Zaloguj się, aby obserwować  
mdag

Świątynia Pierwotnego Zła

271 postów w tym temacie

W Hommlet mam zadanie w karczmie że jest oszust który oszukuje przyjezdnych i mam go złapać na gorącym uczynku. No i udaje mi sie to. Z tym że gościu mnie błaga mnie żebym go nie wydał. Mówi że może sie przyłączyć do mnie jak go nie wydam. Co zrobić ?

No i czy potem da sie usuwać NPCów z drużyny jakby co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 14:16, kreve napisał:

W Hommlet mam zadanie w karczmie że jest oszust który oszukuje przyjezdnych i mam go
złapać na gorącym uczynku. No i udaje mi sie to. Z tym że gościu mnie błaga mnie żebym
go nie wydał. Mówi że może sie przyłączyć do mnie jak go nie wydam. Co zrobić ?

Jak go wydasz, to i tak będzie chciał się do ciebie przyłączyć. A już na pewno nie będzie żadnych problemów, jeżeli przyłączysz go do ekipy, usuniesz (użyj rozmowa i powiedz, że go nie potrzebujesz - można tak ile się chce), zagraj - wydaj i przyłącz z powrotem. Za wydanie go po rozmowie z barmanem będziesz spał w gospodzie za darmo.

Dnia 19.04.2008 o 14:16, kreve napisał:

No i czy potem da sie usuwać NPCów z drużyny jakby co ?

Jak wspomniałem, można to robić bez żadnych problemów - ale lepiej wcześniej zastanowić się czy warto kogoś brać żeby go potem usunąć. No bo wiadomo, punkty expa zabiera i potem z nim odejdą sobie.
P.S. najbardziej warto przyłączyć Elmo i Otisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2008 o 14:50, Kosmitus napisał:

Kapłana warto mieć w drużynie ze
względu na czary lecznicze i wspomagające i właśnie na "Odpędzanie Nieumarłych". Kiedy
walczy się z większą grupą zombiaków takie coś bardzo się przydaje bo część przeciwników
zwyczajnie zacznie uciekać, czasem zdarzy się że jakiś ulegnie zniszczeniu ale to rzadko
i na wyższych poziomach. W każdym razie ta umiejętność zależy o ile się nie mylę od charyzmy.


Wziąłem Kapłankę i jestem zadowolony bardziej niż z tej Paladynki :)

A jakie atuty/czary ciekawe doradzicie ? (zwłaszcza te dostępne na niższych levelkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w twierdzy na bagnach w lochach, i przy wyjściu (tym przez jaskinię) jest taka mała sala z pentagramem. I są takie drzwi na bok. Za nimi jest jakiś strażnik co mi nie pozwala iść dalej i nie chce zdradzić czego pilnuje. Mam go zabić ? Bo jest taka opcja dialogowa żeby sprowokować go do walki, ale sie boję stracić reputację bo moja drużyna jest praworządnie dobra.

PS: ma ktoś do tego solucję ? bo znalazłem w necie tylko jedną ale jest bardzo kiepska (m.in nie uwzględnia większości questów pobocznych) a zdarzają sie miejsca gdzie wole sie poradzić solucji, zwłaszcza że nie musiałbym wtedy zaśmiecać co chwila forum moimi pytaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 16:06, kreve napisał:

Bo jest taka opcja dialogowa żeby sprowokować go do walki, ale sie boję stracić reputację bo moja drużyna
jest praworządnie dobra.

Twoim zadaniem jest oczyścić twierdzę na bagnach, która jest opanowana przez złe istoty. Stracić reputację na zabijaniu zła ? Ciężko by było ;) Zabijaj jak leci - poza tym twoja reputacja ma takie znaczenie co i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 18:50, Beror napisał:

Jaka klasa jest najlepsza w ŚPZ


Nasza-Klasa

Najpierw może do instrukcji zajrzyj żeby mieć jakieś pojęcie, potem pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 23:39, kreve napisał:

Podobno gdzieś w Hommlet jest zwój pełnego uleczenia potrzebny do uzdrowienia syna Kuśnierza.
Gdzie jest ten zwój ?

Jest to mikstura, znajduje się w świątyni Hommlet na pierwszym piętrze. Tuż przy schodach jest regał z książkami i tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 4 poziomie podziemii świątyni, pokonałem najwyższego kapłana. Teraz mam pozabijać 4 demony żywiołów które mają kamienie do tej czaszki którą mam walczyć na końcu. Pierwszego pokonałem, drugiego (ognia) nie daje rady bo rzuca na mnie zauroczenie. Ale słyszałem że da sie ukraść im te kamienie. Jak ? Bo jak próbuje moim łotrzykiem to nie da sie podejść do demona bez zauważenia. Pierścień niewidzialności natomiast przestaje działać przy próbie kradzieży. Macie jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 00:23, kreve napisał:

Macie jakieś rady ?

Chodzi ci o te demony które siedzą swoich sferach? A ognisty to był taki wielki stwór ze skrzydłami przypominający Barloga z Władcy Pierścieni?? Bo już nie pamiętam po co trzeba było ich zabijać. W każdym razie ja rozwaliłem wszystkich ale pamiętam że ogniowy był najtrudniejszy więc może zostaw go sobie na koniec. Wrócisz jak rozwalisz pozostałych i przy okazji może jakiś level zdobędziesz :) Jeszcze się przyznam że ja drania rozwaliłem trochę nie honorowo. Podczas walki kiedy już byłem w bardzo kiepskiej sytuacji wyteleporowałm się do Homlet przy pomocy jakiegoś czaru maga (nie jestem pewien ale nazywał się chyba po prostu Teleportacja), uleczyłem się po czym wróciłem i dokończyłem dziada. A i jeszcze jedno: kiedy cię zauroczy to spróbuj się odczarować jakimś czarem bo był taki na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem instalację ŚPZ. Ale mam pytania dotyczące gry(wybaczcie początkującemu). Gra podobno polega na systemie D&D, na czym ten system polega dokładnie ? Jaki w tej grze jest rozwój postaci ? Czy gra jest trudna ? I czy grę można przejść jedną postacią ?? Sorki za takie pytania, ale w grach D & D się nie orjiętuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 09:13, burczynski napisał:

Właśnie zacząłem instalację ŚPZ. Ale mam pytania dotyczące gry(wybaczcie początkującemu).
Gra podobno polega na systemie D&D, na czym ten system polega dokładnie ?

Nie wiesz nic na ten temat? No cóż, ten system wywodzi się z tradycyjnej, "papierowej" gry RPG. W skrócie można powiedzieć że wszystko co dzieje się w ŚPZ, można by również rozegrać przy pomocy zestawu specjalnych kostek, kilku kartek papieru, czegoś do pisania, kogoś kto poprowadzi grę i oczywiście podręczników z zasadami. ŚPZ jest jak do tej pory grą która najwierniej oddaje zasady D&D.

Dnia 01.05.2008 o 09:13, burczynski napisał:

Jaki w tej
grze jest rozwój postaci?

Na ten temat można by sporo pisać. Z najważniejszych rzeczy to to że Wybieramy klasę postaci i po awansowaniu na kolejny level możemy w niej awansować na wyższy poziom lub jeśli mamy taką ochotę możemy też awansować w innej (ale najbardziej opłacalne jest specjalizować się w jednej klasie). Następnie przydzielamy sobie jakieś atuty (ile i jakie możemy wybrać zależą od rasy i klasy postaci). Potem przydzielamy trochę pkt. umiejętności (niektóre klasy mają więcej inne mniej). Dla postaci czarujących wybieramy jakieś czary. Na koniec dostajemy pewną liczbę pkt. wytrzymałości która zależy od klasy, kondycji i od szczęścia :) A i jeszcz co 4 poziomy możemy podnieść sobie o 1 oczko jeden z atrybutów (siła, zręczność, kondycja, itd.) Wiesz najlepiej poczytaj instrukcję bo żeby wszystko wyjaśnić naprawdę musiałbym się napocić ;)

Dnia 01.05.2008 o 09:13, burczynski napisał:

Czy gra jest trudna ? I czy grę można przejść jedną postacią
?? Sorki za takie pytania, ale w grach D & D się nie orjiętuje...

Mogę powiedzieć że chyba tak, ponieważ mnie który miał już styczność z podobnymi grami sprawiła w paru momentach odrobinę trudności więc tobie może się wydać bardzo trudna. Ale nie łam się, jak tylko załapiesz o co chodzi to powinno ci już iść łatwiej. I jeszcze raz doradzam poczytanie instrukcji lub ewentualnie pomocy która jest wbudowana w samą grę. Jest też całkiem przyjemny samouczek ale niestety mało rozbudowany.
A co do jednej postaci to teoretycznie da się, ale w praktyce to niezbyt dobry pomysł. W drużynie możesz mieć 5 osób. Ja miałem 2 fizoli (wojownik, barbarzyńca lub coś w tym stylu), kapłana, maga i łotrzyka. Czyli można powiedzieć standardowy zestaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 09:13, burczynski napisał:

ciach

O, Burczyn, widzę, że próbujesz czegoś nowego. :)
Do tego co kolega podał wyżej, dodam jeszcze, że nie warto grać jedną postacią, gdyż w grze jest dość nieprzyjemne ograniczenie rozwoju postaci do 10 poziomu. Także warto całą drużynę - wolniej się awansuje (bo dzieli zdobyte doświadczenie na ilość postaci) ale tak czy inaczej w końcu dojdziesz to tej nieprzekraczalnej granicy 10 poziomu. A 5 postaci jest znacznie lepszym wyborem niż 1.
I fakt, lepiej chociaż trochę poczytać o D&D, zanim zaczniesz grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 14:32, ProHacker napisał:

Pytanie:
Czy ktoś wie gdzie gra trzyma pliki z danymi postaci? Bo znalazłem ich edytor ale plików
znaleźć nie mogę :P.


U mnie są one w katalogu "/Świątynia Pierwotnego Zła/modules/ToEE/players/". Jeśli grałeś na najwyższym poziomie trudności to mogą być dodatkowo w podkatalogu "ironman".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 15:18, Forgotten napisał:

Właśnie zainstalowałem gierkę i wyskakuje mi taki błąd [patrz screen]
Mam ją z cdaction. Pomoże ktoś:P?

Może jeszcze raz zainstaluj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 15:19, Aragloin napisał:

> Właśnie zainstalowałem gierkę i wyskakuje mi taki błąd [patrz screen]
> Mam ją z cdaction. Pomoże ktoś:P?
Może jeszcze raz zainstaluj?

Robiłem to trzy razy, wystarczy?
Antywirus zjadał mi plik exe gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować