Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2012 o 08:46, Erzecznik napisał:

[M]


Konto założone w celach reklamowych, treść posta usuwam a na konto nakładam BANA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie do końca orientuję się w temacie i dlatego jakieś fachowe opisy mi niewiele dadzą tak więc chciałbym uzyskać pomoc tutaj. Sytuacja wygląda tak, że w Banku Millenium w którym mam konto osobiste Junior jest coś takiego jak Lokata Millenet. Bardzo zastanawia mnie jedna rzecz. Jak dokładnie wygląda oprocentowanie tej lokaty? Chodzi o to, że minimalna kwota to 500zł jaką należy wpłacić natomiast minimalny okres to 1 dzień i według tabelki w okresie 1-15 dni oprocentowanie wynosi 3%... oczywiście nie jestem tak głupi by wierzyć, że codziennie mogę dostawać 3% natomiast przy lokacie dwuletniej 4,4% dlatego chciałbym się dowiedzieć gdzie konkretnie jest haczyk:) Ewentualnie haczyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w samej tabelce jest napisane: "Oprocentowanie stałe (w stosunku rocznym) dla Lokaty Millenet"

Innymi słowy jest to 3% na rok. Nie wiem jaki jest okres kapitalizacji na tej lokacie (rok, dzień, godzina), więc przyjmę, że dzień, skoro można założyć na 1-15 dni.

Zgodnie ze wzorem na procent składany ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Procent_składany), wpłacając 500zł na 3 dni na tę lokatę, zarobiłbyś w przybliżeniu 12 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś może z "Alior Sync"? Poleca ktośzakładanie tam konta i branie karty? Dobre mają te karty debetowe MasterCarda? Rzeczywiście jest cashback 5%? Jeśli tak, kiedy zwracają pieniądze?

A przy okazji, można w AliorSync założyć konto firmowe? Wie ktoś? Dzięki.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 04:01, Janek_Izdebski napisał:

Korzysta ktoś może z "Alior Sync"? Poleca ktośzakładanie tam konta i branie karty?
Dobre mają te karty debetowe MasterCarda? Rzeczywiście jest cashback 5%? Jeśli tak, kiedy
zwracają pieniądze?


Ja korzystam, nie narzekam w najmniejszym stopniu. Polecam. A ten Cashback 5% jest, zwracają te pieniądze, do 5 dni roboczych, w nowym miesiącu, za poprzedni.

Dnia 03.10.2012 o 04:01, Janek_Izdebski napisał:

A przy okazji, można w AliorSync założyć konto firmowe? Wie ktoś? Dzięki.


Wydaje mi się, że takiej oferty nigdzie nie widziałem, zawsze jednak można się spytać w Wirtualnym Oddziale i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program lojalnościowy prócz tej lokaty w aliorze? Pamiętam że kiedyś na citeam czy gdzieś było że osoba polecająca dostawała 50zł... Jest to nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwierał ktoś rachunek eMAX w mBanku? Jak wygląda procedura w przypadku osób posiadających eKonto, też kurier ma przyjechać z umową, czy wystarczy wypełnić wniosek w serwisie transakcyjnym i konto jest aktywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam konto w alior syncu, jednak dobijają mnie koszty wpłat na konto, czy możecie polecić mi jakieś darmowe konto, na którym mógłbym sobie za darmo wpłacać kasę, a następnie przelewać na swojego synca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 15:30, dreamer94 napisał:

Cześć, mam konto w alior syncu, jednak dobijają mnie koszty wpłat na konto,
czy możecie polecić mi jakieś darmowe konto, na którym mógłbym sobie za darmo wpłacać kasę,
a następnie przelewać na swojego synca ?

Możesz napiać coś więcej? Jakie są koszty tych wpłat? Chodzi o wpłaty we wpłatomatach, czy w placówkach Alior Banku, czy w innych bankach? Wypłaty też tyle kosztują, czy są darmowe? Dziękuję z góry za info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 15:58, Janek_Izdebski napisał:

Wpłatomaty są chyba darmowe, prawda?

Wpłatomat w syncu to 0,5% kwoty min 3zł, a w aliorze to 1% kwoty min 2,3zł.
A paypal ile kosztuje wpłata i gdzie można to wpłacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 15:30, dreamer94 napisał:

Cześć, mam konto w alior syncu, jednak dobijają mnie koszty wpłat na konto, czy możecie
polecić mi jakieś darmowe konto, na którym mógłbym sobie za darmo wpłacać kasę, a następnie
przelewać na swojego synca ?



Eeeee. Kiedy ty płacisz za wpłacanie pieniędzy na konto Alior Sync poprzez wpłatomaty? One są darmowe ( od początka lipca, lub sierpnia.

Wpłacam regularnie i ani razu mi nic nie potrącili: https://www.sync.pl/produkt/Konto+osobiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma konto w eurobanku? Czy wygląda to tak jak oni piszą, że nie pobierają opłat itp.?

Na stronie podają, że wydają kartę MasterCard debit do konta, czy z Visą nie robią problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować