Zaloguj się, aby obserwować  
SzarQ

TVN vs Polsat - Która telewizja jest lepsza?

214 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2007 o 16:52, JackXP napisał:

Co lubię w:

Polsat:

- Prison Break
- Co z tą Polską



Czyli tak zwane "wysepki w morzu kiczu"... Jednak dla mnie to za mało, żeby oddać swe serce Polsatowi :)
A właśnie jak wspomniał jeden z przedmówców, TVN ma platformę ''N''. Jak na razie Polsat nie czyni żadnych kroków w stronę przerwania tego monopolu. Czyżby panowie prezesi się poddali? Kto nie idzie do przodu, ten się cofa... Aha, już wizdę komentarze w stylu "Ale i tak na razie niewielu na taki luksus stać..." A guzik! Niedługo ten "luksus" zmieni się w "standard". TVN zapewnił sobie headstart wypuszczając ''N'' zanim takie plany pojawiły się w głowach prezesury Polsatu. Na przykładzie ''N'' widać wyraźnie, która ze stacji ma wyraźniejsze plany na przyszłość. A nie wspomnę już o kanałach tematycznych (Turbo, Style, 24) Które poziomem równiez daleko wyprzedzają Polsat Zdrowie i Uroda, Polsat Sport itd...
Oczywiście to tylko moje odczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polsat ma przewagę jeśli chodzi o seriale: Bundy(chociaż nie wiem czemu już od dłuższego czasu Bundy lecą przed 15, wcześniej byli po 16, przez co i tak nie moge ich teraz oglądać), Prison Break czasami puszczają jeszcze Jasia Fasole:P Jeżeli ktoś lubi teleturnieje też wygrywa Polsat, chociaż uważam że ich najnowszy twór czyli "Jak oni śpiewają" nie jest zbyt udany, ale to moja opinia... Irytować też mogą telenowele na Polsacie puszczane akurat wieczorem, kiedy chce się obejrzeć jakiś film. Jako główny minus dla Polsatu dam długie reklamy podczas poniedziałkowych megahitów. Potrafią one trwać nawet 20 min, a chwile później jest jeszcze losowanie Lotka, przez co zazwyczaj rezygnuje z filmu, bo i tak zapominam o czym był :)
Jeśli chodzi o TVN przegrywa on w sprawie seriali. Kiedyś leciały tam w miarę dobre np. Nash Bridges... Teraz TVN ograniczył się głównie do telenowel o tej porze. TVN emituje też sporo seriali policyjnych, wszystkie W11, detektywi, sędzia Anna Maria itp., tak naprawdę nie wiele się od siebie różnią i według mnie nie są zbyt wciągające... Z lepszych można wymienić Kryminalnych, którzy są zdecydowanie lepsi od tego co wcześniej wymieniałem. TVN wygrywa też w sprawie filmów. Piątkowe Superkino i sobotnie filmy często są dość nowymi produkcjami, a i reklamy są trochę krótsze niż na Polsacie:P
Moim zdaniem ciężko wyłonić zwycięzce, w jednym tygodniu przeważa Polsat w innym TVN..., chociaż stałbym bardziej po stronie TVN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się nad tym. Postaram więc przytoczyć sobie argumenty za i przeciw każdej stacji. TVN : Bardzo dobre filmy, szczególnie w piątki. Superkino jest ich najmocniejszą stroną. Puszcane są też ciekawe programy tj. ,,Kuba Wojewódzki" oraz ,,Szymon Majewski Show". Co do polsatu poniedziałek w tej stacji jest najlepszym dniem na obejrzenie dobrego kina. W niedzielę z kolei jest znany już na całym świecie ,,Prison Break". Niestety obie stacje denerwują mnie pod jednym względem. ZA DUŻO REKLAM! 30 min filmu, a potem 15 min reklam. To jest bardzo wkurzające, naprawdę. I pod tym względem muszę pochwalić TVP, bo gdy lecą tam filmy nie ma żadnych reklam, ani przerw. Co do wymienianych wcześniej stacji jestem zdecydowanie za TVN. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie zauważyłem pewną różnicę między "TVN" a "Polsat" kiedyś "TVN" dawało fajne filmy a teraz nie. Teraz tylko "Polsat" fajne filmy i często daje ;). Tak że wolę "Polsat". Szkoda tylko że na 1 Telewizorze mi odbiera "Polsat" ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 13:02, pan m. napisał:

Polsat,bo TVN nie mam.Ale widać,że konkuruje.Na przykład TVN-u Taniec z gwiazdami na Polsatowskie
Jak Oni Śpiewają:)


Najgorzej na TVP próbuje nieudolnie kopiować programy TVN lub Polsatu. Wychodzi tragikomicznie.
Ja na Polsat żadko przełączam. Nic mnie tam nie kręci. Kiedyś Kiepscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh a ja się tym nie zgodzę bo TVN puszcza lepsze filmy ale obie stacje puszczają to po kilka razy ( np Kevin w każde święta. Sami Swoi i inne co już człowieka denerwuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 17:48, kindziukxxx napisał:

heh a ja się tym nie zgodzę bo TVN puszcza lepsze filmy ale obie stacje puszczają to po kilka
razy ( np Kevin w każde święta. Sami Swoi i inne co już człowieka denerwuje :))


A puszczanie Szklanej Pułapki (1) na Polsacie w czasie zimy to już przeszło do tradycji... Dziwi mnie tylko, że w tym roku puścili ją po świętach, zawsze była w święta... ale mimo to Polsat mnie nie zawiódł w tym roku i wyemitował całą serię jak zwykle zresztą:)
Swoją drogą ciekawe tłumaczenie tego tytułu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TVP2 za nowej władzy (jedyne co na dobrze się zdarzyło w kraju :PPPP) puszcza niestety w nocy dobre filmy. Uwaga mówię DOBRE FILMY a nie hollywodzkie nowości:). A czasami TVP1 też coś dobrego puści np. wczoraj Mulholland Drive. Dziś na TVP1 znów dobry film TABU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TVN w 100%. Na polsacie nie leci nic godnego uwagi poza niektorymi filmami, ktore czasami puszczaja. Jets to jednak rzadkoscia. Produkcje polsatu niestety sa zeujaco glupie i naprawde nie ma juz co na nim ogladac. Porownajmy te dwie stacje: TVN ma wielki hit Taniec Z Gwiazdami, ktory moze mnie nie zachwyca, ale widac, ze jest zrobiony na wysokim poziomie. Polsat ma Jak Oni Spiewaja, ktore jest zenada. Widac to jzu bylo na reklamach. TVN ma Na Wspolnej, w ktoryym gra kilku prawdziwych, ogolnie szanowanych aktorow i ogolnie ogaldajac ten serial mozemy zauwazyc, ze stoi on nieco wyzzej od wszystkich innych telenowel (nie potarfie wytlumaczyc dlaczego :P). Polsat ma Pierwsza Milosc, ktora jest zenada, a gra aktorow smieszy. TVN ma Nianie, ktora jest wg mnie czesto naprawde bardzo smiesnzym serialem. Polsat NADAL ma Swiat Wg Kiepskich, ktory ejst juz na tak niskim poziomie, ze zastanawiam sie, czy moze upasc jeszcze nizej. Mozna tak dlugo wyliczac. Po prostu TVN jest lepszy pod kazdym wzgledem. Dlaczego Polsat am tak wysoka ogladalnosc? Bo mozna odbierac go nawet ta druciana, smeiszna antena, a TVN''u nie. Polsat ma jeszcze szczescie, ze udaje mu sie czasem wykupic prawo do emisji dobrych filmow (choc najczesciej to i tak sa "arcydziela" typu Dr Dolittle) i seriali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie są dobre... Obie mają dobre seriale i filmy... Ale to Polsat ma ten jeden z najlepszych seriali - "P.B." - za to są mniej więcej na tym samym poziomie... Mimo to sądzę, że TVN jest lepszy - mniej reklam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wole TVN ponieważ na polsacie coraz cześciej powtarzają te same filmy co juz leciały w telewizji i jeszcze na dodatek te reklamy które trwają ,,całą wieczność'''' owszem na TVN też są reklamy ale jest ich troszke mniej i są krótsze i oczywiście puszczają ciekawsze filmy np Troja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A publicystyka? Tu również prym wiedzie TVN (o TVN24 przez litość już nie śmiem wspominać...), Bo jak na razie nie ma dla mnie lepszego serwisu informacyjnego niż "Fakty"... Dobra, Polsat ma "Co z tą Polską?". A Tomasz Lis to gdzie nabrał doświadczenia? W kosmosie? No przecież, że w TVN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubie Polsat bo:
- przede wszystkim "Świat według Bundych"- nic lepszego nie pojawilo sie i mysle ze sie nie pojawi- nawet "przyjaciele" to IMO podroba Bundych
- Piłka nożna
-od tego sezonu Formuła 1
- Hanna Smoktunowicz w Wydarzeniach i Marta Leleniewska w Pogodzie :)
TVN lubie za :
-Superkino
-"Kryminalni"
-tylko oni powtarzaja co jakies 2 lata film "Coś" który jest moim ulubionym filmem ever

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować