Zaloguj się, aby obserwować  
General92

Wasza wymarzona Broń

144 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o moją wymarzona broń, to zajęła by ona pewnie ze dwa hangary ;D Ale gdybym już musiał koniecznie coś wybrać, wybrąłbym zestaw przeciwlotniczy ZSU 23-4 Szylka, czołgi Leopard 2A5 i 2A6, Marder Mk1, M1A2 Abrams, M60 Patton, AMX-30, Ram Mk1, M4A3 Sherman, M113 APC, M998 Hummer, T80, PT-91 Twardy, i kilka innych fajnych maszyn. Z broni to pistolet Harper''s Ferry, S&W Magnum , S&W 66, M4, M60, BFG, Dragunova, AK-47, MP-40, PPSH 41, Beretta Silver Hawk, Remington 870 i 700, GP-30, US Socom, Thompson 1928, MSG90A1, wyrzutnie Milan i RPG-7...... w ogóle, nie ma takiej broni którek bym nie lubił. Wszystkie tak samo lubię i nie ma broni, której bym nie lubił.

20070408223040

20070408223128

20070408224043

20070408224243

20070408224356

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 20:00, reaven1 napisał:

Ja tam choruje na miecze samurajskie:P piękne, masywne i zabójcze:)

Cudowna katana, ptrząc na nią nie dziwie się że sepuku było sprawą honoru tak jak i harakiri:D Odebrać sobie życie takim ostrzem to prawdziwy zaszczyt. Chodź lata ich świetności już przeminęły, to ostał się jeszcze jeden kowal, który kuje je tradycyjną metodą i na własne oczy (no na filmiku:D) widziałem ja ostrze takiej katany rozcina na pół wystrzeloną kule:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 10:35, Enilas napisał:

Cudowna katana, ptrząc na nią nie dziwie się że sepuku było sprawą honoru tak jak i harakiri:D
Odebrać sobie życie takim ostrzem to prawdziwy zaszczyt. Chodź lata ich świetności już przeminęły,
to ostał się jeszcze jeden kowal, który kuje je tradycyjną metodą i na własne oczy (no na filmiku:D)
widziałem ja ostrze takiej katany rozcina na pół wystrzeloną kule:D


Japończycy mieli bardzo rygorystyczne kryteria w sprawdzaniu katany, musiała być ostra i niezawodna, inaczej cały trud jaki włożyli w katanę szedł na marne, bo katana szła na złom:P Jakiś czas temu kupiłem sobie katanę na Allegro:D Jej fota jest ma moim GS-ie :) w starszych wpisach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, już ją oglądałem, też chciałem kopić sobie katanę i pozostałe części zestawu, ale jakoś nie moge uzbierać na to pieniędzy, może to przez to że nie mam pracy:D

Tu na potwierdzenie moich poprzednich słów filmik:D
http://youtube.com/watch?v=f182pQ51BlE
Ten starszy Japończyk to mistrz w wykuwaniu katany, chyba dlatego że jedyny, który wykuwa je według starych tradycji i zamiłowania. Bodajże jego katane nie są dostępne w zwykłej sprzedaży, na taki zaszczyt trzeba sobie zasłużyć, ciekawe co trzeba zrobić i jakim trzeba być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2007 o 10:51, Enilas napisał:

Tu na potwierdzenie moich poprzednich słów filmik:D
http://youtube.com/watch?v=f182pQ51BlE
Ten starszy Japończyk to mistrz w wykuwaniu katany, chyba dlatego że jedyny, który wykuwa je
według starych tradycji i zamiłowania. Bodajże jego katane nie są dostępne w zwykłej sprzedaży,
na taki zaszczyt trzeba sobie zasłużyć, ciekawe co trzeba zrobić i jakim trzeba być??


Widz8iałem ten filmik:) i masz racje, te katany są jedyne w swoim rodzaju i tylko ważni przedstawiciele, bądź zasłużeni ludzie mogą zakupić taki miecz:) Są robione z duszą i pasją, chusta spuszczona na ostrze takiej katany przecina się pod wpływem własnego ciężaru:) coś pięknego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe cudo, prawdziwa klasyka, tradycja coś pięknego. Kurcze teraz mnie wzięło na zakupienie sobie takiego cuda ( w wersji pokojowej/tańszej :D) miejsce już w sumie mam teraz tylko trochę grosza by się przydało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 11:01, Enilas napisał:

Prawdziwe cudo, prawdziwa klasyka, tradycja coś pięknego. Kurcze teraz mnie wzięło na zakupienie
sobie takiego cuda ( w wersji pokojowej/tańszej :D) miejsce już w sumie mam teraz tylko trochę
grosza by się przydało :D


Ja ci powiem ta.... nie kupuj "zwykłego pokojowego dziadostwa" zawiedziesz się tak jak ja kiedyś... naprawdę jeśli już chcesz kupić ładny miecz to kup od 800 złotych... tańsze to tragedia... ja osobiście kupiłem na allegro za 1200 złotych i jestem bardzo zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 11:07, Enilas napisał:

No póki co taki zakup jest ponad moje możliwości, ale może kiedyś...


Ja też nie pracuje, jestem studentem , a my z reguły jesteśmy biedni heheh:P ale zbierałem aż uzbierałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 11:38, mattex napisał:

moją uluioną bronią jest oczywiście AK-47

A mniejszego obrazka na google nie było :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować