Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2007 o 17:58, Catastrophe-she napisał:

Też tak miałam...;/ a post był na 6 linijek ;( nie napisałam go już ponownie ;/ i to było nie
tyle wkurzające co ręce opadają...


6 linijek? Mi wcięło takiego na prawie 30 (bez cytatów) i praktycznie musiałem go napisać jeszcze raz. Ale teraz wszystkie dłuższe posty piszę w Wordzie (z ustawionym zapisem co 2 minuty) - czuje się wtedy bezpieczniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 22:36, rob006 napisał:

6 linijek? Mi wcięło takiego na prawie 30 (bez cytatów) i praktycznie musiałem go napisać
jeszcze raz. Ale teraz wszystkie dłuższe posty piszę w Wordzie (z ustawionym zapisem co 2 minuty)
- czuje się wtedy bezpieczniejszy :)


Przezorny zawsze ubezpieczony? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to coś w systemie naszego "kofanego" prawie monopolisty? ja używam wersji linuksowej i żadnych problemów nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 17:13, oski007 napisał:

Ja mam problem bo nie mogę zainstalować Javy pomóżcie....

a może szczegóły? np jaki błąd wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 17:13, oski007 napisał:

Ja mam problem bo nie mogę zainstalować Javy pomóżcie....


Zgaduje że masz wersje 2.0 i jeśli mam racje to niestety nie zainstalujesz jej automatycznie- ja nie mogłem.
Ale dobra wiadomość: nie wiem dlaczego ale nie ma tej całej Javy zainstalowanej a wszystko bez problemu dzieła, dziw nad dziwy heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 17:08, sig. napisał:

A może to coś w systemie naszego "kofanego" prawie monopolisty? ja używam wersji linuksowej
i żadnych problemów nie mam


Wiesz, to można było wywnioskować po przeczytaniu pierwszego słowa w komunikacie błędu :). Zresztą nie jest tajemnica, że M$ jest przyczyną wszelkich nieszczęść, począwszy od efektu cieplarnianego, na niżu demograficznym w Polsce skończywszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niż demograficzny niżem, ale mam 2 systemy na jednym kompie (Linuksa i Windowsa) i jak są problemy to tylko pod produktem giganta z redmont (np nie chce przyjąć do wiadomości że moja nagrywarka dvd obsługuje tryb ultra dma, tylko uparcie pio wymusza, mimo że w właściwościach kanału ustawiłem dma jeśli dostępne (do wyboru mam to i pio). sprzęt to napewno nie jest, bo k3b nagrywa szybko i bez obciążania systemu (pod Windowsem jak się coś nagrywa to się firefox parę minut włacza, całą resztę też tak zamula. zaś w Linuksie odpalam nagrywanie i wracam do grania/pracy/łażenia po necie itd bo mi to w zauważalny sposób nie spowalnia komputera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 21:39, sig. napisał:

niż demograficzny niżem, ale mam 2 systemy na jednym kompie (Linuksa i Windowsa) i jak są problemy
to tylko pod produktem giganta z redmont (np nie chce przyjąć do wiadomości że moja nagrywarka
dvd obsługuje tryb ultra dma, tylko uparcie pio wymusza, mimo że w właściwościach kanału ustawiłem
dma jeśli dostępne (do wyboru mam to i pio). sprzęt to napewno nie jest, bo k3b nagrywa szybko
i bez obciążania systemu (pod Windowsem jak się coś nagrywa to się firefox parę minut włacza,
całą resztę też tak zamula. zaś w Linuksie odpalam nagrywanie i wracam do grania/pracy/łażenia
po necie itd bo mi to w zauważalny sposób nie spowalnia komputera)


Heh blaski (jakie blaski? ;)) i cienie Windowsów ;/ na szczęście jest jeszcze bardzo popularny "ctrl+alt+del" powiedziałabym ze wręcz kultowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 22:46, Ashakel napisał:

Jak ustawić język Polski Firefoxa?


Wystarczy pobrać i zainstalować jego polską wersję stąd: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/

Dnia 23.04.2007 o 22:46, Ashakel napisał:

I czy da się wyłączyć korygowanie błędów?


Da się:) Narzędzia => Opcje => Zaawansowane => Ogólne => Przeglądanie i odhaczasz "Sprawdź pisownię podczas wprowadzania tekstu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem zdaniem że FF jest lepszy od IE i wogóle że jest najlepszy z wszystkich przeglądarek. Ale teraz jak jest ten IE 7.0 to chciałbym wiedzieć co jest lepsze i dlaczego. Czy powie mi ktoś czym różni się najnowszy FF od IE 7.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 19:15, Grizzly. napisał:

Zawsze byłem zdaniem że FF jest lepszy od IE i wogóle że jest najlepszy z wszystkich przeglądarek.
Ale teraz jak jest ten IE 7.0 to chciałbym wiedzieć co jest lepsze i dlaczego. Czy powie mi
ktoś czym różni się najnowszy FF od IE 7.0 ?


pewnymi szczegółami się różni... nie wiem jak jest dokładnie z IE 7.0 ale chyba wtyczek w to nie można ładować a FF ma parę ciekawych... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 19:15, Grizzly. napisał:

Zawsze byłem zdaniem że FF jest lepszy od IE i wogóle że jest najlepszy z wszystkich przeglądarek.
Ale teraz jak jest ten IE 7.0 to chciałbym wiedzieć co jest lepsze i dlaczego. Czy powie mi
ktoś czym różni się najnowszy FF od IE 7.0 ?

oczywiście że jest lepszy, główny powód to bezpieczeństwo, dziury krytyczne w firefoksie są łatane od razu, natomiast w ie w 1 wtorek microsoft jeden wie którego miesiąca (jedyny szkodnik wykorzystujący dziurę w firefoksie powstał w 2 tyg po jej załataniu, zaś wykorzystujące nie załatane dziury w ie są na porządku dziennym). Poza tym mimo tego że microsoft jest stałym członkiem w3c ie nadal nie jest zgodny z oficjalnymi standardami (ustalanymi właśnie przez w3c), a z wypowiedzi pracowników microsoftu wynika że nieszybko będzie o ile będzie kiedykolwiek (póki co wykorzystują ten sam silnik co w wersji 6, tyle że poprawiony w paru szczegółach).
tak więc ie ciągle jeszcze gorszy, ale na twoim miejscu sprawdził bym też operę i seamonkey a nuż się któraś ci spodoba bardziej niż firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Czasami gdy siedze na forum, i mam włączoną Mozille pokazuje mi się lista tematów ze wczoraj lub z kilku godzin temu, np. przedchwilą ostatni dodany post był o godzinie 6.43. Włączam Opere i wszystko jest w porzo.W firefoxie moge odświerzać cały czas a i tak jest to samo z wcześniejszych godzin. Czy to problem z przeglądarką czy też z Forum i wszyscy tak mają ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina Firefoxa. Też go używam i nigdy nie miałem żadnego problemu z odświeżaniem. Sprawdź, czy zmieniłeś sobie przypadkiem strony z tematami - zawsze odświeżana jest ta bieżąca (odświeżenie nie powoduje powrotu do najnowszej). Więc jeśli nie masz najnowszej, to nie będzie też widział najnowszych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z firefoxa korzystam od wersji 0.6 (wtedy jeszcze nazywał się phoenix) i jeszcze czegoś takiego nie miałem, to nie jego wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato w pewnym miejscu pisał, że w FF 2.0 nie lubi przycisku z listą wszystkich stron (w angielskiej wersji List all tabs).
No więc w sieci znalazłem informacje jak ten przycisk usunąć.

W pliku userChrome.css, znajdującym się w katalogu Documents and Setting\[uzytkownik]\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\[nazwa profilu]\chrome dopisujemy:
.tabs-alltabs-stack { display: none !important;}

można też przycisk przenieść na lewą stronę, wpisując w pliku userChrome.css:
.tabs-alltabs-stack {-moz-box-ordinal-group: 1 !important}
.tabbrowser-arrowscrollbox {-moz-box-ordinal-group: 2 !important}
.tabs-closebutton-box {-moz-box-ordinal-group: 3 !important}

Jeśli w katalogu z profilem nie ma pliku userChrome.css można go samemu stworzyć.
Zmiany będą widoczne po ponownym uruchomieniu FF.
Przetestowałem i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 21:26, rob006 napisał:

Ale np ostatnio przez przypadek
wcisnąłem CTRL+SHIFT+(chyba)N i cały mój piękny post szlag trafił.

Rozwiązanie takiego problemu = CTRL + Z (domyślny systemowy skrót na Undo).
Dopóki nie ma przeładowania strony, działa cała kolejka undo czyli mozna się cofnąć aż do wpisania pierwszego słowa w poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 18:54, Olamagato napisał:

Rozwiązanie takiego problemu = CTRL + Z (domyślny systemowy skrót na Undo).
Dopóki nie ma przeładowania strony, działa cała kolejka undo czyli mozna się cofnąć aż do wpisania
pierwszego słowa w poście.

Problem w tym, że po wciśnięciu tego (to chyba nie było CTRL+SHIFT+N), okienko w którym pisałem posta przeniosło do okna z forum. Cytat był w całości, tego co ja wpisałem już nie było. A trudno cofnąć kasowanie tekstu, w całkiem nowym okienku. :)
Ale twoja sugestia i tak na niewiele się zdaje. Wystarczy, że strona zostanie odświeżona i juz magiczne CTRL+Z można sobie... A jeśli po wciśnięciu "dodaj post" zobaczymy komunikat z nazwą naszego kochanego monopolysty z Redmont (zakładamy chwilowy brak poczytalności i nieskopiowanie tekstu do schowka) tym bardziej nas to nie uratuje.
Jednak najlepsza metoda to pisanie dłuższych wypowiedzi w Wordzie. :) Jesli w okienku z nowym postem pojawia się rolka do przewijania - znak żeby zacząć pisać w nieco bezpieczniejszym "miejscu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować