Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2007 o 13:06, castlerock napisał:

probos przyznam ze cię nie rozumiem ani w ząb. jestes chyba pierwszym który mówi o g2 że klimatu
nie ma.


1. Staraj się pisać mojego nicka z dużej litery, ja zawsze pisze...
2. Jak sam stwierdziłem, Gothic I miał klimat, zwłaszcza te nocne wędrówki i zarys zamku Gomeza w oddali :) Cudo
3. Gothic II nie miał klimatu, oraz miał cienką fabułe, bo tłuczenie smoków jakoś zbytnio nie przyciąga... A zresztą, co w Gothicu II miało być klimatyczne ? Obóz orków ? Zamek Paladynów ? Khorinis ? Wieża Xardasa ?
4. Nie jestem pierwszą osobą która tak uważa, widać, że mało czasu spędzasz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 13:01, Probos napisał:

Ja chyba też nie, powiem to, co każdy już dobrze wie :P

Czyli kłamstwo :P

Dnia 14.08.2007 o 13:01, Probos napisał:

Nie można uratować "czegoś" takiego, co pojechało sobie na sławie części pierwszej..

Ale nie rozumiem do czego zmierzasz? Co jest takie złe w G2?

Dnia 14.08.2007 o 13:01, Probos napisał:

No właśnie, Gothica, a nie Gothica II, czy NK.. Bo Gothic I był banalny, II też, dopiero NK
wprowadziła absurdalny poziom trudności.

Otóż nie powiedziałem jakiego, owy user miał na myśli całą serię, więc... Nie trafne :)

Dnia 14.08.2007 o 13:01, Probos napisał:

No tak, tylko że ten klimat się ulatniał ;) Przyznam szczerze, że Gothic I miał klimat, II
już nie, bo i jak można uznać za klimatyczne miasto z portem, okoliczne lasy i farmy, oraz
pobojowisko jakie pozostało z Górniczej Doliny ?

Pobojowisko po GD czy to nie kontynuacja klimatu? Ale ok, to ja po Twojemu ;] Czyt. analogicznie, tak więc czy w Morku klimatem można nazwać jakieś miasta, dziwnych ludzi, mase książek, grobowce i jaskinie?

Dnia 14.08.2007 o 13:01, Probos napisał:

No cóż, chciałem zakończyć podobnie :P Mam nadzieję, że mnie nie zamkną xD

To się jeszcze okarze. Ale najwyżej dostaniesz zawiasy :P

Dnia 14.08.2007 o 13:01, Probos napisał:

Miło mi xD

Dobra, koniec pozdrawiania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:37, glebcio napisał:

gdzie masz ta fabule co ?????????????????????????????????????i chyba morwind jest o wiele gorszy
i przeczytaj o mnie na mojim gm

Mimo iż zazwyczaj stoję ostro po stronie Gothica, to w tym wypadku muszę bronić Morrowinda (o Innosie, co się ze mną dzieje! :))
Otóż w Morrowindzie fabułę poznajemy czytając. Oczywiście niektórych rzeczy dowiemy się w dialogach - to tworzy pewien rdzeń, lecz bez przeglądania ksiąg i zwojów poprzestaniemy tylko na tym. W Gothicu jest inaczej, ale tylko tyle chciałem powiedzieć.
PS. Nie powinno się reklamować gramsajtów w temacie innych niż do tego przeznaczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 13:43, boduczek napisał:

Czyli kłamstwo :P

Pojęcie względne ;P W tym wypadku aż nazbyt ;P

Dnia 14.08.2007 o 13:43, boduczek napisał:

Ale nie rozumiem do czego zmierzasz? Co jest takie złe w G2?

Jak dla mnie wszystko... Ja tą gre umieściłbym w Kaszanka Zone. Po prostu ta gra obraża cały świat =)

Dnia 14.08.2007 o 13:43, boduczek napisał:

Otóż nie powiedziałem jakiego, owy user miał na myśli całą serię, więc... Nie trafne :)

Hm, no cóż, jak dla mnie NK jest ciężka, tego raczej nie mogę zmienić xD

Dnia 14.08.2007 o 13:43, boduczek napisał:

Pobojowisko po GD czy to nie kontynuacja klimatu? Ale ok, to ja po Twojemu ;] Czyt. analogicznie,
tak więc czy w Morku klimatem można nazwać jakieś miasta, dziwnych ludzi, mase książek, grobowce
i jaskinie?

Idąc dalej tym tropem, w G I też mamy tylko jaskinie, jakieś budynki.. W Morrowindzie klimat budują właśnie takie same nocne eskapady, jak w G I. Nie ma nic lepszego, niż po rajdzie na jakiś potężny artefakt, wrócić nocą do śpiącej Balmory, z dalek usłyszeć Łazika, który obwieszcza nam, że zbliżamy się do miasta.. Ah, coś pięknego xD
W G II czegoś takiego nie ma, nie było i nie będzie ;)

Dnia 14.08.2007 o 13:43, boduczek napisał:

To się jeszcze okarze. Ale najwyżej dostaniesz zawiasy :P

Dobry zawias nie jest zawiasem złym :)

Dnia 14.08.2007 o 13:43, boduczek napisał:

Dobra, koniec pozdrawiania xD

Eh, nie bądź taki, dajmy dobry przykład innym forumowiczom :D Pozdrawiam xD Xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie tu nie ma co dyskutować Gothic górą i kropka - jedna z fajniejszych gier tego gatunku - co prawda 3 się trochę pokopała ale w następnej części będzie jeszcze lepiej. Morrowind mimo, że też coś w sobie ma jednak jest bardziej z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:45, Probos napisał:

Nie wiesz co to fabuła, a się kłócisz.. Ile ty masz lat, 13 ?
Tutaj masz link do definicji fabuły : http://pl.wikipedia.org/wiki/Fabu%C5%82a
Strasznie skąpe, ale powinno Ci wystarczyć, jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem...

Zgadzam się z tobą ;) A do tego glebcio mógłby przeczytać regulamin tego tematu ;p Właśnie przez takie wypowiedzi ten temat może zostać zamknięty więc towarzyszu glebcio : prosimy, bez takich wypowiedzeń ;) Probos, nie obrażaj trzynastolatków (żart) , sam jednym z nich jestem ;) Dobra ja lecę do biblioteki jak wrócę napiszę coś na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie przeczytałeś przypiętego posta? W taki sposób raczej szkodzisz Gothicowi udowadniając innym, że "Fani Gothica nie są w stanie podać żadnego argumentu!".
I co do powyższej opinii - nie obrażając nikogo, śmiem twierdzić, że G1 przyciąga głównie młodych graczy (do których i ja się zaliczam. Mam 13 lat). Ale skoro np. Boduczek czy ja jesteśmy w stanie podać argumenty, to dlaczego dla innych miałoby to stanowić problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 13:50, Probos napisał:

Pojęcie względne ;P W tym wypadku aż nazbyt ;P

Niestety jesteś w błędzie ;)

Dnia 14.08.2007 o 13:50, Probos napisał:

Jak dla mnie wszystko... Ja tą gre umieściłbym w Kaszanka Zone. Po prostu ta gra obraża cały
świat =)

Wszystko czyli nic. Skoro pytam się o jakiś powód a Ty piszesz wszystko znaczy to ,że nie potrafisz poprzeć swojej tezy odpowiednimi przykłądami ;) Świat to został skaleczony przez Morka ;]

Dnia 14.08.2007 o 13:50, Probos napisał:

Hm, no cóż, jak dla mnie NK jest ciężka, tego raczej nie mogę zmienić xD

Możesz :) Wystarczy się bardziej postarać i będzie prosta jak drut ;)

Dnia 14.08.2007 o 13:50, Probos napisał:

Idąc dalej tym tropem, w G I też mamy tylko jaskinie, jakieś budynki.. W Morrowindzie klimat
budują właśnie takie same nocne eskapady, jak w G I. Nie ma nic lepszego, niż po rajdzie na
jakiś potężny artefakt, wrócić nocą do śpiącej Balmory, z dalek usłyszeć Łazika, który obwieszcza
nam, że zbliżamy się do miasta.. Ah, coś pięknego xD

Piękno jest pojęciem względnym, proponuje porównanie brunetki-blondynki ;)

Dnia 14.08.2007 o 13:50, Probos napisał:

Dobry zawias nie jest zawiasem złym :)

Dla każdego coś dobrego. 10 lat w zawiasach :) Pasuje?

Dnia 14.08.2007 o 13:50, Probos napisał:

Eh, nie bądź taki, dajmy dobry przykład innym forumowiczom :D Pozdrawiam xD Xd

Ale to nudne :P I w ogóle walgierz coś napisał, starajmy się bardziej opierać na argumentach aniżeli rozmową tego typu. Ale żebyś nie płakał po nocach.
Pozdrawiam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:54, Yupy napisał:

No nie tu nie ma co dyskutować Gothic górą i kropka - jedna z fajniejszych gier tego gatunku
- co prawda 3 się trochę pokopała ale w następnej części będzie jeszcze lepiej. Morrowind mimo,
że też coś w sobie ma jednak jest bardziej z tyłu.

A czy mógłbyś uzasadnić swoją decyzję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:16, Probos napisał:


> probos przyznam ze cię nie rozumiem ani w ząb. jestes chyba pierwszym który mówi o g2
że klimatu
> nie ma.

1. Staraj się pisać mojego nicka z dużej litery, ja zawsze pisze...
2. Jak sam stwierdziłem, Gothic I miał klimat, zwłaszcza te nocne wędrówki i zarys zamku Gomeza
w oddali :) Cudo
3. Gothic II nie miał klimatu, oraz miał cienką fabułe, bo tłuczenie smoków jakoś zbytnio nie
przyciąga... A zresztą, co w Gothicu II miało być klimatyczne ? Obóz orków ? Zamek Paladynów
? Khorinis ? Wieża Xardasa ?
4. Nie jestem pierwszą osobą która tak uważa, widać, że mało czasu spędzasz na forum


alez ty masz ego rozrośnięte probos. z dużej litery nicka Twego pisać, nikt Cię w Gothicu nie pochwalił żeś bohater itp :D:D,
moze jeszcze z pogrubieniem sobie zyczysz? ;)
co do joty wymieniłeś to co miało klimat w g2 :D
a czasu na forum spedzam tyle na ile mam ochotę, a nie lubię jak ktoś wrzeszczy na lewo i prawo swe infantylne zradykalizowane betonowe poglady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:02, Tajemnic napisał:

Dlaczego nie przeczytałeś przypiętego posta? W taki sposób raczej szkodzisz Gothicowi udowadniając
innym, że "Fani Gothica nie są w stanie podać żadnego argumentu!".
I co do powyższej opinii - nie obrażając nikogo, śmiem twierdzić, że G1 przyciąga głównie młodych
graczy (do których i ja się zaliczam. Mam 13 lat). Ale skoro np. Boduczek czy ja jesteśmy w
stanie podać argumenty, to dlaczego dla innych miałoby to stanowić problem?



W Morrowind w rzeczy samej jest za duża swoboda w fabule (jeśłi już o takiej można mówić) co, gdzie jak - jak ktoś ma czas tak jak małe dzieci to się może w to bawić. Ja jednak jestem dużo starszy i z braku czasu lubię konkrety, które daje Gothic nie pozbawiając mnie przy tym pewnego rodzaju swobody, która po za fabułom mi pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 14:08, castlerock napisał:

alez ty masz ego rozrośnięte probos. z dużej litery nicka Twego pisać, nikt Cię w Gothicu nie
pochwalił żeś bohater itp :D:D,

Aj... Sądziłem ,że jesteś człowiekiem kulturalnym a taka osoba pisze z dużej litery nicki, imiona itd. To nie jest nic nadzwyczajnego, wszystko zależy od wychowania. Swoja drogą miło by Ci było, gdyby po jakimś tam teście sprawdzający napisał Twoje (jako jedynej osoby) imie i nazwisko z małej litery?

Dnia 14.08.2007 o 14:08, castlerock napisał:

moze jeszcze z pogrubieniem sobie zyczysz? ;)

Może już przestaniesz? Robisz teraz to z czystą złośliwością, ale chyba nie o to chodzi na forum? i tak na marginesie proponuje bardziej zainteresować się kiedy na forum pogrubiamy nicki ;]

Dnia 14.08.2007 o 14:08, castlerock napisał:

co do joty wymieniłeś to co miało klimat w g2 :D

Staraj się podawać argumenty a nie opierać na pustych zdaniach.

Dnia 14.08.2007 o 14:08, castlerock napisał:

a czasu na forum spedzam tyle na ile mam ochotę, a nie lubię jak ktoś wrzeszczy na lewo i prawo
swe infantylne zradykalizowane betonowe poglady

Masz racje, i nikomu nic do tego, o ile nie robisz niczego nie zgodnego z regulaminem.
I żeby nie było OT.
Fabuła jest dużo bardziej ważniejsza aniżeli wolność, swoboda której mamy pod dostatkiem w Morku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Gothic.Mimo tylu lat ma ten klimat i smaczek ,który przyciąga.Morrowind nie był zły...Ma dobrzerozbudowany świat,a ilość profesji,przedmiotów,ras i miejsc..to robi nadal wrażenie.Ale Morrowind szybciej się mi znudził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:31, boduczek napisał:


> Aj... Sądziłem ,że jesteś człowiekiem kulturalnym a taka osoba pisze z dużej litery nicki,
imiona itd. To nie jest nic nadzwyczajnego, wszystko zależy od wychowania. Swoja drogą miło
by Ci było, gdyby po jakimś tam teście sprawdzający napisał Twoje (jako jedynej osoby) imie
i nazwisko z małej litery?

>

Niech ci bedzie, jestem niekulturalny, gbur i cham. a nicki i tam bede pisał tak jak mi się akurat kliknie...bo to tylko nicki, zresztą - nie mam czasu na sidzenie i robienie korekt pisowni, taki lajf...
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanime Gothici są o wiele grywalniejsze. GII + NK przeszedłem 5 razy , a Morka próbowałem 2 razy , dochodziłem do 40 - 50 poziomu i się nudziłem. Znaczący wpływ na to mają nieciekawe dialogi w Morku , i wielki świat , w którym niewiele się dzieje. Co z tego , że jest 30 wiosek , jak zadania z prawdziwego zdarzenia mozna dostac tylko w gildiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 01:59, Probos napisał:

> Dla mnie zdecydowanie Gothic.
A dla mnie Morrowind

I? ja wyraziłem swoje zdanie.

Dnia 14.08.2007 o 01:59, Probos napisał:

> Morrowind był najnudniejszą grą w jaką kiedykolwiek grałem.
> A grałem w wiele gier.
Wiele to pojęcie względne, przynajmniej w tym wypadku

Co nie zmienia że nadal uważam ją za nudną

Dnia 14.08.2007 o 01:59, Probos napisał:

> Świat Morrowinda jest taki jakiś pusty... idzie się z jednego miejsca
> w drugie dłuugiimi minutami po drodze mijając szczura i kugucośtam (grałem jakiś czas
temu,
> już nie pamiętam nazw) które zabijam jednym-dwoma ciosami.
Taa, popatrz na Icewind Dale, popatrz na Baldurs Gate.. Zresztą, od czego są środki transportu

? Tam się wiecznie coś dzieje, pokonywanie dużych odległości w tych grach zostało ograniczone do kliknięcia na mapie w odpowiednie miejsce, dzięki temu pozbyto się nudnych przerywników, jakimi dla mnie są podróże z jednego miejsca do drugiego.

Dnia 14.08.2007 o 01:59, Probos napisał:

? Dodam również, że Wyspe ogarnęła wojna, co ty chciałeś, ogródek Barbie i Kena ?

hmm...

Dnia 14.08.2007 o 01:59, Probos napisał:

> Może gra by była lepsza gdyby wszystko
> to co jest upchnięto na 5x mniejszym obszarze.
Tak zrobiono w Gothicu i efekt jest tragiczny

Ja uważam odwrotnie.

Dnia 14.08.2007 o 01:59, Probos napisał:

> Klimat również jakiś taki dziwny, grzybowy,
> zupełnie do mnie nie trafia.
Może stoisz za daleko ? Grzybowa to może być zupa... Do mnie nie trafia klimat Gothica i co
ty na to ?

Ja nic na to. Nie zamierzam nikogo przekonywać do swojego zdania, w przeciwieństwie do drugiego już pana. Ja tylko wyrażam swoje zdanie.

Dnia 14.08.2007 o 01:59, Probos napisał:

> A dialogi? Nie ma dialogów, są nudne monologi.
Znów popatrz na BG i ID.. Jak dla mnie, nie ma nic lepszego, niż poczytanie sobie dużej ilości
tekstu w grze. Skoro nie lubisz, musi to oznaczać, że jedyne gry cRPG które przeszedłeś, to
Gothici i Fable

Jeśli nie zauważyłeś to we wszystkich wymienionych grach są: DIALOGI, nie MONOLOGI a to jest spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 15:15, misioo napisał:

I? ja wyraziłem swoje zdanie.

Ja też

Dnia 14.08.2007 o 15:15, misioo napisał:

Co nie zmienia że nadal uważam ją za nudną

Dla Ciebie... Dla mnie Gothic jest badziewką, która nuży..

Dnia 14.08.2007 o 15:15, misioo napisał:

? Tam się wiecznie coś dzieje, pokonywanie dużych odległości w tych grach zostało ograniczone
do kliknięcia na mapie w odpowiednie miejsce, dzięki temu pozbyto się nudnych przerywników,
jakimi dla mnie są podróże z jednego miejsca do drugiego.

A zapomniałeś o szybkich środkach transportu ? Też wystarczy jeden klik i jesteś.. Może zbytnio skomplikowane ?

Dnia 14.08.2007 o 15:15, misioo napisał:

Ja uważam odwrotnie.

Hm, kwestia gust...

Dnia 14.08.2007 o 15:15, misioo napisał:

Ja nic na to. Nie zamierzam nikogo przekonywać do swojego zdania, w przeciwieństwie
do drugiego już pana. Ja tylko wyrażam swoje zdanie.

Ja również, bo nie ma to najmniejszego sensu

Dnia 14.08.2007 o 15:15, misioo napisał:

Jeśli nie zauważyłeś to we wszystkich wymienionych grach są: DIALOGI, nie MONOLOGI a to jest
spora różnica.

Nie masz się czego uczepić... Patrz na Gothica.. Nieśmiertelne NPC, mała ilość przedmiotów, nie można ściągać zbroi z wroga... Więcej chcesz takich durnych argumentów ? Uzbierało mi się ich sporo, przez 450 dni na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 19:08, Wayzin napisał:

> Świat Morrowinda jest taki jakiś pusty... idzie się z jednego miejsca
> w drugie dłuugiimi minutami po drodze mijając szczura i kugucośtam (grałem jakiś czas
temu,
> już nie pamiętam nazw) które zabijam jednym-dwoma ciosami.
Jak masz na klawiszu "w" kamień, to nic dziwnego, że nudno jest i nic tam nie ma, jak idziesz
do toileta czy coś przekąsić :)

??

>Masz rację - ten świat jest nudny. Tam nic nie ma. Nie patrząc

Dnia 13.08.2007 o 19:08, Wayzin napisał:

na krzaki, dary natury, rzeki, góry, kilka okazjonalnych potworów, mnóstwa różnorakich jaskiń
i grobowców i co najmniej kilku ludzi napotkanych po drodze to jest on nudny. Niestety wszystko
co wymieniłem znajduje się w tej grze, więc przykro mi, chyba jednak taki pusty i nudny nie
jest :] To też zależy od perspektywy - bo jak ktoś widzi grobowiec i ucieka czym prędzej, bo
"pewnie tam i tak jakiś syf jest", to każda wycieczka będzie dla niego nudna ;P

I co mi z tych krzków, gór? Kiedy podczas 10 minutowej wędrówki spotykam 2 słabiutkie potworki i jeden grobowiec. Dla mnie to nic ciekawego, nuuuuuudaaa.

Dnia 13.08.2007 o 19:08, Wayzin napisał:

> Może gra by była lepsza gdyby wszystko
> to co jest upchnięto na 5x mniejszym obszarze. Klimat również jakiś taki dziwny, grzybowy,

> zupełnie do mnie nie trafia.
Omg! Na stos z Tobą! xD Wszyscy wtedy by narzekali, że w Morku jest ciasno, także jak się nie
ma to się narzeka, to tak zwykle jest u większości ludzi ;p

Wszycy? Jakoś na razie widzę że wiele osób podziela moje zdanie o przerośniętej wyspie.

Dnia 13.08.2007 o 19:08, Wayzin napisał:

> A dialogi? Nie ma dialogów, są nudne monologi.
No, masz rację... Niestety, za dużo musieli by stworzyć odrębnych języków - jakieś pięć, wiesz
ile to roboty? (bo 4 rasy to ludzie) Aragonianin czy jak mu tam nie będzie mówił jak cesarski,
a Nord nie będzie gadał jak Mroczny Elf lub Khajiit :)

Tego przyznam się szczerze nie rozumiem. Żeby prowadzić dialogi to musieliby mówić w różnych językch, a kiedy mówią monolog to mogą w jednym?

Dnia 13.08.2007 o 19:08, Wayzin napisał:

Pozdrawiam :))

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować