Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Mam pytanie. co należy włączyć w C++ Builderze w opcjach, aby programy po kompilacji (plik .exe) dawał się uruchamiać na komputerach bez zainstalowanego Buildera? Prosił bym o napisanie co zaznaczyc? i gdzie się to znajduje w opcjach? Z góry dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy Qt. Czy ktoś mógłby mi pokazać przykład klasy dziedziczącej z QLineEdit, albo QPushButton i która ma jednego nowego slota? Bo jak tego nie zrobię, mam ten sam błąd przy make (undefined reference for) i bardzo chciałbym zobaczyć przykład (na necie czegoś prostego znaleźć nie mogę - chodzi mi o coś bardzo trywialnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy Qt. Czy ktoś mógłby mi pokazać przykład klasy dziedziczącej z QLineEdit, albo QPushButton i która ma jednego nowego slota? Bo jak tego nie zrobię, mam ten sam błąd przy make (undefined reference for) i bardzo chciałbym zobaczyć przykład (na necie czegoś prostego znaleźć nie mogę - chodzi mi o coś bardzo trywialnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 19:13, Biały77 napisał:

Mam pytanie. co należy włączyć w C++ Builderze w opcjach, aby programy po kompilacji (plik
.exe) dawał się uruchamiać na komputerach bez zainstalowanego Buildera? Prosił bym o napisanie
co zaznaczyc? i gdzie się to znajduje w opcjach? Z góry dziekuje...

Buildera nie znam, ale to oznacza, iż nie masz włączonego linkera. Poszukaj gdzieś w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 19:13, Biały77 napisał:

Mam pytanie. co należy włączyć w C++ Builderze w opcjach, aby programy po kompilacji (plik
.exe) dawał się uruchamiać na komputerach bez zainstalowanego Buildera? Prosił bym o napisanie
co zaznaczyc? i gdzie się to znajduje w opcjach? Z góry dziekuje...


project->options
tam w zakladce linker odznaczasz "use dynamic rtl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś tu programistą bądź człowiekiem który lubi kombinować w źródłowych plikach gier komputerowych, albo zmieniać sztuczną inteligencję ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 16:59, Vel Grozny napisał:

> A znasz tą stronę: http://www.qtmoux.prv.pl/
> Bardzo dobra strona
Dzięki - już tam bylem, ale tam wszystko prawie jest w Designerze, a mi chodzi o czysty kod.

Majlnij do autora strony, tylko nie pisz, że ja go poleciłem. Miałem mu popakietować pod Debiana jesgo program, ale czasu nie mam. A adres majlowy jest na jego stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 08:14, Harmegidon napisał:

Czy jest ktoś tu programistą bądź człowiekiem który lubi kombinować w źródłowych plikach gier
komputerowych, albo zmieniać sztuczną inteligencję ? ? ?

Przeczytaj licencje gry. Zapewne jest to niedozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 17:26, AgayKhan napisał:

Majlnij do autora strony, tylko nie pisz, że ja go poleciłem. Miałem mu popakietować pod Debiana
jesgo program, ale czasu nie mam. A adres majlowy jest na jego stronie.

Dzięki, ale zdążyłem sobie poradzić przed chwilą. Rozwiązanie jest dość śmieszne. Wszystkie moje klasy działają, jeśli... zapiszę je w osobnych plikach h i cpp (próbowałem wszystko wrzucić do jednego pliku cpp (razem z funkcją main)- program nie byl duży, a zawsze to działało. QT chyba chce wymusić dobry styl programowania).

Męczyłem się nad tym 3 dzień. WOW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 17:27, AgayKhan napisał:

> komputerowych, albo zmieniać sztuczną inteligencję ? ? ?
Przeczytaj licencje gry. Zapewne jest to niedozwolone.


U siebie w domu mogę robić co mi się żywnie podoba ;];> oczywiście gdy nie robię tego na popłatną i masową skalę ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 09:06, Harmegidon napisał:

> > komputerowych, albo zmieniać sztuczną inteligencję ? ? ?
> Przeczytaj licencje gry. Zapewne jest to niedozwolone.

U siebie w domu mogę robić co mi się żywnie podoba ;];> oczywiście gdy nie robię tego na
popłatną i masową skalę ;].

Taką masz licencję? Serio? Mi tam zawsze piszę, iż nie mogę czegokolwiek zmieniać czy to na domowy czy publiczny użytek ( nie mówię o programach na licencji MIT czy GPL, LGPL< artystycznej i podobnych OPenSource''owych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz poważniejszy problem. Długie googlowanie nie dało rezultatu. Problem dalej dotyczy Qt. Chodzi o to, że zrobiłęm sobie kalkulator i chciałbmy dodać obsługę za pomocą klawiatury. Znalazłem kod, który to robi (QKeyPressEvent), ale nie wiem jak to zrobić, żeby poprosić jakiś QPushButton do wyemitowania sygnału clicked(). Mogę przepisać funkcję do obliczeń, którą umieściłem w slocie, aktywowanym przes sygnał clicked(), ale chyba można się jakoś obyć bez praktycznie kopiowania większości kodu drugi raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem dodatkowego sygnała, które wyzwala sygnał QPushButton. Czyli nie mam aż tak dużo pisania (muszę skopiować wszystkie sygnały drugi raz). Nie jest tak źle, ale czy znacie może elegantszą metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:51, Vel Grozny napisał:

A wie ktoś jak poprosić Qt, aby łączenie bibliotek było statyczne i działało na kompach bez
Qt?

Coś mi się zdaje, że może być linuksiarsko, czyli biblioteka Qt musi być. ( w Linuksach dzięki temu mniej miejsca na dysku jest zurzyte, jak wiele aplikacji stosuje tą samą bibliotekę, to po co statycznie linkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 00:57, AgayKhan napisał:

Coś mi się zdaje, że może być linuksiarsko, czyli biblioteka Qt musi być. ( w Linuksach dzięki
temu mniej miejsca na dysku jest zurzyte, jak wiele aplikacji stosuje tą samą bibliotekę, to
po co statycznie linkować.

No, ale niestety ja siedzę na windowsach :) Musi się dać to zrobić, bo w katalogu qt prócz dllów, znalazłem pliki *.a o tych samych nazwach i podobnych rozmiarach. Tylko jak z nich skorzystać?

Ewentualnie skąd wiedzieć które dlle skopiować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować