Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2010 o 10:24, Ostrowiak napisał:

Nie miałem specjalnych problemów ze zrobieniem wszystkich questów drużyny jedynie opierając
się na rozmowach i prezentach. Grałem dobrym i sympatycznym ;D


Z zadaniami nie miałeś problemu, ale wszystkich czterech bonusów jakie może dostać postać za wysokie morale raczej nie miałeś bo grając dobrą postacią (i takimi członkami drużyny), i chcąc zrobić wszystkie możliwe zadania poboczne bez żonglowania składem drużyny raczej dostanie się zbyt dużo minusów...Nie pamiętam dokładnie ale czwarty bonus chyba się pojawia przy 85-90 pkt morale dopiero...


PS. Pomyliłem się - z bonusów za wysokie morale postać może dostać maksymalnie +8 do danego atrybutu (nie +10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwię cię, miałem. Niemalże wszyscy mieli 90, bodajże Zevran tylko nie, bo nie chciałem się z nim "bawić" i Oghren w okolicach 70, bo krasnali odwiedzałem ostatnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 12:18, Ostrowiak napisał:

Zdziwię cię, miałem. Niemalże wszyscy mieli 90, bodajże Zevran tylko nie, bo nie chciałem
się z nim "bawić" i Oghren w okolicach 70, bo krasnali odwiedzałem ostatnich.


No to musiałeś się bawić w zmianę członków drużyny (może nie często, ale jednak), bo inaczej np. Morrigan w kilku momentach musiałaby dostać spore minusy...podobnie gdy się chce zrobić wątpliwe moralnie zadania poboczne Wynne, czy Leliana też sporo stracą jeśli masz ich w drużynie (chociaż u Leliany jakby tak policzyć to można by pewnie mieć ze 120 pkt. morale, gdyby się dało, więc nawet wliczając jakieś minusy pewnie zostanie te 90, u Wynne jednak już tak różowo nie jest...).

Pamięta ktoś u kogo można było kupić księgę do specjalizacji łucznika? Gdzieś mi znikła...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 15:12, Ostrowiak napisał:

Nie, niespecjalnie. Drużyny nie zmieniałem niemal wcale.

Coś ci teoria pęka ;-D


Nic mi nie pęka - przede wszystkim nie skończyłem jeszcze gry (jestem w ruinach Brecilian, zostały mi góry+Flemeth+coś tam pewnie jeszcze - bez spoiler''ów proszę;), także moje oceny są szacunkami. Mam u Wynne 66 morale zostały mi 3 prezenty + zadanie do wykonania dla niej, czyli ok 24 punktów plus pewnie ze 4 za rozmowy, wychodzi 94. Niestety nie pamiętam ile minusów się dostaje za np. zbezczeszczenie prochów, te nielegalne zadania w Denerim (+kilka innych momentów w grze kiedy łatwo można dostać u niej minusy), sądzę jednak, że spokojnie by to morale spadło do ok. 70... to cała teoria...ale jeśli grasz samymi "dobrymi" postaciami to nie ma problemu, tyle, że ja pisałem o wykonywaniu wszystkich misji, a wtedy już może nie być tak łatwo. I daj spokój z tą uszczypliwością - do dziadka gadasz, lepiej byś poradził gdzie Lelianę nauczyć łucznictwa/łowiectwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom nie samymi dobrymi - w teamie siedziała najczęściej Morrigan, która co chwila się oburzała, jednak w granicach 90 miała. Nie radzę opracowywać szacunków przed skończeniem gry, niepoważnie to wygląda.

A łowiectwo będzie dalej w fabule u Bodahna w sklepiku, bodaj za 12 suwerenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 15:52, Ostrowiak napisał:

Wbrew pozorom nie samymi dobrymi - w teamie siedziała najczęściej Morrigan, która co
chwila się oburzała, jednak w granicach 90 miała. Nie radzę opracowywać szacunków przed
skończeniem gry, niepoważnie to wygląda.

A łowiectwo będzie dalej w fabule u Bodahna w sklepiku, bodaj za 12 suwerenów.


Ciągle się oburzała, ale w granicach 90pkt miała - hm...zostawmy to tak...;)

Za info o łowiectwie dzięki, szkoda, że mi księga od łucznictwa prawdopodobnie przez bug gry znikła ze sklepów...bo na pewno w jednym z nich była. Kupiłem na próbę dla Morrigan księgę od leczenia a potem wczytałem zapis sprzed zakupu, od tego momentu mi owa księga łucznika znikła. Nie zrobiłem tego celowo żeby wykorzystać bug (otrzymania spec. za darmo), po prostu się rozmyśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 16:34, verbum napisał:

Ciągle się oburzała, ale w granicach 90pkt miała - hm...zostawmy to tak...;)


Tak. Umiejętne szafowanie prezentami ftw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 16:43, Ostrowiak napisał:

> Ciągle się oburzała, ale w granicach 90pkt miała - hm...zostawmy to tak...;)
Tak. Umiejętne szafowanie prezentami ftw.


Jeśli masz na myśli oddawanie odpowiednich prezentów odpowiedniej osobie - to zauważ, że o tym pisałem powyżej, jeśli pisałem, że zostało mi 3 prezenty dla Wynne to właśnie zostały mi do odnalezienia tylko te za które ona dostaje najwięcej (po 6 pkt), inne te nieprzypisane prezenty dają po 1, czasem 2 (ale to chyba rzadko u Morrigan) więc nie brałem ich pod uwagę.
W tej grze jest sporo opcji dialogowych więc może i Ci się udało tak wybierać, że mimo ogólnego wkurzenia nie obniżało się jej zbyt często morale - mi się to jakoś nie udawało. Mam u Morrigan 67 pkt a zostały jeszcze 4 jej przeznaczone prezenty oraz Flementh, jednak Morrigan prawie cały czas siedzi u mnie w obozie, od kiedy mogłem przyłączyć Wynne ( Lelianę trzymam ze względu na skrzynie - niby nic a jak do tej pory uzbierałem z tych skrzyń ok 40 suwerenów!), bo właśnie za często dostawała minusy.

Łucznictwo = łowiectwo jak się okazuje...dopiero się wziąłem za rozwijanie specjalizacji Leliany (a ma już 16p. o.O) i mi się pochrzaniło, okazało się, że księga łucznictwa pojawiła się u Bodahna, gdy wyszedłem i wszedłem do gry - jakiś bug jednak był, bo sprawdzałem wcześniej kilka razy u niego i nie było jej.
Mam nadzieję, że jak wyjdę z Lasu Brecilian to dam radę z Flementh - niby smoka w zrujnowanej świątyni dziabnąłem za pierwszym podejściem, to może dam radę i z nią :] Poza tym to już tylko krasnoludy i chyba kuniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 15:35, verbum napisał:

Niestety nie pamiętam ile minusów się dostaje za np. zbezczeszczenie prochów, te nielegalne zadania w Denerim (+kilka innych momentów w grze kiedy łatwo można dostać u niej minusy), (...)

Zawsze możesz sobie na te okazje wziąć kogoś bardziej "wyrozumiałego" ;-]

Ostatnio wróciłem na chwilę do DA by zakończyć historię drugiej postaci. Wcześniej grałem na XP teraz na 7-ce 64 i co kilka minut wyłącza się usługa aktualizatora zawartości Dragon Age, a sama gra potrafi wtedy wywalić. Miał ktoś coś podobnego?
Zatłuczenie Arcydemona zajęło mi prawie 3 godziny (na poziomie trudny), gdzie powinno góra 15-20 minut. Nie pamiętam już nawet ile razy musiałem na nowo uruchamiać grę by zmieścić się w przedziale czasowym zanim usługa systemowa gry zdechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh ja korzystałem z innej metody - najpierw dobijałem jak najwyżej rozmową i prezentami drobnymi, a jak komuś nerwy zepsułem, to prezent gruby - wszyscy hepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... tak myślę i wydaje mi się, że w przypadku gry na Nightmare to gra czymś innym niż magiem ze spellami do leczenia raczej jest niemożliwa.

Przeszedłem magiem właśnie na Hard całość i powiem, że pod koniec to nic nie stanowiło większego problemu. Archdemon był nawet prosty, nie użyłem ani razu balist na niego.

A co do Nightmare to trzeba chyba błyskawicznie przerobić Morigane na healera albo męczyć się z Wynne :/ KUrde to z Morigane będzie cięzkie, bo ona jest na 7 poziomie na dzień dobry teraz i od razu ze specjalizacją :] Niby są książki by dodać dodatkowe talentu dla magów i chyba one będą priorytetem na początek.

A mój plan był grania bad-ass krasnalem tankiem w składzie ja/Ogrhen/Leliana/healer ( morigan/wynne)... eh... coś ciężko to widzę tak do połowy gry. Chyba najpierw przejdę się do magów po wynne :/

Nom, koniec gorzkich żali wracam zakuwać do koła dalej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 23:20, Okopolitan napisał:

(...) bo ona jest na 7 poziomie na dzień dobry teraz i od razu ze specjalizacją :] Niby są książki by dodać dodatkowe talentu dla magów i chyba one będą priorytetem na początek.

http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=4
Powyżej link do moda (No Follower Auto Level), który sprawia, że przyłączający się towarzysze mają wyzerowane statystyki, gracz wtedy może obdzielić punkty według własnego uznania :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już pod koniec pierwszego przejścia gry i już zastanawiam się w jakim party przechodzić grę następny raz. Aktualnie gram dobrą postacią( a nawet super dobrą:P). Skład Morrigan (sam nie wiem po co będąc dobrą postacią z nią łażę) Alistar( 70 % fascynacja) oraz najdziwniejsza postać jak dla mnie czyli Leliana(100 % przychylność). A dlaczego? Po pierwsze nie mam pojęcia czemu odrazu ją bardziej polubiłem niż Morrigan. Ale ostatnio oglądając trailer trochę wydała się nie podobno do tej z gry. Morrigan i Sten z trailera niemal w 100 % przypominają mi osoby z gry natomiast Leliana już nie a wielka szkoda.
Zastanawiam się jaki teraz będzie dobry skład dla złej postaci. Zamierzam brać Morrigan oraz Shale (ciekawa postać pod względem fabularnym? warto?) Zastanawiam się nad trzecią osobą. Może Zevran?
Co do gry brakuje trochę dołączania się do rozmów trzeciej osoby. Jest wiele sytuacji gdy 2 osoby z party rozmawiają między sobą i aż sie prosi żeby wtrąciła się trzecia. Co do rozmów wczoraj zastanawiałem się jak to jest gdy gada facet z facetem i po 30 min nadarzyła się pierwsza okazja u krasnoludów. Alistar rozmawiał Oghrenem o stosunkach jakie łączą mnie i Alistara i zapytał czy :

Spoiler

Trzepał już kapucyna

:D padłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w DA postaci stricte złych, Morrigan jest zwolenniczką prawa dżungli, Shale jest zmęczona człowieczeństwem, Oghren ma gdzieś jakiekolwiek normy moralne, zaś Zhevran zwyczajnie o takich w życiu nie słyszał. Reszta jest dobra bądź neutralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 18:19, Nightdew napisał:

Skład Morrigan (sam nie wiem po co będąc dobrą postacią z nią łażę)

Pewnie dlatego, że jest strasznie szeroki wybór magów, i jeśli chcemy mieć postać ofensywną, to albo jest to nasz bohater, albo właśnie Morrigan.

Dnia 01.06.2010 o 18:19, Nightdew napisał:

Zastanawiam się jaki teraz będzie dobry skład dla złej postaci. Zamierzam brać Morrigan
oraz Shale (ciekawa postać pod względem fabularnym? warto?)

Good choice. Jeśli grałeś w KotORa i polubiłeś HK47 to będzie Shale Ci podpasuje, jeśli nie to i tak warto spróbować - bo imo jest to użyteczna postać dzięki swoim nietypowym zdolnościom. Wymiata jako tank, moby wręcz kochają naszego golema. :P

Dnia 01.06.2010 o 18:19, Nightdew napisał:

Zastanawiam się nad trzecią osobą. Może Zevran?

Zależy kim chcesz grać. Jeśli weźmiesz Zevrana to polecam zrobić maga - lekarza (później opcjonalnie MW) - dobrze rozwinięty łotrzyk będzie wycinał w pień wszystko (szczególnie jeśli wrogowie będą się trzymać tanka i w razie czego będzie leczenie). Dla przykładu, gdy grałem drugi raz (nie ukończyłem z nudów :P) mój łotrzyk miał jakieś 75% obrażeń na tle drużyny i jeden pad, a i to przez przypadek przy jakimś smoku. No cóż, może jakiś wpływ na to miał fakt, że miałem wtedy 10 poziom. Sposób jest prosty - Morrigan zamraża/ogłusza wszystko co się rusza, łotrzyk ma pasywną umiejętność na 100% krytyk (oczywiście biegamy ze sztyletami) przy trafieniu w unieruchomiony cel + pęd (który co prawda uniemożliwia krytyki, ale od czegoś poprzedni pasywny jest :P). Shale i healer robią za wspomaganie (shale łapie wrogów na siebie i też rozdaje stuny, lekarz, jak to lekarz, wiadomo :>).
Jednak jeśli weźmiesz Zevrana, to jest spory problem - moment, w którym się pojawia. Raz, że dość późno, dwa, że wcześniejszy łotrzyk - Leliana - zaczyna z umiejętnościami do łuku (nie jest to duża strata, ale parę lvli w plecy jest). Możesz w tym wypadku zacząć łotrzykiem, ale wtedy będzie problem z magiem, bo drugim dostępnym jest Wynne, która ma odmienne poglądy niż Morrigan i Shale. Chyba,żeby olać maga, leczyć się miksturkami i wziąć drugiego dpsa. ;>

Nie biorę odpowiedzialności, jeśli od czasu kiedy grałem pojawił się jakiś patch i coś się zmieniło. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 18:41, Adjatha napisał:

> Skład Morrigan (sam nie wiem po co będąc dobrą postacią z nią łażę)
Pewnie dlatego, że jest strasznie szeroki wybór magów, i jeśli chcemy mieć postać ofensywną,
to albo jest to nasz bohater, albo właśnie Morrigan.

Najdziwniejsze właśnie to, że też gram magiem(niby dobra postać, ale maga krwi musi być:P)

Na drugi raz zamierzam brać warka ( Berseker/ Łupieżca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 17:35, Adidas66 napisał:

http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=14

Inny przydatny mod, zadziała w już rozpoczętej rozgrywce ;)


Ta wiem, że jest taki mod nawet chyba mam go zainstalowanego, ale właśnie ja chce grać bez modów takich do respeców ;p Już wcześniej tu pisałem o tym, że jakoś te skille i specjalizacje są dla mnie integralną częścią historii postaci, kim ona jest.

Np.: Alistara nie wyobrażam sobie niż jako Templara z tarczą i graniem inaczej niż jako tankiem. Zevran to ciachania po plecach. Morigan jako "zmiękczacz" i crowd control, ale też potrafi przylać jak trzeba etc.

Ale gra na tym Nightmare trochę się różni i chyba będzie trzeba zmienić Morigan na healera od początku, bo inaczej to ciutke hardcore bez helaera :)


A co do kombinacji teamu, to właśnie teraz planuje grać mój krasnolud jako tank, Morigan wygląda na to, że healer, Oghren jako ciachacz wszystkiego i Zevran raczej. Ogólnie Oghrena pokochałem po przejściu Awakeningu. Teraz zamierzam iść od Orzamaru na pierwszym miejscu by właśnie go mieć w drużynie na dłuższy czas niż te 15 godzin w dodatku :D

A następna wariacja do przechodzenia to główna postać jako elf rouge z 2xdagger, Leliana, Wynne i Alistar/Shale. Taki milusiński team :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Gdy robię szereg misji w Denerim trafiam do obcowiska. Tam po pokonaniu handlarza niewolników Caladriusa oferuje mi on jakąś moc. Oczywiście grając dobrą postacią nie zgodziłem się. Mógłby mi ktoś powiedzieć o jaką moc chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować