Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2009 o 23:35, kurczak-AFC napisał:

Ja nie zwalam winy na wykładzinę oO. Pisałem wcześniej, że to wina Polaków, mieli słaby
dzień i tyle. Nie szukam winy bo wina leży w naszej drużynie...

Wieeem, tylko w necie czytałem komentarze i pełno malkontentów się wyżywało, że to wina wykładziny itp. ... albo wkurzające jest to, że nie większości internautów na onet.pl nie wystarcza brązowy medal, a za największe wydarzenie uważa się to, że Niemcy odpadli... :/
Żałosne, tak samo jak wojna PC vs. konsola albo obrzucanie mięsem Małysza (którego swoją drogą bardzo cenię) przez tych internautów z onet.pl

Dnia 01.02.2009 o 23:35, kurczak-AFC napisał:

Co do opinii ''kibiców i ekspertów'' też się wcześniej wypowiadałem i uważam, że masz
rację. Na nich ciążyła ogromna presja. Z resztą o czym my w ogóle gadamy. 3miejsce NA
ŚWIECIE MAMY!!! To jest MEGA OGROMNY sukces. Biorąc pod uwagę to ile osób w Polsce trenuje
ręczną aż nie mogę w to uwierzyć! Polecam przeczytać to: http://www.sportfan.pl/artykul/6801/bieda-az-piszczy-a-my-zdobywamy-braz-ms-niewiarygodne

Właśnie, tym bardziej, że to drugi medal z rzędu. Najpierw srebro, teraz brąz przy takiej presji, zmęczeniu no i ogólnym małym zainteresowaniem szczypiorniakiem. Mamy sukcesy w wielu sportach, ale moglibyśmy mieć jeszcze większe patrząc na to, gdzie niektórzy wielcy sportowcy trenują. Czytałem kiedyś, że pan Sikora trenuje w bardzo złych warunkach, a jakie sukcesy ma? Olbrzymie! :)

@Paoro
Widziałem ten wywiad. :P
Zgadzam się, że dziennikarze jacyś tacy byli... nie w porządku. Zamiast się cieszyć to już się pytać na siłę, co źle, co poprawić i jak można się pytać, co zrobi po ciężkich mistrzostwach sportowiec, który wygrał medal? Nie dziwię się, że Sławek Szmal powiedział, że będzie pił albo skrytykował polskie dziennikarstwo. A pamiętacie, jak Adam Małysz się wzruszył po wygraniu czwartej kryształowej kuli? Dziennikarz widział, że mu się zanosiło na płacz, że był pełen emocji, ale nie popuścił, nadal drążył jakiś banalny temat.

Przed chwilą na TVP Info mówili, że dawali polakom 5% szans na przejście do finału. Wkurzyło mnie to, jak powiedzieli, że nie powinni kibice zaprzeczać... co jak co, ale ja mecze naszych wszystkie widziałem i nie spisywałem ich na straty. Przegraliby, trudno (ale samo dostanie się na MŚ to już osiągnięcie) , a wygraliby - pięknie! :> I założę się, że nie tylko ja kibicowałem do końca naszym...

Na takie rozmowy krytykujące to można sobie pozwolić uważam po meczu jakimś zwykłym, ale o medal na Mistrzostwach Świata i to po wygranym meczu o 3. miejsce... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 23:49, Kalejdoskop86 napisał:

Wieeem, tylko w necie czytałem komentarze i pełno malkontentów się wyżywało, że to wina
wykładziny itp. ... albo wkurzające jest to, że nie większości internautów na onet.pl
nie wystarcza brązowy medal, a za największe wydarzenie uważa się to, że Niemcy odpadli...
:/
Żałosne, tak samo jak wojna PC vs. konsola albo obrzucanie mięsem Małysza (którego swoją
drogą bardzo cenię) przez tych internautów z onet.pl


Wiesz, ja też jestem zadowolony, że jesteśmy lepsi od szwabów :D.

Dnia 01.02.2009 o 23:49, Kalejdoskop86 napisał:

Właśnie, tym bardziej, że to drugi medal z rzędu. Najpierw srebro, teraz brąz przy takiej
presji, zmęczeniu no i ogólnym małym zainteresowaniem szczypiorniakiem. Mamy sukcesy
w wielu sportach, ale moglibyśmy mieć jeszcze większe patrząc na to, gdzie niektórzy
wielcy sportowcy trenują. Czytałem kiedyś, że pan Sikora trenuje w bardzo złych warunkach,
a jakie sukcesy ma? Olbrzymie! :)


Heh, no a wspomniany przez Ciebie Wielki Małysz? Na czym On trenował ;)? Wszyscy Polscy najlepsi sportowcy trenowali ''w domu''. Tam gdzie idzie kasa jakoś sukcesów nie odnosimy... Np. piłka nożna :/.

Dnia 01.02.2009 o 23:49, Kalejdoskop86 napisał:

@Paoro
Widziałem ten wywiad. :P
Zgadzam się, że dziennikarze jacyś tacy byli... nie w porządku. Zamiast się cieszyć to
już się pytać na siłę, co źle, co poprawić i jak można się pytać, co zrobi po ciężkich
mistrzostwach sportowiec, który wygrał medal? Nie dziwię się, że Sławek Szmal powiedział,
że będzie pił albo skrytykował polskie dziennikarstwo. A pamiętacie, jak Adam Małysz
się wzruszył po wygraniu czwartej kryształowej kuli? Dziennikarz widział, że mu się zanosiło
na płacz, że był pełen emocji, ale nie popuścił, nadal drążył jakiś banalny temat.


Oni mieli obaj świętą rację... Polskie dziennikarstwo jest na żenująco niskim poziomie... Z resztą nie tylko polskie... Szukają dziury gdzie się da i nie baczą na to, że tym samym niszczą psychikę sportowcom i zmniejszają ich szanse na sukces.

Dnia 01.02.2009 o 23:49, Kalejdoskop86 napisał:

Przed chwilą na TVP Info mówili, że dawali polakom 5% szans na przejście do finału. Wkurzyło
mnie to, jak powiedzieli, że nie powinni kibice zaprzeczać... co jak co, ale ja mecze
naszych wszystkie widziałem i nie spisywałem ich na straty. Przegraliby, trudno (ale
samo dostanie się na MŚ to już osiągnięcie) , a wygraliby - pięknie! :> I założę
się, że nie tylko ja kibicowałem do końca naszym...

Na takie rozmowy krytykujące to można sobie pozwolić uważam po meczu jakimś zwykłym,
ale o medal na Mistrzostwach Świata i to po wygranym meczu o 3. miejsce... ?


No i znów masz rację... Oni zamiast sikać w gacie z radości to męczą jakieś durne tematy ''co by było gdyby...''. Ważne jest to co JEST a nie co by było... Powinni dziękować na kolanach polakom za to, że mają temat do gadania, pisania i transmitowania. Oni dzięki nim zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też racja ,ale też byli jedyną drużyną która w grupie miała 0 pkt. i ma medal to też wyczyn ,ale jakby zagrali tak jak z Danią w meczu z Chorwacją to byśmy spokojnie wygrali.

Ja też się cieszę z tego medalu .Nawet tego brązowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 00:13, kurczak-AFC napisał:

Wiesz, ja też jestem zadowolony, że jesteśmy lepsi od szwabów :D.


Jak czytam Twoje posty to zaczynam Ci naprawdę współczuć, Twojej zaściankowości i ograniczeniu. Pisanie o Niemcach jako Szkopach/Swabach, czy też o Francuzach jako żabojadach dajesz sobie niezbyt piękne świadectwo. Trener Wenta grał w reprezentacji Niemiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 08:15, Rzezim napisał:

Jak czytam Twoje posty to zaczynam Ci naprawdę współczuć, Twojej zaściankowości i ograniczeniu.
Pisanie o Niemcach jako Szkopach/Swabach, czy też o Francuzach jako żabojadach dajesz
sobie niezbyt piękne świadectwo. Trener Wenta grał w reprezentacji Niemiec...


No natomiast Ty, mógłbyś na to spojrzeć z innej strony. Tym tekstem pokazałeś, kto tak naprawdę jest ograniczony. Co do ''żabojadów'' to nie miałem nic złego na myśli. Takie określenie. A na niemców będę mówił tak, jak mi się podoba i jakiś typek w necie nie będzie mnie uczył jak się do nich odnosić oO. Nie lubię tego narodu, ogólnie. Nie obchodzi mnie to dla kogo graŁ (grał, znaczy się czas przeszły, wiesz?) Wenta. To co BYŁO kiedyś to było i mało mnie obchodzi, ważne jak się teraz szkopy zachowują w stosunku do nas. I nie wyjeżdżaj z tekstem, że to tylko nasza wina. Owszem, na pewno jest w tym wina polaków ale fryce też nie są bez winy.
Jeżeli oceniasz ludzi na podstawie tego, co napisali w kilku postach, to gratulacje. I kto tu daje o sobie niezbyt piękne świadectwo...?
Obrońca praw zwierząt oO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Owszem, tylko smutne jest to, że np. w programie telewizyjnym w gazecie nie było wzmianki o meczach... czyżby wykupili na TVP dopiero, jak odnosiliśmy sukcesy? ...
Albo skandalem jest to, że mecz już trwał, a oni dopiero po reklamach go dali. Tak samo z chyba początkiem jednego z meczy, kiedy reklamy wyparły śpiewanie hymnów dwóch drużyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 12:15, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Owszem, tylko smutne jest to, że np. w programie telewizyjnym w gazecie nie było wzmianki
o meczach... czyżby wykupili na TVP dopiero, jak odnosiliśmy sukcesy? ...
Albo skandalem jest to, że mecz już trwał, a oni dopiero po reklamach go dali. Tak samo
z chyba początkiem jednego z meczy, kiedy reklamy wyparły śpiewanie hymnów dwóch drużyn...


No a po meczu z Norwegią co było? Najlepszego momentu, jak się nasza drużyna cieszyła ze zwycięstwa, nie pokazali :S. Reklamy dali -.-''. I to nie tylko na tvp2 bo na tvp Sport to samo było... Żenada, byle zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba TVP nie chciało się już puszczać albo za mało wykupili tego meczu :D A w programie nie było bo nie wiedzieli kto będzie z kim grać w półfinałach temu nie dali .Lecz przez to że nie było to nie oglądałem tego meczu w telewizji znaczy meczu Polska - Norwegia ;/ ,ale od czego jest internet :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 12:34, kurczak-AFC napisał:

No a po meczu z Norwegią co było? Najlepszego momentu, jak się nasza drużyna cieszyła
ze zwycięstwa, nie pokazali :S. Reklamy dali -.-''. I to nie tylko na tvp2 bo na tvp
Sport to samo było... Żenada, byle zarobić.

Byłem na działce, a tam nie mam TVP Sport, więc nie wiem, ale skandal to jest właśnie, że na zwykłym TVP nie pokazali uciechy ze zwycięstwa, i to jakiego! Później reklamowali mecz z Chorwacją i dali te ostatnie chwile meczu, miłe to było, ale ja chciałbym zobaczyć uciechę całą Polaków po meczu z Norwegią... tak to niestety jest, większość ludzi wierzy ślepo w statystyki i olewa, a jak wygrają sportowcy to w Polsce chyba jest takie przekonanie, że to jakieś roboty - mają odwalić swoją robotę i nie ważne są ich emocje, uczucia czy uciecha... żenada, tyle powiem. Mam tylko nadzieję, że to się poprawi, bo sporo było kibiców takich jak ja, którzy do końca wierzyli i kibicowali oraz wzruszali się, kiedy Polska stanęła na 3. miejscu, odbierała medal. :)

Jeszcze chciałbym wrócić do momentu po meczu o wejście Polski do półfinału - pokazali trochę jak się cieszyli, ale później gęba mi opadła, jak reklamy były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby im się nie chciało puszczać to już ich problem, kibice są i chcą oglądać w Telewizji Publicznej zawody... a jeśliby wykupili za mało meczu to tylko o nich świadczy, bo rzuca się w oczy mądre powiedzenie "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie co posiadacie." , które w jasny sposób pokazuje sytuację (smutną swoją drogą) TVP odnośnie sportu. W sporcie wszystko się może zdarzyć, ale w TVP widocznie nie znają tego powiedzenia, wierzą ślepo w statystykę czy prognozy i nie wykupują meczu...
Nie muszę chyba przypominać, co było z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej? Polska była pierwszy raz na nich, historyczne zdarzenie. W prawdzie nie zachwycili piłkarze, ale dostali się. Interesuje mnie tylko, czemu nie pomyśleli o tych ludziach, co nie mięli Polsatu, a chcieli pooglądać ME? To już była żenada, ja na działce i w domu mam Polsat, więc ja nie narzekam, tylko uważam, że do obowiązków Telewizji Publicznej należy pokazanie takich meczów...

Nie dziwmy się później, że na idiotyczne i schematyczne pytania odpowiadają byle jak nasi szczypiorniści (na przykład Sławek Szmal ;P ) ... zamiast się cieszyć z 3. miejsca padają pytania, czemu tyle niecelnych podań, a czemu tak to było, a nie tak... dobrze trener Wenta powiedział coś w stylu, że połowa kibiców i już zmieszała z g*wnem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym trzecim (tylko albo aż trzecim) miejscem na MŚ Polacy jako pierwszy nasz zespół zanotował coś takiego jak "powtarzalność wynikowa". Poprzedni turniej z udziałem najlepszych ekip świata był pewnym szokiem i zaskoczeniem. Ilu wtedy ludzi interesowało się szczypiorniakiem w Polsce (w porównaniu z czasem obecnym)? Mało znana ekipa (także we własnej ojczyźnie) jedzie i zdobywa srebro. Wtedy był polot, zaskoczenie, świeża krew na arenie międzynarodowej. Teraz było trudniej, bo każdy oczekiwał powtórzenia wielkiego wyniku - a rywale traktowali już naszą kadrę jak rywala światowej klasy. Po pierwszej rundzie niewielu wierzyło w sukces Polaków, wielu kibiców odwróciło się od nich (też mi kibice) - a nasi osiągnęli coś, co jeszcze nikomu się nie udało. Wyjść do strefy medalowej fazy z zerowym dorobkiem punktowym w II rundzie. W Polsce żadna drużyna nie zdobyła dwa razu z rzędu medali na imprezie tej rangi. Tak właśnie nasi szczypiorniści zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Pozostaje tylko czekać i liczyć na kolejne sukcesy. Brawo panowie - takie wyniki przynoszą chlubę naszej ojczyźnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:12, żyrafa napisał:

>W Polsce żadna drużyna nie zdobyła dwa razu z rzędu medali na imprezie tej rangi.



Mówisz o ręcznej czy ogólnie?


Ogólnie żadna inna polska drużyna nie zdołała dwa razy z rzędu zdobyć miejsca I-III na MŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:17, kowboj3 napisał:

Ogólnie żadna inna polska drużyna nie zdołała dwa razy z rzędu zdobyć miejsca I-III na
MŚ.


Ludzie.... tak to jest jak się słucha słabych komentatorów ... 2003 i 2007(lat dokładnie nie pamiętam) hokej w hali. 2003 Polska złoto, 2007 srebro. To akurat pamiętam bo oglądałem. I z tego co jeszcze słyszałem siatkarki 50 lata 2 medale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:19, żyrafa napisał:

> Ogólnie żadna inna polska drużyna nie zdołała dwa razy z rzędu zdobyć miejsca I-III
na
> MŚ.

Ludzie.... tak to jest jak się słucha słabych komentatorów ... 2003 i 2007(lat dokładnie
nie pamiętam) hokej w hali. 2003 Polska złoto, 2007 srebro. To akurat pamiętam bo oglądałem.
I z tego co jeszcze słyszałem siatkarki 50 lata 2 medale.


Czytaj uważnie, dwa razy z rzędu, na dwóch kolejnych po sobie imprezach. Chyba, że mistrzostwa w hokeju na hali są co 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:26, kowboj3 napisał:


Czytaj uważnie, dwa razy z rzędu, na dwóch kolejnych po sobie imprezach. Chyba, że mistrzostwa
w hokeju na hali są co 4 lata.


No omg nie mów do mnie jak do dziecka... przecież nie robiłbym zamieszania gdyby nie chodziło o 2 z rzędu imprezy...;) Tak co 4 lata, siatkarki również zdobyły 2 razy z rzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:40, kurczak-AFC napisał:

A mi się wydaje, że oni mówili o piłkarzach ręcznych a nie ogólnie.

Wszędzie komentatorzy wyraźnie mówili, że ogólnie żadna drużyna sportów zespołowych z Polski nie zdobyła medali na dwóch kolejnych imprezach (tej samej rangi, np. na 2 kolejnych MŚ, 2 IO czy 2 ME).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować