Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry Komputerowe nr 1-2/2007

133 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2007 o 20:42, Zaix... napisał:

Inna sprawa (cały czas Play) zrobienie beta testu TDU grając w pełną wersję na X360...


Zaraz - to jest dział "już grane", a nie "beta testy". Mogą tam się pojawić gry zarówno w wersji alpha, beta, demo, dla prasy czy pokazowej.
Pojawił się "już grany" TDU, bo zasady gry, świat są identyczne. Zresztą Play od dawna był związany z konsolami.

Dnia 29.01.2007 o 20:42, Zaix... napisał:

W sumie dziwnie potraktowano
AoE III: Warchiefs, gdzie gra dostała 7/10 a jedyne minusy to "jednostki zpaominają o trzymaniu
formacji" i "amerykańskie nacje powinny być już w podstawce" ale okej nie czepiam się, bo może
po prostu gra nie w oczach autora na więcej nie zasłużyła.


Ponownię wyjaśnię system.
9 to ocena najwyższa (Company of Heroes itp - rzadki perełki)
8 to genialna, acz nie uchroniona od błędów
7 to gra bardzo dobra - i dwa minusy wcale nie oznaczają, że jest słaba.
Tak więc przy większości gier bardzo dobrych wybór jest między 7 i 8. Jak widać AoE 3 mogło wnieść więcej przy podstawce i zlikwidować stare błędy.

Dnia 29.01.2007 o 20:42, Zaix... napisał:

Do tego opis ich pełnej wersji -
Road to Fame. Ostatnie zdanie: "fizyka jazdy łączy prostotę sterowania z realizmem" - jasne,
tym bardziej że gierka w CDA w kaszance była.


Nie wiem, nie grałem - a cda nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem jakości :).
Zresztą z podanego przez Ciebie opisu wcale nie wynika, że gra jest dobra, a tylko to, że ma proste sterowanie i dobrą fizykę (wgniecenia?stłuczki?)

Dnia 29.01.2007 o 20:42, Zaix... napisał:

A Ty kiedy ostatnio czytałeś Playa? A skala ocen jest do 10. ;) Pozdrawiam.

Kiedy? Np. przed chwilą :).
Wydaje mi się jednak, że tylko podziałka jest 1-10, ale oceny przyznawane są tylko do 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 20:57, Backside napisał:

Nie wiem, nie grałem - a cda nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem jakości :).
Zresztą z podanego przez Ciebie opisu wcale nie wynika, że gra jest dobra, a tylko to, że ma
proste sterowanie i dobrą fizykę (wgniecenia?stłuczki?)


No właśnie to sam planuję przetestować... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej sory za straszne błędy w poprzednim moim poście ale bardzo szybko pisałem. Niestety nie da się tego edytować. Wspomne jeszcze o pełniakach GK. Są one poprostu tragiczne... nic tylko siąść i płakać. Jasne że płytki powinny być tylko dodatkiem do pisma, nie mogą przesłaniać jego merytorycznego przekazu, ale... jeżeli ten dodatek ma wyglądać tak jak w bierzącym numerze GK, to ja podziękuje. Lepiej już nic nie dawać niż takie badziewie... naprawdę. Mówię to, co czuję, jestem czytelnikiem - oceniam, płacę, wymagam. Nie jestem złośliwy, ani nie mam na celu nikogo obrazić. Poprostu takie są moje odczucia. Płytki nie są darmowe i na pewno podnoszą cene pisma, w związku z tym wolałbym żeby GK te swoje płytki usunęło i w zamian dodało kilka ciekawych stron tematycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, tylu ludzi miesza to pismo z błotem, że znowu słabe recenzje, że znowu tandetne gry, a czy ktoś kupił ten numer i na własne oczy się przekonał??? Może pełne wersje nieznane, ale jednak grywalne "przeciętniaki" dobrze działające jako odstresywacz??? Może są lepsze recki niż ostatnio??? Ja nie kupiłem, ale wypowiadają się w większości osoby, które nic o tym wydaniu nie wiedzą. W jednym muszę przyznać rację - okładka beznadziejna, przypominają mi się te tandetne gry od Playa (nie mówię tu o piśmie Play, tylko o tym wydawcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypowiedziałem ani jednym słowem na temat jakości recek bo tego pisma nie kupiłem. To jednak nie przeszkadza w wydowaniu osądu. Kolejnym minusem jest obecność recenzji gier, które już są od dłuższego czasu w obiegu. To nie jest przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy koment o tym jakie to GK jest cienkie,słabe i do d**y.Przesadzacie chyba....GK rzadko kiedy czytam ale ich recki moim zdaniem są o wiele lepsze od CDA czy nawet Clicka.Moim zdaniem najlepszym pismem komputerowym jest Play (szkoda ze już tylko komputerowym :() który to śmieszył mnie niektórymi reckami no i komiksami (8bit i Łos super ktoś rulez) kolejnym plusem była dołączona krzyzówka z nagrodami :-) a CDA jak już wiele razy mówiłem próbuję być zabawne ale im to nie zabardzo wychodzi,gry dołączone do pisma maja super (czasami),ale jeśli miałbym wybierac czyste pismo bez żadnych płytek to na pewno sięgnąłbym po Pleya lub GK.Clicl w ogóle mi nie pasi nie wiem dlaczego po prostu nie ma tego czegoś xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ram i tak czytam Clicka! ;D...Po prostu najlepszy i dość tani ;) weźmy na przykład PLAY kosztuję 11.90 i m.in. dlatego go nie kupuje...Jak już koniecznie muszą dać trzy płyty to niech zrobią dwie wersje...A co do tematu to moze sobie raz kupię...A może mi się spodoba? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD-Action bez płyt byłoby najlepsze. Same pismo jest ekstra. Grube i wypełnione ciekawymi artykułami. Recenzje może sa zbyt schematyczne i mnie osobiście sie nie za bardzo podobają. Kiedyś CD-Action miało znacznie lepsze recenzje. Ale to jeden z niewielu minusów, a w połączeniu z plusami to minusy nikną bez śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to gustami się różnimy, wg mnie `profesionalne`, a na takie pismo stara się `wyglądać`, ma paletę kolorów stonowaną, nie drapieżną. Drapieżne to mogą być czerwone mini spódniczki <sami wiecie kogo>. One nie mają nic innego do zaoferowania, ale pismo?
Paleta kolorów to oczywiście wpleciona ironia ;)
Szczegółowa dosyć zrzędliwa `recenzja` okładki:
Na pierwszy ogień idzie slogan reklamowy, może nawet myśl przewodnia całego czasopisma.
"Z nami zawsze wygrywasz". Tekst straszny, pasuje może do promocyjnego stoiska w hipermarkecie, ale do pisma? Pismo chce czytać.
"GRY KOMPUTEROWE" - co dodać, co zabrać. Zabrać wszystko, wtedy dodać. Cały napis wygląda po prostu obleśnie. Czcionka w niczym nie zachęca do dalszego przeczytania. Widziałeś jedną literę, widziałeś je wszystkie. Moje oko znudziło się przy przy literze `O`. Nawet mi nie jest żal, że kask przysłania kunszt napisu.
Pomarańczowy kolor, w połączeniu z drapieżnym żółtym tworzy uczucie braku estetyki. Przypomina mi wszystko co tandetne w rynku gier rozrywki elektronicznej. Kolorystyka przypomina dmuchane kije baseballowe dostępne na każdym jarmarku, albo albo wiatraczki czy żółto-białe słomki do soczków z dzieciństwa.
Powiedzmy, że zwabiły nas te kolory, zerkamy co to i czytamy "GRY KO (ja już tutaj odpadam) MPUTEROWE".
Co czujemy? Nic. Paleta kolorów podsuwa nam słomki, tandetne gry freeware oraz nieziemskie slogany reklamowe.
6.90 w tym 7% vat. Cena przystępna, kurcze i dwie pełne wersje. Korzystając z pomocniczych strzałek, w gąszczu pasków, nalepek oraz wielkiego, pomarańczowego napisu na literkę "G" znajdujemy pierwsze zwiastuny hitów. CAR JACKER H&G.
Widzimy i pierwsze de javo! Patrząc na samą okładkę, kojarzyliśmy wszystko co dostało ocenę 4!
Screen dobrany jest po prostu odpychający (z siła huraganu!). Nieciekawy teren, auto gościnnie z maluch racer. Jest źle.
Oczy wstydzą się spojrzeć w prost, patrzymy więc w dól.
Samolot, niebo, dymek. Wszystko okraszone niebieską ramką, niczym nalepka na lodówkę z jakiegoś kakao.
Ujdzie.
PLUS! - drżymy
2 mini gry - krzyk
2 dodatki - do czego? Czy ja ich nie ściągałem już z internetu? Eh.
oraz demo! - serce staje w gardle.
Sid Meiers Railroads! - ...
Wszystko okraszone piękną czcionką domyślną z worda. Czerwona, oczywiście.
Znudzone oczy natrafiają na kolejny napis "2 pełne gry`.
To razem 4?!
Nie, po prostu tamte było tak świetne, że brakło jednej reklamy.
Znowu dwie nalepki na lodówkę, tym razem ramka żółta. Te są już bardziej `kolekcionerskie`.
Teraz, więcej tekstu treściwego, czyli co w środku.
Powrót strzałek, twórca stwierdził, że wyszły mu tak genialne, że zagoszczą również w tym miejscu. NWN - ma zadatki na hit. To ma zadatki, czy hitem jest? W końcu to nie jest nowość, zwłaszcza na runku światowym. Premiera przed gwiazdką chyba pokazała co i jak. PES, prawdopodobnie najlepsze pi..wo, piłka! Piłka na świecie.
Tekst rodem z reklamy piwa. Czy PES naprawdę, zasługuje na to?
PLUS! - o!
Buuum, PLUS! - oooo!
Tak chyba autor projektu okładki rozważał dodanie, iście bombowego dołu.
Pozostałe recenzje - wdech
<długi ciąg z sapaniem na końcu.
Samo plus wygląda tandetnie, plusto do czego, do 3 recenzji, czy może 3 recenzje sa plusem do wiekszości. A może, odwrotna odwrotność?
Wszystko w naszej ulubionej czcionce, kolor - yellow. Mniam. Dodajemy do tego, szarość prosto z OO calc`a (kto pracował, ten wie, jak bardzo ochotny jest ten szary). Pod plus!em została taka niewygodną pustka, może tam jeszcze jakaś nalepka albo taki skromny napis "2 gry"?
Okładka jest, archaiczna, niestety w pełnym negatywnym brzemieniu tego słowa. Wieje prostotą, szybkością wykonania, oraz barwami, które są ukazane w palecie wyżej.
Da się lepiej, wiem to, bo widze całą resztę.
Pismo zdaje się być tandetne, dla dzieciaków oraz z tekstami prostymi, jak okładka.
Nie podoba mi się, proponuje zmienić cały wygląd, na schludny oraz estetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poziom pisma, nie wiem nie czytałem. Jednakże recenzje gier będących od dawna na rynku to niezbyt chlubna rzecz. Mógłbym napisać więcej o GK, ale po co, skoro wszystko i tak opisali wyżej gramowicze? {[(pyt. do gram-u: czemu wyraz gramowicze jest błędem według waszego słownika:)}]

Od siebie dodam jedno: rozwalił mnie tekst na okładce:
"HIT! CAR JACKER HOTWIRED AND GONE SKY ACES" Eeeehhh? Co to za gry? Jakieś hity na miarę Unreal''a czy chociaż Maluch Racer''a? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest nie do przyjęcia fakt, że kask zasłania tytuł czasopisma... To poprostu straszne. Pismo najstarsze na rynku jest, ale po tym co widze to wydaje się niedorzeczne... czysta amatorszczyzna. Musiał zmienić się skład na nowy i nie obyty. Ale naprawdę zróbcie coś z tą okładką i zastanówcie się nad poważną przebudową pisma. Wśród wszystkich komentarzy na tej stronie 95% jest negatywnych. I wierzcie to nie ze złośliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie w cda dzieją się dziwnie rzeczy parę numerów wcześniej mówią ze zasilacze dołączone z obudowami są złe i ble a później w konfiguratorach dają nawet to najmocniejszego zestawu zasilacz dołączony z obudową i nie chodzi mi o konfigurator gdzie były zmontowane już kompy geo-pc tylko wcześniejsze gdzie nie były to gotowe zestawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 21:42, pendejo napisał:

a wg mnie w cda dzieją się dziwnie rzeczy parę numerów wcześniej mówią ze zasilacze dołączone
z obudowami są złe i ble a później w konfiguratorach dają nawet to najmocniejszego zestawu
zasilacz dołączony z obudową i nie chodzi mi o konfigurator gdzie były zmontowane już kompy
geo-pc tylko wcześniejsze gdzie nie były to gotowe zestawy



Proszę, korzystaj z przecinków!!!! Dał go nam ojciec Polszczyzny i innych języków po to, by tekst był bardziej zrozumiały. A z Twojego, to tak średnio sens jego wynika:)

BTW: piszemy o GK, nie o CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gry Komputerowe" to byly calkiem fajne kiedys, kiedys - chyba z 10 lat temu. Niestety wspolczesne miesieczniki traktujace o grach komputerowych - pomijajac CDA - to cieniutkie gazetki z plytami CD/DVD skierowane glownie do dzieciarni, ktora wogole ich nie czyta. Wiecie na co taki gnojek patrzy jak chce kupic tego typu gazete? Na pelne wersje i na nic wiecej. Reszta go nie interesuje. Dlatego te pisemka sa takie nedzne bo wiedza, ze sprzedaje sie tylko plyta dolaczona do pisma. Pismo to tylko dodatek. Oprocz napalonych dzieciakow nikt tego nie kupuje. Starsi gracze kupuja CDA i nawet nie patrza na reszte pisemek. CDA tez daje mnostwo pelnych wersji, ale jest tam tez co poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... zero szacunku dla najdluzej sie utrzymującego pisma na rynku czasopism komputerowych w polsce... zal...
powinniscie docenic fakt, ze pomimo trudnosci finansowych jakie kiedys byly/są jest grupka zapalencow tłocząca sie w paru metrach kwadratowych, marnujących se zdrowie gra nonstop w gry, abyście wy mieli łatwiej (przy wyborze gry w sklepie... gram.pl na przykład :P )
a co do pełniakow... moze i są złe, ale nie wiecie chyba ile trzeba kasy zeby wogole pełniaka wydac w czasopiśmie...

PS. to jest czasopismo O GRACH nie Z GRAMI... nie pełniaki tu są najwazniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co mnie obchodzi czy to pismo jest na rynku 10 lat, 100 lat czy miesiąc ? Po drugie co mnie obchodzi w jakich warunkach i w jakim celu pismo powstaje ? Kupuję czasopismo (albo nie) tu i teraz, za to co ma do zaoferowania na chwilę obecną. Nie ma żadnych okoliczności łagodzących. To są moje pieniądze i mój czas jaki chce poświęcić nanie byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować