Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

NO kurde stary , na szczęście wczoraj zamówiłem bo dzisiaj już nie ma jej i cena wzrosła do 669 zł a jak zamówiłem to kosztowała 599 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 19:38, Maciek2194 napisał:

Czy pójdzie mi na Nvidia GeForce 9600 GT 512MB, Intel Core 2 Duo 2,6 GHz, 2GB RAM.?


Mi poszło na AMD 3000+, 2GB RAM i Saphire Radeon X1950 Pro 512 MB. Ustwiłem najwyższe detale i żadnego cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 18:37, Break the peace napisał:

Mam pytanie. Gdzie mogę odpicować swoją spluwkę o celownik optyczny i granatnik?

W każdym momencie. W plecaku klikasz PPM na giwerę i montujesz celownik i/lub tłumik. W niezmodowanej wersji gry ten element mocno kuleje bo nie można do niektórych broni zamontować tych podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No , muszę powiedzieć , że rozczarowałem się
Wcześniej miałem GeForce 9600 GT ZOTAC AMP! EDITION a od wczoraj mam GeForce 9800 GTX+ BFG OC
I muszę powiedzieć że w tej grze normalnie 0 różnic w fps`ach , nic identycznie tyle samo fps co na 9600 gt a w innych grach masywnie więcej mam fps`ów :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 18:40, Vormulac napisał:

> Mam pytanie. Gdzie mogę odpicować swoją spluwkę o celownik optyczny i granatnik?

W każdym momencie. W plecaku klikasz PPM na giwerę i montujesz celownik i/lub tłumik.
W niezmodowanej wersji gry ten element mocno kuleje bo nie można do niektórych broni
zamontować tych podzespołów.

A skąd mam wziąć te podzespoły? Zn. się u kogo kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 09:31, Break the peace napisał:

A skąd mam wziąć te podzespoły? Zn. się u kogo kupić?

Szukaj, może któryś ze stalkerów będzie miał coś do sprzedania. Albo wykonuj zadania, np. w magazynach wojskowych, w bazie wolności gościu chce flaszkę w zamian za celownik PSO-1, tam też znajdziesz granatnik M203. W dziczy znajdziesz sporo TRs''ów 301 z celownikiem SUSAT i granatnikiem M203. Do tego dochodzi sporo skrytek z tymi podzespołami - np. na złomowisku samochodów na mapie "Wysypisko" w ciężarówce znajduje się tłumik. W sklepach (Kordon, Bar, Jantar) też nieraz coś się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Mam pytanie. Gdzie mogę odpicować swoją spluwkę o celownik optyczny i granatnik?
>
> >
> > W każdym momencie. W plecaku klikasz PPM na giwerę i montujesz celownik i/lub tłumik.
>
> > W niezmodowanej wersji gry ten element mocno kuleje bo nie można do niektórych broni
>
> > zamontować tych podzespołów.
> A skąd mam wziąć te podzespoły? Zn. się u kogo kupić?
jako, że twórcy nie wymyślili lepszego sposobu na zachęcenie gracza do podejmowania sięzadań dodatkowych (bo przecież nie dla kasy, która" leży tu na ulicy"- wykombinowali, że dodatkowy sprzęt będzie tu niezwykle trudno znaleźć, za to ławiej go dostać w nagrodęza wypełnianie zleceń. I dlatego granatnik czy celownik SUSAT/PSO-1 o ile nie zdobędziesz na wrogu (później) możemy otrzymać w zamian za wykonanie jakiegoś questa -a to trzeba mechanikowi załatwić wódę, a to dostarczyć część ciał potwora, czy oczyścić wiochę z pijawek, różne są zadania. Granatniki w grze można znaleźć tylko w 2 miejscach : x18 i zbrojownia Wolności, celowniki: oba typy można znaleźć przy broni najemników w Dziczy, przy czym SUSAT''y będą mieli ci na placu budowy(dopiero gdy będziemy wracać znad Jantaru). Tłumiki: z tego co mi wiadomo można je tylko znaleźć w schowkach (które z kolei zapełniają się tylko gdy znajdziemy o nich info w czyimś PDA) i skrzynkach z zaopoatrzeniem, ja mam pewne tylko 2 miejsca: w Instytucie Agroprom w ogrodzonym tertenie pełnym anomalii w schowku w kształcie krzyża oraz na Wysypisu, na złomowisku pojazdów w podłużnej ciężarówce z plandeką (na samym końcu złomowiska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taki kolejny i głupi problem. Dostałem się do X16 i spotkałem tam Krugłowa, który mówi mi żebym pogadał z profesorkiem. Idę do niego, a ten stoi za ladą. Kieruję na niego kursorem i naciskam "F" żeby pogadać. A ten stoi jak słup i czeka na mnie. ZA DALEKO jest ode mnie. Widzę za nim otwarte drzwi, ale nie mogę się tam dostać. Jest jakaś droga do niego, czy wpadłem jak śliwka w kompot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:41, Break the peace napisał:

Słuchajcie mam taki kolejny i głupi problem. Dostałem się do X16 i spotkałem tam Krugłowa,
który mówi mi żebym pogadał z profesorkiem. Idę do niego, a ten stoi za ladą. Kieruję
na niego kursorem i naciskam "F" żeby pogadać. A ten stoi jak słup i czeka na mnie. ZA
DALEKO jest ode mnie. Widzę za nim otwarte drzwi, ale nie mogę się tam dostać. Jest jakaś
droga do niego, czy wpadłem jak śliwka w kompot?


Musisz pochodzić, zadziała skrypt i podejdzie do tego. Też tak miałem ale szybko podchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:41, Break the peace napisał:

Słuchajcie mam taki kolejny i głupi problem. Dostałem się do X16 i spotkałem tam Krugłowa,
który mówi mi żebym pogadał z profesorkiem. Idę do niego, a ten stoi za ladą. Kieruję
na niego kursorem i naciskam "F" żeby pogadać. A ten stoi jak słup i czeka na mnie. ZA
DALEKO jest ode mnie. Widzę za nim otwarte drzwi, ale nie mogę się tam dostać. Jest jakaś
droga do niego, czy wpadłem jak śliwka w kompot?

Po pierwsze- nie X16 tylko klaboratorium polowe, x16 to podziemny kompleks laboratoryjny
po drugie- przyzwyczaj się do takich numerów, bo profesorek będzie ci to robił za każdym razem jak do nie go wpadniesz
po trzecie- odczekaj trochę, może podejdzie bliżej( jeśli usłyszysz "dzień dobry" to znaczy, że wykrył twoją obecność), jak nie zawsze mozesz wyjść z pomieszczenia, przejść się po okolicym i wrócić, ew mozesz wyjsć z mapy i wrócić, w każdym razie nie dostaniesz się "za ladę" te drzwi to ozdobnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem coś takiego pod tym wejściem do badaczy, przed ich kwaterą jest takie szersze pole, tam troche mobów powybijałem i zostawiłem Naznaczonego samego, bez pauzy. Kiedy wróciłem, słyszałem "nie możemy go tu zostawić" a przejąłem nad nim kontrolę we wraku pojazdu niepodal, otoczony przez wrogów! Byłem wtedy z tym chyba Krugowem, ale nie jestem pewien, w każdym bądź razie naprawde tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 22:56, Wintesun napisał:

A ja miałem coś takiego pod tym wejściem do badaczy, przed ich kwaterą jest takie szersze
pole, tam troche mobów powybijałem i zostawiłem Naznaczonego samego, bez pauzy. Kiedy
wróciłem, słyszałem "nie możemy go tu zostawić" a przejąłem nad nim kontrolę we wraku
pojazdu niepodal, otoczony przez wrogów! Byłem wtedy z tym chyba Krugowem, ale nie jestem
pewien, w każdym bądź razie naprawde tak się stało.



Hehe ... nieźle :D

A swoją drogą broń członka powinności leży zawsze w tym samym miejscu czy jak ?? Bo ja mam zaznaczone na mapie ze leży koło budynku z tym że zaznaczone że na piętrze a na piętrze w miejscu zaznaczenia jest "Powietrze"Wyżej też nic nie ma.Jutro dam linki do ss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:58, zadymek napisał:

...


tlumik mozna jeszcze znalezc w cordon na dachu tych takich jakby magazynkow, przed ktorymi stoi cysterna, przed samym mostem (kolo tego mlynu czy co to jest:D). z cysterny wskakuje sie na dach, jest tam pojemnik do rozwalenia, wypada z niego tlumik i 120 ammo do kalasza (jak na poczatek, swietna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> A swoją drogą broń członka powinności leży zawsze w tym samym miejscu czy jak ?? Bo ja

Dnia 15.08.2008 o 23:47, Codipar napisał:

mam zaznaczone na mapie ze leży koło budynku z tym że zaznaczone że na piętrze a na piętrze
w miejscu zaznaczenia jest "Powietrze"Wyżej też nic nie ma.Jutro dam linki do ss.

jest gorzej niż myślisz. Tą broń ma jeden taki bandyta...i podróżuje z nią po Zonie, więc teoretycznie możesz go zastać wszędzie od Agropromu po Mroczną dolinę. Na szczęście na 90% można go zastać w 2 miejscach: w podziemiach Agropromu i patrolującego teren wokół kwatery głównej bandytów w Mrocznej Dolinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem. Przeszukałem forum i dalej nic nie wiem:

Biorę od Sidorowicza zadanie dotyczące zabicia stalkera w gospodarstwie (tym za nasypem). Gdy wracam drzwi Sidorowicza są zamkięte i nie ma żadnej opcji ich otwarcia. Zacząłem nową grę i jest to samo.

Mam oryginalne, polskie wydanie. Instalowałem patche do 1.06 włącznie. Nie mam modów.

Ps. Gra jest z serii "Platynowa Kolekcja". Nie ma jak sprawdzić jaka jest jej oryginalna wersja (sprawdzałem na tę okoliczność plik exe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 15:15, zadymek napisał:

>> A swoją drogą broń członka powinności leży zawsze w tym samym miejscu czy jak
?? Bo ja
> mam zaznaczone na mapie ze leży koło budynku z tym że zaznaczone że na piętrze a
na piętrze
> w miejscu zaznaczenia jest "Powietrze"Wyżej też nic nie ma.Jutro dam linki do ss.

jest gorzej niż myślisz. Tą broń ma jeden taki bandyta...i podróżuje z nią po Zonie,
więc teoretycznie możesz go zastać wszędzie od Agropromu po Mroczną dolinę. Na szczęście
na 90% można go zastać w 2 miejscach: w podziemiach Agropromu i patrolującego teren wokół
kwatery głównej bandytów w Mrocznej Dolinie.



Tak myślałem ... dziwne że w miejscu zaznaczenia nie ma nic.Może zacznę od innego save i w tedy się uda ją zdobyć.A jak ona wygląda ?? Albo jak się nazywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem fix na filefront, ale u mnie nie działa :)

Poszedłem jeszcze raz do Sidorowicza i podrzuciłem 2 granaty pod te drzwi (zza rogu). Po drugim uchyliły się na tyle, że mogłem podejść i otworzyć. Po tym przewróciłem czerwoną butlę (jalowyś gaz), tak aby blokowała drzwi.
Działa! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 17:30, Codipar napisał:

Tak myślałem ... dziwne że w miejscu zaznaczenia nie ma nic.Może zacznę od innego save
i w tedy się uda ją zdobyć.A jak ona wygląda ?? Albo jak się nazywa ?

nazywa się Mnich i jest to cięższa wersja bandyty, czyli na charakterystyczny prochowiec taki jaki ma Dzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ... czyli muszę szukać go gdzie indziej bo tam takiego go nie było.Zresztą i tak przeszedłem już dalej i zadanie chyba zapisało się jako niewykonane , wielkie dzięki za pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować