Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 3 - a jednak nie tak pięknie

71 postów w tym temacie

Domek

Wczoraj pisaliśmy o tym, że prezes Sony zapowiedział rzekomo cenę PlayStation 3 na poziomie poniżej 400 dolarów (w tej wiadomości). Brzmiało pięknie, niestety czas zejść na ziemię - Stringer nic takiego nie powiedział. Pomyłka wynikła z błędu serwisu CNN Money.

Przeczytaj cały tekst "PlayStation 3 - a jednak nie tak pięknie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już o tym pisałem w poprzednim newsie- to nie zmienia nic. Ok. 3 tygodnie temu Howard Stinger podawał iż PS3 będzie kosztować 300-400 $. Teraz miało to być oficjalne stanowisko firmy. Nie jest, ale słowa Stingera nadal sa aktualne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak cena nie jest najważniejsza, ale to kiedy nastąpi nabardziej oczekiwany moment czyli launch SP3
Poza tym przewidywana cena PS3 i tak bedzie zmieniać sie jak w kalejdoskopie przez ten casz który upłynie do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe i co z tego będą mieli za 400$ powiecmy ,że średni polak to kupi a tak to co milioner kupi tylko jedną bo po co mu 10 i w dodatku tych milonerów nie ma za dużo. A tak średniaków b.dużó i to leci jak burza.
Po prostu nie umią nic dobrze sprzedać za bardzo liczą na tych bogatych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 12:51, kamilimaciek1 napisał:

hehe i co z tego będą mieli za 400$ powiecmy ,że średni polak to kupi a tak to co milioner kupi tylko jedną bo po co mu
10 i w dodatku tych milonerów nie ma za dużo. A tak średniaków b.dużó i to leci jak burza.
Po prostu nie umią nic dobrze
sprzedać za bardzo liczą na tych bogatych!

co ty brezdzisz? a ilosc sprzedancyh ps2 pewnie o niczym nie swiadczy? a jaka byla cena ps2 w dniu premiery moze pamietasz? pozatym 400$ za taka "maszynke" to naprawde smieszne pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamilimaciek1: " to normalnie sie za marke placi" ==> ekhmm nie czy wiesz ale producent zawsze do konsoli doplaca a zarabia na grach, czy to PS czy Xbox, wiec jezeli bedzie to 400$ to skaczmy z radosci bo za ok 1600 zeta nic nie zapewni takiej wydajnosci i mozliwosci jak konsola ( choc ja i tak mam sentyment do PC :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 12:56, kamilimaciek1 napisał:

Ta tylko 400$ + każda gierka na PS3 za ok powiecmy 190 zł . Nie tam to dlamnie zadrogo już bezprzesady to normalnie się
za Markę Płaci

i znowu to samo...
ja sobie ostatnio z ciekawosci na szybko policzylem to o czym ty piszesz. generalnie wyszlo mniejwiecej na to samo z lekka przewaga w kierunku konsoli. wiec skoncz juz z tymi bzdurnymi argumentami. policzylem sobie ile by mnie kosztowala konsola ps2 wtedy kiedy chcialem ja kupic i ile zpalacilbym za gry na nia - te ktore chcialem kupic i te ktore kupilem potem na pc w tym okresie. dodalem do tego kase ktora w tym czasie wpakowalem w peceta.
dlatego teraz nie zamierzam popelnic drugi raz bledu polegajacego na nie kupieniu konsoli. chcesz to sie upieraj dalej ze to drogo. ja juz swoje wiem i nie mam zamiaru pakowac w peceta ani zlotowki wiecej.

ps. po cichu licze ze sony wroci do pomyslu linuxa na konsole, a wtedy to juz wogole bede mial wszystko co mi trzeba w jednym, malym, zgrabnym pudelku za rozsadna cene.

ps2: zwroc uwage, ze ja policzylem kase, ktora wpakowalem w istniejacego juz peceta. gdybym policzyl kupno nowego sprzetu, to by sie totalnie nie oplacalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

penny- Sony nie ma do czego wracać. Linux tak jak był przewidziany dla PS3, tak i jest dalej :D. Porządny system w odróznieniu od Windowsa. A tak apropo- użytkownicy X360 juz maja kłopoty z systemem (błędy itp.) który czerpie co nieco z Windowsa. Co prawda nie jest to jeszcze niebieski ekran śmierci no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

megazielarz to normalka dniu szybkich premier . Myslsiz ze problemwo z ps3 i z ich pierwszymi wersjami nie bedzie ?? . Nziapomnij ze ps2 do dzis jest najbardziej awaryjna konsola i sony nic sobie z tego nie roboi:D . Po drugie (maly ot)czytalem ciekawy artykul psizacy ze PowerPC do gier sie srednio nadaje i procesor w ps3 i x360 sa waskimi gardlami w stosunku do reszty podzespolow i gpu ratuja sytuacje tego next gen gamingu i ze w lczieniu fizyki konsolowe procki sie rozloza porpostu :-] . Jak to ujeli zamaist psotawic na next gen gaming sony jak i microsoft poszli po kosztach :-] ,a programisci niech sie martwia ;D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Megazielarz - to jest normalnie choroba ta nienawiść do windowsa. Pamiętaj, że każdy system ma błędy (bo w końcu to pisze człowiek) i nie ma siły by linux był od nich wolny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na razie tym najbardziej wadliwym systemem jest windows (najlepszym Mac''owski OS). M$ starał się b. dobrze przetestować wadliwość swojej konsoli. Były to jednak testy "fizyczne". Czyżby byli pewni iż ich Windows jest tak wspaniały? Już przed premierą pisano o wyskkującym niebieskim ekranie śmierci w konsolach stojących w supermarketach. Teraz na dodatek niektórzy uzytkownicy zaczynaja mieć problemy z przegrzewaniem się konsoli. Sorry PS2 może i ma b. awaryjny czytnik (laser dokładnie) ale po pierwszym dniu konsole nie siadały (tym bardziej system). Mr_Hyde- masz częściowo racje. Power PC są tworzone do skomplikowanych działań a nie gier. Xenon w X360 jest w prostej lini Power PC. Cell już nie. Jest on uproszczoną wersją, która idealnie nadaje się do gier i renderowania grafiki. Co do fizyki- to też nie jest prawdą. Otóż jeden lub dwa rdzenie Cell''a zastępują pecetowe PPU. W przypadku X360 tez nie ma problemu z fizyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

megazielarz z tego co czytalem aby wykrozystem te dodatkowe jednostki w cellu wiaze sie mcona z obciazonym rdzeniem glownym ktory bedzie ograncizac pzozostale jednsotki tworzac waskei gardla co doprowadza tez do tego mala ilsoc pdorecznej pamieci cache drugiego poziomu . Cell (Power Pc z dopakowanymi jednostkami do obliczen wektorowych :D)nadaje sie do dekodowania hdtv (6 strumieni w 1080i to sporo :-] nie powiem) ale jesli chodzi o gry to wedlugo developerow stoi na gorszej pozycji niz ten wytwor pana Billa w swojej zabawce . Ogolem programisci beda sie poprostu babrac z tymi prockami aby w Cell''u wykorzystac te pzozstale jednsotki spe aby zabardzo niezadlawic jednostki glownej ktora chcac tego czy nie musi to potem wszycho zebrac do kupy ,obrobic ,przydzielic i przeslac dalej (jak jzu wspomnialem i jak to wspominaja hardware''owe serwisy Cell ejst dobry do roznych zastosowan ale gry to nie sa jego powolaniem) ,xkloc ma troche lzej i latwiej sie uporac z tym bo kazdy z rdzeni jest pelnoprawnym pwowerpc :D . Ogolem te super gigaflopy i inne pierdoly ktorymi sony jak i microsoft tak sie szczycili na wykresach mozna o kant tylka rozbic :-] . Jak to developerzy ujeli jakby zastosowac wydajne (choc drogie jak na budzet konsolowy) uklady amd czy intela ,robilo by sie latwiej i wydajniej (chcac tego czy nie w szczegolnsci procki amd doskonale kochaja srodowiska 3D:D) ,a tak to owe knosole cierpia na waskei gardla w postaci cpu :-] bo rpzeciez trzeba bylo przyciac koszty i u sony i u ms tak aby konsola nie ksoztowala niewiadomo ile ;D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche chaotycznie to napsialem i ejst kilka literowek ale chyba da sie to czytac :D .

Nowe konsoel sa dobre ale next genami ich nie nazwe i malo kto chce je tak nazywac patrzac na to co oferuja :-] nie ejst to taki skok jak meidzy current genami i pc 5 lat temu . Wrecze skok jakosciowy jest znikomy co nie zmienia faktu ze gry konsole z reguly maja ciekawsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2005 o 16:22, Mr_Hyde napisał:

szczycili na wykresach mozna o kant tylka rozbic :-] . Jak to developerzy ujeli jakby zastosowac wydajne (choc drogie jak
na budzet konsolowy) uklady amd czy intela ,robilo by sie latwiej i wydajniej (chcac tego czy nie w szczegolnsci procki
amd doskonale kochaja srodowiska 3D:D) ,a tak to owe knosole cierpia na waskei gardla w postaci cpu :-] bo rpzeciez trzeba
bylo przyciac koszty i u sony i u ms tak aby konsola nie ksoztowala niewiadomo ile ;D .

i myslisz ze np. sony ot tak sobie wywalilo miliardy dolarow i lata pracy na opracowanie nowej technologii, tylko po to zeby sie okazalo ze ta ktora juz istnieje (a w zasadzie istniala od dawna) jest lepsza? cosik mi sie wydaje ze poprostu trzeba czasu na to zeby nauczono sie wykorzystywac nowa technologie, bo standardem jest ze jak sie pojawia cos nowego co jest troche inne, to najpierw ludzie, ktorzy musza sie tego na nowo nauczyc wyjezdzaja z krytyka mimo ze nie mieli jeszcze za bardzo mozliwosci poznania tych nowych rozwiazan. czyli pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ze uczyc sie musza nowych tecjnologii to poniosa wieksze koszty, ktore przerzuca na ceny softu ( gier :)) ktore z kolei odczujemy my - gracze :( ehh radze zaopatrzyc sie w skarbonki i odbyc szybka lekcje systematycznego oszczedzania to za rok i na konsole i kilka dobry tytulow bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to developerzy chwala Cell''a jak i całą konsole za moc. Co niektórzy skarżą się na trudność w programowaniu. Jak już pisałem Cell do multimediów jest idealny (z tym że trzeba go okiełznać). Czas pokaże. Przypominam tylko iż Emotion Engine też był trudny w programowaniu, a mimo tego ogromna ilość ludzi tworzyła na PS2 wspaniałe gry. Są to next-geny (w przypadku X360 można się trochę posprzeczać). Skok nigdy nie był niewiadomo jak duży. Za przykład mocy ng świadczą PGR3, MGS4, UT2007 wraz z GoW (no to są produkcje które wyjdą na PC ale do ich odpalenia potrzebna będzie rakieta za mln $ ;)). Na ile skok jakościowy jest duzy przekonamy się dopiero za kilka lat (szkoda że nie teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować