Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Promocje Okazje Wyprzedaże - w MM , EMPIKACH itp.

14387 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2016 o 13:45, Arclight napisał:

Link już nie działa, prowadzi do pustej strony.


Akcja została już zakończona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Steam Warhammer® 40,000™: Dawn of War® II - Retribution - The Last Stand Necron Overlord za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie promo na Borderlandsy na Steamie trwa juz od jakiegos czasu, jednak dopiero wczoraj zauwazylem, ze majac juz w bibliotece pierwsze 2 czesci (w tym 1 goty) tzw. Triple Pack obejmujacy jeszcze Pre-Sequel wyniosl mnie raptem 4,80 Euro. A majac w portfelu Steama jeszcze jakies drobniaki, koniec koncow wyszlo jeszcze mniej. OK, w takim przypadku nie otrzymalem dodatkowych egzemplarzy 1 i 2-ki, ale ''goly'' Pre-Sequel poza triple packiem kosztuje obecnie 16 Euro, wiec deal wydaje mi sie jak najbardziej dobry :)

20160320142244671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj sobie z nudów filtrowałem allegro i inne aukcyjniaki w poszukiwaniu kilku figurek do kolekcji i wypatrzyłem zatrzęsienie podróbek na naszym rynku. Chociażby to:

http://allegro.pl/najlepsza-figurka-venom-na-allegro-27cm-marvel-i6029617514.html

Ta figurka to zwykły "bootleg" nie wart więcej niż 25-35 dolarów chociażby na ebayu [fakt faktem - te podróbki są nieźle zrobione, jak wszystkie podróby figurek square]
Oryginalna figurka kosztuje znacznie więcej, różni się tez diametralnie jakością [nie tyle malowania, bo to jest przeważnie nieźle podrobione, natomiast jakość samego surowca z którego jest wykonana i kwestia montażu to już przeważnie niebo a ziemia]

Tu przykład oryginalnej figurki Venoma

http://www.aliensgroup.pl/10915,marvel-comics-variant-play-arts-kai-venom.html


Tu sytuacja identyczna :
http://allegro.pl/spiderman-marvel-legends-amazing-spider-hasbro-hit-i5967211868.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=76380

Każdy ML od tego sklepu to podróbki. Też nieźle wykonane - swego czasu kupiłem jedną na ebayu do zrobienia customa [tu przynajmniej sprzedający mają uczciwą cenę, bo te figurki nie są więcej warte], wszystkie są z tego samego źródła w chinach.

Co ciekawe jestem na 99.9% pewien, że te same figurki, z tej samej fali u tego sprzedawcy np :

http://allegro.pl/spiderman-6-inch-marvel-infinite-legends-superior-i6032244702.html

To też podróby. tylko tu już widać "łowienie frajerów" [wątpię, że to są oryginały, to dosyć stara fala, za to bardzo popularna bo cała została podrobiona]


Ot taka moja przestroga dla kolekcjonerów lub potencjalnych kolekcjonerów, żeby zawsze sprawdzać towar i porównywać ceny w dużych sklepach [np z bigbadtoystore itp]

Same bootlegi to generalnie nic złego - o ile ktoś nie krzyczy za nie pełnej ceny oryginału.


======================


On topic:

Na GOGu mamy INsomnia Sale:

https://www.gog.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ cięcie

Skąd wiesz, że to podróbki? Rozumiem, że ewentualnie cena, ale czy są jakieś jeszcze oznaki, że to nie oryginalny produkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena jest tu gwarantem podróbki :)
Natomiast w kwestii Marvel Legendsów - poprosiłem właścicieli aukcji swego czasu o real foto zapakowanych figurek, na oko widać, że to są podróby.
Tak jak mówiłem - jedną taka figurkę sam też kupiłem. Głównie z ciekawości i do zrobienia customa - jedna ciekawostka to fakt, że mają one oryginalne opakowania, pudełka są nie do odróżnienia od oryginału.
Z resztą posiadam do porównania na stanie oryginał od Spider Mana, oglądałem karton na wszystkie strony, zero różnic - ot ogółem rynek podróbek w krajach azjatyckich to ciekawa sprawa. Często pracownicy za cichym przyzwoleniem dużych koncernów trzaskają takie figurki z materiałów gorszego sortu lub przetrysków po godzinach, na oryginalnych formach do wtryskarek. Np figurki NECA - podróby klasycznych Żółwi Ninja są robione na oryginalnych formach, rożni się tylko jakość i rodzaj materiału [no i rodzaj malowania].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2016 o 21:56, Zekzt napisał:

Cena jest tu gwarantem podróbki :)


Czyli na allegro nie opłaca się kupować? Nie ma różnicy czy kupię tutaj, czy zamówię z zza granicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oszuści są wszędzie. Aczkolwiek na ebayu masz często zaufanych sprzedawców, łatwo ich poznać - często sprzedają tez starsze figurki [np stare marvel legendsy jeszcze produkowane przez toy biz] luzem.
Najwygodniej kupować taki towar z dużych sklepów np bigbadtoystore. Ceny często nawet lepsze niż na ebayu, koszty przesyłki też.
Kupując figurki na allegro można je weryfikować tylko zadając real foto i to nie robionego jakimś ziemniakiem, tylko fotkę wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości. Jak jesteś oblatany w temacie to na oko poznasz podróbę.
Inna sprawa, ze sporo obecnych Marvel Legendsów nie zostało jeszcze podrobionych. Ta jedna fala wymieniona wyżej owszem, do tego praktycznie w całości [chyba tylko dwie figurki nie były podrabiane w tej fali], natomiast inne - na dziś dzień nie.
Inna sprawa, ze sprzedawcy na allegro starają się zdzierać kasę. Dobre 90% figurek był bym w stanie zamówić na ebayu i nawet płacąc za wysyłkę ze stanów wyjdzie taniej [a jak trafisz dobrego sprzedawce który ma wysoki obrót, umowę z firmą kurierską i dostawy za friko to już całkiem jesteś ustawiony w kwestii kosztów].

Niestety rynek kolekcjonerski w naszym kraju to dalej epoka kamienia łupanego. U nas sklepy z "zabawkami" traktuje się jak miejsca do kupowania drewnianych klocków dla 3latka. Na zachodzie są całe imprezy branżowe poświęcone kolekcjonerom, artystom zajmującym się rzeźbieniem figurek, pasjonatom robiącym customy, dioramy itp itd.
U nas - posucha i kraj trzeciego świata =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2016 o 14:41, Zekzt napisał:

Generalnie oszuści są wszędzie. Aczkolwiek na ebayu masz często zaufanych sprzedawców,
łatwo ich poznać - często sprzedają tez starsze figurki [np stare marvel legendsy jeszcze
produkowane przez toy biz] luzem.
Najwygodniej kupować taki towar z dużych sklepów np bigbadtoystore. Ceny często nawet
lepsze niż na ebayu, koszty przesyłki też.
Inna sprawa, ze sprzedawcy na allegro starają się zdzierać kasę. Dobre 90% figurek był
bym w stanie zamówić na ebayu i nawet płacąc za wysyłkę ze stanów wyjdzie taniej [a jak
trafisz dobrego sprzedawce który ma wysoki obrót, umowę z firmą kurierską i dostawy za
friko to już całkiem jesteś ustawiony w kwestii kosztów].


Wszystko jasne, czyli lepiej się na ebay rozejrzeć.

Dnia 04.04.2016 o 14:41, Zekzt napisał:

Niestety rynek kolekcjonerski w naszym kraju to dalej epoka kamienia łupanego. U nas
sklepy z "zabawkami" traktuje się jak miejsca do kupowania drewnianych klocków dla 3latka.
Na zachodzie są całe imprezy branżowe poświęcone kolekcjonerom, artystom zajmującym się
rzeźbieniem figurek, pasjonatom robiącym customy, dioramy itp itd.
U nas - posucha i kraj trzeciego świata =P


Ja bym powiedział, że to wina cen, które dla nas są wzięte z kosmosu. Sam kiedyś chciałem mieć ładnie pomalowaną figurkę z Warhammera FB, no ale ceny mnie odrzuciły. Nie mówiąc już jakbym chciał sobie małą wioskę ustawić na regale, cena rzuciłaby mnie na kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2016 o 12:07, Outlander-pro napisał:

Dobrze widzę, że w ramach Steam Summer Sale nie ma już daily deali? I że już od razu
wszystkie gry w ich ofercie mają maksymalną przecenę? :o

Zimą też tak było, to nowa strategia wielkich wyprzedaży.

Ponoć bardziej się opłaca. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2016 o 12:09, Kadaj napisał:

> wszystkie gry w ich ofercie mają maksymalną przecenę? :o
Zimą też tak było, to nowa strategia wielkich wyprzedaży.

Ponoć bardziej się opłaca. ;p


Aha, zimowa wyprzedaż mnie ominęła, zepsuł mi się wtedy komputer xD
Czyli krótko mówiąc, można od razu stracić całe pieniądze pierwszego dnia, a nie na raty. No cóż.
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2016 o 12:48, Outlander-pro napisał:

/.../
Aha, zimowa wyprzedaż mnie ominęła, zepsuł mi się wtedy komputer xD
Czyli krótko mówiąc, można od razu stracić całe pieniądze pierwszego dnia, a nie na raty.
/.../


Moim zdaniem nie ma nic ciekawego :P Te naprawdę dobre gry z ostatnich kilku lat (tak!) mają marginalne promocje. To chyba 10 wyprzedaż pełna tych samych gier, naprawdę nikt kto chciał nie kupił jeszcze Terrari czy Wasteland 2 (swoją drogą gra była już dużo taniej dawno temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować