Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ujawniamy zawartość polskiej edycji Jade Empire!

92 postów w tym temacie

Mi sie dodatki podobają :) Lubie czytać instrukcje i poradniki, a muzyki chętnie posłucham.

Mam pytanie, ale nie wiem czy ktoś będzie znał na nie odpowiedź.
Gra będzie chodzić z płytom czy bez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 18:18, Ali G napisał:

> Heh oj bossowie z tej misji byliby raczej nie do przejscia ;)

tak powaznie to milo slyszec ze BioWare cos tam dla nas (Polakow) wrzucili ekstra i doszlo
to do skutku bo pamietam plany wrzucenia dodatkowego samochodu do Rally Trophy ktore nie wypalily


Tak. Teraz się udało, to malutka rzecz, ale taka pod nasze patriotyczne potrezby akurat zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2007 o 18:40, migem napisał:

(...)pod nasze patriotyczne potrezby akurat zrobiona.


Ty masz jakieś kontakty z Ministrem Giertychem czy jak ? :D Nie odpowiadaj, nie mogłem się powstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 17:58, migem napisał:

To nie jest prosty port z konsoli, a intereface jest zupelnie zmieniony i w 100% pecetowy.
Ja dodam ze w grze jest nawet jeden maly bonusik dla polskich graczy od BioWare''u.

Cieszy mnie to... pamietam boje z interfacem w KotOR. Choc chyba najchetniej zagralbym najpierw w demo, zeby zobaczyc, jak to biega w praktyce...

Super ze wrzucili cos "polskiego", na Zachodzie chyba dla niektorych dostepny jest jakis dodatkowy nosorożcowy styl walki czy coś, no to my bedziemy mieli cos swojego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 18:06, migem napisał:

Pamietaj ze to jest wartosc dodana, zasadniczo kupujesz gre, a wszytskie wymione dodatki sa
niejako gratis wartoscia ktora ma sprawic ze dostaniesz cos wiecej niz sama gre. Wychodzac
z twojego zaloeznia wydawalbym sama gre w pudelku bez instrukcji, poradnika i niczego co wydaje
sie nie niezbednym do zagrania, ja bylbym szczesliwy bo nie mialbym zadnych kosztow, ale czy
gracze by byli zadowoleni ? ile bym wtedy sprzedal takich golych gier ?



Źle zrozumiałeś moje załozenia, zakładając od razu, że jestem z ekipy fanów planu minimum.
Nie - jestem kolekcjonerem, który lubi bardziej praktyczne dodatki, tudzież o większej wartości estetycznej - vide Oblivion, Company of Heroes, Europa Universalis III.

Dziękuję też serdecznie za wyjaśnienia. Kupuję gry od ponad 10 lat i dopiero teraz to sobie uświadomiłem, że liczy się gra, a nie dodatki ;).

A tak na serio. Wy ustanawiacie standardy (powiedzmy, że razem z Cenegą) i Wy musicie być przyzwyczajeni do tego, że gdy kolejny produkt o podobnej cenie będzie mniej zadowalająco wydany, spotkacie się z krytyką.

Oczywiście Ty, z marketingowego punktu widzenia, nie możesz mi publicznie przyznać racji, że ta edycja jest wydana gorzej od innych o podobnej cenie - raz, że się staraliście, żeby było fajnie, dwa, ze ... nie możesz, chyba nie musimy sobie tego tłumaczyć :)

Dnia 18.02.2007 o 18:06, migem napisał:

Hmm moze i troche w tym masz racji, troche przegieli z tym rzepem;) Ale mili dobre checi chodzilo
raczej o podkreslenie ze to nie bedzie zwykle sztampowe pudelko tylko cos bardziej ekskluzywnego
...chodzi o podkreslenie ze staramy sie aby wydawane prezez nas gry nie wygladaly jak zrobione
po najneijszej linii oporu.


To także rozumiem, choć jak widać nie pochwalam.
Niestety poziom reklamowania gier osiągnął etap wyścigów na ilość zalet. Pamiętam np. grudzień 2001, wysyp gier. Play-It wydał w cenie 129zł fantastyczną, kolekcjonerską edycję Twierdza. Reklamował, że znajdzie się w niej: Twierdza, Lords of the Realm I & II, mini-gra Atak na Zamek i litrowy kufel. Nie było ani słowa o tym(!), że gra jest w pudełku dvd, że całość zapakowana jest w pudełku o nietypowym kształcie, nie wspominając o tym, że nikt nie musiał dodawać, iż do gry została dodana instrukcja.

Teraz istotną informacją jest jakość papieru, okładki, rzepy... Rozumiem, że to ma znacznie w przypadku artbooka, mapy, nawet samej powierzchni pudełka (jak napis Gothic III na pudełku od tej gry), ale instrukcji...

Pewnie po prostu czasy się zmieniły, w każdym razie dla mnie zawsze była i będzie istotna grubość (i obecność rzecz jasna) instrukcji, niż jej jakość.

Jeśli chodzi o pudełka uważam, że zdecydowanie najładniejsze są digipacki (pomijając stare tekturowe+cd-box). I to digipack, gustownie wydany, świadczy o dbałości wydawcy. Rzep mnie szczerze mówiąc obrzydza.

Dnia 18.02.2007 o 18:06, migem napisał:

Widzisz jednak sie oplaca cos extar dodac.


Zależy co rozumiesz przez słowo "opłaca" :).
Być może większe zarobki osiągnęlibyście okrajając całość do slim dvd i instrukcji w pdf na płycie za cenę 50zł.

Natomiast ja, jak już mówiłem, czuję się kolekcjonerem i jeśli dodatki (i gra naturalnie) są fajne, jestem w stanie od razu wydać więcej i nie czekać, aż znajdę okazję po miesiącu na Allegro..

Dnia 18.02.2007 o 18:06, migem napisał:

Nio nie jest tak źle jest dużo wierzy z dvd, druga sprawa moglbym polemizowac czy wierza w
naszym segmencie rynku jest najpopulrniesza ja uwarzam ze jednak duzo osob slucha muzyki na
komputerach.


Dużo wieży z dvd? Prawde mówiąc nie znam nikogo(!) kto by taką posiadał. Bądź co bądź ja i moi znajomi mieścimy się jeszcze w grupie wiekowej, do której głównie celowanej są gry.

Pewnie sporo osób słucha muzyki na kompie (z graczy). Ale ja np. posiadam ponad 100 oryginalnych płyt, z których większość zrzuciłem do mp3 na kompa i muzyka z gry musiałaby być naprawdę wyjątkowa, żebym miał czas poświęcić jej uwagę :) (a takie się zdarzają!).

Choć pewnie gdyby zrobić badania, okazałoby się, że osoby w wieku 10-15 lat, nie mają zbyt wykształconych gustów muzycznych i często słuchają właśne muzyki z gier.
Abstrahując od preferencji muzycznych, wolę CD :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

Źle zrozumiałeś moje załozenia, zakładając od razu, że jestem z ekipy fanów planu minimum.
Nie - jestem kolekcjonerem, który lubi bardziej praktyczne dodatki, tudzież o większej wartości
estetycznej - vide Oblivion, Company of Heroes, Europa Universalis III.


Ok. Ale rozmawiamy o edycji "zwykłej" nie "kolekcjonerskiej", jesli dobrze pamietam edycja zwykła COH zawierała grę, instrukcję, etui i chyba mapę jesli mnie pamieć nie myli, czyli na pewno nie wiele jeśli wogóle więcej niż edycja premierowa JE, co do Obliviona to tam w zwykłym wydaniu był chyba tak nielubiany przez ciebie rzep( takie odchylane skrzydełko było z rzepem), EUIII nie widziałem jeszcze więc nie wiem..wersja premierowa nie może i nie będzie konkurować z EK, bo z każdego, a przede wszytkim ekonomicznego pkt. widzenia by sie nie opłacała.

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

Dziękuję też serdecznie za wyjaśnienia. Kupuję gry od ponad 10 lat i dopiero teraz to sobie
uświadomiłem, że liczy się gra, a nie dodatki ;).


Czasem naciemniej jest pod latarnią ;)

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

A tak na serio. Wy ustanawiacie standardy (powiedzmy, że razem z Cenegą - nio powiedzmy powiedzmy ;) i Wy musicie być przyzwyczajeni
do tego, że gdy kolejny produkt o podobnej cenie będzie mniej zadowalająco wydany, spotkacie
się z krytyką.


Nie uważam żeby to wydanie było dużo uboższe niż np. NWN2 za tą samą cenę, albo rzeczony Oblivion spełnia dokłądnie te same parametry, ale oczywiście rzecz gustu.

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

Oczywiście Ty, z marketingowego punktu widzenia, nie możesz mi publicznie przyznać racji, że
ta edycja jest wydana gorzej od innych o podobnej cenie - raz, że się staraliście, żeby było
fajnie, dwa, ze ... nie możesz, chyba nie musimy sobie tego tłumaczyć :)


Nie musimy, ale zeby nie bylo nie jestem z ministerstwa ds. propagandy.

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

To także rozumiem, choć jak widać nie pochwalam.
Niestety poziom reklamowania gier osiągnął etap wyścigów na ilość zalet. Pamiętam np. grudzień
2001, wysyp gier. Play-It wydał w cenie 129zł fantastyczną, kolekcjonerską edycję Twierdza.
Reklamował, że znajdzie się w niej: Twierdza, Lords of the Realm I & II, mini-gra Atak na Zamek
i litrowy kufel. Nie było ani słowa o tym(!), że gra jest w pudełku dvd, że całość zapakowana
jest w pudełku o nietypowym kształcie, nie wspominając o tym, że nikt nie musiał dodawać, iż
do gry została dodana instrukcja.


Cóż rynek się zmienia i zminają się strategie i komunikacja marketingowa, jeszcze dawniej chwalono się że do gry jest drukowana czarno-biała insrukcja etc..

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

Jeśli chodzi o pudełka uważam, że zdecydowanie najładniejsze są digipacki (pomijając stare
tekturowe+cd-box). I to digipack, gustownie wydany, świadczy o dbałości wydawcy. Rzep mnie
szczerze mówiąc obrzydza.


Digipack zachowujemy dla EK, to po pierwsze dość droga forma opakowania, po drugie jak zauważyłeś słusznie najbardziej ekskluzywna dlatego zarezerwowana dla edycji kolekcjonerskich, nius dotyczył edycji zwykłej.

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

Zależy co rozumiesz przez słowo "opłaca" :).
Być może większe zarobki osiągnęlibyście okrajając całość do slim dvd i instrukcji w pdf na
płycie za cenę 50zł.


Na pewno, ale nikt by czegoś takieg nie kupił (lub kupiło by zdecydowanie mniej), my musimy wyważyć jakoś i jej koszty tak, żeby zacjhować standardy CDP i na koniec zarobić. Zwiększanie zarboku przez obvniżanie jakości i odejmowanie wartości jest dużo trudniejsze niż poprzez dodawnie wartości, bo ta zachęca do zakupów i tak więcej osob kupuje nasze gry.

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

Natomiast ja, jak już mówiłem, czuję się kolekcjonerem i jeśli dodatki (i gra naturalnie) są
fajne, jestem w stanie od razu wydać więcej i nie czekać, aż znajdę okazję po miesiącu na Allegro..


Zgadzam się , ciągle kluzowa jest jednak gra i jej fabuła, jesli gra cisię nie podoba to chcoiażbym zrobił digipaka ze szczeregozłota i wysadził go diamentami to byś go nie zakupił ( nio może zły przykład..:)

Dnia 18.02.2007 o 20:09, Backside napisał:

Dużo wieży z dvd? Prawde mówiąc nie znam nikogo(!) kto by taką posiadał. Bądź co bądź ja i
moi znajomi mieścimy się jeszcze w grupie wiekowej, do której głównie celowanej są gry.


a o np. taka http://www.pixmania.com/pl/pl/413397/art/akai/mini-wie-a-dvd-mpeg4-qx-6.html
ja znam kilka osób, zresztą jak masz np kino domowe to wtedy słuzy ono za wieże, ale to temat do osobnej dyskusji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 00:07, migem napisał:

Ok. Ale rozmawiamy o edycji "zwykłej" nie "kolekcjonerskiej", jesli dobrze pamietam edycja
zwykła COH zawierała grę, instrukcję, etui i chyba mapę jesli mnie pamieć nie myli, czyli na
pewno nie wiele jeśli wogóle więcej niż edycja premierowa JE, co do Obliviona to tam w zwykłym
wydaniu był chyba tak nielubiany przez ciebie rzep( takie odchylane skrzydełko było z rzepem),
EUIII nie widziałem jeszcze więc nie wiem..wersja premierowa nie może i nie będzie konkurować
z EK, bo z każdego, a przede wszytkim ekonomicznego pkt. widzenia by sie nie opłacała.


Zapomniałem dodać, że myślałem o Oblivionie EK angielskim :).
Ok. Troszeczkę pojechałem za daleko z edycją zwykłą, ale nawet podając spośród nich przykłady - przecież wydaliście śliczne AoE 3 z dodatkami w klimacie gry. Tak samo z HoM&M 5.

A dla mojej, prywatnej osoby (o osobliwych gustach :]), nie są to wymarzone dodatki jak za naprawdę wysoką cenę 129zł (standardem od czasów BG2 jest już przecież 99zł).

Dnia 19.02.2007 o 00:07, migem napisał:

Nie uważam żeby to wydanie było dużo uboższe niż np. NWN2 za tą samą cenę, albo rzeczony Oblivion
spełnia dokłądnie te same parametry, ale oczywiście rzecz gustu.


Z NWN2 zrobiliście mały wałek. W czasopismach, które okazały się pod koniec listopada i grudnia widniała informacja o tym, że do wersji podstawowej zostanie dołączona mapa (której nie miało być).
Ale poza tym, o ile pamiętam, większosć sklepów szybko obniżyło cenę gry to 99zł, potem Wy zrobiliście wyprzedaż, a ja kupiłem na Allegro za połowę ceny ;). Tak więc trudno tu porównywać.

Oblivion od Cenegi akurat chyba przebił wszystkich jeśli chodzi o ilość dodatków i rynkową cenę.

Dnia 19.02.2007 o 00:07, migem napisał:

Na pewno, ale nikt by czegoś takieg nie kupił (lub kupiło by zdecydowanie mniej), my musimy
wyważyć jakoś i jej koszty tak, żeby zacjhować standardy CDP i na koniec zarobić. Zwiększanie
zarboku przez obvniżanie jakości i odejmowanie wartości jest dużo trudniejsze niż poprzez dodawnie
wartości, bo ta zachęca do zakupów i tak więcej osob kupuje nasze gry.


Ale z drugiej strony rekordy popularności biją Wasza seria NXK i cenegowe KK. Poza instrukcję, ew. poradnikiem, nie mają żadnych dodatków :).
Mam to szczęście, że będąc na utrzymaniu dodatkowo zarabiam i stać mnie na co drugą/trzecią nową grę. Gdyby przy grze, do której nie żywię specjalnego sentymentu serii czy szczególnych oczekiwań, dostał alternatywę - minimum za 50zł, pewnie nie wahałbym się długo.

Dnia 19.02.2007 o 00:07, migem napisał:

Zgadzam się , ciągle kluzowa jest jednak gra i jej fabuła, jesli gra cisię nie podoba to chcoiażbym
zrobił digipaka ze szczeregozłota i wysadził go diamentami to byś go nie zakupił ( nio może
zły przykład..:)


Nie do końca. Najłatwiej jest się wpuścić na magię serii. Zamówiłem z kolegą przed premierą HoM&M IV, jako że byliśmy wielkimi fanami trójeczki. Gra była ładnie i bogato wydana, w dodatku po 80zł sztuka... - niestety okazało się, że daleko jej do prequeli. (A w dodatku była bardzo zabugowana i po 3 miesiącach wydaliście wznowienie z patchami i nowymi dodatkami za tę samą cenę :])

Dnia 19.02.2007 o 00:07, migem napisał:

a o np. taka http://www.pixmania.com/pl/pl/413397/art/akai/mini-wie-a-dvd-mpeg4-qx-6.html
ja znam kilka osób, zresztą jak masz np kino domowe to wtedy słuzy ono za wieże, ale to temat
do osobnej dyskusji:)


Ależ ja wierzę, ża takie istnieją :). Tylko mówię, że nie znam posiadaczy takich bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatki jak zwykle świetne...ale mam małą prośbę...Nie dawajcie już tych pudełek na rzepy !!! Są koszmarne...Mam EK Medieval II i muszę opakowanie przygniatać innymi grami, żebynie odstawało =/ poza tym wszystko świetnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać, ale ten rzep? To raczej zły pomysł - po prostu pudełko się szybciej rozwali.


A tak poza tym, to WOW! Nie spodziewał się, że do Jade Empire dodadzą pełną wersję tej gry na DVD. No po prostu to takie dziwne! Niech mi ktoś to wyjaśni, bo ja tego kompletnie nie kapuję! Jade Empire jest dodatkiem do siebie samej? Czyli 130 zł płacimy za nic, a reszta czyli te dodatki wraz grą to bonus? No tego to się po Was nie spodziewałem! Dawać grę jako bonus do gry, gdzie obydwa programy są takie same! WoW once again! Proszę o szybką odpowiedź, bo tym mnie po prostu dobiliście. Ja się tu chemią zajmuję, aż nagle dowiaduję się o tym fancie.
Jak tak dalej pójdzie to chyba mnie zabijecie z wrażenia. Dawać jako bonus do niczego grę! To jak w świecie Krzysztofa K...

Ach Polska, Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:09, Bartoshs napisał:

... napisania czegokolwiek na temat kolekcjonerki ...


Mogę Cię tylko zapewnieć, że bedzie na pewno, gdyż po lekturze najnowszego CD Action wysuwają się jednoznaczne wnioski. Teraz tylko czekamy na zawartość. Mówią coś o sountracku i poradniku ale to już standard. Na pewno bedzie coś więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować