Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Very impressive collection :)
Pełen podziw i szacunek dla Twojego wytrwałego kolekcjonowania. Nie mogę się doczekać kiedy Zamieścisz zdjęcia przedstawiające w pełnej krasie ten imponujący zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 09:06, Tesu80 napisał:

Witamy kolejnego gracza-kolekcjonera. Widze, ze spora czesc tytulow mamy wspolna. Jednak
najlepsze w Twojej kolekcji jest to, ze tak samo jak w moim przypadku przedstawia ona
Twoja historie jako gracza, nie jest to tylko przypadkowy zbior growych staroci zlozony
z tytulow, w ktore ich wlasciciel nigdy nie gral.


A Witam :)

Ciesze sie, ze masz podobna wizje jak ja. Z reszta zbieractwo aby tylko "zbierac" nie za bardzo mi odpowiada. Jesli juz cos zbieram to tylko z dwoch powodow:
1) Potrzebuje tego/podoba mi sie
2) Wiaze sie z sentymentem

Dnia 13.05.2013 o 09:06, Tesu80 napisał:

Co do
> 1) Prehistorik II
> 4) UGH! (mision imposible ;))
To zycze Ci powodzenia. Sam od bardzo dawna staram sie gdzies dorwac te tytuly, ale bez
sukcesu. Pamietam jak sie w oba tytuly z jaskiniowcami lata temu u kumpli zagrywalem.
Dzis juz tyle cierpliwosci niezbednej do przechodzenia kolejnych plansz w UGH! bym raczej
nie mial... ;)


Podobnie i ja, heh. Tylko, ze rzadziej u kumpli, czesciej w domu.

Co do Prehistorika II widzialem go pare lat temu, tylko niestety w wersji francuskiej, a ja wszystkie gry kupowalem wylacznie albo w wersji angielskiej (przewaznie) albo polskiej (glownie rpg''i). Predzej czy pozniej i wersja angielska sie pojawi, jestem tego pewny.

Odnosnie UGH! zrobilem male dochodzenie wczoraj i probowalem tez wytezyc pamiec i jestem w tej chwili niemal pewny, ze wersji pudelkowej UGH na PC''ta nie bylo. Prawdopodobnie byla tylko wersja dodawana do czasopism itp. Nigdy nie widzialem ani na zywo, ani u znajomych, ani nigdzie na internecie, ani na aukcjach nie tylko wzmianki o wersji pudelkowej, ale rowniez zadnego zdjecia okladki. Jedyne zdjecia, ktore mozna znalezc odnosza sie do wersji Atari.

Moglo wiec byc tak, ze tylko wersja Atari oraz C64 miala wersje pudelkowa. Male prawdopodobienstwo, ale mozliwe.

Dnia 13.05.2013 o 09:06, Tesu80 napisał:

Jednaz ze wszystkich Twoich gier najbardziej zazdroszcze Ci Dynablaster - nie dosc, ze
gre lata temu przeszedlem swietnie sie przy tym bawiac, to tytul ten byl ulubiona gra
mojej s.p. mamy. Staram sie od dawna zdobyc go w wersji PC w dobrym stanie, ale poki
co bez powodzenia.


Nie ukrywam tez na nia polowalem wiele lat, az w koncu udalo mi sie wypatrzec jeden egzemplarz zupelnie przez przypadek. Moje doswiadczenia z dynablaster rowniez mocno mi zapadly w pamieci. W moim przypadku gralem w nia do poznych godzin nocnych z moim sasiadem z bloku :) Gra jest ponadczasowa, i nigdy sie nie nudzi.

pozdrawiam
Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 00:28, MaciekSlip napisał:

Very impressive collection :)
Pełen podziw i szacunek dla Twojego wytrwałego kolekcjonowania. Nie mogę się doczekać
kiedy Zamieścisz zdjęcia przedstawiające w pełnej krasie ten imponujący zbiór.


Dzieki.

Nie powiem, ze kolekcja swoje kosztowala, ale ironicznie bardziej pod wzgledem czasu a nie pieniedzy. Ciesze sie, ze zostalo mi juz tylko pare tytulow do finishu. Mam w glowie ladny regal wraz ze wszystkimi 93''ma numerami Secret Service, ktore rowniez zebralem oraz grami z jakims ciekawym podswietleniem, ale to bardziej melodia przyszlosci niz obecna.

Jak tylko ladnie to bedzie wygladac w okazalosci, nie omieszkam sie "polansowac" ;)

pozdrawiam
Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 09:10, barth89 napisał:

Czy ty przypadkiem nie udzielasz się na forum CDA? :)


Oj nie ;)

Kiedys przy przeszukiwaniu czegos natknalem sie na temat tam odnosnie kolekcji, wiec jak zamieszczalem tutaj swoj post, pomyslalem, ze i tam go umieszcze.

pozdrawiam
Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że, jak mówisz, nie ma dla ciebie wielkiego znaczenia stan tej kolekcji, tzn. nie masz pedantycznego podejścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 21:27, barth89 napisał:

Szkoda tylko, że, jak mówisz, nie ma dla ciebie wielkiego znaczenia stan tej kolekcji,
tzn. nie masz pedantycznego podejścia :)


??

Nie do konca rozumiem. Mozesz wyjasnic co masz na mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała dostawa. Dzieło Spielberga znowu zaszczepiło we mnie umiłowanie do dinozaurów, dlatego nie mogłem odpuścić i zakupiłem dwie gry na licencji tych filmów :)

W ogóle zdziwiłem się, że Operation Genesis wyszło. Kiedyś, gdy byłem jeszcze młody uwielbiałem i zagrywałem się w tycoonach, a że dinoklimaty zawsze mi się podobały oczekiwałem na wyjście tej gry. Niestety czasopisma growe chyba zapomniały o tym tytule i sam też zapomniałem o tej grze na długi czas.
Interesująca gra ogółem. Pograłem chwilę i stwierdzam, że może być ciekawie. Zwłaszcza samo opiekowanie się dinozaurami i ich doglądanie sprawa frajdę, a tu jeszcze cały park do ogarnięcia :)

Z kolei w The Lost World miałem już okazje grać kiedyś u znajomego. Ładna muzyka, dość ciekawy gameplay, ale trzeba się przyzwyczaić do samej kontroli dinozaurów. Z początku może wydawać się to trudne. Dość ładna grafika jak na erę PSX. Czuć nostalgie przy tym tytule.

Comanndosa z kolei kupiłem od kuzyna za przysłowiowe grosze. Nie ma tragedii, gra się całkiem fajnie. Szkoda tylko, że sama gra szpiegiem nie przypomina bardziej serii Hitman. W Commandosie misje szpiegowskie są po prostu za proste i trochę mało rozbudowane...

soyo - interesująca i ładna kolekcja. Podoba mi się z tej fotki zdecydowanie najbardziej Max Payne i Homeworld. Sam gryzę się w brodę, że kiedyś gdy były one dostępne w sklepie i to za dość małe pieniądze (do 50 zł) ich nie kupiłem. No ale cóż, młody był i głupi też :)
Teraz gram głównie na PS2, PSP sporadycznie na PSXie i tak jak Hitmana, mam zamiar skolekcjonować w ładnych wydaniach serie gier które sobie mocno ceniłem za dzieciaka. Między innymi Max Payne i Max Payne 2 :)
Gratuluję kolekcji!

PS. Mam zamiar jeszcze zbudować małą kolekcje gier z Famicoma, ale takimi starociami mało kto się interesuję i można to zrobić za sensowne pieniądze.

20130519140658

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem wyedytować posta, dlatego piszę następnego.

Ten Ignition! Cudowne znalezisko! Gdzie dorwałeś? Ile taka jazda kosztuje? Też chce!
Aż zazdroszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 14:10, PAPISHON napisał:

soyo - interesująca i ładna kolekcja. Podoba mi się z tej fotki zdecydowanie najbardziej
Max Payne i Homeworld. Sam gryzę się w brodę, że kiedyś gdy były one dostępne w sklepie
i to za dość małe pieniądze (do 50 zł) ich nie kupiłem. No ale cóż, młody był i głupi
też :)


Heh, moge po czesci to samo powiedziec o sobie, wiec nie bij sie w piersi ;)

Dnia 19.05.2013 o 14:10, PAPISHON napisał:

Teraz gram głównie na PS2, PSP sporadycznie na PSXie i tak jak Hitmana, mam zamiar skolekcjonować
w ładnych wydaniach serie gier które sobie mocno ceniłem za dzieciaka. Między innymi
Max Payne i Max Payne 2 :)
Gratuluję kolekcji!


Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 14:16, PAPISHON napisał:

Nie zdążyłem wyedytować posta, dlatego piszę następnego.

Ten Ignition! Cudowne znalezisko! Gdzie dorwałeś? Ile taka jazda kosztuje? Też chce!

Aż zazdroszczę :)


;)

1) Dorwalem w USA
2) Gosc sobie sporo policzyl, glownie dlatego, ze byla to gra zafoliowana, calkowicie new. Jak dobrze pamietam bylo to cos miedzy 50 a 60 $, po naszym kursie zaplacilem cos blisko 200zl za ten egzemplarz; no ale za takie rodzynki sie placi, a ze mam ich troche w kolekcji to sporo gier kosztowalo tyle, lub nawet wiecej

Na gre polowalem od poczatku, wypatrzylem jedna sztuka cudem 2 lata temu. Mialem troche szczescia.

Milo mi spotkac osobe, ktora pamieta ta perelke. Fantastyczna gra btw, ze znajomymi na jednym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że skoro podchodzisz do zbierania gier już jak do ''kolekcjonowania'' to dobrze by było, gdybyś wyszukiwał gier w jak najlepszym (a najlepiej nowych) stanie. Powiedziałeś, że nie ma to dla ciebie aż takiego znaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 09:36, barth89 napisał:

Chodzi o to, że skoro podchodzisz do zbierania gier już jak do ''kolekcjonowania'' to
dobrze by było, gdybyś wyszukiwał gier w jak najlepszym (a najlepiej nowych) stanie.
Powiedziałeś, że nie ma to dla ciebie aż takiego znaczenia :)


Dla kogo to by bylo dobrze? ;)

Kolekcjonowanie o ktorym mowisz jest to kolekcjonowanie ekstremalne, o ile nie niemozliwe nawet juz w chwili obecnej, biorac pod uwage mega rzadkie egzemplarze gier.

Ktos sie w takie kolekcjonowanie moze bawic, jak zbiera gry tylko dla zbierania. Wtedy mu jest wszystko jedno, czy zlapie tytuly A, B, C czy tytuly Z, X, Y. Jak ktos celuje w konkretne tytuly to jest to niemozliwie trudne zadanie.

Nie ma co popadac w paranoje, bo jesli sie ciagle bedzie dazylo do jak najlepszej kolekcji, w najlepszym stanie (ciagle przeszukujac, i wymieniajac swoje egzemplarze na znalezione w lepszym stanie) to mozna tak zbierac do usra*** smierci. Dla mnie to zaden fun :>

Tak jak wspomnialem, stan dla mnie byl drugorzedny, co nie znaczy, ze bralem pierwsze lepsze. Jak juz wspomnialem, jak byly popularne tytuly, to selekcjonowalem i kupowalem jakies w bardzo dobrym stanie co najmniej. Gier w fatalnym stanie nie mam zadnych, poza Medieval Total War, i ten egzemplarz bede dokupywal, ale to wyjatek. Bardzo duza wiekszosc gier to stan 4+, sporo jest w swietnym stanie, a i zdarzylo mi sie kupic moze z 10% tej kolekcji w stanie zafoliowanym, tak jak wspomniany Ignition.

Nie mam na co narzekac, takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 12:22, barth89 napisał:

I wszystko jasne :) Każdy podchodzi do tego inaczej, ważne, żeby mieć z tego radość i
satysfakcję :)


Tak jest :)

...

Dotarl do mnie wlasnie moj najnowszy zakup z listy, Holliday Lemmings w wersji Big Box.

Zostaly juz dla mnie 3 tytuly do kompletu.

pozdrawiam
Łukasz

20130520135233

20130520135237

20130520135241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolekcjonerów: jakiego papieru używa się do druku okładek? Mam kilka gier w reedycjach (mowa o PC i PS3) i chciałbym pójść na ksero poprosić o dodrukowanie okładek, ale w wersji premierowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 22:54, wojcio102 napisał:

Pytanie do kolekcjonerów: jakiego papieru używa się do druku okładek? Mam kilka gier
w reedycjach (mowa o PC i PS3) i chciałbym pójść na ksero poprosić o dodrukowanie okładek,
ale w wersji premierowej.


Papier kredowy, tutaj masz podgląd jak to wygląda w moim wykonaniu:
http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_37/20100918183146.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 22:54, wojcio102 napisał:

Pytanie do kolekcjonerów: jakiego papieru używa się do druku okładek? Mam kilka gier
w reedycjach (mowa o PC i PS3) i chciałbym pójść na ksero poprosić o dodrukowanie okładek,
ale w wersji premierowej.


Dobry pomysł, też chyba sobię tak zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łaaaał. Naprawdę nieźle.
Sam drukowałeś czy może poszedłeś na ksero? Jeśli to drugie, to dużo kosztuje jedna taka okładka wliczając w to papier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się