Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2008 o 15:16, DJ Danielus napisał:

Na sprzęcie może i tak, ale nie laptopów - tu się kupuje wszystko razem i złożenie czegoś
w 100% zapewniającego wymagania jest niestety niemożliwe...

Mylisz się - jest możliwe, to tylko kwestia ceny ^_^ Cała szuka polega na tym, żeby kupić to, co by się chciało za jak najmniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wskazać mi taki sklep? Byłbym wdzięczny, chociaż zapewne i tak sobie nieźle policzą... Dlatego też szukam czegoś najodpowiedniejszego, myślę też nad importem z USA ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 17:08, DJ Danielus napisał:

Możesz wskazać mi taki sklep? Byłbym wdzięczny, chociaż zapewne i tak sobie nieźle policzą...

Niestety nie. Ja nie miałem na myśli konkretnej firmy, która by customizowała laptopy. Chodziło mi bardziej o to, że jak się ma sporo kasy do wydania, to można znaleźć naprawdę solidne konstrukcje, które spełnią wszystkie (albo zdecydowaną większość) wymagań im stawianych - oczywiście za sporą kwotę. Jest tak dużo różnych komputerów na rynku, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie :] Ja przynajmniej znalazłem, a dodam, że jestem dość wybredny (jednym z głównych kryteriów wyboru był... wygląd komputera :) nie chciałem mieć nudnego kompa takiego jak większość, trzeba się wyróżniać) ^_^

Dnia 11.09.2008 o 17:08, DJ Danielus napisał:

Dlatego też szukam czegoś najodpowiedniejszego, myślę też nad importem z USA ;D

Ostudzę Twój zapał odnośnie importu z USA. Problemem jest nie tylko płacenie importowych opłat, ale fakt, że sklepy amerykańskie NIE wysyłają komputerów poza kontynent amerykański :/ To chyba dlatego, że gdyby coś takiego było możliwe, to nikt by nie kupował w Europie, tylko by sobie wysyłkowo ze Stanów sprowadzali. Sam chciałem kupić laptopa na Amazonie i lipa z tego wyszła. Musiałby Ci ktoś albo przywieźć osobiście komputer (najlepsze wyjście, nie trzeba nic płacić fiskusowi), albo go kupić na miejscu i wysłać pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. Też nie wiem od czego to żależy ale ja mam to samo. Mam HP Pavilon, Intel core duo 2.26, 4 gb ramu, Geforce 9600M GT 512 mb ramu i viste 64. GRiD i CoD 4 śmiga w maksie jak ta lala, a taki Cal of Juarez na maksie tnie niemiłosiernie. Mam nadzieje że taki komp starczy na GTA IV bo przej jego kupno (1400$) odpuściłem sobie xklocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:35, DJ Danielus napisał:

No cóż, czyli wyszło mi wybranie gotowej, taniej konstrukcji w rodzimym kraju.
A więc co powiesz na ten model:
http://www.morele.net/produkt/168395/
Martwi mnie tylko karta grafiki... Mogłaby być lepsza... Reszta jest wg. mnie wystarczająca
(hmm... to i tak nie komputer dla mnie :)).

Wg mnie ten komputer zaprzecza samemu sobie. Bo niby jest duży ekran, co sugerowałoby, że to komputer multimedia;y, czyli głównie rozrywka i zabawa. Ale karta graficzna to jakieś nieporozumienie, jeśli brać pod uwagę wydajność :/
Powiedz jaki masz limit kasy i do czego ma komputer służyć. I od razu zaznaczam wyraźnie - przy 17 calowej matrycy zapomnij o mobilności.

Jeżeli masz ok 3400, to jest fajny HP 1060, ma mocny procek, GF 9600GT i Bluraya - wg mnie idealny komputer multimedialny jak na dzisiejsze standardy. Sam się nad nim zastanawiałem, ale jednak fajniejsze wzornictwo Lenovo IdeaPad przeważyło szalę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc:
- jest to komputer dla ojca (prezent urodzinowy, tylko ciiii!!!) ;)
- uparł się na 17'' więc ma być ;P
- ma mieć 2 głośniki
- służyć ma głównie do zastosowań biurowych i trochę do multimediów (internet, słuchanie muzy, oglądanie filmów, konwertowanie, dobrze by było by w miarę jakoś radził sobie z filmami HD).
- komputer nie będzie raczej użytkowany w warunkach polowych - głównie do domu i na wyjazdy, ew. krótkie wyjścia
- pasowałoby by miał złącze HDMI
- w miarę duży dysk (min. 160GB)

No, chyba tyle... Do gier raczej nie, a nawet jak bym chciał w coś zagrać w razie czego to i tak tylko klasyki mi w głowie (Morrowind, Baldur''s Gate, Cezar 3, ale i tak komp nie dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może i mi (a raczej mojemu tacie) ktoś pomoże? ;]
Specyfikacja potrzebnej maszyny:
- ekran 17"
- dysk w granicach 200 GB
- WiFi mile widziane
- cena ok. 4200 zł
- komputer będzie wykorzystywany podczas prezentacji i wyjazdów, dlatego przydałaby się dobra bateria i bezawaryjność
- ok. 4 GB RAM-u - tak żeby wszelkie programy biurowe, managery drukarek, poczta itp. mogły sobie spokojnie chodzić w tle
- koniecznie nagrywarka DVD (ew. inny "lepszy" napęd" - nie jestem za bardzo poinformowany, więc jakby co wybaczcie moją niewiedzę technologiczną ;])

Specyfikacja dość uboga, bo będzie to komputer w 95% biznesowy. Do gier nie będzie używany, od czasu do czasu może jakiś film lub muzyka. Można powiedzieć, że będzie to komputer czysto pod Office''a i prezentacje multimedialne z rzutnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z problemami "energetycznymi" laptopa się już uporałem (po wyłączeniu wystarczy odłączyć zasilacz, i lapek sam się już nie włącza, mimo w pełni naładowanej baterii). Teraz mam nieco inny problem... trzeszczące głośniki!

Już parę razy zdarzyło się (i dzieje się to np. w chwili obecnej), że przy mocniejszej muzyce (w tym wypadku Amon Amarth na MySpace, jakby ktoś pytał) głośniki sobie wesoło trzeszczą. Ktoś gdzieś pisał, by wyciszyć mikrofon (jest wbudowany), ale mimo jego obecnego wyciszenia, trzaski wciąż dają się słychać. Podobny problem miał ktoś w przypadku Linuxa, polecono mu zmodyfikować dwa pierwsze ustawienia w jakimś altamixerze, i mu to pomogło - może jakaś porada dot. cudownej Visty?

Z góry dzięki za pomoc!

PS Dark Templar & DJ Danielus - kolega kupił toto, i jest zadowolony: http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Compaq_/_Pavilion/HP_Compaq/Zrownowazona_mobi lnosc/HP_Compaq_6820S/HP_Compaq_6820s_KU331ES_/pelny,id,58441,s,1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 14:42, MonkOfWar napisał:

/ciach/


Mało praktyczne rozwiązanie ale ja nie moglem zdzierżyć laptopowych gwizdałek i po prostu podpiąłem sobie głośniczki. W domu w żaden sposób mi to nie przeszkadza, natomiast jak zabieram lapka gdzieś w teren muszę niestety zadowolić się tymi piskami ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 14:49, MonkOfWar napisał:

> ...

W moim lapku (Toshiba A300-15B) głośniki są rewelacyjne i ani myślę o zmianie. Żeby tylko
wyeliminować te trzaski...

PS Link z poprzedniego posta: http://tinyurl.com/6fa9oh.


Tak z ciekawości zapytam, na czym polega ta "rewelacyjność" tych głośniczków? Może jestem ślepy ale w podanym przez Ciebie linku nie widzę danych dotyczących nagłośnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 14:54, 88Bonzo napisał:

Tak z ciekawości zapytam, na czym polega ta "rewelacyjność" tych głośniczków? Może jestem
ślepy ale w podanym przez Ciebie linku nie widzę danych dotyczących nagłośnienia :)


"Link z poprzedniego posta" to link z poprzedniego posta, tyle że skrócony. Chodzi o odnośnik do lapka kolegi. Napisałem przeca, że mam Tosię, a pod linkiem skrywa się HP :P . A Tosia MA rewelacyjne głośniki, przynajmniej jeżeli chodzi o laptopy. Harman/kardon po prostu wymiata - mój komp stacjonarny miał dwa zwykłe głośniki Creative''a (no, pięć lat temu były jednymi z lepszych tego typu ;) ), a po przerzuceniu się na lapka... kolosalna różnica.

Jakieś pomysły z tym trzeszczeniem, anyłan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z laptopem, w zasadzie to mój kolega ma :P Ma laptopa Asus X51, Intel Pentium Dual Core, Radeon X1100, 1 GB RAM. Właśnie sformatował dysk i zainstalował Windowsa XP Professional Edition SP2. No i tu się zaczynają schody. Nie może zainstalować właściwych sterowników do karty graficznej, bo wyskakuje komunikat w j. angielskim, że "nie może być zainstalowany na tym sprzęcie lub na tym systemie". O co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 21:30, Szperacz Robson napisał:

O co może chodzić?

Oto, ze zabawa ze zmiana preinstalowanego systemu szkodzi . ZWLASZCZA z Visty na XP, bo do XP jako systemu starszego coraz mniej producentow robi sterowniki ...


Jesli jednak chce sie z tym bawic (a info o formacie rozwiewa chyba watpliwosci i o odwrocie raczej mowy byc nie moze ;)) to niech zajrzy tutaj:

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t106879.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro komputer ma służyć do celów biznesowych i ma być mobilny, to po co Ci aż 17 cali matryca?!? Nie lepiej byłoby wybrać coś mniejszego i poręczniejszego? Nie bez znaczenia jest też fakt, że ekran zabiera naprawdę dużo prądu, a 2 cale to nie jest mało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 14:47, 88Bonzo napisał:

Mało praktyczne rozwiązanie ale ja nie moglem zdzierżyć laptopowych gwizdałek i po prostu
podpiąłem sobie głośniczki. W domu w żaden sposób mi to nie przeszkadza, natomiast jak
zabieram lapka gdzieś w teren muszę niestety zadowolić się tymi piskami ;D

Nie wszystkie laptopy mają kiepskie głośniczki. Tak jak pisze Monk - Toshiby mają niezłe granie, ale też i nowe Lenovo z serii IdeaPad (Y530) też nieźle sobie radzą, mają system dźwięku 4.1. Subwooferek nie jest może największy, ale ogólnie głośniki grają naprawdę czysto i w miarę głośno (jak na laptopy to oszałamiająco głośno). I wiem, co mówię, bo od niedawna używam takiego ustrojstwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Mało praktyczne rozwiązanie ale ja nie moglem zdzierżyć laptopowych gwizdałek i
> po prostu
> > podpiąłem sobie głośniczki. W domu w żaden sposób mi to nie przeszkadza, natomiast
> jak
> > zabieram lapka gdzieś w teren muszę niestety zadowolić się tymi piskami ;D
> Nie wszystkie laptopy mają kiepskie głośniczki. Tak jak pisze Monk - Toshiby mają niezłe
> granie, ale też i nowe Lenovo z serii IdeaPad (Y530) też nieźle sobie radzą, mają system
> dźwięku 4.1. Subwooferek nie jest może największy, ale ogólnie głośniki grają naprawdę
> czysto i w miarę głośno (jak na laptopy to oszałamiająco głośno). I wiem, co mówię, bo
> od niedawna używam takiego ustrojstwa :D

HP Pavilion wcale nie odstaje od toshiby wiem bo mam a toshibe w ręku też miałem.

Co do komputera biznesowego i przenośnego to oczywiście matryca max 14" mała waga, niskonapięciowy procesor, pojemna bateria, karta graficzna nie jest aż tak ważna chyba że szukamy stacji roboczej do grafiki 3D to i tak wtedy karta graficzna bardziej przydatna będzie quadro lub firegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę - komputer ma być używany do prezentacji z rzutnika podczas których wygodniej jest zerknąć na większy ekran niż ciągle odwracać się tyłem do sali do obrazu z rzutnika. Tata ma teraz 17" i po prostu już się przyzwyczaił, a mniejszego nie zdzierży ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować