Zaloguj się, aby obserwować  
pijo

CD Projekt a sprawa Jabłka...

13 postów w tym temacie

No właśnie. Mam pełną świadomość faktu, źe Mac to komputer niszowy, jednak czy jest szansa wydawania chociaz dwóch, trzech najlepszych gier na tą platformę rocznie? Na zachodzie nie wychodzi tego wcale tak mało, a największe hity pojawiają się właściwie zawsze [jeśli tylko ukazują się na PC].

Czy firma rozważa w ogóle taką możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz z Mac`iem sprawa jest o tyle skomplikowana, że te komputery u nas nie są popularne. Kilka lat temu chcuiałem swojemu bratu kupić Diablo 2 na Maca, ale niestety nie było takiej możliwości. Jest jednak iskierka nadziei: niektóre gry mają na swoich pudełkach oznaczenie, że działają na Macu jak choćby StarCraft czy Football Manager 2006 i myślę, że tych gier w przyszłości będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 02:13, pijo napisał:

No właśnie. Mam pełną świadomość faktu, źe Mac to komputer niszowy, jednak czy jest szansa wydawania chociaz dwóch, trzech
najlepszych gier na tą platformę rocznie? Na zachodzie nie wychodzi tego wcale tak mało, a największe hity pojawiają się
właściwie zawsze [jeśli tylko ukazują się na PC].

Czy firma rozważa w ogóle taką możliwość?


Zapomnij.
CDP nie chce sprzedawać gier nawet na DS`a, którego jest w Polsce kilka razy więcej niż Macintosh`y i jest najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie. Jesteś skazany na kupowanie w zagranicznych sklepach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 12:03, Wojman napisał:

StarCraft


nie jest spolszczpny = CDP nie maczał w nim palców ;] płytka jeżeli nawet tłoczona jest w (niedaleko) Polsce, to matka przyjechała z USA ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze nurtowało czemu Mac jest bardziej popularny od pc w krajach najbardziej rozwiniętych np.Niemcy czy USA , moi znajomi tam mieszkający używają tylko komputrów firmy Jabłuszkowej i powiem szczerze że jeśli chodzi o wygląd to pc pozostal w XXw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co wydawać gry na maca skoro tego kompa ma paru ludzi w domu. macintoshe to są zabawki dla bogatych ludzi. za takiego fest dobrego maca mozna kupić przynajmnie z 4 mocne pecety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 11:38, spider88 napisał:

Mnie to zawsze nurtowało czemu Mac jest bardziej popularny od pc w krajach najbardziej rozwiniętych
/.../

Nie jest to prawdą. PCtów jest więcej niż Mac''ów, ale w porównaniu do Polski, Mac jest bardziej rozpowszechniony. Nie podam wszystkich przyczyn, bo ich po prostu nie znam, ale jedna, o której gdzieś czytałem wydaje się warta opowieści.
Na pierwszych Mac''ach (nawet nie wiem, czy tak się nazywały) graficzny interfejs użytkownika pojawił sie wcześniej, niż Windows na PCetach, A jak Windows sie pojawił, to szef, bodaj Jobs oskarżył Gatesa o plagiat wyglądu ich systemu operacyjnego. Na to Gates miał odpowiedzieć, że nie wie czemu się go czepiają. Prawda bowiem jest taka, że obydwaj rąbnęli ten Graficzny Interfejs Użytkownika od Xeroxa, z tym, że na Mac''a rąbnęli jako pierwsi i zachowują się tak, jak by mieli pretesje, że ktoś jeszcze to samo zrobił. Podobno wycofano, po tej odpowiedzi, skargi o plagiat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 11:41, janusz82 napisał:

po co wydawać gry na maca skoro tego kompa ma paru ludzi w domu. macintoshe to są zabawki dla
bogatych ludzi. za takiego fest dobrego maca mozna kupić przynajmnie z 4 mocne pecety.

Tu się mylisz .Tylko w takich krajach jak Polska tak jest ,przeczytaj dokładnie mój post ,w krajach dużych i bogatych jest akurat odwrotnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować