Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2009 o 16:13, SSj2 napisał:

> Macheniete czesciowo w robocie, czesciowo w domu. Na zajawce Magic: The Gathering,
w
> ktorego znowu zaczalem ciupac po kilkuletniej przerwie :D

Jak zwykle niesamowite. Mam taką prośbę. Wiem, że "tutoriale" zabijają kreatywność, ale
może spróbowałbyś nagrać proces tworzenia takiego rysunku? W twoich pracach zauważam
niesamowite pokłady inspiracji choćby w sprawie warsztatu ;). "Plooooszzęęęę" - Znaczy,
ekhem. Byłbym bardzo wdzięczny :P


Tylko, ze ja to olowkiem rysuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Ja wiem :). No ale od czego są kamery, aparaty z funkcją kamery i dobry kolega/statyw? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 17:00, SSj2 napisał:

>ciach
Ja wiem :). No ale od czego są kamery, aparaty z funkcją kamery i dobry kolega/statyw?
:P


Haha, no nie dysponuje tego typu sprzetem niestety. Kiedys mialem robic tutoriala fotoszopowego ale po 10 minutach mi sie odechcialo rysowac i jakos tak nic z tego nie wyszlo. Jak idzie o olowek w moim wypadku to kluczowa jest dobra gumka do mazania (precyzyjna) i dobry papier, zeby dobrze dzialalo sie gumka. Jak idzie o olowkowe fantazje to polecam komiks "Przybysz" Shauna Tana. Mnie rozlozyl na lopatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 22:17, Blackbird napisał:

No dobra, to jeszcze dwa.
Pierwszy (70x100cm) i drugi (73x100cm) to - trochę nietypowe - pejzaże warszawskie.
Te już skończyłem i się do nich nie będę już dotykał. Zresztą jeden już jest w galerii
;P


O łał! Na prawdę podoba mi się drugi pejzaż, szczególnie niebo. Masz świetną rękę do tego typu prac z tego co widzę. Za pewne lata ćwiczeń, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 09:54, Yowie_Northon napisał:

O łał! Na prawdę podoba mi się drugi pejzaż, szczególnie niebo. Masz świetną rękę do
tego typu prac z tego co widzę. Za pewne lata ćwiczeń, prawda?


Bardzo mi miło, że Ci się podoba. Ten obraz właściwie głównie niebo "robi". Nad resztą mógłbym posiedzieć jeszcze pewnie trochę, ale wziąłem się wczoraj za nowy obraz. Nie ma chyba sensu poprawiać starszych, jeśli i tak nie są tragiczne ;)
A co do ćwiczeń - skończyłem liceum plastyczne... jakieś 10 lat temu, a po liceum miałem przerwę - no właśnie około dziesięcioletnią ;P W zeszłym roku wróciłem do malowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 14:20, Blackbird napisał:

> O łał! Na prawdę podoba mi się drugi pejzaż, szczególnie niebo. Masz świetną rękę
do
> tego typu prac z tego co widzę. Za pewne lata ćwiczeń, prawda?

Bardzo mi miło, że Ci się podoba. Ten obraz właściwie głównie niebo "robi". Nad resztą
mógłbym posiedzieć jeszcze pewnie trochę, ale wziąłem się wczoraj za nowy obraz. Nie
ma chyba sensu poprawiać starszych, jeśli i tak nie są tragiczne ;)
A co do ćwiczeń - skończyłem liceum plastyczne... jakieś 10 lat temu, a po liceum miałem
przerwę - no właśnie około dziesięcioletnią ;P W zeszłym roku wróciłem do malowania.


Hmm... no tak, praktyka i specjalnie wybrana do tego szkoła robi swoje. Chciałbym kiedyś świetnie rysować, nawet samymi ołówkami ale jak na razie wychodzi mi to dosyć tragicznie. Może kiedyś moje umiejętności się polepszą, ale raczej nie w najbliższym czasie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:18, Yowie_Northon napisał:

Może kiedyś moje umiejętności się polepszą, ale raczej nie w najbliższym czasie. :)


Dużo rysuj. Nawet jak Ci nie wychodzi na początku, to się nie zniechęcaj. Będzie coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :D Ludziom sie wydaje , ze jak ktos "ma talent" to siada i od kopa rysuje jak pro. A to nie dziala w ten sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:18, Yowie_Northon napisał:

Hmm... no tak, praktyka i specjalnie wybrana do tego szkoła robi swoje. Chciałbym kiedyś świetnie rysować, nawet samymi ołówkami ale jak na razie wychodzi mi to dosyć tragicznie. Może kiedyś moje umiejętności się polepszą, ale raczej nie w najbliższym czasie. :)


Mogę się tylko podpisać pod postami Astmola i Blackbirda...:) Gdybyś widział moje rysunki z czasów liceum (kiedyś może je tu wrzucę, choć trochę wstyd) to pewnie byś długo z podłogi nie podniósł się a brzuch bolałby cię od śmiechu przez dni kilka jeszcze...:)))

Blackbird
Absolutnie diabelsko - czekam na kolejne, choć pewnie czasu nie masz teraz za dużo...

Ostatnio wypatrzyłem w empiku książkę o strojach na przestrzeni wieków, ale czas mnie gonił i jeno obejrzałem w przelocie, niemniej nie od rzeczy byłoby zaopatrzyć się w takową pozycję, bo może być bardzo pomocna dla tych co lubią pobawić się w rysowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 10:17, Wodzasty napisał:

Absolutnie diabelsko - czekam na kolejne, choć pewnie czasu nie masz teraz za dużo...


A nie anielsko? Kurczę, jak zwykle jak się staram, to wychodzi na odwrót ;P Powiedziałbym, że dość przyzwoicie mi to wyszło. Wiesz co jest najgorsze w malowaniu? Że jak człowiek faktycznie to lubi i chce to robić, to się jakoś tam rozwija i ciągle chciałby coś poprawiać. Powiem szczerze - cholery można z tym dostać ;P Patrzę na obrazy z zeszłego roku i mam ochotę je przemalować. Ale nie będę tego robił, bo znajomy artysta dał mi radę, którą z kolei dostał od swojego znajomego:
"Nie ma sensu niszczyć, czy zamalowywać obrazów, które uważasz za nieudane. Za parę lat przyjdzie do Ciebie ktoś, zobaczy je i powie, że tego właśnie szukał."
Czyli liczę, że za parę lat... ;P

Dnia 08.05.2009 o 10:17, Wodzasty napisał:

Ostatnio wypatrzyłem w empiku książkę o strojach na przestrzeni wieków


Zapewne mamy mojego kolegi ze studiów - Pani Sieradzkiej. Ona się tym zajmuje, o ile pamiętam, a i książkę wydała jakiś czas temu.

Aha, a czas się znajdzie, ale niewiele - wiadomo dlaczego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Chciałbym Wam pokazać moje (amatorskie) rysunki, z góry mówie że moje rysunki nie mogą sie mierzyć z innymi zamieszczonymi tutaj, ale może uratuje mnie aspekt że rysuje od niedawna ;] Prosiłbym o ocene i wskazanie błędów :D z góry bardzo dziękuje :)

20090508140005

20090508140028

20090508140117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 14:01, Stein napisał:

Prosiłbym o ocene i wskazanie błędów :D z góry bardzo dziękuje :)


Przerysowujesz. Na początek to dobra metoda. Nie wiem jednak, czy manga to dobry kierunek. Zacząłbym od tradycyjnego realizmu jednak. Jeśli chodzi o technikę - za dużo przecierek. Staraj się cień robić kreskowaniem, a nie rozcieraniem.
Jeśli chodzi o twarze - staraj się poobserwować normalną twarz, a nie maski i deformacje.
Generalnie oko masz niezłe, więc czeka Cię tylko szlifowanie techniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 15:09, Blackbird napisał:

> Prosiłbym o ocene i wskazanie błędów :D z góry bardzo dziękuje :)

Przerysowujesz. Na początek to dobra metoda. Nie wiem jednak, czy manga to dobry kierunek.
Zacząłbym od tradycyjnego realizmu jednak. Jeśli chodzi o technikę - za dużo przecierek.
Staraj się cień robić kreskowaniem, a nie rozcieraniem.
Jeśli chodzi o twarze - staraj się poobserwować normalną twarz, a nie maski i deformacje.
Generalnie oko masz niezłe, więc czeka Cię tylko szlifowanie techniki :)


A tak właśnie myślałem żeby nie edytować posty z dopisaniem "wszystko to jest przerysowywane" ;] ale widać że bystre masz oko. Dzięki za ocene i rady postaram sie coś zmienić :D co do rysowania realu to sam nie jestem pewien... bo może mi to fatalnie wychodzić i moge sie zniechęcić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 15:16, Stein napisał:

co do rysowania realu to sam nie jestem pewien... bo może mi to fatalnie wychodzić i moge
sie zniechęcić ;P


Jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział - to raz.
Dwa - 99,9% artystów początki miała trudne. Bo talent to tylko niewielki procent w twórczości. Znakomitą większość stanowi praca nad poprawianiem warsztatu.
Trzy - jak nie będziesz potrafił realistycznie narysować kubka, to po co Ci rysować kubek nierealistycznie? ;P Jak powiedział znajomy artysta: "Deformować potrafi każdy. Bardzo łatwo jest coś odrealnić. Dlatego przestałem to robić." Abstrakcję potrafi wykonać każdy, prawda. Ale nie każdy potrafi dojść do malarstwa abstrakcyjnego :)
Cztery - Ty to TEN Stein, z którym grałem niegdyś w FM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 15:38, Blackbird napisał:

Jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział - to raz.
Dwa - 99,9% artystów początki miała trudne. Bo talent to tylko niewielki procent w twórczości.
Znakomitą większość stanowi praca nad poprawianiem warsztatu.
Trzy - jak nie będziesz potrafił realistycznie narysować kubka, to po co Ci rysować
kubek nierealistycznie? ;P Jak powiedział znajomy artysta: "Deformować potrafi każdy.
Bardzo łatwo jest coś odrealnić. Dlatego przestałem to robić." Abstrakcję potrafi wykonać
każdy, prawda. Ale nie każdy potrafi dojść do malarstwa abstrakcyjnego :)
Cztery - Ty to TEN Stein, z którym grałem niegdyś w FM?


No dzięki wielkie za rady ;] co do FM to kiedyś tam chyba grałem ale to chyba było dość dawno wiec nie za bardzo pamiętam, ale nie zaprzeczam by być może graliśmy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 15:55, Stein napisał:

No dzięki wielkie za rady ;]


Niezamaco :)

>co do FM to kiedyś tam chyba grałem ale to chyba było dość

Dnia 08.05.2009 o 15:55, Stein napisał:

dawno wiec nie za bardzo pamiętam, ale nie zaprzeczam by być może graliśmy ;]


To było jeszcze na starym forum cdprojektu.
No to byłeś to Ty, czy nie byłeś? (To było za czasów, gdy Budo miał nick DeTomaso, a ja Yarrsung) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 16:09, Blackbird napisał:

To było jeszcze na starym forum cdprojektu.
No to byłeś to Ty, czy nie byłeś? (To było za czasów, gdy Budo miał nick DeTomaso, a
ja Yarrsung) :D


Starego nicku budo nie pamiętam ale Yarrsunga pamiętam :D więc tak to ja z Tobą kiedyś grałem ale szczegółów niestety nie specjalnie pamiętam aczkolwiek w życiu bym nie przypuszczał że Yarrsung to Ty ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 17:30, Stein napisał:

aczkolwiek w życiu bym nie przypuszczał że Yarrsung to Ty ;p


Pierwsza (i moja i Budo) była S4jm0na w klimatach (oczywiście) samochodowych. Pamiętam, że poza nami dwoma grałeś Ty i jeszcze na pewno Deviance i Mika (która potem gdzieś zniknęła w ogóle z forum).
Dobra, koniec offtopa.
A kiedy zainteresowałeś się rysowaniem? Czy to takie dorywcze zajęcie, czy chcesz coś w tym kierunku robić więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 18:15, Blackbird napisał:

A kiedy zainteresowałeś się rysowaniem? Czy to takie dorywcze zajęcie, czy chcesz coś
w tym kierunku robić więcej?


Generalnie to zobaczyłem rysunek mojej koleżanki z klasy (która na prawde ma talent do tego) i chciałem spróbować własnych umiejętności i zacząłem przerysowywać postacie z mangi i anime, zajęło mi to dość długo ale efekt mnie dość cieszy ;] a czy chce z tym związać przyszłość? no cóż to zależy od tego jak będe rysować :D jeśli będe rysował coraz lepiej i sprawniej to wtedy zaczne realnie myśleć by z tym związać przyszłość.
A Ty też rysujesz?

btw. jeśli chodzi o przecierki to mnie sie nawet podobają ;] bo próbowałem normalnie pomalować ołówkiem to widać było rózne style malowania czyli np najpierw kreskami poziomymi a potem pionowymi to na siebie nachodziło i niezbyt elegancko ty wyglądało (przynjamniej wg mnie;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 18:30, Stein napisał:

A Ty też rysujesz?


Ostatnimi czasy zdecydowanie więcej maluję :) Ale generalnie tak - rysuję i mam zamiar rysować znacznie więcej, niż dotychczas.
W tym wątku pod nickiem Yarr można znaleźć jakieś moje stare prace. A ostatnio wkleiłem kilka zdjęć obrazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować