Zaloguj się, aby obserwować  
pro_evo2

Quiz - Historia

2901 postów w tym temacie

Spróbujmy reanimować ten Quiz po raz X. Poprawna odpowiedź do poprzedniego pytania: gen. Clark odmówił wykonania manewru, który by pozwolił okrążyć i zniszczyć większość sił III Rzeszy we Włoszech - zamiast tego, wkroczył wraz ze swą armią do Rzymu.
Nowe pytanie:
Skąd w Egipcie znalazła się dynasta Ptolemeuszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem. Końcówka studiów zabiera mi większość czasu ale bywam tu kiedy uda mi się go trochę znaleźć :)


Przeciwko komu skierowana była pierwsza (i jedyna) sprawa, w której Cyceron występował jako oskarżyciel i jaki był główny zarzut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 12:20, Izrafel92 napisał:

...

Czyżby chodziło o Marka Antoniusza i zarzut o działanie przeciw Rzymowi? Głowy nie dam, bo ostatnio mam alergię na wszystko, co rzymskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 12:20, Izrafel92 napisał:

Przeciwko komu skierowana była pierwsza (i jedyna) sprawa, w której Cyceron występował
jako oskarżyciel i jaki był główny zarzut?

Przeciwko Marcusowi Antoniusowi, któremu wygłosił Filipiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi i mowę z 70 p.n.e Dla ułatwienia powiem, że mowa/-y (jak kto uważa) Cycerona w tej sprawie dzielą się na Actio Prima i Actio Secunda. 5 (lub jedna) mów z Actio Secunda prawdopodobnie nigdy nie było przedstawionych w sądzie, a jedyne spisane po sprawie przez samego Cycerona chcącego je upublicznić i zareklamować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat zamarł więc pozwolę zadać pytanie komuś innemu : ).

Chodziło mi o "In Verrem". Sprawę przeciwko zarządcy Sycylii, Gaiusowi Verresowi. Oskarżano go o korupcję i nadużywanie władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować