Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Miniony rok w świecie konsol (część 1)

40 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2007 o 21:25, penny napisał:

tak... szczególnie w przytoczone tutaj guitar hero :D
zresztą, wymieniać nikt ci nie każe, ale horyzonty poszerzyć warto.

Może i masz racje, ale nie mam zamiaru wymieniać czy nawet kupować nową konsolę specjalnie dla kilku gier, a i trzeba mieć co najmniej "dobry" tv żeby móc sobie pograć, a na mojej 17'' to się nawet nie opłaca, a starzy nie pozwolili by mi grać na dużym telewizorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 18:34, ubu napisał:

Bardzo dobre Ghost Recon: Advanced Warfighter oraz Call of Duty 3.
Dodajmy do tego świetne THP8 i nie będzie tak źle. Warto jeszcze wspomnieć Obliviona, chociaż
to akurat mocno przereklamowana produkcja, IMHO.

Na WIELKIE i REWOLUCYJNE HITY nie mam co liczyć, za stary jestem i nawet GoW nie zrobił takiego
wrażenia jak powinien (przynajmniej w singlu, coop ze znajomymi jest kapitalny); największe
nadzieje pokładam w Mass Efect - jeżeli BioWare da ciała, rzucam granie i zapisuję się na jogę
;)

O ile dobrze pamiętam Ghost Recon:AW i Oblivion wyszły w 2005 roku a to podsumowanie 2006;) COD3 to gra dobra, nie powiem ale nie na tyle żeby nazwać ją hitem a w THP8 nie grałem to się nie wypowiadam. Ogólnie chodziło mi tylko o to że hity na X0 z 2006 roku można wymienić na palcach jednej ręki (no gdyby się ktoś uparł to na 2) a Domek pisze tu o "wysypie hitów";) Znacznie ciekawiej zapowiada się rok 2007, jest przynajmniej kilkanaście pozycji które mogą okazać się hitami, że wspomnę tylko: Halo 3, Lost Odyssey, Mass Efect, Forza 2, VF5, Virtua Tenis, Assasin Creed, Residen Evil 5, GTA 4 itd. itp. w 2007 będzie się działo ale 2006 dla X0 był stosunkowo słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 21:42, Benitokks napisał:

O ile dobrze pamiętam Ghost Recon:AW i Oblivion wyszły w 2005 roku


Chyba jednak źle pamiętasz:P. Jeśli chodzi o X360, to powiedzialbym raczej, że rok 2006 był stosunkowo dobry (w stosunku do 2005) a 2007 będzie od obu poprzednich o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 22:03, qooba napisał:

Chyba jednak źle pamiętasz:P. Jeśli chodzi o X360, to powiedzialbym raczej, że rok 2006 był
stosunkowo dobry (w stosunku do 2005) a 2007 będzie od obu poprzednich o niebo lepszy.

Sprawdziłem i przyznaje że pamięć mnie zawodzi;) ale zdania nie zmienię, 2006 dla X0 był słaby, jedyne prawdziwe hity to GoW i Lost Planet (było kilka dobrych gier np. Rainbow Six Vegas czy COD3 ale wielkimi hitami bym ich nie nazwał) No ale jak już oboje zauważyliśmy 2007 zapowiada się zajefajnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 17:49, Domek napisał:

> eeeee,niecierpie konsol.Niedawno gralem na padzie w PES 6 z koegami i gralo mi sie beznadziejnie!


Żartujesz chyba.

Różne argumenty przeciwko konsolom słyszałem, ale żeby na padzie grało się gorzej w PES-a niż
na klawiaturze? No to coś zupełnie nowego... ;)


A ja muszę się zgodzić. Niestety. Wiem, wiem, że pady są super i w ogóle. Że bez nich nie da się grać. Ale mnie, szczerze mówiąc, też utrudniają życie. Po prostu są dla mnie niewygodne i tyle. Nie umiem na nich grać.
Nie mówię, natomiast, o padzie do Wii. Ten jest po prostu świetny. Dlatego czekam na dalszy ciąg artykułu, bo nie mogę doczekać się wzmianki o mojej ulubionej konsoli, która czeka na mnie w domu po to, aby pozwolić mi zagłębić się w świat legendy...
No to, kiedy zrzuta na drugi zestaw padów i małe wii-party? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Czemu czytam tutaj posty albo zwolenników konsol? Albo zwolenników PeCetów? A tak to przynajmniej wygląda...
Każda z platform ma swoje zalety i wady. W pieca trzeba pakować kasę, jeśli chce się być na bieżąco z grami i klatkami animacji na sekundę. Ale mają mysz, klawiaturkę (chociaż do konsol to też zaczyna dołączać) i wygodne IMHO sterowanie w grach. FPP, czy strategie, nie wyobrażam sobie tego na konsolach za bardzo. Za dużo nie grałem, owszem. A jak już grałem to niestety nie umiałem posługiwać się padem ze zbyt dużą gracją :-|.
W konsole nie trzeba pchać kasy. Mają wygodną, prostą obsługę, szybkie działanie, żadnych instalatorów. Ale i pecety i konsole mają mnóstwo fajnych gier.
Tylko teraz zastanawiam się... skoro do pecetów można kupić pada, a do konsol mysz i klawiaturę? To ta granica chyba zaniknie niedługo. No bo co to za konsola, na której instaluje się gry? I gra myszką i klawiaturą...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 21:14, Selv napisał:

Domku, chciałbym abyś wyjaśnił te słowa "bardziej "dorosłą" fabułę`. Czym fabuła jest "doroślejsza"
od np 10, 8 czy 7? Jest mniej epicka, ale czy to stanowi element gry z `dorosłą` fabułą?


Zamiast bajki o bohaterze ratującym świat masz opowieść o konflikcie politycznym, powiedzmy bardziej "realistyczną" dla "dorosłego" odbiorcy. Dorosłego w cudzysłowie, bo ja tam osobiście też wolę te bajkowe, ale właśnie - jak to nazwałeś - bardziej epickie historie, niż coś co aspiruje do "poważnej tematyki", a koniec końców jest po prostu nudnawe. Ale faktem jest, że mangowo-infantylna otoczka poprzednich Finali odstraszała wielu graczy i decyzja twórców dwunastki jest poniekąd ukłonem w ich stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to był rok przesiadki z PC''ta na PS2 :) Po 14letnim nieprzerwanym zagrywaniu na blaszaku, amidze, atarii i innych sprzętach postanowiłem nie modernizować 5 letniego komputera (ale i tak to zrobię, bo kupiłem NWN2CE i .... no cóż nie ruszyła mi ... :P) i kupiłem konsole. Polecam tak postąpić wszystkim którzy są trochę znudzeni graniem na monitorze, bo taki niepozorny ps2 może dostarczyć całkiem nowych wrażeń. Do tego argument w postaci najlepszych i największych hitów w cenie ok 60zł za sztukę jest naprawdę nie do pominięcia ;)
Polecam zapoznać się z trailerem z OKAMI, bo ta gra naprawdę jest REWELACYJNA !! :) Premiera w europie już w lutym :) NWN2 będzie musiał jeszcze odczekać na półeczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 21:42, Benitokks napisał:

> Bardzo dobre Ghost Recon: Advanced Warfighter oraz Call of Duty 3.
> Dodajmy do tego świetne THP8 i nie będzie tak źle. Warto jeszcze wspomnieć Obliviona,
chociaż
> to akurat mocno przereklamowana produkcja, IMHO.
>
> Na WIELKIE i REWOLUCYJNE HITY nie mam co liczyć, za stary jestem i nawet GoW nie zrobił
takiego
> wrażenia jak powinien (przynajmniej w singlu, coop ze znajomymi jest kapitalny); największe

> nadzieje pokładam w Mass Efect - jeżeli BioWare da ciała, rzucam granie i zapisuję się
na jogę
> ;)
O ile dobrze pamiętam Ghost Recon:AW i Oblivion wyszły w 2005 roku a to podsumowanie 2006;)
COD3 to gra dobra, nie powiem ale nie na tyle żeby nazwać ją hitem a w THP8 nie grałem to się
nie wypowiadam. Ogólnie chodziło mi tylko o to że hity na X0 z 2006 roku można wymienić na
palcach jednej ręki (no gdyby się ktoś uparł to na 2) a Domek pisze tu o "wysypie hitów";)
Znacznie ciekawiej zapowiada się rok 2007, jest przynajmniej kilkanaście pozycji które mogą
okazać się hitami, że wspomnę tylko: Halo 3, Lost Odyssey, Mass Efect, Forza 2, VF5, Virtua
Tenis, Assasin Creed, Residen Evil 5, GTA 4 itd. itp. w 2007 będzie się działo ale 2006 dla
X0 był stosunkowo słaby.


Warto wymienić jeszcze Bioshock i Crackdown oraz BiA: Hell''s Highway i GRAW2.
Dziwna sprawa, że Hellgate: London nie pojawi się na konsolach - taka krzyżówka FPS i hack&slash nieźle pasuje do specyfiki tego typu sprzętu. Szkoda, bo rzecz wydaje się klimatyczna.

Co do Lost Planet - demko mnie jakoś nie zachwyciło, za dużo bezmyślnego shootera, za mało kombinowania jak w GoW-ie (tj. wykorzystania osłon i zachodzenia npl-ów).

Tak czy siak, wysyp produkcji czy też nie, i tak nie mam tyle czasu na granie, ile chciałbym mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 18:05, Benitokks napisał:

Ze wszystkim się zgadzam za wyjątkiem przedostatniego akapitu. X360 liderem rynku? W 2006 roku
liderem pozostało PS2


ciezko porownywac sprzedaz gier na x360 i ps2 jesli ta druga konsola ma ponad 15 razy wiekszy install base i jak sam twierdzisz sprzedaje sie lepiej niz x360. ale mimo wsyzstko sprobujmy, zobaczymy jak sobie poradzisz z taka zagwozdka: na koniec roku przypadla premiera mega oczekiwanego final fantasy xii, rewelacyjnie oceniana, najnowsza odslona jednej z wielkich serii na ps2. konsole ma ponad sto milionow osob, twierdzisz ze w 2006 miala hardwareowo i softwareowo lepsza sprzedaz niz xboks.
obok tego masz gears of war, gre o 1/3 - 1/4 drozsza, na konsole ktora sprzedala sie do premiery gowa w liczbie 7 czy 8 milionow (install base 15 razy mniejszy niz ps2!) i generalnie sprzedawala sie duzo gorzej niz ps2 w 2006 roku.
w takim razie jak to sie stalo ze taki gears sprzedal sie lepiej niz final? powinien przeciez sprzedac sie dobre 5-10 razy gorzej aby uznac wyniki za rownorzedne. skoro to ps2 tak sie cudownie sprzedaje to sprzedaz gier powinna byc rownie powalajaca? ja wiem, pewnie zly przyklad podalem. czekam na lepszy.

i jeszcze zagwozdka numer dwa. w 2006 roku, wg ramerankings, na ps2 wydano 28 gier o sredniej ocenie 8/10 lub wyzszej. sadze ze uogolniajac mozna to uznac za najprostszy wyznacznik tego ze na ps2 wyszlo mniej wiecej tyle niezlych tytulow w zeszlych 12 miesiacach. zgadnij teraz ILE w 2006 na x360 wyszlo gier ktore oceniono na 8/10+... uwaga, 27. jak dla mnie sliczna rownowaga. a skoro premier na ps2 bylo duuuzo wiecej niz na x360, skoro gier na ps2 sprzedano duuuzo wiecej niz na x360 to wniosek z tego jeden - procentowo wiecej dobrych gier wychodzi na 360 niz slynaca z perfekcji ps2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ciastuś
zagwozdka 1
Gears of War około 2.7 mln na świecie
http://www.vgcharts.org/worldtotals.php?name=gears+of+war&console=&publisher=&sort=Total
FF XII 4 mln (tylko Japonia i USA)
http://www.vgcharts.org/worldtotals.php?name=final+fantasy+xii&console=&publisher=&sort=Total
Więc nie wiem dlaczego twierdzisz że GoW sprzedało się lepiej;) weź też pod uwagę że na PS2 jest masa nowszych i starszych hitów a na X0 w sumie tylko GoW. Dlatego ten tytuł musiał się dobrze sprzedać. Pokaż mi drugi tytuł na X0 którego poszło tyle kopii... nie ma... no widzisz;)
W 2006 roku sprzedało się więcej PS2 niż X0 i to jest fakt, sprzedało się też więcej softu na PS2 niż na X0, więc wniosek jest jeden - PS2 było w 2006 roku liderem rynku. Pewnie że X0 nie mógł konkurować z czarnulą pod względem ilości sprzedanych gier bo jak wspomniałeś jego install base jest znacznie mniejszy ale spokojnie mógł konkurować z nią pod względem sprzedaży konsol i tą walkę przegrał. Ja nie staje po żadnej ze stron tylko podaje fakty.
zagwozdka 2
nie chcę mi się sprawdzać gamerankings bo późno jest, więc wierze Ci na słowo, musisz tylko wziąć pod uwagę że PS2 odchodzi w zapomnienie, teraz uwaga skupia się na nextgenach, a pomimo to wychodzi na nią masa gier, 2006 roku nie pojawiło się dużo hitów bo Sony swoje flagowe serie przenosi na PS3. Zobacz jak na tym polu wypada M$ który totalnie olał pierwszego Xa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żebyś nie mówił że wyssałem to z palca to podam Ci parę linków:
sprzedaż konsol USA:
http://www.vgcharts.org/usaconscomps.php?name1=X360&name2=PS2&type=0
sprzedaż konsol Japonia:
http://www.vgcharts.org/japconscomps.php?name1=X360&name2=PS2&type=2&align=0
soft Japonia:
http://www.vgcharts.org/japconscomps.php?name1=X360&name2=PS2&type=3&align=0
soft USA:
http://www.vgcharts.org/usaconscomps.php?name1=X360&name2=PS2&type=1
Jak widzisz X0 było w stanie dorównać PS2 tylko w USA i tylko pod względem softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka to znowu ja Ciastuś;) z przemęczenia i z powodu ogarniającej mnie senności podałem Ci nie te linki co trzeba;)
oto właściwe:
podsumowanie roku USA:
http://www.vgcharts.org/usayearlysum.php
podsumowanie Japonia:
http://www.vgcharts.org/japyearlysum.php
jak widzisz sam się pomyliłem... X0 nie mógł konkurować z PS2 nawet pod względem softu w USA a o Japoni nie wspominam bo szkoda;p niestety na tej stronie nie ma danych ze Starego Kontynentu, nara idę spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 17:49, Domek napisał:

> eeeee,niecierpie konsol.Niedawno gralem na padzie w PES 6 z koegami i gralo mi sie beznadziejnie!


Żartujesz chyba.

Różne argumenty przeciwko konsolom słyszałem, ale żeby na padzie grało się gorzej w PES-a niż
na klawiaturze? No to coś zupełnie nowego... ;)



Dlatego tak sądzę bo się jeszcze na padzie niewyuczyłem grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kompy są fajne ale na padah gra się milusio np. w samochodówki ale nie można odrazu od lat grania na kompie usiaść nagle z padem w rękach i po 5 min. powiedzieć że gra się beznadziejnie ;p już gram od kilku lat na xboksie i gra się naprawde supcio pogracie więcej to zrozumiecie magie konsol ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować