Zaloguj się, aby obserwować  
grunchill

Rock is dead?? Prawda czy fałsz??

74 postów w tym temacie

Widzę, że jest tu wielu fanów Rock''a :), to i ja się przyłączę do tej elitarnej grupy. Choć jestem z "młodego" pokolenia, preferuję starszego rocka, jazz, rock''n''roll etc. Moimi ulubionymi grupami są: Jehtro Tull, Dire Straits i Led Zeppelin. Ktoś ma może podobne poglądy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:46, upiordliwy napisał:

Ice Cube zresztą nagrywał z KoRnem piosenkę!;p


Akurat gdy to czytałem słuchałem KoRna:) --Another brick in the wall--:) Co za zbieg okoliczności:) Ja znam tylko 2 utworki Ice Cuba z KoRnem.. Nagrali wiecej niż 2 bo nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:54, Stwór napisał:

> Ice Cube zresztą nagrywał z KoRnem piosenkę!;p

Akurat gdy to czytałem słuchałem KoRna:) --Another brick in the wall--:)
Co za zbieg okoliczności:) Ja znam tylko 2 utworki Ice Cuba z KoRnem.. Nagrali wiecej niż 2 bo nie wiem?



Nie , chyba nie nagrali więcej. Jeden pamiętam był na Follow the Leader a jeden na Talitmie nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:56, grunchill napisał:

Ja tez bardzo lubie korna, kiedys to byl muj ulubiony zespol. Nie bylo dnia zebym nie sluchal freak on a leaskh czy falling
away from me :)



Hehe , cóż za zbieg okoliczności - programowo Freak on Leash to pierwsza część a Falling Away from me to druga takie swoistej historyjki opowiadanej przez KoRna. Najciekawsze jest to , że są to najczęściej słuchane utwory KoRna. Ja osobiście lubię ich za pomysły - np Ball Tongue czy cała druga płyta , która pomsłami mogłaby rozdzielić sporą ilość zespołów. Jednakże nie jest to temat o KoRnie.

Btw - uśmiałem sięprzy teledysku do Twisted Tranzistor:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:50, grunchill napisał:

Szczerze mowiac nie zanam zadnej z nich :P:P:P Nawet o nich nie slyszalem ani moi kumple chyba tez.


O żadnej??? Specjalnie wymieniłem kilka, które każdy fan rocka powinien znać, bo to zespoły sławą dorównujące The Beatles. Chodzi mi o Cream i The Who [bez nich nie byłoby metalu ;)]. Bardzo znane są też Thin Lizzy, Uriah Heep, Procol Harum i Free. Uważasz się za fana rocka, a nie znasz takich kawałków jak: My Generation, Sunshine of your love, The boys are back in town, Lady in black, A whiter shade of pale czy All right now? Jesteś chyba bardzo młodym fanem rocka, prawda? Reszta kapel jest wprawdzie mniej znana, ale muzykę grali wykopaną [Iron Butterfly, Jeffersoni i Captain Beyond to reprezentanci psychedelii, ABB to blues-rock z USA, Fever Tree trudno zakwalifikować, Rare Bird to taki trochę progg, a BS&T to rock-jazz]. Polecam Ci wszystkie te kapele, bo troszkę inaczej wygląda dzięki nim świat. Poza tym, jak mówi się lata 60 i 70, to wszyscy kojarzą to z Deep Purple, Beatles, Zeppami i Sabbathami i pomimo faktu, że te kapele to kamienie milowe wspomiana wyżej reszta w niczym im nie ustępuje :)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam inne zespoly jak Iron Maisen, Black Sabbath, Led Zeppelin, Rolling Stones, Czy Metallica ktore bardziej przyczynily sie do rozwoju muzyki rockowej w kierunku meytali. A o tych twoich kapelach zadko kto slyszal (o The Who rzeczywiscie cos slyszalem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 23:11, grunchill napisał:

Podobalo mi sie rowniez Beg for Me gdzie ze spokojnego fragmentu nagle przechodzili w ten ostry.



Cała płyta Issues jest genialna:) A jeśli podobająCi się takie rzeczy to koniecznie przesłuchaj Life is Peachy - tam jest pelno takich różnych patentów. Np. Chi - gdzie nagle z takiego ostrego grania wchodzi zupełnie niepodobny rytmicznie , spokojny kawałek by później znów wykrzyczeć refren . A sam refren - przypomina po pierwszym słuchaniu zwykły skat ale później można usłyszeć słowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 21:25, grunchill napisał:

Ale nie zmnienia to faktu ze 3/4 ludzi w polsce i nie tylko slucha hh.

Aż tak tyle to na pewno nie :) Wbrew pozorom płyty raperów sprzedają się u nas dość słabo. Jedne z tych lepiej się ostatnio sprzedających to Verba, 18L, a tego raczej (jak zapewne wielu prawdziwych fanów rapu się zgodzi) prawdziwym rapem nazwać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 21:25, grunchill napisał:

Ale nie zmnienia to faktu ze 3/4 ludzi w polsce i nie tylko slucha hh.

Aż tak tyle to na pewno nie :) Wbrew pozorom płyty raperów sprzedają się u nas dość słabo. Jedne z tych lepiej się ostatnio sprzedających to Verba, 18L, a tego raczej (jak zapewne wielu prawdziwych fanów rapu się zgodzi) prawdziwym rapem nazwać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 23:09, grunchill napisał:

Znam inne zespoly jak Iron Maisen, Black Sabbath, Led Zeppelin, Rolling Stones, Czy Metallica ktore bardziej przyczynily
sie do rozwoju muzyki rockowej w kierunku meytali. A o tych twoich kapelach zadko kto slyszal (o The Who rzeczywiscie cos
slyszalem)


Wiesz kogo uważa się za prekursorów heavy metalu? Yardbirds-Zeppelin. A wiesz co łączy te zespoły? Taka zagdka. Możesz troszkę poszperać, nie musisz odpowiadać już. Rolling Stones nie poszło w kierunku metalu w żadnym wypadku. Black Sabbath tak, chociaż w tamtym okresie już grano mocnego hard rocka i heavy metal był w rozkwicie i można podać kilka kapel, które grały podobnie ostro np. Blue Cheer [genialne wykonanie Summertime Blues np.] czy pierwszy album Budgie na którym bardzo przypomina Sabbathów.
Metallica to jest już metal, Iron Maiden też [chociaż początki tej kapeli brzmią jak Uriah Heep]. Trudno żebyś nie znał takich sław jak Sabbath i Stones, które wciąż istnieją. O Zeppach też się dużo słyszy z powodu Page''a i Planta. Jak będziesz miał trochę czasu, to polecam Ci pogrzebanie trochę w starociach. Efekty mogą Cię bardzo zaskoczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Sepultury to nikt nie wymienia :) ? Znakomity zespół teraz to nie ma o nich co gadać bo bez Maxa to lipa. Ale Soufly z pewnością uzupełnia braki zwłaszcza płytą Primitive !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 07:03, Modest-Vermin napisał:

A Sepultury to nikt nie wymienia :) ? Znakomity zespół teraz to nie ma o nich co gadać bo bez Maxa to lipa. Ale Soufly z
pewnością uzupełnia braki zwłaszcza płytą Primitive !


Co Wy z tym metalem. Przecież RobeN założył specjalnie po to wątek właśnie o tym kierunku. To chyba ma być wątek o rocku, a nie o metalu??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 00:05, Yarr napisał:

Metallica to jest już metal

METALLICA TO KIEDYŚ BYŁ TRASH A TERAZ TO NIE JEST METAL!!!!

Why??
a to dlatego, ze od 1994 czyli nothing else matters nie nagrali ani jednej całej ostrej płyty tylko (prawie) same ballady!!!!!!!!!!!!!!

A co do KoRna to już nie jest KoRn tylko (pop)KoRn. Nowych utworów prawie sie nie da słuchać poza nielicznymi wyjątkami jak cover ONE cz Another brick in the wall. Ten zespół się stacza, a pałeczke lidera przejmuje SYSTEM OF A DOWN

A wracając do rocka, to mi sie podoba klasyczny polski rock jak Lady pank T love. A z zagranicznych to pantera, ozzy osbournbe Hell raiser, czy grupa FREE (All right), albo Kansas(np Dust in the wind)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 10:40, Alexei Kaumanavardze napisał:

> Metallica to jest już metal
METALLICA TO KIEDYŚ BYŁ TRASH A TERAZ TO NIE JEST METAL!!!!

Why??
a to dlatego, ze od
1994 czyli nothing else matters nie nagrali ani jednej całej ostrej płyty tylko (prawie) same ballady!!!!!!!!!!!!!!

Niestety, ale Metallica zrobiła to co miała zrobić.

Dnia 02.12.2005 o 10:40, Alexei Kaumanavardze napisał:

A co
do KoRna to już nie jest KoRn tylko (pop)KoRn. Nowych utworów prawie sie nie da słuchać poza nielicznymi wyjątkami jak cover
ONE cz Another brick in the wall. Ten zespół się stacza, a pałeczke lidera przejmuje SYSTEM OF A DOWN



Które utwory to POPKoRn ? Bo chyba nie te z Talitmu;p - Fakt TT jest bardziej popowy niż metalowy ale nieźle sięprzy nim uśmiałem i kawałek naprawdęwkręca. Poza tym do nowej płyty jeszcze parę dni. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o Word Up i Twisted Tranzistor. Poza tym ja już kupiłem sobie See you on the other side, ponieważ dzisiaj z rana podzedłem do sklepu pytam się o płyte a koleś mi mówi, że już dostał i jak dopłace dyszke to dostanę ja dzisiaj Więc dopłaciłemi i ją mam 3 dni przed premierą. i oprócz 4-ech kawałków z pierwszej płyty i 3 z bonusa nic mi sie nie podoba, chociarz trzeba przyznać, ze muza mimo wszystko wciąga. Słucham KoRna od 1996 i nigdy nie myślałem, ze zrobią taka popę, ale cóż. A co do TT to trzeba przyznać jedno, ze teledysk jest świetny, szczególnie ten moment z studiem i txt:" Wiesz czego potrzebuje" i scena z browarami i paniami do towarzystwa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować