Zaloguj się, aby obserwować  
Ksiaze_Polkrwi

Harry Potter i Insygnia Śmierci

1151 postów w tym temacie

Z jednej strony satysfakcja, że skończyłeś, oraz za te trzymające w napięciu rozdziały. Z drugiej... Jak to możliwe? już nigdy więcej nie przeczytam nowych przygód Harrego? :/ Smutno mi... na serio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 18:03, morthi napisał:

nie znasz jakiejs innej stronki z opisanymi losami bohaterow po zakonczeniu ksiazki?


Te wypowiedzi Rowling to widziałem chyba tylko tam.

Dnia 31.05.2008 o 18:03, morthi napisał:

bo jakos h-p.net nie chce dzialac :/


Faktycznie, od jakiegoś czasu coś im szwankuje. Teraz działa, ale czasem nie idzie się dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 20:57, kakinho1992 napisał:

SPOILER Nie rozumiem czemu na końcu ginie Riddle, ponieważ jego też chroni ten
sam czar. I czy można powiedzieć, że ta krew Harry''ego w żyłach Voldemorta była jakby
horkrusem (gdzieś przeczytałem taką wersje)?
KONIEC SPOILERA


SPOILER
Tak, Harry był horkoruksem i dlatego Voldek, gdy wystrzelił w niego avadą sam tego horkoruksa załatwił.
Harremu tez się oberwało i dzięki temu pogadał sobie z nieżyjącym Dumbleadorem, który wyjaśnił mu parę kwestii.
A przepowiednia mówiła, że ,,żaden nie może żyć, jeśli drugi przeżyje", czyli ktoś kogoś musiał zabić.
A skoro Harry jest powieścią Pozytywistyczną, to musiał umrzeć Voldemort :)
KONIEC SPOJLERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiadomo kto został dyrektorem Hogwartu po Snape'':/ w książce nie było napisane.

Świetna książka, świetna seria. Szkoda że to już ostatnia część:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 22:57, marcinshinoda napisał:

Hmmm nie wiadomo kto został dyrektorem Hogwartu po Snape'':/ w książce nie było napisane.

Nie smuć się tak,słyszałem że Rowling pracuje teraz nad encyklopedią świata Harry Pottera.Mają tam zostać wyjaśnione w formie haseł jak w encyklopedii losy wszystkich bohaterów książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter i Insygnia Śmierci bardzo mi sie podobaly zreszta jak cala seria. Ksiazka bardzo mnie wciagnela nie mogle sie od niej oderwac, zarwalem nawet noc. Ksiazka w moim rankingu znajduje sie na drugim miejscu, pierwszy jest oczywiscie Zakon Feniksa. Według mnie zakonczenie 7 pozostawialo lekki niedosyt, mialem nadzieje na wiecej informacji o dalszych losach bohaterow, to jedyna wada tej ksiazki.
Rowling udzielila kiedys wywiady, w którym opowiedziała jak potoczyły się losy bohaterów Harry''ego Pottera.
Szkoda ze sa po angielsku ale postaram sie je przetlumaczyc w wolnej chwili.

Harry becomes an Auror for the Ministry of Magic, and is later appointed head of the department. He keeps Sirius''s motorcycle, which Arthur Weasley repaired for him, but he can no longer speak Parseltongue after the destruction of Voldemort''s soul fragment within him.
Ginny Weasley plays for the Holyhead Harpies Quidditch team for a time, leaves to establish a family with Harry and later becomes the lead Quidditch correspondent for the Daily Prophet.
Ron Weasley works at George''s store for a time, Weasleys'' Wizard Wheezes, then joins Harry as an Auror.
Hermione finds her parents in Australia and removes the memory modification charm she had put on them for safety. She initially works for the Ministry of Magic in the Department for the Regulation and Control of Magical Creatures, greatly improving life for house elves and their ilk. She later moves to the Department of Magical Law Enforcement and assists in eradicating oppressive, pro-pureblood laws. She was also the only member of the trio to go back and complete her seventh year at Hogwarts.
Dumbledore''s relationship with Gellert Grindelwald extended beyond mere friendship; indeed, Rowling has revealed that "Dumbledore is gay, actually",[9] and harboured romantic feelings for Grindelwald.[10]
After his death, Voldemort is forced to exist in the stunted form Harry witnessed in the King''s Cross limbo; his crimes were too severe for him to become a ghost.
Rowling also explained the fates of several secondary characters:

George Weasley continues his successful joke shop. George married fellow Quidditch player Angelina Johnson and has two children: a son named Fred, in memory of his late twin brother, and a daughter, Roxanne.
Luna Lovegood searches the world for odd and unique creatures. She eventually marries Rolf, a grandson of the famed naturalist Newt Scamander.[8] , writer of Fantastic Beasts and Where To Find Them. They have twins called Lorcan and Lysander. Her father''s publication, The Quibbler, has returned to its usual condition of "advanced lunacy" and is appreciated for its unintentional humour.
Draco Malfoy married Astoria Greengrass and had a son named Scorpius.
Percy Weasley married a woman named Audrey and had two daughters, named Molly and Lucy.
Firenze is welcomed back into his herd, who finally acknowledge the virtue of his pro-human leanings.
Dolores Umbridge is arrested, interrogated, and imprisoned for crimes against Muggle-borns. The amount of time she serves in prison is unknown.
Cho Chang went on to marry a Muggle.[11]
Neville Longbottom becomes professor of Herbology at Hogwarts and marries Hannah Abbott, who is now the landlady of the Leaky Cauldron.[12]
Besides Victoire Weasley, Bill and Fleur Weasley have a younger son and a younger daughter, named Dominique and Louis.
On her website, Rowling posted a Weasley family tree, showing that Harry''s children''s full names are James Sirius Potter, Albus Severus Potter, and Lily Luna Potter.
There have been transformations in the wider wizarding world:

Kingsley Shacklebolt is the permanent Minister of Magic, with Percy Weasley working under him as a high official. Among the reforms introduced by Shacklebolt, Azkaban no longer uses Dementors. Consequently, the world is now a "much sunnier place". Harry, Ron, and Hermione have also been instrumental in reforming the Ministry.[6]
At Hogwarts, Slytherin House has become more diluted and is no longer the pure-blood bastion it once was, although its dark reputation lingers.[6]
Voldemort''s jinx on the Defense Against the Dark Arts position is broken with his death. There is now a permanent Defense Against the Dark Arts teacher. Harry comes to the Defense Against the Dark Arts class to lecture several times a year.[5]
A portrait of Snape, who briefly served as Hogwarts Headmaster, does not appear in the headmaster''s office as he abandoned his post. Harry ensures the addition of Snape''s portrait, and publicly reveals Snape''s true allegiance.[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 23:05, raven91 napisał:

> Hmmm nie wiadomo kto został dyrektorem Hogwartu po Snape'':/ w książce nie było
napisane.
Nie smuć się tak,słyszałem że Rowling pracuje teraz nad encyklopedią świata Harry Pottera.Mają
tam zostać wyjaśnione w formie haseł jak w encyklopedii losy wszystkich bohaterów książki.


Też o tym czytałem na jakiejś stronie. Ma tam być wyjaśnione dużo rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Harry Potter i Insygnia Śmierci bardzo mi sie podobaly zreszta jak cala seria. Ksiazka
> bardzo mnie wciagnela nie mogle sie od niej oderwac, zarwalem nawet noc. Ksiazka w moim
> rankingu znajduje sie na drugim miejscu, pierwszy jest oczywiscie Zakon Feniksa. Według
> mnie zakonczenie 7 pozostawialo lekki niedosyt, mialem nadzieje na wiecej informacji
> o dalszych losach bohaterow, to jedyna wada tej ksiazki.
> Rowling udzielila kiedys wywiady, w którym opowiedziała jak potoczyły się losy bohaterów
> Harry''ego Pottera.

Rany, dozgonne dzięki Killerze.
Można dowiedzieć się kilku naprawdę ciekawych rzeczy, choć w większości
jest napisane kto się z kim ożenił i ile ma dzieci.

Postaram się to przetłumaczyć, aczkolwiek uprzedzam, że lingwistą angielskiego nie jestem ;)

'' Harry został Aurorem pracującym w Ministerstwie Magii, gdzie później został mianowany przewodniczącym
swojego departamentu. Zatrzymał motocykl Syriusza, który naprawił dla niego Artur Weasley, lecz
nie mógł więcej rozmawiać w języku wężów, po zniszczeniu cząstki duszy Voldemorta w nim samym.
Ginny Weasley grała w drużynie quidditcha Harpii Z Holyhead przez pewien czas, by potem opuścić ją by zająć się rodziną a potem stać się głównym korespondentem ds. Quidditcha dla Proroka Codziennego.

Ron Weasley pracował w sklepie swojego brata George''a (Magiczne Dowcipy Weasley''ów) przez pewien czas, by potem dołączyć do Harry''ego jako Auror.
Hermiona Granger odnalazła swych rodziców w Australii i usunęła im modyfikację pamięci, którą rzuciła na nich wcześniej dla ich bezpieczeństwa. Rozpoczęła pracę w Ministerstwie Magii, w Departamencie Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami, udoskonalając życie/prawa i warunki Skrzatów Domowych.
Później przeniosła się do Departamentu Przestrzegania Czarodziejskiego Prawa, gdzie uczestniczyła i wspierała znoszenie praw gnębiących ludzi nieczystej krwi.
Jako jedyna z trójki głównych bohaterów wróciła do Hogwartu, by ukończyć siódmy, ostatni rok nauki.
Związek Dumbledore''a z Gellertem Grindewaldem wykraczał dalej poza zwykłą przyjaźń.
Faktem jest, że Rowling zdradziła, że "Dumbledore istotnie, jest gejem" i potwierdziła jego miłosne uczucia do Grindewalda.

W tym momencie miałem mały problem, gdyż to zdanie jest moim zdaniem nieco nielogiczne...
Może ktoś podjąłby się przetłumaczenia owego zdania w poprawnej formie?

"After his death, Voldemort is forced to exist in the stunted form Harry witnessed in the King''s Cross limbo"

Po jego śmieci, Voldemort jest zmuszony do życia w skarlałej formie, której Harry był świadkiem gdzieś na King''s Cross???

Anyway, lecimy dalej.

Ponadto Rowling ujawniła losy kilku bohaterów drugoplanowych:

George Weasley wciąż prowadzi swój świetnie prosperujący sklep z dowcipami magicznymi.
Ożenił się z graczką quidditch''a , Angeliną Johnson, z którą ma dwójkę dzieci: Syna Freda, nazwanego ku pamięci swego zmarłego brata bliźniaka oraz córkę, Roxanne.

Luna Lovegood podróżowała po świecie szukając dziwnych oraz niezwykłych stworzeń.
Ostatecznie poślubiła Rotfla....eee Rolfa - wnuka osławionego przyrodnika Newt''a Scamander''a, autora książki "Fantastyczne Stworzenia i Jak Je Znaleźć". Mają bliźniaki o imionach Lorcan oraz Lysander.
Pismo jej ojca, "Żongler", powróciło do swej pierwotnej reputacji pisma dla normalnych inaczej (w dowolnym tłumaczeniu) oraz zostało docenione za niezwykły (?) humor.
Draco Malfoy ożenił się z Astorią Greengrass, z którą ma syna Scorpiusa.
Percy Weasley poślubił kobietę imieniem Audrey, z którą ma dwie córki: Molly i Lucy.
Centaur Firenzo został ponownie przyjęty do swego stada, które w końcu uhonorowało jego przychylność do ludzi.
Dolores Umbridge została aresztowana, przesłuchana po czym uwięziona za zbrodnie przeciw Mugolom.
Czas, jaki spędziła w więzieniu jest nieznany.
Cho Chang wyszła za mąż za Mugola.
Neville Longbottom został profesorem Zielarstwa w Hogwarcie, oraz poślubił Hannę Abbott, która jest teraz właścicielką Leaky Caludron.
Oprócz Victoire Weasley, Bill i Fleur mają młodszego syna Louie''ego oraz młodszą córkę, Dominique.
Na swej stronie internetowej, Rowling zamieściła drzewo genealogiczne Weasley''ów, ukazujące pełne imiona dzieci Harry''ego: James Syriusz Potter, Albus Severus Potter oraz Lily Luna Potter.

Następnie nieco informacji o zmianach w ogólnym świecie czarodziejów:

Kingsley Shacklebolt jest stałym Ministrem Magii.
Pracuje dla niego Percy Weasley, jako wysoki urzędnik.
Wśród zmian, jakie wprowadzil Kingsley, było usunięcie z Azkabanu Dementorów, w wyniku czego świat stał się "bardziej słonecznym miejscem". Harry, Ron i Hermiona również dołożylii swoją cegiełkę w reformowaniu Ministerstwa. W Hogwarcie natomiast, dom Slytherina stał się bardziej rozbity, i nie bazował już dłużej na czystości krwi, lecz jego mroczna reputacja pozostała.
Dziwna klątwa, która prześladowała kolejnych nauczycieli Obrony przed czarną magią, zniknęła po śmierci Voldemorta. Obecnie w Hogwarcie naucza tego przedmiotu jeden stały nauczyciel, a Harry kilka razy w roku odwiedza Hogwart, by dać kilka wykładów nt. Obrony przed czarną magią.

Portret Snape''a, który przez jak wiemy, krótki okres czasu był dyrektorem Hogwartu, o dziwo nie pojawił się na ścianie w gabinecie dyrektorskim po jego śmierci. Harry upewnił się, że jego portret zostanie dodany.
Opublikował również pracę, w której ujawnił prawdziwe oblicze Snape''a.


Mam nadzieję, że udało mi się zachować właściwy sens całego tekstu.
Za ewentualne byki przepraszać :)

Ave.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/Ciach/
>

Sam to przetłumaczyłeś ? Dzięki Ci wielkie, świetnie się czytało, ale za mało trochę tego ;] mam nadzieje, że wyjdzie jeszcze jedna część a ten tekst wyżej to streszczenie tej książki :D

P.S. jest tego więcej ? :D

Dnia 02.08.2008 o 16:58, GungravePL napisał:

Ave.


Ave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 19:37, Vesania666 napisał:

>/Ciach/
>

Sam to przetłumaczyłeś ? Dzięki Ci wielkie, świetnie się czytało, ale za mało trochę
tego ;] mam nadzieje, że wyjdzie jeszcze jedna część a ten tekst wyżej to streszczenie
tej książki :D

P.S. jest tego więcej ? :D

> Ave.

Ave



Przetłumaczyłem tylko to, co podał Killer.
Sam bym poczytał więcej, ale chyba więcej tajemnic Rowling nie ujawniła...


...do czasu ;)


Ave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować