Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Wiem, że już trochę późno na napisanie posta na ten temat ;) Ale trzeba! ;d
To, co nasi dokonali na tych mistrzostwach jest po prostu niesamowite. Z zerowym dorobkiem w II fazie weszli do półfinałów, do tego zdobyli medal. W meczu z Norwegami na prawdę już wytrzymać nie mogłem. Z Chorwatami, wiadome, każdego meczu nie da się wygrać. Ale akurat w spotkaniu przeciwko nam Chorwaci nie pokazali sięz dobrej strony. Mecz o medal był świetny, dobrze, że zajęliśmy 3 miejsce ;] Naprawdę trzeba pogratulować chłopakom.
Na tych mistrzostwach też oczywiście były śmieszne (?), czy też kontrowersyjne momenty. Zachowanie Heinera Branda po meczu Niemcy - Norwegia, "próba" rzucenia piłką sędziego piłką przez Chorwata w finale (nie pamiętam nazwiska). Po za tym niezbyt "fajne" było zachowanie chorwackiej reprezentacji jak i ich kibiców. Tego komentować nie będę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy rozgromili Rumunie i z drugiego miejsca zakwalifikowali sie na przyszłoroczne finały Mistrzostw Europy do Austrii. Gratki chłopaki! Znów będą z związane z wami emocje :) Do sukcesów z reprezentacją szczypiornistów powoli się przyzwyczaiłem, ale także polskie kluby się zbroją, Viva Kielce może się nieźle pokazać w tym sezonie w europejskich pucharach. Szkoda ze nie jest tak dobrze z polską piłką nożną ;) ale jak to u nas bywa nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wczoraj nasi rozegrali, żeby nie przesadzać, bardzo dobry mecz. W dużej mierze zwycięstwo tak okazałe dzięki naszemu bramkarzowi. Sławek już od pierwszych minut świetnie bronił, dzięki czemu w pierwszych minutach mieliśmy dużą przewagę bramek ;) Mam nadzieję, że w tej edycji Mistrzostw Europy uda się jakiś medal ugrać, ja jak zwykle wierzę w złoty, jest on na pewno w naszym zasięgu.

A jeżeli chodzi ogólnie o sukcesy polskich reprezentacji i klubów sportów drużynowych, to wiedzie się nam coraz lepiej. Tak jak wspomniałeś Paoro, reprezentacja regularnie zajmuje wysokie miejsca w turniejach, drużyny też mają duże szanse. Siatkarze podobnie, drużyna narodowa gra całkiem nieźle (nie przejmujmy się porażkami z Brazylią, będzie lepiej!), kluby jeszcze nic nie zdobyły (chociaż nie, Jastrzębski Węgiel zajął drugie miejsce w Challenge Cup), ale potrafią wygrywać z europejskimi gigantami. Pozostaje piłka nożna, reprezentacja jak na
razie nie prezentuje się za dobrze (chociaż nie grali ostatnio nasi najlepsi zawodnicy), ale te młode chłopaki jeszcze coś zdziałają. Po za tym, na kluby także liczę, to jak zwykle ;)
Trochę mały offtop powstał, ale cóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2009 o 12:56, Edrehil napisał:


A jeżeli chodzi ogólnie o sukcesy polskich reprezentacji i klubów sportów drużynowych,
to wiedzie się nam coraz lepiej. Tak jak wspomniałeś Paoro, reprezentacja regularnie
zajmuje wysokie miejsca w turniejach, drużyny też mają duże szanse. Siatkarze podobnie,
drużyna narodowa gra całkiem nieźle (nie przejmujmy się porażkami z Brazylią, będzie
lepiej!), kluby jeszcze nic nie zdobyły (chociaż nie, Jastrzębski Węgiel zajął drugie
miejsce w Challenge Cup), ale potrafią wygrywać z europejskimi gigantami. Pozostaje piłka
nożna, reprezentacja jak na
razie nie prezentuje się za dobrze (chociaż nie grali ostatnio nasi najlepsi zawodnicy),
ale te młode chłopaki jeszcze coś zdziałają. Po za tym, na kluby także liczę, to jak
zwykle ;)
Trochę mały offtop powstał, ale cóż..



Jak to nic? Skra zajęła 3 miejsce w Lidze Mistrzów, dwa lata temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 13:31, Budep napisał:

Jak to nic? Skra zajęła 3 miejsce w Lidze Mistrzów, dwa lata temu :)

Ojć, mała (no może nie taka mała) pomyłka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 17:25, raven91 napisał:

Jaki kanał TV będzie transmitował dzisiejszy mecz Polska - Niemcy?

Na Polsacie na pewno ale czy któryś inny kanał sportowy bedzie też to transmitował to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N razie po pierwszej polowie prowadzimy 8:12. Świetnie gramy w obronie, co jest zasługą Szmala. Za to dużo głupich błedów np. błędy kroków. No i słaba skuteczność w ataku, ale akurat Niemcy nam w tym dorównują więc nie jest źle. Zabójcza końcówka była co mogło zdziwić Niemców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeeest zwycięstwo Polski na początek mistrzostw. Początek 2 połowy mielismy dobry ale im bliżej końca tym więcej nerwów i głupie błędy ale dowieźliśmy to zwycięstwo i to się liczy:) Szmal i Bielecki wygrali nam mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Bieleckiego to czysta poezja, 3 rzuty z 11 metrów i wszystkie trafione. O ile Polacy przez 50 minut pokazywali klasę zarówno w ataku jak i obronie, tak przez ostatnie 10 pokazali antypiłkę - masa błędów, proste straty. Zmęczenie? Owszem, minimalne, ale szczypiorniści na tym poziomie powinni spokojnie wytrzymać tą bitą godzinę. Wydaje mi się, że nasi rodacy pod koniec trochę nie docenili niemieckich rywali i stąd, bądź co bądź, szczęśliwe, a nie pewne zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No żesz kurde... Obejrzałem może 2/3 meczu, bo pod koniec pierwszej połowy przyszedł ksiądz z kolędą. Nie mają co robić ;]
Ale ważne, że pierwsza wygrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś poza polsatem są transmitowane mecze piłki ręcznej ? Bym sobie obejrzał dzisiejszy mecz, ale nie mam polsatu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo pierwszy mecz wygrany i to z najcięższym teoretycznie przeciwnikiem. Grupa, w której jest Polska reprezentacja jest dosyć ciężka i z tego powodu cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ależ piękny mecz, najadłem się strachu jak zaczęli pod koniec drugiej połowy tracić tak ciężko zdobytą przewagę, ale na szczęście dowieźli ją do końca xD
Beznadziejne faule w obronie kosztowały nas kilka punktów, na plus za to wypadł szmal, fenomenalnie bronił imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować