Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Mam małe pytanko związane z modem NTotSC. Otóż wykonuję właśnie quest odnalezienia dziecka burmistrza Nashkel w cytadeli Daerthmaca. Przyłączył się do mnie NPC CuChoinneach. Wykonuję zadanie, zabijam maga w cytadeli i biorę dziecko, po drodze zwiedzając wszystkie możliwe podziemia cytadeli. Kiedy jednak wychodzę z twierdzy na zewnątrz i chcę udać się do Nashkel, CuChoinneach odłącza się, mówiąc coś w stylu, że idzie pokonać tego maga z cytadeli (którego przecież już zabiliśmy...). Czy to jest jakiś błąd w modzie, czy czegoś jeszcze nie zrobiłam? Jak można zapobiec jego odłączeniu? (nie skutkuje próba zabicia przed opuszczeniem twierdzy i późniejsze wskrzeszenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CuChoinneach zwany potocznie CuCzołg to w zamierzeniu NPC, który przyłącza się tylko na czas questu. W starszych wersjach NTotSC pozostawał... był to błąd, który został naprawiony. Taką odpowiedź uzyskałem kilka miesięcy temu, chyba nic nie zmieniłem.

CuChoinneach to zresztą przegięty NPC. Już sam jego piesek jest w stanie powalić większość trudniejszych wrogów. IMO dobrze, że się odłącza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przez jego odejście zostałam bez kapłana :P. Ehh, powinien mówić na samym początku, że przyłącza się tylko na jeden quest :P. Ale faktycznie, był troszkę przegięty... Wampiry w cytadeli padały jak muchy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 21:55, Fokusia napisał:

Ale przez jego odejście zostałam bez kapłana :P

Najlepszym kapłanem w BG jest Viconia.
Żaden przegięty brzydal nie dorasta jej do pięt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2006 o 22:09, walgierz napisał:

> Ale przez jego odejście zostałam bez kapłana :P
Najlepszym kapłanem w BG jest Viconia.
Żaden przegięty brzydal nie dorasta jej do pięt...

Brzydal? :P Nie był wcale taki brzydki :PP.
Zgodzę się, Viconia jest dobra, ale przechodząc BG po raz bodajże piąty, staram się za każdym razem mieć w drużynie kogoś innego, więc tym bardziej zależało mi, żeby CuChoinneach został. No ale trudno się mówi, jakoś sobie poradzę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2006 o 14:31, Conqueror napisał:

Czy dodatek OzWM można zainstalować podczas gry w ''gołego'' Baldursa? Czy zmienia on coś oprócz nowych lokacji?

Wydaję mi się, że można, ponieważ nie wprowadza nic nowego na starych lokacjach.
Kiedyś jak doszedłem gdzieś tak do Nashkel zainstalowałem OzWM i nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie gdzie można dostac nowego Baldura I z dodatkiem, bo muszę oddać kumplowi. Strzeliła mi płyta w napędzie.
Sprawdziłem w Empiku w Katowicach i nie na w sklepie gram.pl też nie ma w innych wysyłkowcach też nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie. Mi sie udało ostatnio znaleść w Warszawie. Było ciężko tyle powiem.

Dnia 18.01.2006 o 17:21, Michał N napisał:

Czy ktoś mi powie gdzie można dostac nowego Baldura I z dodatkiem, bo muszę oddać kumplowi.
Strzeliła mi płyta w napędzie.
Sprawdziłem w Empiku w Katowicach i nie na w sklepie gram.pl też nie ma w innych wysyłkowcach
też nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość w starym dobrym Baldurku podświetlić jakimś klawiszem przedmioty leżące na ziemi i np beczki, szafki itp? W IceWind Dale było coś takiego, ale chyba dopiero po zainstalowaniu dodatku Heart Of Winter. Nieważne zresztą... Pytam o Baldur''s Gate... Jeśli tak, jaki to klawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 20:36, Albatross napisał:

Nie ma takiej możliwości. To jest dostępne niestety tylko w IWD i BG2.


Dzięki. Nie dość, że rozdzielczość 640 na 480 to jeszcze będe musiał mozolnie jeździć kursorem po ekranie. Ale cóż, czego sie nie robi dla klasyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 23:59, Minsc i Boo napisał:

Czy jest możliwość zainstalowania BG1 na windows XP? Kiedy próbuje zainstalować wyskakuje mi
takie okienko! Można to jakoś ominąć?


Pierwszy raz coś takiego widzę :/
Musi być możliwość bo ja mam xp''eka i BG1 mi na nim hula jak złoto, Dziwne, naprawdę...
Ja nie mam doświadczenia z takimi problemami więc może ktoś inny Ci tu pomoże ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 23:59, Minsc i Boo napisał:

Czy jest możliwość zainstalowania BG1 na windows XP? Kiedy próbuje zainstalować wyskakuje mi
takie okienko! Można to jakoś ominąć?


pierwszy raz coś takiego widze, na XP bg1 chodzi więc u Ciebie jest coś zwalone, może płytki:??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 06:13, siwymaster napisał:

> Czy jest możliwość zainstalowania BG1 na windows XP? Kiedy próbuje zainstalować wyskakuje
mi
> takie okienko! Można to jakoś ominąć?

pierwszy raz coś takiego widze, na XP bg1 chodzi więc u Ciebie jest coś zwalone, może płytki:??


Pokazauje mi się to od razu na początku instalacji. Płytka jest nawet niedraścnięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 23:59, Minsc i Boo napisał:

Czy jest możliwość zainstalowania BG1 na windows XP? Kiedy próbuje zainstalować wyskakuje mi
takie okienko! Można to jakoś ominąć?

luz. wciśnij ignoruj i powinno pójść. u mnie w takich przypadkach przechodzi.
albo ściągnij sobie aktualzacje windowsa. - windows update

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 08:22, Evil Khan napisał:

luz. wciśnij ignoruj i powinno pójść. u mnie w takich przypadkach przechodzi.
albo ściągnij sobie aktualzacje windowsa. - windows update


Niestety ani jedno ani drugie nic nie daje . Kiedy wciskam ignoruj dzieje się dokładnie to samo co przy zamknij, a po aktualizacji nadal wyskakuje mi to okienko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 23:59, Minsc i Boo napisał:

Czy jest możliwość zainstalowania BG1 na windows XP? Kiedy próbuje zainstalować wyskakuje mi
takie okienko! Można to jakoś ominąć?


Ja też miałem problem z programami 16 bitowymi, jak zainstalowałem Service Packa 2 to problem znikną ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować