Zaloguj się, aby obserwować  
grunchill

Rock is dead?? Prawda czy fałsz??

74 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 21:47, Vaxinar napisał:

> Ale nie zmnienia to faktu ze 3/4 ludzi w polsce i nie tylko slucha hh.

Nieprawda.
Ostatnie dostrzegam, że dużo ludzi,
którzy ubierają sie normalnie wolą ostrzejsze brzemienia niż polski hh.


Ale ich wiekszosc jest dodatkowo lysa i ma na uszach odtwarzacze mp3 i slychac takie ciche "umc umc umc" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zaś po prostu bojąsięreakcji znajomych na swoje zainteresowanie cięższą muzyką. Hiphop to muzyka stadna i głównie komercyjna. A że polskie społeczeństwo nie wydaje ostatnio zbyt dużej ilości indywidualistów to większość wstydzi sięswoich gustów i podczepia się po ten hiphopowy slang twierdząc "metal to gówno" a nawet nie wiedzących co to jest. Praktycznie to samo tyczy sięrocka. Oni sąpo prostu ograniczeni i w ogóle nie interesuje ich szersze patrzenie w świat. Mówię teraz oczywiście o dużej ilości a nie o wszystkich bowiem wyjątek potwierdza regułę. Żal mi ich bo nigdy nie poznają tego co dobre:) Zabawne jest w tym to , że większość takich osób to takie slumsiaki - mam parę znajomych , którzy po prostu ze względu na wygląd ( hiphopowa moda) powinni występować w filmach o patologii. Takie typowe głupki - książek nie czytaj "bo to przypał" , nie ucz się" tylko cioty i kujony się uczą" , zastanawiam sięw ogóle czy znają takie słowo jak wyobraźnia, horyzonty, edukacja itp. Smutne to bo jesteśmy zalewani toną chłamu a ciekawsza muzyka jest po prostu nie doceniana ( i nie mówię tu konkretnie o cięższej muzyce). Liczę na to , że ten czas szybko przeminie bo jak widzę kolejnego menela łażącego po ulicy w słoneczny dzień w trójkątnym kapturze a la KKK i spodniach jakby narobił w nie to mi sięwymiotować chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze słuchałem hard rocka i metalu. Jeżdziłem na desce także od 6 lat zostało mi w nawyku chodzenie w szerokich spodniach i ogólnie w luźnych ciuchach. Wiele osób dziwi się że łącze te dwie sprzeczne ze sobą subkultury chodź dla mnie to nic dziwnego. Ja nie naśladuje nikogo, ide swoim krokiem, nie oglądam się na trendy. Dzieki temu to ja promuje i czuje się godnym przedstawicielem =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:20, Modest-Vermin napisał:

Ja od zawsze słuchałem hard rocka i metalu. Jeżdziłem na desce także od 6 lat zostało mi w nawyku chodzenie w szerokich
spodniach i ogólnie w luźnych ciuchach. Wiele osób dziwi się że łącze te dwie sprzeczne ze sobą subkultury chodź dla mnie
to nic dziwnego. Ja nie naśladuje nikogo, ide swoim krokiem, nie oglądam się na trendy. Dzieki temu to ja promuje i czuje
się godnym przedstawicielem =)



Ważne by w tym co sięrobi być naturalnym a nie typowym zwierzęciem stadnym. Zresztą w luźnych ciuchach chodzi też ogromna grupa metalowców. Niektórzy twierdzą , że nu to ewenement ale wystarczy spojrzeć na muzyków KoRna i stwierdzić , że można połączyć różne style.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem w 100% swój ziomek =) Nie potrafie udawać kogoś bo to nawet dziwnie by wyglądało. A na Kornie, Deftones-ach i hard rocku/metalu lat90 to ja się wychowałem i nadal nie moge bez tej "epoki muzyki" żyć. Współczuje młodszemu ode mnie pokoleniu że nie mają co dobrego do posłuchania, bo w sumie człowiek słucha tego co aktualne chyba że wgłębia się w tajniki muzyki gitarowej to wtedy już nie obejdzie się bez 90lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:24, grunchill napisał:

No wlasnie, dresy to nieuki i dlatego sa tacy jacy sa. moi znajomi sluchajacy rocka i metalu czytaja regularnie ksiazki
i sa porzadnymi ludzmi


A to już jest wybitne uogólnianie. Nie można generalizować tak człowieka poprzez pryzmat muzyki jakiej słucha. Wyobraź sobie co by mieli do powiedzenia ludzie, którzy na codzień słuchają Czajkowskiego, Vivaldi''ego, Chopina. Dla nich większość społeczeństwa byłaby bandą szympansów, które zeszły za wcześnie z drzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:24, grunchill napisał:

No wlasnie, dresy to nieuki i dlatego sa tacy jacy sa. moi znajomi sluchajacy rocka i metalu czytaja regularnie ksiazki
i sa porzadnymi ludzmi


Dobrze, napisz jakich kapel słuchasz najczęściej, bo ja czytam książki i słucham rocka i pod tym względem mogę być Twoim kumplem :P. Pogadajmy wreszcie o tym co istotne - o muzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lat 90. jeszcze nie bylo tylu sk8ow, dopiero z nadejsciem tego eminema rozwinela sie moda na hh. w 99 wiekszosc zwyczjnych ludzi sluchala czegos w stylu offspringa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:28, shinian napisał:

> No wlasnie, dresy to nieuki i dlatego sa tacy jacy sa. moi znajomi sluchajacy rocka i metalu czytaja regularnie ksiazki

> i sa porzadnymi ludzmi

A to już jest wybitne uogólnianie. Nie można generalizować tak człowieka poprzez pryzmat
muzyki jakiej słucha. Wyobraź sobie co by mieli do powiedzenia ludzie, którzy na codzień słuchają Czajkowskiego, Vivaldi''ego,
Chopina. Dla nich większość społeczeństwa byłaby bandą szympansów, które zeszły za wcześnie z drzewa.



Ja chodzę do szkoły muzycznej 10 lat, za dwa lata gram dyplom. U mnie w szkole 70% około słucha rocka i metalu. Na drugim stopniu jest to już około 90 % . Słucham Chopina , Vivaldiego, Bacha, Czjkowskiego itp regularnie bo bez tego się szkołą muzyczna nie obejdzie, ba gram przecież ich utwory. Nigdy mi na myśl nie przyszło by coś takiego o metalu powiedzieć. Coś jednak w tym jest , że ludzie z wykształceniem darująsobie hiphop i ciuszki tandetne typu "mass" (btw cena normalnej bluzy z kapturem , firmowa - nike = ok. 100 zł najwyżej; bluza skateowskiej firmy , badziewiasta, naciapane wszędzie jakiś badziewi = ok. 200 zł i wzwyż...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:30, grunchill napisał:

dopiero z nadejsciem tego eminema rozwinela sie moda na hh.


No coś ty.. To tylko kolejny hh.. A wcześniej? Snop Dog, Ice Cube(sam go słuchalem) itp.. To nie od eminema się zaczeło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:40, Stwór napisał:

> dopiero z nadejsciem tego eminema rozwinela sie moda na hh.

No coś ty.. To tylko kolejny hh.. A wcześniej? Snop Dog,
Ice Cube(sam go słuchalem) itp.. To nie od eminema się zaczeło:P



Ice Cube zresztą nagrywał z KoRnem piosenkę!;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:32, grunchill napisał:

Slucham roznych kapel od nirvany przez slipknota do behemotha i immortala...


To ma być rock? Ja tu widzę jeden grunge,a reszta to chyba metal i to w większości jakiś death ;P

Dnia 01.12.2005 o 22:32, grunchill napisał:

A ty Yarr, czego sluchasz??


Dobra, a teraz serio.
Wymienię kilka kapel, które bardzo lubię, jak okaże się, że większość z nich znasz [nie wszystkie albumy, nie bawmy się w maniaków, sam nie przeginam w tą stronę ;) - wystarczy kilka numerów] albo o nich słyszałeś, to znaczy, że rock nie umarł :)
The Who, Iron Butterfly, Rare Bird, Thin Lizzy, Uriah Heep, Cream, ABB, Procol Harum, Jefferson Airplane, Blood Sweat & Tears, Captain Beyond, Free, Fever Tree. Tyle chyba wystarczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować