Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2007 o 10:40, Witcher21 napisał:

> > > ale jak mówie mi w 5 rozdziale się zacięło na mapie LAS ZAGUBIONYCH DUSZ z jednego

> z modów
> > i nie moge stamtąd wyleźć
> > W takich wypadkach najlepiej jest używać kodów do przenoszenia się z powrotem do
poprzednich
>
> > lokacji.
> > Kody Area w BGT (i Tutu) są zmienione w porównaniu do oryginalnej gry BG1, ale pod
tym
> linkiem
> > znajdziesz dokładną rozpiskę każdej lokacji. Niestety mapa nie dotyczy lokacji z
modów.
>
> >
> > http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=8812
>
> mam pytanie jak wpisać te kody żeby się przenieść do innej lokacji ??
>
W katalogu gdzie masz zainstalowaną grę znajdź plik Baldur.ini i dodaj do niego linie:

W [Game Options] dodaj Cheats=1

Po zapisaniu pliku uruchom grę i wciśnij CTRL+TAB aby przywołać konsolę. Następnie wpisz kod,
naciśnij Enter a następnie zamknij konsolę naciskając CTRL+TAB.
i wpisujesz w konsoli ktora pojawia się na dole ekranu
CLUAConsole:MoveToArea("numer lokacji") - koniecznie w cudzysłowie

=)

uff zadziałało, tylko trzeba było zamiast CTRL+TAB wybrać CRTL+SPACJA, reszta tak jak napisałeś się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje solucja dla NTotSC, bardzo by mi się przydała bo w życiu bym nie wpadł na to że siostra Jetlay''i BANSHEE pojawia się tylko wieczorem

na necie znalazłem tylko ogólnikowe wzmianki o zadaniach http://www.crpg.rk.edu.pl/w/p/zadania-w-ntotsc/

jeśli ktoś ma solucje niech mi prześle na rajner@o2.pl

P.S. w Lesie Zagubionych Dusz natknąłem się na Pana Zombich który po włączeniu dialogu mocno seplenił (często wstawiał SSSSSScoś tam.....), czy jest z nm jakieś zadanie bo coś tam mówił o jakimś Panie na północy ale nic z tego nie wyniknęło i mnie zatakowało koło 8 zombich ale ich łatwo utłukłem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 11:24, BLOODSUCKER-PL napisał:

czy istnieje solucja dla NTotSC, bardzo by mi się przydała bo w życiu bym nie wpadł
na to że siostra Jetlay''i BANSHEE pojawia się tylko wieczorem

na necie znalazłem tylko ogólnikowe wzmianki o zadaniach http://www.crpg.rk.edu.pl/w/p/zadania-w-ntotsc/

jeśli ktoś ma solucje niech mi prześle na rajner@o2.pl

P.S. w Lesie Zagubionych Dusz natknąłem się na Pana Zombich który po włączeniu dialogu
mocno seplenił (często wstawiał SSSSSScoś tam.....), czy jest z nm jakieś zadanie bo coś tam
mówił o jakimś Panie na północy ale nic z tego nie wyniknęło i mnie zatakowało koło 8 zombich
ale ich łatwo utłukłem ??


No coż niestety mody do BG1 przekroczyły granice mojej cierpliwości i obecnie gram bez nich (szczyt nastąpił gdy nie mogłem wejść do Nashkel bo gra się namiętnie wykrzaczała), poza tym pierwszy raz zawsze jest dobrze przejść bez solucji - dzieki temu grając drugi raz na nowo odkrywasz chociaż część gdy =)
Póki co sugeruję grać zgodnie z intuicją i charakterem drużyny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 11:10, BLOODSUCKER-PL napisał:

> > > > ale jak mówie mi w 5 rozdziale się zacięło na mapie LAS ZAGUBIONYCH DUSZ
z jednego
>
> > z modów
> > > i nie moge stamtąd wyleźć
> > > W takich wypadkach najlepiej jest używać kodów do przenoszenia się z powrotem
do
> poprzednich
> >
> > > lokacji.
> > > Kody Area w BGT (i Tutu) są zmienione w porównaniu do oryginalnej gry BG1, ale
pod
> tym
> > linkiem
> > > znajdziesz dokładną rozpiskę każdej lokacji. Niestety mapa nie dotyczy lokacji
z
> modów.
> >
> > >
> > > http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=8812
> >
> > mam pytanie jak wpisać te kody żeby się przenieść do innej lokacji ??
> >
> W katalogu gdzie masz zainstalowaną grę znajdź plik Baldur.ini i dodaj do niego linie:

>
> W [Game Options] dodaj Cheats=1
>
> Po zapisaniu pliku uruchom grę i wciśnij CTRL+TAB aby przywołać konsolę. Następnie wpisz
kod,
> naciśnij Enter a następnie zamknij konsolę naciskając CTRL+TAB.
> i wpisujesz w konsoli ktora pojawia się na dole ekranu
> CLUAConsole:MoveToArea("numer lokacji") - koniecznie w cudzysłowie
>
> =)
uff zadziałało, tylko trzeba było zamiast CTRL+TAB wybrać CRTL+SPACJA, reszta tak jak napisałeś
się zgadza



Sorry za pomyłkę, ale pokićkały mi się cheaty do BG1 i BG2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 14:45, Witcher21 napisał:

> czy istnieje solucja dla NTotSC,
> No coż niestety mody do BG1 przekroczyły granice mojej cierpliwości i obecnie gram bez nich (szczyt nastąpił gdy nie mogłem wejść do Nashkel bo gra się namiętnie wykrzaczała),


Ja ze swej strony, bo niestety moje nazwisko pojawia się w tym wydaniu mogę tylko przeprosić, ponieważ sekcja do obu części pod nazwą "Dodatki" to jeden wielki niewypał - pośpiech wydawców i niekompetencja jednego z pozostałych "pomocników" spowodował, że tak naprawdę nie ma na czym oka zawiesić...

Szczytem nieodpowiedzialności jest niezamieszczenie patcha do NTotSC, jest tutaj:

ftp://ftp5.gram.pl/pub/pl/baldurs_gate/extra/wrota_baldura_pl_mod_ntotsc_patch_201b.zip

Kolejność instalacji:

BG 1 + oficjalny dodatek TotSC + NTotSC v. 2.01 + patch 2.01B (powyżej link) + ew. inne moduły.

Polecam wam co najwyżej doinstalowanie "In the Candlelight" i dema TWM, pozostałych chyba tak naprawdę nikt nie testował i stąd kłopoty (być może jeszcze działa ten "Herb&potions" - tylko na co on komu". Tzw. patch Shinigami nazywany patchem do NTotSC i umieszczony na płycie tak naprawdę nie jest patchem tylko zwykłym modułem, którego chyba nawet nikt nigdy nie testował. Odradzam instalowanie go, bo chociaż ktoś chciał dobrze, to zrobił więcej złego niz dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 20:39, Yorguś napisał:

> (...) poszperam jeszcze
> i pokombinuje z jakimiś sterownikami i DX :). (...)

Co do DX''a to ja mam wersję 9.0c i wszystko na Infinity Engine, w tym BG1 i BG2, śmiga aż
miło :) Tylko że moja karta grafiki to GeForce 7300GT, a sterowniki z dołączonej do karty płytki.
Tak więc DX''a bym nie ruszał - pokombinuj raczej ze starszymi wersjami sterowników do grafy.


To też jedno z większych dziwactw, ale ku memu zaskoczeniu stare wydania, nie dedykowane pod XP działają dobrze z kartami GF 8XXX. Te nowsze, tzn. oba wydania Sagi sprawiają takie kłopoty. Jak dla mnie to wina pliku exe, który wymyslił CDP by uszczęśliwić nas nowym interfejsem startowym, a który powoduje, że nawet w sieci nie mozna pograć, bo wersje mają inne numery (w nowym wydaniu Sagi znajdziecie dodatkowe pliki EXE do podmiany - spróbujcie).
Dodam, że mam 22'' LCD-ka, i naprawdę - słynne wydanie 12-to płytowe działa bez zarzutu, a Sagi nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - zalatwilem smoka z okolic Nashkel, zglosilem to Jarent, potem poszedlem po zadanie ratunku syna burmistrza i na tym stanąłem. Wg. poradnika powinienem spotkac CúChoinneacha w lokacji tuz wyżej, ale go tam nie ma.

Poza tym - mam dostęp do sali z pająkami w alternatywnych ruinach firewine i co dalej z tamtym miejscem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 11:53, Aurelinus I napisał:

> > (...) poszperam jeszcze
> > i pokombinuje z jakimiś sterownikami i DX :). (...)
>
> Co do DX''a to ja mam wersję 9.0c i wszystko na Infinity Engine, w tym BG1 i BG2, śmiga

> miło :) Tylko że moja karta grafiki to GeForce 7300GT, a sterowniki z dołączonej do karty
płytki.
> Tak więc DX''a bym nie ruszał - pokombinuj raczej ze starszymi wersjami sterowników do
grafy.

To też jedno z większych dziwactw, ale ku memu zaskoczeniu stare wydania, nie dedykowane pod
XP działają dobrze z kartami GF 8XXX. Te nowsze, tzn. oba wydania Sagi sprawiają takie kłopoty.
Jak dla mnie to wina pliku exe, który wymyslił CDP by uszczęśliwić nas nowym interfejsem startowym,
a który powoduje, że nawet w sieci nie mozna pograć, bo wersje mają inne numery (w nowym
wydaniu Sagi znajdziecie dodatkowe pliki EXE do podmiany
- spróbujcie).
Dodam, że mam 22'' LCD-ka, i naprawdę - słynne wydanie 12-to płytowe działa bez zarzutu, a
Sagi nie.


Gdzie jest ten pliczek do podmiany co by w necie można było pograć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:05, Witcher21 napisał:

To co mam zrobić, żeby po necie pograć - gra nie chce się uruchomić w game spy arcade.

Jaki alert dostajesz z konsoli przy próbie hostowania lub przyłączenia się do gry? Zakładam, że masz IP, oraz, że GSA wogóle jeszcze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: czy zainstalowałeś patch 2.01B? Jeśli nie - przykro mi... Patrz wyżej.

Dnia 15.09.2007 o 15:03, Shadowtear napisał:

Mam problem - zalatwilem smoka z okolic Nashkel, zglosilem to Jarent, potem poszedlem po zadanie
ratunku syna burmistrza i na tym stanąłem. Wg. poradnika powinienem spotkac CúChoinneacha w
lokacji tuz wyżej, ale go tam nie ma.

Musisz mieć pokończone wszystkie questy z DSotSC i zainstalowany patch.

Dnia 15.09.2007 o 15:03, Shadowtear napisał:

Poza tym - mam dostęp do sali z pająkami w alternatywnych ruinach firewine i co dalej z tamtym
miejscem?

Kill''em all and over.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:25, Aurelinus I napisał:

> To co mam zrobić, żeby po necie pograć - gra nie chce się uruchomić w game spy arcade.

Jaki alert dostajesz z konsoli przy próbie hostowania lub przyłączenia się do gry? Zakładam,
że masz IP, oraz, że GSA wogóle jeszcze działa.


Instalacja jest poprawna, ścieżka też - próbowałem wpisać wszystkie programy egzekutywne w katalogu z BG1, za każdym razem pojawia się ten błąd - Na LAN wszystko działa si.

20070915170611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:28, Aurelinus I napisał:

Po pierwsze: czy zainstalowałeś patch 2.01B? Jeśli nie - przykro mi... Patrz wyżej.


No właśnie nie...

Dnia 15.09.2007 o 16:28, Aurelinus I napisał:

> Mam problem - zalatwilem smoka z okolic Nashkel, zglosilem to Jarent, potem poszedlem
po zadanie
> ratunku syna burmistrza i na tym stanąłem. Wg. poradnika powinienem spotkac CúChoinneacha
w
> lokacji tuz wyżej, ale go tam nie ma.
Musisz mieć pokończone wszystkie questy z DSotSC i zainstalowany patch.


Nie zależy mi na nim, tylko na kontynuacji zadania/uzyskaniu nowego obszaru. Jest jakiś sposób, aby za pomocą czegoś innego pominąć ten etap?

Dnia 15.09.2007 o 16:28, Aurelinus I napisał:


> Poza tym - mam dostęp do sali z pająkami w alternatywnych ruinach firewine i co dalej
z tamtym
> miejscem?
Kill''em all and over.

Spodziewałem się, że jest w tych ruinach coś więcej, ale skoro tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 18:32, Shadowtear napisał:

> Po pierwsze: czy zainstalowałeś patch 2.01B? Jeśli nie - przykro mi... Patrz wyżej.
No właśnie nie...


To reinstalka gry i od nowa...

Dnia 15.09.2007 o 18:32, Shadowtear napisał:

Nie zależy mi na nim, tylko na kontynuacji zadania/uzyskaniu nowego obszaru. Jest jakiś sposób,
aby za pomocą czegoś innego pominąć ten etap?


Kosola - niestety nie mam gry na HDD, więc nie mogę sprawdzić/nie pamiętam kodu obszaru, tyle, że bez patcha wcześniej czy później staniesz w miejscu...

Dnia 15.09.2007 o 18:32, Shadowtear napisał:

Spodziewałem się, że jest w tych ruinach coś więcej, ale skoro tak...

W nagrodę jest niezła zbroja w schowku na ołtarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:07, Witcher21 napisał:

katalogu z BG1, za każdym razem pojawia się ten błąd - Na LAN wszystko działa si.


Hmmm... wydawało mi się, że nowe wydania mają poprawny plik, ale faktycznie sam też grałem tylko na lanie, plik jest np. tu:

http://www.twm.px.pl/

Na dole, w dziale "Download".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 20:41, Aurelinus I napisał:

> katalogu z BG1, za każdym razem pojawia się ten błąd - Na LAN wszystko działa si.

Hmmm... wydawało mi się, że nowe wydania mają poprawny plik, ale faktycznie sam też grałem
tylko na lanie, plik jest np. tu:

http://www.twm.px.pl/

Na dole, w dziale "Download".


Nie działa, nie działa i jeszcze raz nie działa - pomocy.
Nie mam zainstalowanych żadnych modów.
Próbowałem z plikiem, do którego dałeś linka.
Próbowałem najnowszego patcha...

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 18:14, Witcher21 napisał:

> > katalogu z BG1, za każdym razem pojawia się ten błąd - Na LAN wszystko działa si.

>
> Hmmm... wydawało mi się, że nowe wydania mają poprawny plik, ale faktycznie sam też grałem

> tylko na lanie, plik jest np. tu:
>
> http://www.twm.px.pl/
>
> Na dole, w dziale "Download".

Nie działa, nie działa i jeszcze raz nie działa - pomocy.
Nie mam zainstalowanych żadnych modów.
Próbowałem z plikiem, do którego dałeś linka.
Próbowałem najnowszego patcha...

:(



Rozmawiałem z helperami na gamespy - problem podobno tkwi w tym ze po necie mozna grac tylko w wydani plytowe - kolekcjonerski DVD nie działa. Ma ktos jakis pomysl jak uruchomić BG1 po necie?

Co ciekawe próbowałem z IWD - tez kolekcjonerską i działa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 19:03, Witcher21 napisał:

Rozmawiałem z helperami na gamespy - problem podobno tkwi w tym ze po necie mozna grac tylko
w wydani plytowe - kolekcjonerski DVD nie działa. Ma ktos jakis pomysl jak uruchomić BG1 po
necie?

Co ciekawe próbowałem z IWD - tez kolekcjonerską i działa bez problemu.


hamachi... ja mialem problemy z dwojka a po lanie bez problemu leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować