Zaloguj się, aby obserwować  
pro_evo2

Quiz - Historia

2901 postów w tym temacie

Na rozruszanie quizu coś banalnego: Korea rozdzieliła się na dwa państwa po Wojnie Koreańskiej i pytanie brzmi - jak nazywają się te państwa?

BTW: Wiem, że pytanie oczywiste, ale jestem dopiero po drzemce i nic lepszego mi do głowy nie przychodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W bitwie w lesie Teutoburskim, w 9 roku n.e. Rzymianie stracili ok 20 000 ludzi. Wygląda to na wielką katastrofę, ale są przykłady bitew, w których ich straty był dużo większe. Podaj jeden taki przykład z II Wojny Punickiej; bitwę, w której rzymskie straty były 3 razy większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się starożytności... W jaki sposób upadło imperium Achemenidów, co powstało na jego zgliszczach i, ewentualnie, kiedy zostało "reaktywowane"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostało podbite przez Aleksandra Wielkiego, a na jego zgliszczach powstało kilka hellenistycznych państw, którymi władali diadochowie (diadochoi - następcy); były to między innymi Ptolemejski Egipt, czy imperium Seleucydów. Za kontynuację tego imperium można uważać państwo Sasanidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, do tego wymyślał gry i ogólnie organizował czas uczestnikom sympozjonu. Współczesnym odpowiednikiem byłby chyba "komendant melanżu".

Dzięki :D

Firefly94 + 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Kartagińczycy "hasali" po całym półwyspie Apenińskim w czasie II Wojny Punickiej, a na ich stronę przeszło wiele miast w Italii (w tym Kapua), ale nigdy nie zdobyli Rzymu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować