Zaloguj się, aby obserwować  
Nazca

Prędkość internetu

161 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2007 o 20:56, Olamagato napisał:

Najprostszym sposobem jest zgłoszenie problemu na błękitną linię i notoryczne powtarzanie tych
zgłoszeń aż do eliminacji problemu przez dostawcę internetu.

W tym to mam trochę doświadczenia, ile to ja się dodzwaniałem w sprawie 2mb (za które płaciłem, a faktycznie miałem tylko 512)...
>Żeby jednak wyeliminować możliwość

Dnia 13.10.2007 o 20:56, Olamagato napisał:

zapychania łącza przez własne np. wirusy w komputerze należy powtórzyć te próby na czystym
zainstalowanym, zaktualizowanym i zabezpieczonym systemie operacyjnym. Jeżeli w takich warunkach
również problem powtarza się, to mamy pewność, że problem jest po stronie dostawcy.

Niedługo kupie laptopa, więc tam zobaczę (chyba nie ma różnicy laptop/pc?).

Dnia 13.10.2007 o 20:56, Olamagato napisał:

W praktyce jeżeli uporczywe ponawiania reklamacji nie daje żadnego skutku najprostszym sposobem
jest poszukanie konkurencji i wypowiedzenie umowy z zachowaniem terminu wypowiedzenia.

Słyszałem że niektórzy muszą mieć neostradę z powodu telefonu, czy czegoś tam. Jeśli przejdę do np. Chello będą z tego jakieś konsekwencje? (oczywiście po wygaśnięciu umowy z tp)

Dziękuje za informację, widać zna sie Pan na rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:07, marcin1930 napisał:

W tym to mam trochę doświadczenia, ile to ja się dodzwaniałem w sprawie 2mb (za które płaciłem, a faktycznie miałem tylko 512)...

Problem w tym, że umowa jest tak skonstruowana, że otrzymujesz jedynie obietnicę maksymalnej przepustowości, a nie minimalnej. Minimalna zgodnie z regulaminem TPSA (do którego odnosi się każde umowa), to 8 lub 33 kbit/s (przepustowość zabytkowego modemu lub zwykłego modemu V.32bis). Tak więc tego nie da się wygrać.

Dnia 14.10.2007 o 11:07, marcin1930 napisał:

Niedługo kupie laptopa, więc tam zobaczę (chyba nie ma różnicy laptop/pc?).

Tak. To najlepszy sposób. Najpierw jednak włącz zaporę i zaktualizuj system.

Dnia 14.10.2007 o 11:07, marcin1930 napisał:

Słyszałem że niektórzy muszą mieć neostradę z powodu telefonu, czy czegoś tam.

Tak. TPSA dostała za to ostatnio 300 mln zł kary, ale umów nadal nie zmieniła. Natomiast co do telefonu, to dzisiaj można swobodnie przejść do innego operatora z zachowaniem numeru telefonu. W najgorszym wypadku do Tele2 lub Ery, które są w całym kraju i oferują zatrzymanie numeru bez formalności.

Dnia 14.10.2007 o 11:07, marcin1930 napisał:

Jeśli przejdę do np. Chello będą z tego jakieś konsekwencje?

Zwykle takie, że powinno lepiej działać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 11:56, Olamagato napisał:

Tak. TPSA dostała za to ostatnio 300 mln zł kary, ale umów nadal nie zmieniła. Natomiast co
do telefonu, to dzisiaj można swobodnie przejść do innego operatora z zachowaniem numeru telefonu.
W najgorszym wypadku do Tele2 lub Ery, które są w całym kraju i oferują zatrzymanie numeru
bez formalności.

Rozumiem.

Dnia 14.10.2007 o 11:56, Olamagato napisał:

> Jeśli przejdę do np. Chello będą z tego jakieś konsekwencje?
Zwykle takie, że powinno lepiej działać. :)

Aha ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 20:05, dambialko napisał:

Moja prędkośc nie jest zbyt szybka ale też nie najgorsza :P
gdzieś w granicach od 600 kgbt do 700



to kgbt to literówka? ^^

Ostatnio widziałem gdzieś: Silnik o mocy X kgn:D


(dla tych, ktorzy jeszcze nie mieli niutonów;P - kn to kilo niuton powinien być. A, że niektórzy sobie z k - kg robią ...:D)

Zeby nie bylo OT:

IMO najgorsze zdźierstwo to bezprzewodowe Internety, typu iPlus, Blue Connect - tata ma iPlusa, siostra Blue Connecta... Najgorsze syfy jakie mogą byc. Nie wiem jaka predkosc ma tata, siostra jak kupowala to sredniej szybkosci byl. 120zl chyba placi... eh;/


EDIT 1: Słyszałem jednak pochlebne opinie o Internecie bezprzewodowym Orange:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 10:46, gracz 155 napisał:

mam pytanie czy wie ktoś jaki dostawca oferuje prędkość 1MB/s pobieranie i 512kb/s wysyłanie


podziel przez 8 1024 /8 i 512/8 wyjdzie ci faktyczna prędkość w kilobajtach nie kilobitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 20:23, Dark SMG napisał:

> mam pytanie czy wie ktoś jaki dostawca oferuje prędkość 1MB/s pobieranie i 512kb/s wysyłanie
podziel przez 8 1024 /8 i 512/8 wyjdzie ci faktyczna prędkość w kilobajtach nie kilobitach

Raczej odwrotnie. Pomnożyć trzeba, żeby otrzymać wynik w kilobitach lub megabitach.
W tym wypadku byłby to transfer na poziomie 5/10Mbit up/download. Taki transfer był dostępny jeszcze do niedawna tylko dla firm, teraz to się zmienia. U dobrego operatora za 150 zł można dostać 0,5/10Mbit. Jest natomiast problem z uploadem bo na nim dostawcy odbijają sobie spadające ceny dostępu, więc 5 mbit/s na wyjściu wyjdzie dość drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 21:16, Olamagato napisał:

Raczej odwrotnie. Pomnożyć trzeba, żeby otrzymać wynik w kilobitach lub megabitach.
W tym wypadku byłby to transfer na poziomie 5/10Mbit up/download. Taki transfer był dostępny
jeszcze do niedawna tylko dla firm, teraz to się zmienia. U dobrego operatora za 150 zł można
dostać 0,5/10Mbit. Jest natomiast problem z uploadem bo na nim dostawcy odbijają sobie spadające
ceny dostępu, więc 5 mbit/s na wyjściu wyjdzie dość drogo.


hmm odnoszę wrażenie ze koledze chodziło o Megabity i kilobity niż o megabajty i kilobajty... więc napisze tak... 1megabit dzielimy przez 8 i mamy fizyczna predkosc w postaci jednostek wielkosci danych składowanych na dysku.. jesli zas chcemy sie dowiedziec jaka jest predkosc internetu wiedząc jaki mamy tansfer w kilobajtach to mnożymy przez 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 21:16, Olamagato napisał:

/.../


Wiem że to nie za bardzo odpowiedni temat, ale potrzebuję informacji, a co jak co ale Ty się na tym znasz. Otóż w MacBooku Pro nie ma PCMCIA card type II/III, więc BlueConnect odpada, tak samo jak iPlus. Musi być na to jakiś sposób, istnieje jakiś adapter kompatybilny z powyższym spszętem? Jakiś sposób musi być... Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój internetowy usługodawca wraz z rachunkiem dostarczył mi pewną płytkę... lol mam teraz radiówkę szerokopasmową (nie wiem za bardzo co to znaczy, ale jest dobrze)... zrobiłem sobie testy na prędkość łącza, wszędzie (wg wp.pl ma 3.71 Mb/s, na jednej stronce wyszło 4,1 Mb/s) wychodzi mniej wiecej to samo (screen)... miałem 256 kb/s (nigdy nie wiem czy pisać kb/s czy kB/s) teraz z tego co widzę nie wiem jak określić prędkość swojego łącza :P

Teraz to dopiero będzie, dotychczas praktycznie nie pobierałem żadnych demówek, teraz to się drastycznie zmieni...

Tak czy tak jestem w szoku xD

Znalazłem jeszcze taką stronkę http://www.szybkastrona.prv.pl/ są tam linki do kilkunastu testów prędkości łącza...


Pozdrawiam :D

20071111082601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować