Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne uderzenie serii eXtra Klasyka neXt!

148 postów w tym temacie

W CDP Insider pisze o nowych grach z XKN, ale tam jeszcze piszą o Warhammer 40.000 Winter Assault, że będzie jako dodatek to jakim cudem nie go w nowych grach z XKN. Który powinien się znaleźć. No chyba, że to jakaś pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, iż CDP tym uderzeniem Extra Klasyki oszukali dużą częśc graczy! w tej serii (z tego co wiem) zawsze wydawane były gry, które nie potrzebowały do działania innych gier. Chodzi mi tu o sytuację dodatków, które wymagają do działania podstawki. CDP wypuścił pare miesięcy temu na rynek w serii eXtra Klasyki Neverwinter Nights. Za niedługo w Platynowej Kolekcji wydał NWN ze wszystkimi dodatkami wraz z dodatkiem Kingmaker, za dośc przystępną cenę 60 złotych. Teraz natomiast wydał w eXtra Klasyce wszystkie dodatki. Jest to częsciowo dobre rozwiązanie bowiem pozwala na dalszą zabawę z grą ludziom, którzy pare miesięcy temu kupili w EK samą podstawkę (pamiętajmy, że dodej pory dodatki te nie były w sprzedaży!). Ale co jeśli ktoś nie świadomy tego, że SoU, HoU oraz Kingmaker do działania potrzebują podstawki kupi je??? Taka osoba poczuje się oszukana! Ale tak między nami mówiąc lepiej opłaca się kupic NWN w Platynowej Kolekcji. Będziemy mieli pewnośc, że mamy wszystko i nie będzie trzeba żonglowac płytami ;) A cena w sumie i tak będzie taka sama
20 zł (NWN) + 20 zł (SoU, Hou) + 20 zł (Kingmaker) = 60 zł
NWN w Platynowej kolekcji = 60 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 21:10, Nivellen89 napisał:

Myślę, iż CDP tym uderzeniem Extra Klasyki oszukali dużą częśc graczy! w tej serii (z tego
co wiem) zawsze wydawane były gry, które nie potrzebowały do działania innych gier. Chodzi
mi tu o sytuację dodatków, które wymagają do działania podstawki. CDP wypuścił pare miesięcy
temu na rynek w serii eXtra Klasyki Neverwinter Nights. Za niedługo w Platynowej Kolekcji
wydał NWN ze wszystkimi dodatkami wraz z dodatkiem Kingmaker, za dośc przystępną cenę 60 złotych.
Teraz natomiast wydał w eXtra Klasyce wszystkie dodatki. Jest to częsciowo dobre rozwiązanie
bowiem pozwala na dalszą zabawę z grą ludziom, którzy pare miesięcy temu kupili w EK samą podstawkę
(pamiętajmy, że dodej pory dodatki te nie były w sprzedaży!). Ale co jeśli ktoś nie świadomy
tego, że SoU, HoU oraz Kingmaker do działania potrzebują podstawki kupi je??? Taka osoba poczuje
się oszukana! Ale tak między nami mówiąc lepiej opłaca się kupic NWN w Platynowej Kolekcji.
Będziemy mieli pewnośc, że mamy wszystko i nie będzie trzeba żonglowac płytami ;) A cena w
sumie i tak będzie taka sama
20 zł (NWN) + 20 zł (SoU, Hou) + 20 zł (Kingmaker) = 60 zł
NWN w Platynowej kolekcji = 60 zł


Sam sobie odpowiadasz i utrącasz swoje argumenty w tej wypowiedzi. Kto się będzie czuł oszukany? Dostaliśmy setki próśb o wydanie oddzielnie dodatków samodzielnie w niskiej cenie, poniewaz w eXtra Klasyce oferowalismy dotychczas wersje podstawowe, bez dodatkow. Teraz wyszlismy naprzeciw oczekiwaniom klientow i pierwszy raz wydalismy same dodatki w super cenie, zeby nie zmuszac graczy do kupowania drozszych edycji. Jak np w Neverwinterze. Slusznie wiele osob, ktore kupilo podstawke NWN prosilo o mozliwosc zakupu samych dodatkow, zeby nie musieli kupowac drozszej wersji - jeszcze raz podstawki z dodatkami w PLatynowej Kolekcji. Wiec wydalismy tanio dodatki do NWN, i G2 Noc Kruka. Slyszymy "SUPER, dzieki, fajna sprawa".
Poza tym na każdej z tych gier jest jak byk na froncie i na tyle napisane jasno, ze to dodatek i czego wymaga.
Mysle, ze kazdy kto umie czytac od razu sie zorientuje w czym rzecz, więc nie musisz występować jako adwokat nieświadomych :) Chyba, ze lubisz ponarzekac.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 15:16, Carl92 napisał:

W CDP Insider pisze o nowych grach z XKN, ale tam jeszcze piszą o Warhammer 40.000 Winter Assault,
że będzie jako dodatek to jakim cudem nie go w nowych grach z XKN. Który powinien się znaleźć.
No chyba, że to jakaś pomyłka.


Winter Assaulta też planowalismy, ale z pewnych względów nie uda się go niestety wydać w marcu. Szkoda, bo wszystko już było gotowe. Next time :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, ja już wiele razy wygarniałem CD Projektowi różne rzeczy, ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że słuchają klientów. Właśnie to, że już można kupić dodatki w seriach zamiast najpierw kupić wersję podstawową w serii, a potem płacić i tak za to samo tylko z dodatkiem, jak np. komuś się gra spodoba (ja tak kupiłem Morrowinda na przykład). To jest super. Kingmaker i reszta to drożyzna u BioWare, poza tym trzeba się bawić w karty kredytowe i nie wiem co. Jeden moduł tyle kosztuje, co 3 w klasyce. Żeby jeszcze Pirates of the Sword Coast i Wyvern Crown of Cormyr wyszły później, to by była rewelacja (na marginesie polecam Darkness over Daggerford jako darmowy anulowany moduł "premium", który twórcy wypuścili za darmo). Powiem uczciwie: załamało mnie tłumaczenie NWN1, a raczej w ogóle polska wersja - niekonsekwentne tłumaczenie tych samych angielskich nazw, dwukropki na zmianę z myślnikami w listach, spacje itd. Niby takie nic, ale gra wyglądała mało profesjonalnie i w niektórych rzeczach było trudno się zorientować. Mam nadzieję, że w modułach tego nie będzie, ale za 20 zł i tak się nie będę czepiał. Szczerze polecam jeżeli chodzi o opłacalność. Takie trzy moduły to raczej nie jest mniej rozrywki niż np. jeden oficjalny dodatek. Niektórzy narzekają, ale wiele osób lubi te moduły, mnie się wydaje, że raczej ci drudzy mają rację, także nie tylko o opłacalność tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te trzy moduly to pikus w porownaniu z setkami modulow dostepnych w sieci. Taki np. wspomniany juz wyzej Darkness over Daggerford wymaga posiadania obu dodatkow. Wydanie ich w przystepnej cenie umozliwia dostep do wielu ciekawych przygod, to swietne posuniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja dzisiaj sobie nabyłem Colina 5 i te 2 dodatki do NVN. I w ten sposób mam już 3 gry więc i udział w konkursie mam zapewniony. Teraz pozostaje mi dopieścić moją pracę a potem to już tylko liczyć że los się do mnie uśmiechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z tłumaczeniami w Shadowguard i to duży. "Nasz ostatni dzień jako skromne podmioty imperium." Przecież "subject" to jest poddany. Podobnie "magistrate" to nie jest "magistrat" tylko sędzia, ew. urzędnik. Magistrat po polsku to jest rada miejska. Podstawowe słownictwo w branży cRPG, a poza tym nawet dzieciaki znają takie słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować