Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Ponawiam, bo znowu zaczęło mnie to ciekawić...
Czy w Deutsche Banku "normalny użytkownik" może wybrać możliwość dostawania SMSów dotyczących transakcji na koncie? Wpłaty, wypłaty i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto walutowe od jakiegoś roku (EUR) w BZWBK. Prowadzenie konta jest darmowe, za kartę płacę bodajże 1 EUR miesięcznie, zakupy kartą oczywiście bez żadnych dodatkowych opłat, wypłata z bankomatu za granicą to 1.5 EUR. Obcą walutę oczywiście kupowałem poprzez kantor. W moim przypadku był to kantoria.pl i żadnych opłat nie płacę. Czy to wysyłam z BZWBK, aby sprzedać EUR czy to z polskiego konta, aby kupić EUR. Oczywiście przelewy zagraniczne kosztują.
http://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/doc/taryfa_dla_ciebie.pdf strona 7. Aha, po roku trzeba za konto płacić 10EUR/rok. Nordea i Multibank przy koncie walutowym są bez karty. Nie wiem czy jest inny bank niż BZWBK, który daje kartę w przypadku chęci otwarcia konta walutowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Mam zamiar założyć konto bankowe, trochę o tym czytałem i wiem na pewno co bym bardzo chciał:

0 zł za prowadzenie konta
karta visa do konta
0 zł za wypłacanie z bankomatów krajowych
0 zł za przelewy krajowe
możliwość założenia lokaty (na jakiś fajny procent)
brak wymaganej regularnej i minimalnej wpłaty/wypłaty
bankowość internetowa

nie wiem czy te wszystkie kryteria są do spełnienia, dlatego zwracam się tutaj z prośba o pomoc. Czy istnieje jakieś konto zbliżone do moich wymogów?
p.s. Jestem osoba pełnoletnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 15:22, JackXPPL napisał:

Cześć, mam problem z mBankiem. Na Kickstarterze wydałem $525 na Dreamfall Chapters, w
niedzielę pobrało mi z konta 1714zł (według najbardziej niekorzystnego przelicznika walut)
i zostało mi jeszcze 50zł.

Dziś wita mnie taki absurd:

Jakim cudem najpierw zabrali mi 1714zł, a dziś dowiaduję się że 1760zł (co nie jest prawdą
bo widziałem że zostało mi zabrane 1714).

Poza tym, ZADEN konwenter walut nie potwierdzi że $525=1760zł.

Jakieś pomysły?


2 razy przeliczyło Ci walutę najpierw złotówki na USD, a potem "USD na EUR do tego spread walutowy i wychodzi, tak samo dzieje się przy używaniu kart Visa w Europie i MAstercard w stanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ;D
Konto zalozone, przez namowe w PKO jak jeszcze nie bylem pelnoletni.
Placilem 3zl miesiecznie. 3 miesiace temu stuknela mi 18 i aktualnie place ponad 8 zł....
Ale inna sprawa mnie ciekawi.
Na jakiego Grzyba wyslali mi kolejna karte i PIN??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Alior Sync
W sierpniu minie rok jak zakładałem. Korzystam sporo, robię dużo przelewów, dość często wypłacam i jak na razie nie zapłaciłem ani grosza (takze za załozenie). W dodatku jeśli spełniasz określone warunki to zwracają ci 5% za transakcje internetowe (płatności za pośrednictwem PayU głównie na allegro). Kiedyś ten 5% był dla wszystkich ale teraz przestało się opłacać i dostają tylko ci co spełniają pewne warunki (np. regularna comiesięczna wpłata na konto, wypłata, stypendium itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem czy nie warto zainteresować się jeszcze mbankiem i ich internetowym kontem. Mimo wszystko ja sync''a też mam i jestem zadowolony - mimo tego śmiesznego cashbacku... Co oni z tym robią, żeby przekrętów nie było, echh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 11:41, Akoss-94 napisał:

A nie wiem czy nie warto zainteresować się jeszcze mbankiem i ich internetowym kontem.
Mimo wszystko ja sync''a też mam i jestem zadowolony - mimo tego śmiesznego cashbacku...
Co oni z tym robią, żeby przekrętów nie było, echh.

Pamiętam że jak kupowałem laptopa na allegro do dostałem prawie 100zł zwrotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to było? Obecnie ten zwrot jest okrojony, że już chyba z 3 albo i 4 miechy nic nie dostałem.
Przynajmniej rosną grosiki za lokatę na głównym koncie (4.5% w skali roku bodaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 12:01, Akoss-94 napisał:

Kiedy to było? Obecnie ten zwrot jest okrojony, że już chyba z 3 albo i 4 miechy nic
nie dostałem.
Przynajmniej rosną grosiki za lokatę na głównym koncie (4.5% w skali roku bodaj).

Dostałem na przełomie grudnia/stycznia.
Mam wpłatę co miesiąc regularną może to dlatego. Ostatnio dostaje jakieś grosze bo mało kupuje na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 12:01, Akoss-94 napisał:

Przynajmniej rosną grosiki za lokatę na głównym koncie (4.5% w skali roku bodaj).

Ale to tylko przez 4 m-ce i tylko wtedy gdy są to nowe środki.
W ogóle Alior ostaatnio obciął wszystkie pieniądze (konto główne jest nieoprocentowane, taryfa nocna zmalała do 1%) i zaczynam rozglądać się za bankiem który zaoferuje lepsze warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:23, darkwind21 napisał:

Jaki na chwilę obecną bank polecacie, który ma rzeczywiście obsługę konta darmową od
razu, a nie po spełnienu jakichś warunków?


Rzeczywiście i od razu? Alior Sync.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah. Trzeba mieć stały dochód na konto, żeby cashback działał. :P


#A-Cis
No to słabizna. Gdyby nie to, że jest wszystko darmowe to bym zmieniał. Tak to pozostanę, przynjamniej karty mają bardzo ładne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 13:23, darkwind21 napisał:

Jaki na chwilę obecną bank polecacie, który ma rzeczywiście obsługę konta darmową od
razu, a nie po spełnienu jakichś warunków?


Alior Sync. Darmowe konto, subkonta i karty. Możesz mieć jeden rachunek w złotych, i np. drugi w dolanach, do jakiś zakupach za granicą. Wszystko za 0 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za wszytkie odpowiedzi. Mam jeszcze 2 pytanka. Założyłem konto w AliorSync, czy automatycznie została przyznana mi karta i muszę po prostu poczekać czy muszę wypełnić wniosek na stronie o przyznanie karty? I ile ogólnie czeka się na kartę z Alioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 18:54, darkwind21 napisał:

OK dzięki za wszytkie odpowiedzi. Mam jeszcze 2 pytanka. Założyłem konto w AliorSync,
czy automatycznie została przyznana mi karta


W trakcie składania wniosku o konto, jest opcja wyboru karty, w sensie, czy ją chcesz, czy nie. Jeśli zaznaczyłeś, że chcesz kartę, to nic więcej nie musisz robić, a jeśli nie to musisz zrobić wniosek o wydanie karty na swoim koncie. Dokładnie to jest krok 5 z 6.

Dnia 08.05.2013 o 18:54, darkwind21 napisał:

wniosek na stronie o przyznanie karty? I ile ogólnie czeka się na kartę z Alioru?


Ja tak średnio od prośby o kartę, czekam 4,5 dni roboczych na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą kartą to sobie mogę np. w sklepie zapłacić, i jakie warunki musi ten sklep spełniać?
Bo nie jestem zorientowany w tych paypalach itp.

I mnie zastanawia, skoro ten Alior Sync taki darmo, to na czym zarabiają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 21:37, zerohunter napisał:

Tą kartą to sobie mogę np. w sklepie zapłacić, i jakie warunki musi ten sklep spełniać?
Bo nie jestem zorientowany w tych paypalach itp.



Chodzi ci o płatności internetowe, tak? Karta z Synca jest w pełni kompatybilna z całą sprzedażą przez internet. Można bez problemu podłączyć kartę do konta w paypalu, lub płacić, np. na allegro, amazon.co.uk itd.

Dnia 11.05.2013 o 21:37, zerohunter napisał:

I mnie zastanawia, skoro ten Alior Sync taki darmo, to na czym zarabiają?


No cóż, zarabiają tym, że powierzamy im nasze pieniądze, dzięki czemu mają pieniądze, by móc dawać kredyty itd. Tak działa każdy bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować