Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Tajemnic i Tomasz K.: Będę niezmiernie wdzięczna jeśli nauczycie się CIĄĆ cytaty w celu ułatwienia innym użytkownikom forum czytania swoich postów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam w Morowinda grałem jakieś 15 minut po czym zadałem sobie pytanie ''co ja ty właściwie robie?'' i wróciłem do Starcrafta :) Każdy z Gothiców osobno jest od tego lepszy :) Przynajmniej w moim mniemaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja w modka grałem może ze 2 dni, po czym wyminiłem się z kolegą na inną grę (kupiłem kiedyś w XKn). Ostatnio kupiłem Sage Gothic. Gram i gram i jakąś nie mogę się oderwać od tego. W Gothicu jest świat, który żyje własnym życiem i nie jest ani za duży, ani za mały. Za to w Morrowindzie świat jest przeogramny, ale musta jak puszka od coli :/ Cóż fabuła w modku jest niemrawa, a w Gothicu porywająca. Jak dla mnie Gothic wygrywa prawie każdym względzie.

P.S.
Dzisiaj pożyczyłem od kumpla Oblivion z nadzieją ujeżenia super RPG. Srogo się jednak rozczarowałem. Gra jest ładna i ma dobry model walki, ale jej niemrawość i ziejąca nuda zrobiła swoje. Po godzinie grania wróciłem do Gothica II NK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Gothica (tylko w pierwszą część) i na początku męczyła mnie klawiszologia, w sumie niby da się przyzwyczaić i jakoś grałem, ale w pewnym momencie nie chciało mi się grać dalej. Nic mnie do tej gry nie ciągnęło.
Za to Morrowind jest świetny, wg mnie fabuła jest ciekawsza niż w Gothicu, grafika lepsza i swoboda także.
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i wypowiedzi wszystkich szanuję i nie zamierzam się z nikim kłócić, że ta gra jest lepsza, bo... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba sie bardziej Morrowind/Oblivion. Dlaczego? Bo mozna stworzyc postac dokladnie taka jaka mi pasuje. W taka postac mozna sie lepiej wczuc. I pozniej rozwoj tej postaci jest zdecydowanie lepiej zrobiony.
O tworzeniu sobie ekwipunku magicznego i czarow nie wspomne. Miodzio.:-) Zabawa w alchemika tez jest ciekawa. Swiat jest ogromny. Dla niektorych to zaleta, dla innych wrecz odwrotnie. To juz kwestia gustu. Mi to bardziej odpowiada. :-) W Gothica pogralem... ale nie zachwycil mnie. I raczej do niego nie wroce. Ladny jest... i tyle. :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gralem w morrowinda i obliviona ale ich nieskonczylem,za to kilka razy przeszlem cala sage gothiców i powiem wam szczerze Gothic wymiata pod wzgledem KLIMATU ktorego w elderach moim zdaniem jest znikomy i wogule Gothic jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest lepszy - ma lepszy klimat i grafikę , choć mało ciekawych opcji rozwoju postaci . Morrowind jest nudny i ma nużący klimat , ale super w nim jest to , że można stworzyć własną klasę . ogólnie 1 : 0 dla Gothica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 17:47, Tomasz K. napisał:

Teraz jest Gothic 3, i Oblivion... Znowu wielka rywalizacja...

Jest od tego odpowiedni temat już ;). Nie powiedziałbym, że taka znowu wielka rywalizacja tak jak w tym temacie :). G3 to jedna z najgorszych gier roku 2006, więc chyba tylko zapaleni fani(ktorzy nie potrafia dostrzec wad) i inni ze super sprzętem może im się spodobać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Obliviona i Gothica.Uważam, że pod wieloma względami starsze części Gothica pokazują nowemi Elderowi jak powinna wyglądać gra.(choć pod względem graficznym elder jest lepszy)
Gothic KRÓLEM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 22:50, pelo94 napisał:

Mam Obliviona i Gothica.Uważam, że pod wieloma względami starsze części Gothica pokazują nowemi
Elderowi jak powinna wyglądać gra.(choć pod względem graficznym elder jest lepszy)
Gothic KRÓLEM!!

Tyle wyobraź sobie że w Elderach masz możliwość ściągania zbroi, w Gothicu zaś tego nie ma ale są bardziej dynamiczne walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 10:06, Tomasz K. napisał:

Tyle wyobraź sobie że w Elderach masz możliwość ściągania zbroi, w Gothicu zaś tego nie ma
ale są bardziej dynamiczne walki.


i tylko to jest lepsze w oblivionie a tak to jest taka lipa że ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 22:50, pelo94 napisał:

Gothic KRÓLEM!!


Co za bzdura. Nikt inny jak dziecko do 13 lat, które nie zna się na RPG nie mogło napisać. Po pierwsze my tu mówimy o RPG więc o Gothicu nawet nie wspominaj. Po drugie to temat o Morrowindzie więc nie pisz tu o Oblivionie. Od tego są odpowidnie tematy. Po trzecie nie do końca rozumiem stwierdzenie :

starsze części Gothica pokazują nowemi Elderowi jak powinna wyglądać gra

Wydaje mi się, że obydwie produkcje zaliczają się do gier. Chociaż mogę się mylić.

Do Tomasz K.

W sumie to w Gothicu (tych starszych) można ściągać zbroje. Chyba chodziło ci, że nie można ściągać pojedynczych elementów tak jak o Morrowindzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2006 o 09:23, YahooPL napisał:

ściągać pojedynczych elementów tak jak o Morrowindzie ...

Jak to? Ja w GI i GII, nie umiałem ściągnąć zbroi z poległych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 11:46, Tomasz K. napisał:

Jak to? Ja w GI i GII, nie umiałem ściągnąć zbroi z poległych.


Ja tam nigdzie nie widziałem żebyś napisał "z poległych" ... A co do " fajności walki to bym się kłócił gdzie jest lepsza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gothic-u dobrze jest walczyć z jednym przeciwnikiem;)))
Ale z dwoma jusz jest gorzej poniewarz nie możemy się oderwać od jednej postaci (tylko jedna jest podświetlona) i gdy ona blokuje to my dostajemy od drugiego:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podoba sie Morrowind. Może dlatego, że grałem w niego dużo przed gothicami, ale to morrowind ma "to coś". Może wielkość świata niektórych denerwóje, ale mi to akurat odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest może nie lepszy (te bugi!!!!) ale za to wciąga jak mało która gra. Według mnie Gothic dorównuje grywalnością Diablo II. W Morrownidzie jest bardzo ciężki klimat ale za to bardzo ładna (kiedyś była :) grafika. W Gothicu za to jesteś od razu rzucane na głęboką wodę (gra jest trudna - za duża śmiertelność bohatera!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować