Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2009 o 20:46, Noirr napisał:

Potrzebuejsz sciagnac quick fixa #2 do swo 3.0. Tam masz plik do polaczenia obu rzeczy.
Plik znajduje sie w folderze #extras w quick fixie.


Ok. Dzięki wielkie. Jutro sprawdzę. Mam nadzieję, że sobie poradzę.

@ igor8472 A po co Ci mod manager. Wystarczy jak wiesz co w jakiej kolejności wkleić. Szczególnie jeśli chodzi o kombinację kilka tłustych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzienx za radę, manualnie faktycznie lepiej, mam jeszcze jedno pytanko. Można przy łączeniu z oblivionem można zainstalować settingsy z #SWO_v3.0_Sky4CE_SHADERS_v1.81 (vanilla & argus texture pack)? Wszystko już jak w inst do końca zrobiłem, łącznie ze skopiowaniem gamedata z qfixa #2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 09:26, igor8472 napisał:

No niestety, gra się wywala przy ładowaniu CFORM a wszystko zrobiłem jak w instrukcji.


Ja dzisiaj będę próbował dorzucić S.W.O. do OL + AM więc jeśli mi się uda to dam Ci cynk i wyjaśnię co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duddits i igor8472

Zainstalujcie OL 2.2 + AM tak jak w instrukcji bishopa. Nastepnie z SWO 3 kopiujecie wszystko oprocz environmental addons, w kolejnosci - core, potem reszta. Nastepnie na to wszystko quick fix #2 core i OL compatibility. Mnie tak wszystko pieknie dziala, ale ja gram w angielska wersje i nie wiem czy moze swo nie kloci sie ze spolszczeniami, chociaz szczerze watpie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań które mnie trapi od dłuższego czasu ;-P.

- jest sobie taka broń jak RPG - pierwszy raz do zdobycia bodaj w Czerwonym lesie - na "blokadzie", czy da się ją [ a konkretniej amunicję do niej ] gdzieś jeszcze zdobyć? Bo handlarze nie mają [ przynajmniej z tego co zauważyłem, może na modach jest większe prawdopodobieństwo (?) jej trafienia ].

- czy da się zniszczyć za jej pomocą helikopter [ choćby ten który napotykamy zaraz na początku gry lub ten w Agropromie ?

- gdzie zdobyć strzelbę TOS-34? któryś raz już tę grę przechodzę i chyba ani razu się na nią nie natknąłem ...

- czy tylko ja mam wrażenie że ten ''karabin szturmowy VLA'' to straszne badziewie? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

Parę pytań które mnie trapi od dłuższego czasu ;-P.

- jest sobie taka broń jak RPG

Z tego co pamiętam - na dachu fabryki w x18 jest jedno RPG z jednym granatem do znalezienia. Innych lokalizacji tej broni nie znam.

Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

- czy da się zniszczyć za jej pomocą helikopter [ choćby ten który napotykamy zaraz na
początku gry lub ten w Agropromie ?

Da się, widziałem na YT jak koleś używa RPG oraz zwykłych granatów do zniszczenia helikoptera znajdującego się poza mapą w Jantarze.

Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

- gdzie zdobyć strzelbę TOS-34? któryś raz już tę grę przechodzę i chyba ani razu się
na nią nie natknąłem ...

Bo tej giwery w tej grze nie ma :P

Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

- czy tylko ja mam wrażenie że ten ''karabin szturmowy VLA'' to straszne badziewie? ;-D

Hmm, jak dla mnie VLA jest w porządku :) Mocno wali :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:37, Outlander-pro napisał:

Z tego co pamiętam - na dachu fabryki w x18 jest jedno RPG z jednym granatem do znalezienia.
Innych lokalizacji tej broni nie znam.

Eh ... a już myślałem, że gdzieś jeszcze jest ;-P. Szkoda, że nie można trochę poszaleć. 1 pocisk do RPG to trochę mało mimo wszystko ;-D.

Dnia 18.04.2009 o 16:37, Outlander-pro napisał:

Da się, widziałem na YT jak koleś używa RPG oraz zwykłych granatów do zniszczenia helikoptera
znajdującego się poza mapą w Jantarze.

Mhm ... thx.

Dnia 18.04.2009 o 16:37, Outlander-pro napisał:

Bo tej giwery w tej grze nie ma :P

Jak nie ma? o_O To niby dlaczego w poradniku [ PK jakby co ] ta giwara tam widnieje? ;-DDD

Dnia 18.04.2009 o 16:37, Outlander-pro napisał:

Hmm, jak dla mnie VLA jest w porządku :) Mocno wali :o

Ja tam jakoś się nie mogę do niej przekonać. Gdzieś do Baru można spokojnie biegać z szybkostrzelnym gunem z kryjówki Striełoka tudzież Viperem / Ak-74/2/2u lub ILem 86. Potem ja preferuję GP37 i jakąś snajpę a jak się trafi na Tundera na petki 5.45x39 to w ogóle jest miło ;-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

- jest sobie taka broń jak RPG - pierwszy raz do zdobycia bodaj w Czerwonym lesie - na

W Mrocznej Dolinie tez jest jeden egzemplaż i w Dziczy(zabugowany, więc czasem znika).

Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

"blokadzie", czy da się ją [ a konkretniej amunicję do niej ] gdzieś jeszcze zdobyć?

Tu i ówdzie się palęta, ale głównie w schowkach. Generalnie granaty ppanc są endemiczne. Ja zdobyłem góra 5 przez całą grę i prawie zawsze z wyrzutnią vide wspomniane egzemplarze w MD i Dziczy.

Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

- czy da się zniszczyć za jej pomocą helikopter [ choćby ten który napotykamy zaraz na
początku gry lub ten w Agropromie ?

Praktyka pokazuje, że tak. Inna rzecz to trafić.

Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

- gdzie zdobyć strzelbę TOS-34? któryś raz już tę grę przechodzę i chyba ani razu się
na nią nie natknąłem ...

Podobno nie ma jej w grze, więc chyba tylko kodami.Hehe, dla odmiany w Clear Sky pełno się tego pałęta(tak samo ma się sprawa z HP-SA ) a stare cacuszka pokroju GP 37 są unikatami.

Dnia 18.04.2009 o 16:30, Tyler_D napisał:

- czy tylko ja mam wrażenie że ten ''karabin szturmowy VLA'' to straszne badziewie? ;-D

Zalezy jak na to patrzeć, jeśli chcesz mieć cichą i celną spluwę to będzie w sam raz, zwłaszcza gdy znajdziesz wersję snajperską. Jesli idzie o otwarte starcia to Thunder bije go na głowę. Zresztą co chcesz, AKM jest o wiele gorszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 14:30, Noirr napisał:

Duddits i igor8472

Zainstalujcie OL 2.2 + AM tak jak w instrukcji bishopa. Nastepnie z SWO 3 kopiujecie
wszystko oprocz environmental addons, w kolejnosci - core, potem reszta. Nastepnie na
to wszystko quick fix #2 core i OL compatibility. Mnie tak wszystko pieknie dziala, ale
ja gram w angielska wersje i nie wiem czy moze swo nie kloci sie ze spolszczeniami, chociaz
szczerze watpie.

Pozdrawiam



Jeszcze jedno pytanko, powyższa kombinacja mi co prawda działa ale gra teraz często się wykrzacza i łapie zwiechy, zwłaszcza podczas quick save/load i wychodzeniu do menu głównego. Da się cuś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 12:21, igor8472 napisał:

Jeszcze jedno pytanko, powyższa kombinacja mi co prawda działa ale gra teraz często się
wykrzacza i łapie zwiechy, zwłaszcza podczas quick save/load i wychodzeniu do menu głównego.
Da się cuś z tym zrobić?


Nie wiem jaki masz config kompa ale można było się podziewać spadku wydajność po zaaplikowaniu tych trzech modów. U mnie na OL+ AM już zauważyłam lekki spadek. Dzisiaj w końcu dorzucę S.W.O. więc wydajność znowu pewnie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest źle zoptymalizowana i dużo błędów ma .
Mi też kiepsko chodzi na moim sprzęcie

Vista Ultimate 64 bit
4 GB DDR2
Core2Duo E6750 2.66 Ghz
GeForce 9800GTX+ BFG OC
Asus P5B

i na pełnym oświetleniu dynamicznym i inne na full to tak koło 60 fps i spadają nawet do 30 fps
Średion to z 40 mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 12:43, igor8472 napisał:

C2D e6420 2.92 GHZ 4gb ram radek 4870 Vista Ult więc problemu być nie powinno, nawet
po modach


Eh, to nie wiem. Spróbuj zmniejszyć AA, gęstość trawy i jakość cieni. Zainstaluj najnowsze stery do karty graficznej jeśli takowych nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 12:21, igor8472 napisał:

Jeszcze jedno pytanko, powyższa kombinacja mi co prawda działa ale gra teraz często się
wykrzacza i łapie zwiechy, zwłaszcza podczas quick save/load i wychodzeniu do menu głównego.
Da się cuś z tym zrobić?


Ja mam dokladnie to samo. Wina jest oczywiscie zla optimalizacja i do tego mody. Na szczescie nie jest to na tyle czeste zeby przeszkadzalo jakos bardzo w graniu. Jedyna rada to czeste quick savy. Zmniejszenie ustawien grafiki tez powinno pomoc (mi pomoglo - starszy sprzet), u ciebie to chyba nie stanowi problemu, ale sprobowac mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoC jest oczywiście nie stabilne ale na dobrym sprzęcie się tego praktycznie nie zauważa. Czasami mogą się zdarzać małe przycięcia. O wiele bardziej niestabilny jest CS. Myślę, że może być to kwestia modów szczególnie S.W.O. Na moim kompie ( C2D 2.13 Ghz, 2gb ram, Asus GF 8600 GTS, Asus P5B) nie mam z SoC żadnych problemów. Bez modów idzie na wszytko na maksimum na rozdziałce 1280x1024. Z OL + AM musiałem zmniejszyć pasek gęstości trawy i szczegółowości cieni na środek. Zobaczę jak będzie po wrzuceniu S.W.O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować