Zaloguj się, aby obserwować  
Saref

Medieval Total War- Temat ogólny

321 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2007 o 14:32, Bartek 93 napisał:

Przepraszam szanownego Pana Założyciela ale temat o medku II już istnieje :D. Oto link:


A ja przepraszam pana, ale nie tylko istnieje Medieval II, ale istniała też jedynka :P a ten temat jest o Medieval I total war ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Państwa z "CD Projektu" w zw. z "Medievalem Total War - Złota Edycja"

Czy ja mam coś nie tak ze swoim egzemplarzem gry czy też to zamierzone i gra przez Państwa wydana nie dokonuje umyślnie autozapisów (mimo iż w opcji jest zaznaczone że ma dokonywać autozapis)?

W wersji wydanej swego czasy (angielskiej) przez "Lem" - autozapis dokonywał się bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
kupiłem Medievala z dodatkiem z Ekstraklasyki, lecz gra mówiąc delikatnie się sypie.
Mianowicie:
podczas uruchamiania kampanii wywala mnie na pulpit, jest óglnie problem z załadowaniem mapy kampanii. Same bitwy wczytują się bez problemu (np. te z samouczka). Próbowałem zmieniąc rozdzielczość mapy kampanii na 800x600. Uruchamia się w jednym przypadku na kalkanaście i to tylko na chwilę.Jednakże nawet wtedy np po bitwie potrafi niespodziewanie wywalić na pulpit.
- próbowałem już zmieniać rozdzielczośc pulpitu na tę samą co mapa kampanii
- zmieniałem kolory pulpitu na 16 bit
- zmieniałem w opcjach rozdzielczośc mapy kampanii na wszystkie możliwe
- ściągnąłem z sieci program forceware coolbits( czy jakoś tak) co pozwoliło mi ustawić odświeżanie na "sztywno" dla niektórych rozdzielczości; przy ustawieniu dla rozdzielczości 800x600 odświeżania na poziomie 70 Hz gra raczyła się uruchomić po klikunastu próbach i działała w "miarę stabilnie" przez dłuższy czas (czytaj wysypała się dopiero po ok. 1h gry)

Jednak granie w takiej rozdzielczości nie jest zbyt wygodne, a próby zmiany rozdzielczości podczas gry na wyższą kończą się wywaleniem gry na pulpit.
Kolejna rzecz: po skończonej grze, kiegy klikam na "wyjdz" chcąc wyjśc z gry do windowsa gra się wiesza. Słychać tylko tą muzyczkę na koniec po kliknięciu i gra się wiesza na menu.

Mój sprzęt:
AMD Sempron 2600+
512 Ram
GF 5500 FX z Forceware 93,71
Windows XP SP2

Zmiana sterowników na starsze nic nie pomagała.
Z tego co wiem nie tylko ja mam ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie.

Jednak mam autozapis - dokonuje się co 5 lat - miałem wrażenie że w "lemowskiej" wersji dokonywał się dużo częściej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie i co ja mam zrobić? Mongołowie mnie zaatakowali...i nie chodzi mi tu o marne 2-3 tysiące ktore zwykle sie pojawia ale dokładnie rzecz biorąc 9777 mongołów...Większość na koniach rzecz jasna...lol komp automatycznie przegrywa bitwe a jak chciałem wygrać ręcznie to siedziałem 2 godziny i nie mineła nawet 1/4 czasu...a jak wiadomo nie ma savingu w czasie bitwy.
Jakoś sobie pewnie poradze no trudno, zdarzyło wam sie żeby tak wielka armia was zaatakowała? Chore po prostu, żeby tą bitwe wygrać musiałbym ze 5 h siedzieć.

20070529220921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty nowicjusz w "Medku":)?
Nie wiedziałeś co cię czeka w 1231 r.?:)
Wybacz mój śmiech – ale jesteś ździebko lekkomyślny:)

Saving jest podczas bitwy - przy ustalaniu co robisz - walczysz czy uciekasz?:)

Pierwszy raz jak się z zetknąłem z Mongołami, nie wiedząc co mnie czeka, miałem tylko jedno wyjście - zacząć grę od nowa pamiętając o r. 1231 :))

I chyba to cię czeka:)

PS
Jak będziesz grał Niemcami pamiętaj o... Szwajcarach:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale koleś aż tyle żeby ich było? Zaatakowało cie kiedyś tylu?? Nie sądze szczerze mówiąc. 9777 większość konnica lol...pokonałbym ich spokojnie ale nie chce mi się pare h spędzić na 1 bitwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 22:27, strajker napisał:

Ależ ja ich miałem... więcej!!! - bo zaatakowali także moją Gruzję oddzielną armią:))

Jakby zaatakowali gruzje oddzielnie to było by luźniej a tak to gigantyczna bitwa z wszystkim naraz to horror. Nie wierze żeby zaatakowało cie więcej niż mnie. Musiałbys to udowodnic...;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię ci udowodnić bo nie mam zachowanego screena z tamtych czasów - ale kto wie? - może znowu to zrobią bo zabrałem się do tej gry ponownie:))?

Nara

PS
Nie czytałeś instrukcji i poradnika dołączonych do gry? Tam uprzedzali o Mongołach?:)
Widzisz, warto czytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w tą grę już nie raz tylko zrozum mnie...zwykle wyskakiwało mi najwyżej ze 4 tysiące mongołów a teraz prawie 10000!!

Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nic nie da sie jje uruchomić. Po kliknięciu w ikonkę pojawia się czarny ekran, przez chwile słychać muzyczkę - a potem gra nie odpowiada. Jakiś pomysł co z tym zrobić?

RAM: 512
Radeon 9600 256 mb
Windows XP SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 09:39, filipsieradzki napisał:

Witam,
kupiłem Medievala z dodatkiem z Ekstraklasyki, lecz gra mówiąc delikatnie się sypie.
Mianowicie:
podczas uruchamiania kampanii wywala mnie na pulpit, jest óglnie problem z załadowaniem mapy
kampanii. Same bitwy wczytują się bez problemu (np. te z samouczka). Próbowałem zmieniąc rozdzielczość
mapy kampanii na 800x600. Uruchamia się w jednym przypadku na kalkanaście i to tylko na chwilę.Jednakże
nawet wtedy np po bitwie potrafi niespodziewanie wywalić na pulpit.
- próbowałem już zmieniać rozdzielczośc pulpitu na tę samą co mapa kampanii
- zmieniałem kolory pulpitu na 16 bit
- zmieniałem w opcjach rozdzielczośc mapy kampanii na wszystkie możliwe
- ściągnąłem z sieci program forceware coolbits( czy jakoś tak) co pozwoliło mi ustawić odświeżanie
na "sztywno" dla niektórych rozdzielczości; przy ustawieniu dla rozdzielczości 800x600 odświeżania
na poziomie 70 Hz gra raczyła się uruchomić po klikunastu próbach i działała w "miarę stabilnie"
przez dłuższy czas (czytaj wysypała się dopiero po ok. 1h gry)

Jednak granie w takiej rozdzielczości nie jest zbyt wygodne, a próby zmiany rozdzielczości
podczas gry na wyższą kończą się wywaleniem gry na pulpit.
Kolejna rzecz: po skończonej grze, kiegy klikam na "wyjdz" chcąc wyjśc z gry do windowsa gra
się wiesza. Słychać tylko tą muzyczkę na koniec po kliknięciu i gra się wiesza na menu.

Mój sprzęt:
AMD Sempron 2600+
512 Ram
GF 5500 FX z Forceware 93,71
Windows XP SP2

Zmiana sterowników na starsze nic nie pomagała.
Z tego co wiem nie tylko ja mam ten problem



Tez miałem podobny problem winna była muzyka po wyłaczeniu gra powinna działać, to moze być związane z niezgodnością sterowników karty dzwiekowej z XP. Bo problem sie u mnie pojawił gdy zmieniłem windowsa z Milenium na XP właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 09:39, filipsieradzki napisał:

Witam,
kupiłem Medievala z dodatkiem z Ekstraklasyki, lecz gra mówiąc delikatnie się sypie.
Mianowicie:
podczas uruchamiania kampanii wywala mnie na pulpit, jest óglnie problem z załadowaniem mapy
kampanii. Same bitwy wczytują się bez problemu (np. te z samouczka). [...]


Mam dokładnie ten sam problem, ale wysłałem już to do pomocy technicznej mam nadzieję, że już w niedługim czasie to rozwiążą i będzie można normalnie pograć a nie oglądać jedynie menu gry ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzę,że nie jestem sam,problem raczej nie leży w muzyce bo zainstalowałem grę u kumpla i śmiga bez najmniejszych problemów a u mnie raz jakimś cudem pochodziła przez 20 minut a od tego czasu to mogę sobie tylko menu oglądać,odinstalowywanie i instalowanie jeszcze raz nic nie daje,jak ktoś już dostanie odpowiedź z CDP to napiszcie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 22:37, Konował napisał:

Grałem w tą grę już nie raz tylko zrozum mnie...zwykle wyskakiwało mi najwyżej ze 4 tysiące
mongołów a teraz prawie 10000!!

Może aż tak duża liczba nigdy mnie nie zaatakowała, ale raz broniłem Polski przed atakiem ok 7tys, przwagę komp miał ok 10-1, udało się w miarę szybko wygrać, przeciwnik też miał dużo jazdy, akurat miałem farta bo obrona była na rzece a ja miałem dość dużo oddziałów strzelających sporo ciężkich kusz, kusz i chyba 1 oddział muszkieterów, strzelcy poszli na brzegi rzeki po lewej i prawej stronie i na początku 1, 2 oddziały piechoty chroniły mostu, w miarę potrzeby były wspierane rezerwami, generał wroga szybko podł pod ostrzałem, a później zazwyczaj po chwili walki na moście i po 1 2 salwach reszta uciekała bitwa na przyspieszonym czasie trwała też sporo czasu, ale się udało, więc możesz jak masz odpowiednich wojaków spróbować losować bitwę, aż wyjdzie ci mapa z rzeką. Tylko nie wiem po co się ładować na wschód przed inwazją Mogołów, ja zawsze ekspansję prowadzę w innym kierunku, czekam, aż się powyrzynają z ruskimi i najwyżej później zdobywam tamte ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować