Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2009 o 18:34, Blackbird napisał:

Ostatnimi czasy zdecydowanie więcej maluję :) Ale generalnie tak - rysuję i mam zamiar
rysować znacznie więcej, niż dotychczas.
W tym wątku pod nickiem Yarr można znaleźć jakieś moje stare prace. A ostatnio wkleiłem
kilka zdjęć obrazów.


Wybacz nie zauważyłem :P no Twoje malowidła zwaliły mnie z nóg... naprawde dobre ;] może i ja tak kiedyś będe rysował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 18:34, Blackbird napisał:

> A Ty też rysujesz?

Ostatnimi czasy zdecydowanie więcej maluję :) Ale generalnie tak - rysuję i mam zamiar
rysować znacznie więcej, niż dotychczas.
W tym wątku pod nickiem Yarr można znaleźć jakieś moje stare prace. A ostatnio wkleiłem
kilka zdjęć obrazów.


Yarr, to Ty, Yarr? Jesli tak to witamy z powrotem :D Dobrze, ze zaczales znow ciskac, bo Twoje mazy zawsze robily na mnie wrazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam Ci to. Zmieniłem nick, bo poprzedni był polityczny :D Teraz mam artystyczny ;P
No i ciskam, ciskam choć z powodu dziecka, pracy (i gier) nie za bardzo mam czas (choć i tak to Shelion się przede wszystkim zajmuje Adaśkiem - jak to matka :)). W każdym razie kolejny obraz zacząłem malować, a u ojca zamówiłem sklejkę 101x71cm do przypinania brystolu, więc wróci też rysunek. Tylko nie wiem, kiedy się doproszę o przywiezienie mi tego przyrządu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało mam ostatnio czasu na rysowanie, oj mało. W tym tygodniu jedynie dwa rysunki, które prezentuję poniżej. Jeden to moja pierwsza przymiarka do ludzkiej twarzy, drugi to pierwsza przymiarka do rysowania roślin.
Rysunki doskonałe nie są. Mam nadzieję, że przynajmniej rokują dobrze na przyszłość. ;)

20090509165026

20090509165041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 16:50, HumanGhost napisał:

Mało mam ostatnio czasu na rysowanie, oj mało. W tym tygodniu jedynie dwa rysunki, które
prezentuję poniżej. Jeden to moja pierwsza przymiarka do ludzkiej twarzy, drugi to pierwsza
przymiarka do rysowania roślin.
Rysunki doskonałe nie są. Mam nadzieję, że przynajmniej rokują dobrze na przyszłość.
;)

Róża ładna. A co do twarzy, to czy to jest portret realistyczny? Bo jak dla mnie to trochę oczy w stosunku do reszty twarzy trochę proporcjonalnie są zachwiane. Jednak całokształt oddaje miłe wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ta twarz to raczej taki wytwór wyobraźni. Nie miało to być maksymalnie realistyczne. Miało trochę śmiesznie wyglądać. Na żywo jest śmieszniejsze. :)
Natomiast mnie róża się też bardziej podoba. Jutro spróbuje się z jakimś innym kwiatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 19:06, HumanGhost napisał:

Hehe ta twarz to raczej taki wytwór wyobraźni. Nie miało to być maksymalnie realistyczne.
Miało trochę śmiesznie wyglądać. Na żywo jest śmieszniejsze. :)
Natomiast mnie róża się też bardziej podoba. Jutro spróbuje się z jakimś innym kwiatkiem.

próbuj ;D Bo róża wyszła ładnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 18:44, HumanGhost napisał:

No to teraz owoc dzisiejszych twórczych zapędów. Osobiście bardziej mi się podoba od
wczorajszej róży. :-)
Krytyka dozwolona. ;]


Praca fajniejsza niż róża. Ale powinieneś chyba doświetlić bardziej łodygę, bo jest taka jednolita trochę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 18:44, HumanGhost napisał:

No to teraz owoc dzisiejszych twórczych zapędów. Osobiście bardziej mi się podoba od
wczorajszej róży. :-)
Krytyka dozwolona. ;]



Moim zdaniem rysunek dobry, z tym że jak na moje oko, to u dołu tych łodyg mogło by być mniej a zostawić tylko te bardziej ku górze, ale to tylko moje przemyślenia ;D Wrzucę coś niedługo żebyś mógł się odegrać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 18:44, HumanGhost napisał:

No to teraz owoc dzisiejszych twórczych zapędów. Osobiście bardziej mi się podoba od
wczorajszej róży. :-)
Krytyka dozwolona. ;]


no rysunek bardzo ładny ;] złego słowa nie moge powiedzieć, a tak na marginesie postanowiłem przerysować szklanke (nawet nie wiedziałem, że może mi to zająć tyle czasu), moglibyście mi wskazać błędy i ewentualnie powiedzieć jak poprawić moje "cienie"? :D tylko prosze sie nie śmiać :P

20090510193101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze perspektywa. Nie wiadomo w jaki sposób ta szklanka stoi. To trzeba podkreśli i tu przechodzimy do drugiego punktu - cieniowanie. Staraj sie trzymać palce z dala od rysunku, czyli nie mazać. Cieniowanie robić najlepiej metoda kreskowania i kreskowania krzyżowego. Z tegop co widze zabrałeś się za rysowanie przezroczystej szklanki. Na początku lepiej zacznij od kubka i zastosuj kreskowanie krzyżowe, czyli dwa lub więcej różnych kierunkków kresek umieszczonych blisko siebie na danym obszarze nakładajacych sie na siebie. Tworzą one cień.
Szkolane przedmioty to masakra, sam sie za nie na razie nie biorę. ;]

Aha, najlepiej rysowac na bloku, nie na kartce w kratkę. W ten sposób szybciej nauczysz się rysowac proste linie, ładne krzywe i figury geometryczne nie sugerując sie ustawienien linii zeszytowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę czasu teraz nie mam na ocenianie, jednak za jakiś czas postaram się pooceniać troszeczkę ze znanym mi wypunktowaniem :).
A tutaj moja pracka ostatnia, Lady in Red

20090510194703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:47, SSj2 napisał:

Troszeczkę czasu teraz nie mam na ocenianie, jednak za jakiś czas postaram się pooceniać
troszeczkę ze znanym mi wypunktowaniem :).
A tutaj moja pracka ostatnia, Lady in Red



Fantazyjna ta praca ^^ A to na włosach to czółka? :P Hmm czym to wykonane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:45, HumanGhost napisał:

Po pierwsze perspektywa. Nie wiadomo w jaki sposób ta szklanka stoi. To trzeba podkreśli
i tu przechodzimy do drugiego punktu - cieniowanie. Staraj sie trzymać palce z dala od
rysunku, czyli nie mazać. Cieniowanie robić najlepiej metoda kreskowania i kreskowania
krzyżowego. Z tegop co widze zabrałeś się za rysowanie przezroczystej szklanki. Na początku
lepiej zacznij od kubka i zastosuj kreskowanie krzyżowe, czyli dwa lub więcej różnych
kierunkków kresek umieszczonych blisko siebie na danym obszarze nakładajacych sie na
siebie. Tworzą one cień.
Szkolane przedmioty to masakra, sam sie za nie na razie nie biorę. ;]

Aha, najlepiej rysowac na bloku, nie na kartce w kratkę. W ten sposób szybciej nauczysz
się rysowac proste linie, ładne krzywe i figury geometryczne nie sugerując sie ustawienien
linii zeszytowych.


no tak co do perspektywy to masz racje bo często przez przypadek ruszałem tą szklanką ;] ale ogólnie dzięki za rady postaram sie w najbliższym czasie coś narysować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:47, SSj2 napisał:

Troszeczkę czasu teraz nie mam na ocenianie, jednak za jakiś czas postaram się pooceniać
troszeczkę ze znanym mi wypunktowaniem :).
A tutaj moja pracka ostatnia, Lady in Red



Zmień nazwę na lady in orange... Nie znam się ale jak na mój gust trochę nos przyduży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam radę (znowu) - używaj kartek z bloku technicznego, albo przynajmniej do drukarki. Jednolicie białych/żółtawych, ale nie kratkowanych. Będzie Ci łatwiej i rysować i widzieć jakieś niedociągnięcia.
Blok techniczny jest o tyle lepszy, że
a) kartki są sztywniejsze
b) ma fakturę
Dzięki temu wykorzystanie możliwości ołówka jest większe.
Poza tym ścieranie gumką też nie spowoduje przypadkowego zagniecenia kartki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 19:47, SSj2 napisał:

A tutaj moja pracka ostatnia, Lady in Red


Wiem, że kobiety bywają różnej urody, ale ta mi troszkę wygląda na nie-kobietę :)
Ma dość męską urodę, poza włosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 20:44, Blackbird napisał:

Mam radę (znowu) - używaj kartek z bloku technicznego, albo przynajmniej do drukarki.
Jednolicie białych/żółtawych, ale nie kratkowanych. Będzie Ci łatwiej i rysować i widzieć
jakieś niedociągnięcia.
Blok techniczny jest o tyle lepszy, że
a) kartki są sztywniejsze
b) ma fakturę
Dzięki temu wykorzystanie możliwości ołówka jest większe.
Poza tym ścieranie gumką też nie spowoduje przypadkowego zagniecenia kartki.


rozumiem, po raz kolejny dzięki za rady ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować