Zaloguj się, aby obserwować  
kamillo6b

Pies - przyjaciel człowieka czy groźne zwierze?

138 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2007 o 17:06, krzysiek253 napisał:

A czemu obydwa były. Obydwa zaginęły???


zaginol gryzli a pieszczocha dalem koleżance ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 17:17, krzysiek253 napisał:

Ale jeszcze jakiegoś psiaka masz???


mam Alfe gończego polskiego i Max kundel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 17:38, mariusz123 napisał:

ja mam bernardyna bardzo fajny duży piesek ale nie mam miłych wspomnień z innymi psami


dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez mam owczarka niemieckiego :) Dla nieznajomych może byc groźny :PP ALe osobiście uważam, że psy sa przyjaciółmi człowieka i nigdy nie atakuja bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia... Jeżeli będziemy psa regularnie tłukli za nic, to on w końcu nam się odwdzięczy ugryzieniem, ale jeśli będziemy ze zwierzakiem żyli w przyjaźni czy w porozumieniu to wszystko będzie w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - Masa osob zapomina, ze pies, czy bedzie to owczarek niemiecki, czy ratler - to jednak drapieznik. Udomowienie sprawilo, ze psy stracily spora czesc naturalnych zachowan, a inne zostaly przytlumione - jednak nie wszystkie - jak na przyklad zachowanie stadne. Wiele osob kupuje sobie psy, nie majac najmniejszego pojecia o nich - miedzy innymi o tym, ze psa trzeba wychowac - inaczej predzej, czy pozniej bedzie probowal zdominowac wlasciciela. Pies dominant moze stac sie zagrozeniem - tyle, ze nie jest to jego wina, a wina wlasciciela, ktory kupil sobie psa bo "szczeniaczek byl sliczny, modna rasa, groznie wygladal, do plnowania" itp. itd.

Agresja wobec obcych to rowniez normalne zachowanie zwiazane z terytorializmem - obcy=intruz na terenie psa(teren psa natomiast to obszar na ktorym znajduje sie pies - chociazby byl tam po raz pierwszy w zyciu) a intruza trzeba sie pozbyc - z tym rowniez mozna sobie poradzic - dopoki pies jest mlody trzeba mu pokazac ze ludzie i inne psy sie spotyka - czyli na ulicy pozwalac glaskac psa, pozwalac psu poznac sie blizej z i9nnymi psami (rzecz jasna, jesli te inne rowniez tego chca)

Psów miałam juz wiele - najmniejszy wazyl jakies 15 kg - byl rowniez pierwszym psem, ktory u mnie byl - totalnie niewychowany dominant. Zaskutkowalo to tym, ze glupia gowniara (ja w wieku 10 lat) probowalam mu cos z pyska zabrac - skutek - 2 tygodnie w szpitalu. To ze mnie zaatakowl byla tylko i wylacznie moja wina.
W tej chwili psow mam 7, najmniejsza to rottweilerka, ktora wazy jakies 50 kg - waga reszty wacha sie w przedziale 65 - 80 kg. I zaden z tych psow nie jest dla nikogo zagrozeniem.

reasumujac - owszem, pies jest najlepszym przyjacielem czlowieka - pod warunkiem, ze sie go dobrze wychowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy z jakiej strony się patrzy. Np. jeżeli ktoś chcę ci coś ukraść, to pies zaalarmuje Cię lub zatrzyma rabusia. Jednak jeżeli to Ty jesteś tym rabusiem...:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam psa rady Boxer. Może wygląda groźnie, ale jest naprawde bardzo przyjazny, zarówno dla dzieci jak i starszych osób ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kundla, urodził się ułomny- bez ogona ;p i śmiem twierdzić, że to najgłupszy pies jakiego widziałem. Ale i tak jest fajny ;p A co do pytania w temacie- pies to tylko zwierzę, kieruje się instynktem. Puki człowiek jest dla niego dobry, jednocześnie umiejąc nad psem zapanować, psiak będzie mu wiernie służył, ale jeśli właściciel będzie się nad nim znęcał, albo da sobie wejść na głowę, pies poczyta to jako zagrożenie, lub czując szansę spróbuje uzyskać dominację, i tyle :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 19:43, Laska-z-Polski napisał:

Mój pies to takie groźne zwierze jak z koziej d**y trąba :) Wszystko zależy od rasy.



nie od rasy, a od wychowania - bo taki jamnik ma np. o wiele wieksze zapedy do dominowania niz chociazby amstaff, czy rottweiler - tyle, ze jamnik moze ci co najwyzej sciegna poprzegryzac, wiekszy pies natomiast - wiadomo - wieksze obrazenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to pytanie to powiem wam że zależy o jakiego psa chodzi. Jeśli chodzi wam o groźnego psa to bym powiedział o lodwajlerze. A jeśli chodzi o nie groźnego psa to bym powiedział np. owczarek niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 psy owczarka niemieckiego i mieszańca powiem wam że owczarek jest agresywny ale to dlatego że jak był mały to jego pierwszy właściciel go tłukł z byle powodu jak przyszedł do mnie do domu to już sie nie dało z tym nic zrobic to bicie odcisneło sie na jego psychice znaczy domowników nie gryzie ale nawet dla nas jest czasami agresywny z byle powodu drugi pies jest łagodny dla wszystkich bo mamy go od małego ale powiem wam że wszystko zależy od właściciela bo nawet z pit bula można zrobic potulnego psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować