Zaloguj się, aby obserwować  
pro_evo2

Quiz - Historia

2901 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2008 o 13:21, wdowiakm napisał:

Dlaczego doszło do rozbiorów Rzeczpospolitej oraz proszę podać daty rozbiorów i kraje
uczestniczące?

- I rozbiór Polski - 1772r - Rosja, Prusy, Austria
- II rozbiór Polski - 1793r - Rosja, Prusy
- III rozbiór Polski - 1795r - Rosja, Prusy, Austria

Rosja i Prusy podpisały tajny aneks do traktatu sojuszniczego, w którym było zapisane, że w przypadku zagrożenia interesów ich krajów przez Polskę, wspólnie ją zaatakują. No i oczywiście chodziło o ekspansję terytorialną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 14:48, szymonsen napisał:

- I rozbiór Polski - 1772r - Rosja, Prusy, Austria
- II rozbiór Polski - 1793r - Rosja, Prusy
- III rozbiór Polski - 1795r - Rosja, Prusy, Austria


Tutaj dobrze :)

Dnia 07.12.2008 o 14:48, szymonsen napisał:

Rosja i Prusy podpisały tajny aneks do traktatu sojuszniczego, w którym było zapisane,
że w przypadku zagrożenia interesów ich krajów przez Polskę, wspólnie ją zaatakują. No
i oczywiście chodziło o ekspansję terytorialną.


A tutaj proszę coś więcej bo nie pełna odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 19:44, szymonsen napisał:

No to tak: Co to była reformacja, kto ją zapoczątkował i jakie religie w jej wyniku powstały?


Zapoczątkował ją Marcin Luter King, powstały religie: anglikanizm, kalwinizm, luteranizm czyli ogólnie mówiąc protestantyzm :) Reformacja to była to "schizma" że tak powiem w Kościele zapoczątkowana przez Lutera, i podtrzymywana przez wielu ludzi wśród nich Jana Kalwina i Henryka VII,doprowadziła do powstania nowych "rozłamowych" religii, wielu wojen kościelnych, Luter zapoczątkował ruch zwany Luteranizmem, w którym m.in. zniesiono celibat (akurat taki przykład tylko pamiętam :P). No to tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 19:44, szymonsen napisał:

No to tak: Co to była reformacja, kto ją zapoczątkował i jakie religie w jej wyniku powstały?


Reformacja jest to rozłam kościoła katolickiego. Zapoczątkował ją Marcin Luter w Norymberdze. W skutek tego powstały 3 nurty religijne (protestanckie):
-Luteranizm
-Kalwinizm
-Anglikanizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 19:56, Caymanpl napisał:

Reformacja jest to rozłam kościoła katolickiego.

Do tego bym się przyczepił. Marcin Luter nie chciał rozłamu. Chciał odnowienia chrześcijaństwa. Ale niech będzie, że zaliczę. A reformacja jest to ruch mający na celu odnowienie chrześcijaństwa.

Caymanpl +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądała sytuacja Wizygotów, gdy zaczęła się Wielka Wędrówka Ludów? Co zrobili w tej sytuacji Wizygoci i gdzie ostatecznie się osiedlili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 20:24, szymonsen napisał:

> Reformacja jest to rozłam kościoła katolickiego.
Do tego bym się przyczepił. Marcin Luter nie chciał rozłamu. Chciał odnowienia chrześcijaństwa.
Ale niech będzie, że zaliczę. A reformacja jest to ruch mający na celu odnowienie chrześcijaństwa.

Caymanpl +1



Eee... a ja zrobiłem coś inaczej??

@Caymanpl:
Wizygoci uciekając przed Hunami znaleźli azyl u cesarza Walensa z imperium rzymskiego, jednak ten nie dotrzymał umowy, co spowodowało wojnę z Wizygotami zakończoną zwycięstwem barbarzyńców. Na mocy nowego układu Wizygoci znowu osiedlili się na półwyspie bałkańskim, z zagwarantowaną autonomią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 20:50, bobbi legitka napisał:

Eee... a ja zrobiłem coś inaczej??

@Caymanpl:
Wizygoci uciekając przed Hunami znaleźli azyl u cesarza Walensa z imperium rzymskiego,
jednak ten nie dotrzymał umowy, co spowodowało wojnę z Wizygotami zakończoną zwycięstwem
barbarzyńców. Na mocy nowego układu Wizygoci znowu osiedlili się na półwyspie bałkańskim,
z zagwarantowaną autonomią.


Jaki Marcin Luter King?:P

Co do pytania jedna część źle, ale nie powiem jaka. Przeczytaj dokładnie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisal Bobbi, znalezli azyl w granicach imperium, jedkan nie na dlugo. Rzym nie wywiazal sie z obietnic, a samych wizygotów trzymal w czyms na ksztalt rezerwatów. Skonczylo sie smiercia cesarza pod Adrianopolem i osiedleniem sie tej frakcji w Galii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 01:26, Izrafel92 napisał:

Jak pisal Bobbi, znalezli azyl w granicach imperium, jedkan nie na dlugo. Rzym nie wywiazal
sie z obietnic, a samych wizygotów trzymal w czyms na ksztalt rezerwatów. Skonczylo sie
smiercia cesarza pod Adrianopolem i osiedleniem sie tej frakcji w Galii.


W Galii i w... To teraz kto to sklei i doda jeden obszar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 09:02, Caymanpl napisał:

W Galii i w... To teraz kto to sklei i doda jeden obszar.


W Hiszpanii, a jakże :)

Heh nie wiem czemu dodałem King jakoś mi się z czymś skojarzyło... nie potrafię wyjaśnić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi, ale nie zauważyłem Twojej odpowiedzi. Mój błąd - przyznaje się bez bicia. Ale już zostawmy tak, żeby nic nie mieszać. Jeszcze raz przepraszam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 15:44, bobbi legitka napisał:

> W Galii i w... To teraz kto to sklei i doda jeden obszar.

W Hiszpanii, a jakże :)

Heh nie wiem czemu dodałem King jakoś mi się z czymś skojarzyło... nie potrafię wyjaśnić
:P


Dobra, bobbi legitka+1 masz szansę się zrekompensować pytaniem, więc szymonsen nie zamartwiaj się:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 17:23, szymonsen napisał:

Wybacz mi, ale nie zauważyłem Twojej odpowiedzi. Mój błąd - przyznaje się bez bicia.
Ale już zostawmy tak, żeby nic nie mieszać. Jeszcze raz przepraszam. :)


Heh no spoko, jak powiedział Caymanpl zrekompensowało się :P

Pytanie: Jaki plan wojenny miały Niemcy, dzięki któremu doszło do "piekła Verdun"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować