Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odtwarzacz HD DVD i Blu-ray jednak powstanie!

23 postów w tym temacie

Nie sądzę, żeby ten format przyjął się na PC.

Tak samo było z nagrywarkami. Na początku kosztowały 500-2000 złotych, a teraz nagrywarkę ma każdy porządny użytkownik komputera. Identycznie będzie z HD-DVD i Blu-Ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, stanowczo za wczśnie do tej wody wskoczyli. Okazać się może, że albo za płytko w tym bajorku, albo się chłopaki potopią :D Historia już nie raz, nie dwa pokazała, że pc i konsole ida różnym nurtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BD i HD-DvD ma się nie przyjąć na PC? Wolne żarty. Poza tym, nikt nie powiedział, że LG wypuści to tak od razu, za 200zł, a już na pewno nie zgadzam się że wskoczyli do tej wody zbyt wcześnie, właśnie o to chodzi żeby wskoczyć jako pierwszy i zająć sobie miejsce.

Tak samo jak z nagrywarkami, tak samo jak z BD i HD-DvD, wszystko z czasem wejdzie do powszechnego użytku i nie wiem po co tu prorokować i płakać proszę Panów/Państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 14:16, amellas napisał:

No, stanowczo za wczśnie do tej wody wskoczyli. Okazać się może, że albo za płytko w tym bajorku,
albo się chłopaki potopią :D Historia już nie raz, nie dwa pokazała, że pc i konsole ida różnym
nurtem.


cholera, głębia tego stwierdzenia pochłonęła mnie chiczym rwący potok górskiej rzeki... ;p
A co do tematu:
jak narazie pojedyńczy DVD w zupełności wystarcza,a w razie czego dwa podwójne DVD to 18 GB wiec raczej starcza na jeszcze na bardzo długo, a watpie zeby opłacało sie zamieniac 2 DVD na HDDVD cz B-R...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie się robi. Konsolowe nośniki/nagrywarki na PC raj dla piratów ;( nie Jeden taki targowy Ziutek z Mieciem Juzkiem i Waldkiem wpadną na pomysł piracenia konsolowych gier:( A myślałem że na konsolach będzie z tym spokój producenci dają piratom narzędzia prosto w rączki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, skaybay, dziwisz mnie swoim rozumowaniem, teraz od dawna mamy nagrywarki CD/DvD i nikt nie robi problemu z tego powodu, ani nie marudzi z tego powodu nad problemami z piractwem.

Poza tym, ileż razy można to samo wykładać, przecież to kompletnie nielogiczne, by kwestionować użyteczność produktu ze względu na możliwości użycia w celach przestępczych. Przytoczę tu po raz już setny przykład noża, wyświechtany i brudny, ale działający.

A tak na marginesie, to BD i HD-DvD wcale nie zostały przeznaczone dla konsol i konsole nie mają na nie wyłączności, nawet jeśli przyjęły te standardy jako pierwsze. Pozwolę sobie przypomnieć że HD-DvD powstało jako nośnik pozwalający na zapisywanie obrazu HD o godziwej długości, bo pojemność DvD była nie do pomyślenia przy tym formacie. A BluRay... nie mam pojęcia jakie były intencje twórców, może po prostu kolejny etap w rozwoju nośników optycznych? :D

Poza tym dla piratów ta wiadomość nie ma znaczenia. Nagrywarki obu standardów (tzn. oddzielne nagrywarki dla obu) już istnieją, tylko w kosmicznych cenach i jeszcze chyba nie w masowej produkcji.

Więc po raz drugi w tym wątku apeluję o rozsądek, nie dorabiajmy nonsensów i nie marudźmy przy normalnej wiadomości o przełamaniu bariery technologicznej. Cieszyć się powinniśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie spam, ale dodam jeszcze zdanie:
1. W newsie mowa o odtwarzaczach, a nie o nagrywarkach.
2. Możliwe że chodzi o odtwarzacz stacjonarny po prostu, a my już się kłócimy o pecetowe kwestie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ktoś wreszcie na to wpadł. Tylko po co było to zamieszanie z dwoma formatami :| Same koszta, a rzadnych plusów z takiego rozwiązania. Lepiej jak jest universalny format, a nie taki pos**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no... Ciekawe tylko czy LG zakupiło prawa do obu formatów i postanowiło puścić hybrydę, czy też uzgodniło to z Sony...

Ciekawe tez ile taki napęd będzie kosztował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEEeee... ważne że nie będziemy płacić za oba odtwarzacze osobno ale narazie pewnie będą to tylko pokazowe odtwarzacze mi się wydaje i tak narazie pewnie prędkość odtwarzania będzie dość ,,powolna'''' ja z chęcią poczekam i pozbieram na lepszą najlepjej odrazu nagrywarę... No czyli za około 2 lata może mi się uda kupić miejmy nadzieję oj miejmy nadzieję... (Nadzieja matką głupich...żart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś to dziwi? Żaden producent nie zaryzykuje utraty setek milionów tylko dlatego, że jego propozycja spodobała sie mniejszej populacji. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest kompromis, na ktrórym nikt nie straci. W tym przypadku wszyscy zyskają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie chcę myśleć, ile taki odtwarzacz będzie kosztował. ;)

Pewnie dopiero za kilka lat takie "coś" będzie w moim zasięgu. Na razie pozostaje mi cieszyć się dobrodziejstwami DVD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny na początku zapewne będą zaporowe ale jak było w przypadku CD i DVD, na początku kosztowały to fortunę, a teraz proszę. DVD to standard, a CD odchodzi powoli w zapomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować