery Xboxa w Polsce co przekłada się na cenę produktu, jak myślisz kto opłaca tak naprawde reklamy MM w mediach :P myślisz ze ktoś ładowałby kasę w reklamę jesli nie miałby z tego dodatkowych profitów :P cena Xklocka oficjalnie nie spada a nieoficjalnie jest pompowana ogromna kasa niby w marketing ale tak naprawdę idzie to na obniżkę ceny konsoli. Dam ci przykład:
sklep dostaje np od M$ 20000 PLN na marketing produktu i zakupuje 100 konsol to jaka jest cena zakupu :P taka jak na fakturze czy pomniejszona o koszta "niby-marketingu". Kazda duża firma płaci za miejsce na półce czy na markecie i takie sa realia a jak to się nazywa to już mało istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że skoro Bill zrobił nam prezent w postaci tańszych X360 to Sony Poland (które w czasie premiery PS2 podniosło cenę dwukrotnie) nie chcąc być gorszym od MS zrobi podobnie...

Poza tym do X360 MS dokładał ok. 100$ i dopiero po roku zaczęli na nim zarabiać, Sony dokłada do PS3 prawie 3 razy więcej i chociażby z tego powodu wątpię, żeby na naszym rynku bawili się w promowanie konsoli, która i tak nie będzie się sprzedawała dopóki cena nie spadnie poniżej 1000zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 13:24, 1602 napisał:

Czyli mam rozumieć, że skoro Bill zrobił nam prezent w postaci tańszych X360 to Sony Poland
(które w czasie premiery PS2 podniosło cenę dwukrotnie) nie chcąc być gorszym od MS zrobi podobnie...

Poza tym do X360 MS dokładał ok. 100$ i dopiero po roku zaczęli na nim zarabiać, Sony dokłada
do PS3 prawie 3 razy więcej i chociażby z tego powodu wątpię, żeby na naszym rynku bawili się
w promowanie konsoli, która i tak nie będzie się sprzedawała dopóki cena nie spadnie poniżej
1000zł...


Widzę że masz informacje bardzo dokładne, a można znać ich źródło ?
X-box niby też kosztuje mniej niż 1000 zł i się nie sprzedaje ? To że np Ciebie nie stać na wydanie 2 tyś na PS3 nie znaczy że innego Polaka na to nie stać. Jeśli Sony zobaczy że PS się źle sprzedaje to będzie musiał zjechać z ceny, ponieważ dev zobaczy mała ilość klientów i przeniesie się na inną platformę, a tego Sony nie chce. Kiedy to będzie to tylko zależy jak będzie iść produkcja konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 17:43, PioTRaS napisał:

X-box niby też kosztuje mniej niż 1000 zł i się nie sprzedaje ?

To teraz porównaj sprzedaż X360 ze sprzedażą PS2 i zobaczysz czy to co się dzieje teraz z X360 można serio nazwać sprzedażą:)

Dnia 21.12.2006 o 17:43, PioTRaS napisał:

To że np Ciebie nie stać na wydanie 2 tyś na PS3 nie znaczy że innego Polaka na to nie stać.

To czy mnie stać czy nie nie ma nic do rzeczy, liczy się to czy przeciętny gracz będzie chciał na konsolę wydać ponad 2000zł, w co wątpię.

Dnia 21.12.2006 o 17:43, PioTRaS napisał:

Jeśli Sony zobaczy że PS się źle sprzedaje to będzie musiał zjechać z ceny

Żeby rzeczywiście zjechali z ceny sprzedaż PS3 musiałaby być katastrofalna, ale gdyby rzeczywiście tak się stało to dni firmy raczej są policzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polsce i tak jeszcze ten rok (przynajmniej) bedzie należał do PS2(OGROMNA biblioteka gier i niska cena).
XBOX360 - w polsce ta marka nie jest jeszce za bardzo znana.(nie mówie tu o osobach które siedzą w branży, tylko o "niedzielnych graczach" którzy są bardziej przyzwyczajeni do marki PlayStation.
PS3 - dla przeciętnego polaka za drogie, chyba że dla maniaka który jest gotów wydac kaze pieniądze za maszynke Sony(tak jak ja, pre-order już złożony :D).

A jeśli chodzi o reszte śiwta to mysle żę PS3 jednak wygra tą wojne(opinia dośc subiektywna) ale taki scenariusz jest bardzo możliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 13:24, 1602 napisał:

Czyli mam rozumieć, że skoro Bill zrobił nam prezent w postaci tańszych X360 to Sony Poland
(które w czasie premiery PS2 podniosło cenę dwukrotnie) nie chcąc być gorszym od MS zrobi podobnie...

Poza tym do X360 MS dokładał ok. 100$ i dopiero po roku zaczęli na nim zarabiać, Sony dokłada
do PS3 prawie 3 razy więcej i chociażby z tego powodu wątpię, żeby na naszym rynku bawili się
w promowanie konsoli, która i tak nie będzie się sprzedawała dopóki cena nie spadnie poniżej
1000zł...

Nie wiem czy pamiętasz ale w momencie premiery PS 2 w Polsce nie istniał oddział Sony opiekujący sie PS-ami więc to nie oni zawyżyli ceny :) To tak jak z Xklockiem 360 po premierze jego cena wynosiła 1600 za wersję Core w MM bo nie było oficjalnego dystrybutora który by sypał kasą na promocje :) Teraz jest i sytuacja cenowa X-a wyglada zupełnie inaczej a tak z ciekawostek to juz 4 -5 miechów temu w Niemczech Xklocek w wersji premium był w MM w promocji za 150 OJRO :) (słowa mojego dyrektora po powrocie z jakichś targów w Raichu, pytał sie dlaczego u nas tak drogo :) ) Co do ceny konsol to cenę czasami się dostosowuje do sytuacji jak np zrobił to MS w Japonii gdzie cena X-a była niewiele wyższa od PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie mylę, ale moim skromnym zdaniem PS i PS2 to najbardziej rozpowszechnione w Polsce konsolki. W moim mieście przodują PC, PSO i PS2. O ikspudłach itp. grokostkach raczej się nie słyszy. Ale to tylko Polska...

Tak czy inaczej każda firma ma swoich zwolenników, którzy będą pisać psalmy nawet o największym shicie, które wypuściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 21:53, Geglash napisał:

Nie wiem czy się nie mylę, ale moim skromnym zdaniem PS i PS2 to najbardziej rozpowszechnione
w Polsce konsolki. W moim mieście przodują PC, PSO i PS2. O ikspudłach itp. grokostkach raczej
się nie słyszy. Ale to tylko Polska...

Tak czy inaczej każda firma ma swoich zwolenników, którzy będą pisać psalmy nawet o największym
shicie, które wypuściła.

Nie mylisz się jesli chodzi o ilośc konsol to Sonowskie dziecka króluja w Polsce i szybko się tego nei zmieni ale Xklocek zaczyna się całkiem dobrze sprzedawać więc może jakas konkurencja wyrośnie dla Sony.

Ja mam tylko nadzieję że mimo wszystko jednak PS 3 będzie dobrą konsolą a Xklocek odbierze jej trochę użytkowników co spowoduje większą dbałośc Sony o klienta bo jak narazie to mają graczy w nosie coby gorzej nie powiedzieć :) A Wii hm, jak na dzień dzisiejszy to naprawdę fajna zabawa ale myślę że to się szybko zmieni jak tylko zaczną wychodzić coraz ładniejsze gry do Xklocka ido PS 3, już teraz Gears of War wymiata i nawet sterowanie w Wii tego nie zmieni, marzy mi się tylko przerobienie Gearsów na PC i wtedy mycha + klawiatura i wszystko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:26, muniok napisał:

Ja najbardziej z konsol bym wybrał xbox 360 ponieważ play station wychodzi co roku nowe (no
prawie).

Człowieku jesteś chory czy świadomie robisz sobie jaja!!?? Masz szczęście, że nie jestem moderatorem bo już oberwał degrada lub co gorsza bana! Odświeżasz kilkanaście tematów dziennie--o ile nie co godzine, NIE ZNASZ się kompletnie na tym o czym piszesz, normalnie zgrywasz idiote (chociaż wątpie byś nim był). Po pierwsze są tylko 3 modele PS (nie licząc PSP). PS One-o ile się nie myle premiera w 1997. (było też PSX ale to to samo tylko wieksze). Potem PS2-2001 rok, teraz PS3-2006 rok. Nie umiesz liczyć ? Wyszły 3 Playstation na przełomie 12 lat---nie 12 (z PSP 4)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:37, Ronx napisał:

> Ja najbardziej z konsol bym wybrał xbox 360 ponieważ play station wychodzi co roku nowe
(no
> prawie).
Człowieku jesteś chory czy świadomie robisz sobie jaja!!?? Masz szczęście, że nie jestem moderatorem
bo już oberwał degrada lub co gorsza bana! Odświeżasz kilkanaście tematów dziennie--o ile nie
co godzine, NIE ZNASZ się kompletnie na tym o czym piszesz, normalnie zgrywasz idiote (chociaż
wątpie byś nim był). Po pierwsze są tylko 3 modele PS (nie licząc PSP). PS One-o ile się nie
myle premiera w 1997. (było też PSX ale to to samo tylko wieksze). Potem PS2-2001 rok, teraz
PS3-2006 rok. Nie umiesz liczyć ? Wyszły 3 Playstation na przełomie 12 lat---nie 12 (z PSP
4)...

Chyba napisałem no prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trochę z tym "wychodzeniem" PlayStation przesadziłeś:))) XBOX 360 na pewno nie kupie nawet jak będzie bardzo tani ponieważ uważam, że jest kiepska jakościowa! Nie jest solidnie zrobiona! Ciągle tylko słyszę o jej awaryjności! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to nie jest telewizor czy komórka, których miesięcznie wychodzi z 10 modeli. To konsola!! 4 a 12 to OGROMNA różnica. Jeszcze raz ci powtarzam--przestań odświeżać stare tematy, tym bardziej takie, w których nie masz nic do napisania bo sie po prostu na niczym nie znasz...To tylko ostrzeżenie. Chyba nie chcesz by jakiś moderator cie za to ukarał... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 10:44, Ronx napisał:

Człowieku to nie jest telewizor czy komórka, których miesięcznie wychodzi z 10 modeli. To konsola!!
4 a 12 to OGROMNA różnica. Jeszcze raz ci powtarzam--przestań odświeżać stare tematy, tym bardziej
takie, w których nie masz nic do napisania bo sie po prostu na niczym nie znasz...To tylko
ostrzeżenie. Chyba nie chcesz by jakiś moderator cie za to ukarał... :(

Ja to napisałem z przenośni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować