Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista pomoże dojrzeć PeCetowemu graniu

74 postów w tym temacie

i tak zawsze jest z każdym nowym systemem microsoftu.
wchodzi nowy, tak jak teraz vista i każdy na niego narzeka, a za jakiś czas zdecydowana większośc użytkownikach będzie na nim pracować. Hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba wymyśliłem o co chodzi z tym uproszczeniem gier. biorąc pod uwagę spadający na łeb na szyję poziom obecnych produkcji, pewnie będzie tak że postacią gracza też będzie sterował komputer/konsola zaś człowiek będzie tylko wciskał co popadnie myśląc że gra (biorąc pod uwagę ostatnie badania inteligencji amerykanów na tamtejszym rynku taki numer powinien się udać, u nas będzie trudniej ale też się masa odzwyczajonych od myślenia osób nabierze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 01:12, aope napisał:

Elwro: miałes do czynienia z "nie pirackim" systemem Windows Vista? Bo cos mi się wydaje, że
go na oczy nie widziałeś...

Oczywiscie ze nie widzialem i nigdy nie twierdzilem inaczej. Po prostu np. argument ze stabilnosci jest bez sensu, gdyz XP sa w pelni stabilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RE: sig.

Znane są już przypadki upraszczania gier, ze względu na dostosowanie do amerykańskiego odbiorcy. Przykładem jest choćby nasz rodzimy Painkiller, którego fabuła została znacznie uproszczona pod naciskiem amerykańskiego wydawcy. Uzasadnieniem było właśnie to "dostosowywanie do odbiorcy". W efekcie powstała gra-sieczka w stylu serious sam z fabułą-usprawiedliwieniem dokonującej się masakry. A szkoda, bo Painkiller miał wszystkie zadatki na ogromny hit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Każdy ma wybór... uszanujcie to.

Właśnie dzięki M$ i jego polityce nikt nie ma wyboru. Te 300 zł za Viste to haracz który trzeba zapłacić żeby pograć sobie w gry na PC. To, że Vista będzie za parę lat na większości PC nie oznacza, że jest dobrym systemem. Raczej pokazuje, że monopol M$ napędza się już sam. Utworzyło się zamknięte kółko: Windows jest najpopularniejszy -> opłaca się na niego tworzyć gry -> wszyscy gracze z PC kupują windowsa -> i znów Win jest najpopularniejszy. Wniosek ? M$ trzyma was wszystkich za... ekhm... sami wiecie co. Kupujcie Win dalej, aż M$ zrobi z PC swoją konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jolly Rogger: 300 PLN na pięć lat to nie jest dużo. System służy nie tylko do grania, ale i do pracy. Szkoda, że na systemu OpenSource nie ma realnych alternatyw do chociażby Photoshopa, Quarka, czy Corela. I nie mówcie prosze, że są, bo problemy zaczynają się chociażby przy próbie wygenerownaia czegoś dla drukarni. MS trzyma cały świat z "ekhem" jak to określiłeś i niestety nic w tym temacie się nie zmieni, przynajmniej przez najbliższych 10 lat. Smutna prawda...

ps. Z PC nigdy nie zrobi się konsoli - konsola ma zamkniętą architekturę, PC nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2007 o 16:45, aope napisał:

ps. Z PC nigdy nie zrobi się konsoli - konsola ma zamkniętą architekturę, PC nie.

za to z konsol robią się orkojone pc (pozbawione możliwości rozbudowy), a co gorsza gry na pc są coraz bardziej konsolowe (dużo małpiej zręczności (takowych elementów nie lubię) a mało myślenia (na szczęście są jeszcze strategie turowe oraz starocie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie zmieni się. Dzięki temu, że 90% obecnych na tym forum kupi Vistę. A potem Viennę (jakoś tak). A potem TylkoSteveBallmerWieCo. Photoshopa można odpalić na Wine. Wersja 7.0 działa świetnie. Nowsze to tylko kwestia czasu. Choć CS też działa na części systemów (nawet niektóre 64-bitowe Linuxy dają radę). Corel też działa świetnie. Co do Quarka nie ma danych (AppDB...). Myślę więc, że nie jest tak źle.
W zastosowaniach typu normalny biurowy desktop Linux zastępuje w 100% windows. Jeśli chodzi o serwery windows dostaje tutaj straszne baty. Z grami można sobie jakoś poradzić (Wine). Z zastosowaniami profesjonalnymi tak samo.
Powiem tak: użytkownicy windowsa to część problemu, ponieważ nie chcą zmieniać swoich przyzwyczajeń. W efekcie cierpi cały przemysł.
Nie chodziło mi o architekturę PC. Raczej o to że M$ trzyma pc-graczy w garści. Oni dyktują ceny. W każdej chwili mogą dowalić opłaty za tworzenie gier na ich system. Skąd my to znamy ? Ano z konsol właśnie.
Dlatego kto może niech przerzuca się na Linuxa. Choćby częściowo. Inaczej konsument będzie ciągle stał na straconej pozycji przeciwko gigantowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jolly Rogger: oj oj, widać, że jeszcze nie pracujesz, a na komputerze tylko grasz... Jaki Photoshop pod wine, jaki Corel pod wine, jaki Quark... Eh... Rozumiem, że z programów odpalonych pod wine bez jakichkolwiek obaw wysłalbys np. produkt do drukarni, który miałby kosztować powiedzmy 20 000 PLN? Sorry, bo ja nie. I tu jest główny program Linuksa i innych systemów OS - brak profesjonalnych narzedzi, do pewnych rzeczy. GIMP, Scribus, Inkscape są ok, ale nie nadają się do profesjonalnych zastosowań. A wine? Wine nie dojrzalo jeszcze na tyle, aby z czystym sumieniem polecić je jako stabilne rozwiązanie. Niestety.

Co do jednego się z Tobą w pełni zgadzam - "Dlatego kto może niech przerzuca się na Linuxa. Choćby częściowo. Inaczej konsument będzie ciągle stał na straconej pozycji przeciwko gigantowi." Podpisuje sie pod tym całkowicie. Jesli ktoś może, ma możliwość i nie rozwali mu to ładu pracy - gorąco, bardzo gorąco zachęcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2007 o 18:03, Daimon_Frey napisał:

Nie mówiąc już o niemożliwości uruchomienia gier wykorzystujących konkurencyjny OpenGL.

e tam Q3 odpalała no problem ... ale z opengl tylko to testowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 13:03, scott napisał:

e tam Q3 odpalała no problem ... ale z opengl tylko to testowałem


Q4 ponoć nie. Ale mówie to tylko z testów jakie do tej pory widziałem/czytałem.
Quake''ów nie mam, Visty także (MSDNAA coś mi błędy wyrzuca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze Bill Gates nie mial juz co wymyslec nom i musial cos palnac zeby nie stracic reputacji a co najwazniejsze pozycji leadera na rynku (chociarz z tym sie nie zgadzam) nom ale co do samej Visty a mialem doczynienia juz zarowno jak i z Orginalem a takze ze skorkami z gazet to jest wogle nie potrzebne coraz to ulepszaja wyglady tych windowsow a funkcji prawie nic...prosze DEFCOM 4 wroc :D
POzdrO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej a wiecie o tym że w vistcie nie działa dzwięk przestrzenny? Na kartach creativa na pewno bo kumpel tak miał.
Ale ja nie jestem do końca pewny czy już patha nie ma bo visty jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 17:37, vansatan napisał:

Hej a wiecie o tym że w vistcie nie działa dzwięk przestrzenny? Na kartach creativa na pewno
bo kumpel tak miał.
Ale ja nie jestem do końca pewny czy już patha nie ma bo visty jeszcze nie mam.

już działa, ale wyłącznie na x-fi (chyba wypuścili program który do tego służy, trzeba by poszukać na stronach creavite) a i to tylko dlatego że microsoft zapomniał zablokować opal więc da się direcsound obejść (ten pozwala tylko na eax 2.0, a i to softwaerowo bo degraduje karte dźwiękową do odtwarzania dostarczony próbek. niestety w żaden sposób (przynajmniej na razie bo co będzie to się zobaczy) nie da się obejść blokady opengl (póki co jest tłumaczone na direct3d, a to pożera cenną moc obliczeniową procesora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować