Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 21:10, seles napisał:

Powiedz jaka kwotą dysponujesz, to się coś wybierze


W sumie ( jak pisałem parę postów temu) to prawie każdą. 18+święta+ oszczędności+składka rodziny+ ciocia przyjeżdżająca ze stanów + moje błagania = Mój wybór, kupno w stanach za mniejsza cenę i właściwie tyle.
Dlatego szukam czegoś, co sprawi, że jako gracz będę szczęśliwy ^^
Co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

np takie, parametry wydają się dość dobre na pierwszy rzut oka:
http://www.karen.com.pl/index.php/product/58382/Notebooki/Lenovo-(IBM)/Lenovo_ IdeaPad_Y530_(59-015150).html
http://www.karen.pl/index.php/product/62192/Notebooki /Toshiba/Toshiba_Satellite_Pro_A300-1NT.html
to tylko przyklady, może znajda sie lepsze w tej cenie, nie mam czasu zeby szukac, ale ty mozesz

a tu masz tańsze, ale nie wszystkie gry pójdą (częstotliwość procka mała)
http://www.karen.com.pl/index.php/category/172/z_kart%C4%85_graficzn%C4%85_AT I.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ozesz oO.
Dzięki, naprawdę wielkie dzięki o to mi chodziło :)
Masz u mnie plusa a nawet dwa. trzy. cztery...Osiem! :P
teraz tylko który z tych dwóch...Hm... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 00:02, cedricek napisał:

Ozesz oO.
Dzięki, naprawdę wielkie dzięki o to mi chodziło :)
Masz u mnie plusa a nawet dwa. trzy. cztery...Osiem! :P
teraz tylko który z tych dwóch...Hm... :P

Niekoniecznie musi być akurat z tych dwóch, to tylko w jednym sklepie sprawdziłam... Poszukaj w innych z przynajmniej takimi parametrami. A z tych 2 lepszy trochę Lenovo chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 16:01, T.Boczek napisał:

Laptopy dobra rzecz tylko szkoda że teraz najczęściej sprzedawane są z Vistą


To nie problem. Można kupić przecież Windows XP ( jeśli kogoś stać, bo cena jest taka, jaka jest...)
NO, chyba, że Vista jest jakoś zablokowana...Hm, ale chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi, ze sie NIE DA zainstalowac Windowsa XP. problem w tym, ze nawet jak Ci sie to uda to pozniej bedzie lipa jak polowa urzadzen nie bedzie dzialac, bo sie nagle okaze, ze nie ma sterownikow do Windowsa XP ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 18:31, Piotrek K. napisał:

To nie chodzi, ze sie NIE DA zainstalowac Windowsa XP. problem w tym, ze nawet jak Ci
sie to uda to pozniej bedzie lipa jak polowa urzadzen nie bedzie dzialac, bo sie nagle
okaze, ze nie ma sterownikow do Windowsa XP ;)...

Hmm możesz mieć trochę racji ja miałem lapa z Vistą ale, że nic nie działało (to bylo rok temu) kupilismy xpka. No i teraz nie mam klawiszy funkcyjnych FN (choć szczerze mówiąc nie wiem czy to wina systemu). Sterów do czegoś takiego nie znalazłem ale możliwe, że odpowiadają za nie te same co od karty grafiki bo na stronie Nvidii jest taka nowa opcja, że wyszukuje jaki mamy sprzęt. Po jej kliknięciu wyskoczył mniej więcej taki komunikat: Ściągnij sterowniki z www.toshiba.com bo nasz nie są przystosowane do obsługi laptopów w tym klaiwszy funkcyjnych.
Co do Visty- kupiliśmy koledze na urodziny myszkę (też ma lapka) i pomimo, że na pudełku pisze, że da się odpalić na Viście nie mógł zainstalować sterów, na innym laptopie z Vistą było to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 12:51, cedricek napisał:

> Laptopy dobra rzecz tylko szkoda że teraz najczęściej sprzedawane są z Vistą

To nie problem. Można kupić przecież Windows XP ( jeśli kogoś stać, bo cena jest taka,
jaka jest...)
NO, chyba, że Vista jest jakoś zablokowana...Hm, ale chyba nie.

chyba XP już nie produkują ... :(
a poza tym słyszałam, ze są jakieś problemy z instalacją XP na lapkach z preinstalowaną vistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wiedzę informatyczną znam jedynie od podstaw to pozwolę sobie zadać jedno pytanie. Czy do laptopa można podłączyć osobną kartę graficzną? Mój znajomy podłączył tak sobie 3 dodatkowe dyski twarde co jakimś szczególnym problemem nie jest, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy ta sama sztuczka zadziałałaby z kartą graficzną. Mam bardzo dobrego lapka jednakże zintegrowana karta graficzna jest dla mnie jedyną przeszkodą do świata nowych gier komputerowych. Jeżeli jest to możliwe to czy podłączona tak karta graficzna może stać sobie luzem gdzieś z boku? I czy podstawowa karta samoistnie się wyłączy czy trzeba będzie się jeszcze babrać w jakimś biosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:04, Igor FCBayern napisał:

Jako, że wiedzę informatyczną znam jedynie od podstaw to pozwolę sobie zadać jedno pytanie.
Czy do laptopa można podłączyć osobną kartę graficzną? Mój znajomy podłączył tak sobie
3 dodatkowe dyski twarde co jakimś szczególnym problemem nie jest, ale ostatnio zacząłem
się zastanawiać czy ta sama sztuczka zadziałałaby z kartą graficzną. Mam bardzo dobrego
lapka jednakże zintegrowana karta graficzna jest dla mnie jedyną przeszkodą do świata
nowych gier komputerowych. Jeżeli jest to możliwe to czy podłączona tak karta graficzna
może stać sobie luzem gdzieś z boku? I czy podstawowa karta samoistnie się wyłączy czy
trzeba będzie się jeszcze babrać w jakimś biosie?

i nie masię nadd czym zastanawiać, bo można jeśli laptop ma gniazdo MXM, problemem jest gdzie taką kartę kupić, i kupić takiego laptopa. Niestety projekty w stylu XG station spaliły na panewce, prócz prototypów nie pojawiło się nic więcej. Może AMD pokaże coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 23:36, Siemomysł napisał:

Ktoś się może orientuję czy mogę wsadzić 2GB kość RAM do della 6400(E1505) na płytę głowną
M061?

Osobiście nie wiem nie znam della, lecz możesz zobaczyc w necie specyfikacje tego modelu i zobaczyc czy sie da czy nie. Lub ktoś Ci inny odpisze.. chodź wątpie, wiesz ludzie niektórzy tutaj znają sie naprawde dobrze lecz sądze ze nie znają wszystkich modeli, mniejsza o to lukni na www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2 miechy kupuję laptopa. Do wydania będę mieć 2600 PLN i absolutnie tej kwoty przekroczyć nie mogę. Szukam w miarę solidnego laptopa z systemem operacyjnym, na którym będę mógł pisać, przeglądać Internet, oglądać filmy i który udźwignie najnowsze gry chociaż na niskich detalach. Mam następujący wybór:

http://allegro.pl/item474342288_toshiba_a300_1ed_intel_t2390_2gb_160gb_vhp _hd3470.html

http://allegro.pl/item479807830_asus_m50vc_ap065c_t3200_3gb_320gb_gf 9300_raty_fvat.html

http://allegro.pl/item479273733_asus_m51va_ap103_t5800_2x2_0_ %203gb_250gb_ati_3650.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 20:36, lukmistrz napisał:

Za 2 miechy kupuję laptopa. Do wydania będę mieć 2600 PLN i absolutnie tej kwoty przekroczyć
nie mogę. Szukam w miarę solidnego laptopa z systemem operacyjnym, na którym będę mógł
pisać, przeglądać Internet, oglądać filmy i który udźwignie najnowsze gry chociaż na
niskich detalach. Mam następujący wybór:

http://allegro.pl/item474342288_toshiba_a300_1ed_intel_t2390_2gb_160gb_vhp _hd3470.html

http://allegro.pl/item479807830_asus_m50vc_ap065c_t3200_3gb_320gb_gf 9300_raty_fvat.html

http://allegro.pl/item479273733_asus_m51va_ap103_t5800_2x2_0_ %203gb_250gb_ati_3650.html

nie oszukujmy sie, np. Far Cry 2 nie pójdzie na żadnym z tych. Na 1 i 3 pójdą niektóre nowe gry, ale nie wszystkie. Karty mają dobre, ale ograniczenie to ich stosunkowo niska częstotliwość procesora, której w laptopach nie da się podkręcać. Oczywiscie czasem gra rusza mimo sprzętu poniżej wymagań, ale to nie jest regula;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2008 o 20:52, seles napisał:

nie oszukujmy sie, np. Far Cry 2 nie pójdzie na żadnym z tych. Na 1 i 3 pójdą niektóre
nowe gry, ale nie wszystkie. Karty mają dobre, ale ograniczenie to ich stosunkowo niska
częstotliwość procesora, której w laptopach nie da się podkręcać. Oczywiscie czasem gra
rusza mimo sprzętu poniżej wymagań, ale to nie jest regula;)



Czy mimo wszystko nr 3 będzie najlepszym wyborem z tej trójki? Dobrze wiem, że żaden z tych lapków nie jest dobrym sprzętem do grania, ale spróbować uruchomić zawsze można, wierzę w cuda po wyczynach mojego starego komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat potrzebuje taniego i dobrego laptopa więc do wyboru mam Asua Eee 904HD i Acer''a eME 510. Którego byście mi polecili. Zależy mi na niezbyt dużym ciężkim laptopem. Do internetu, muzyki, no i nie wymagającego filmu. Na jakość aż tak nie patrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 21:38, Carl92 napisał:

Mam dylemat potrzebuje taniego i dobrego laptopa więc do wyboru mam Asua Eee 904HD i
Acer''a eME 510. Którego byście mi polecili. Zależy mi na niezbyt dużym ciężkim laptopem.
Do internetu, muzyki, no i nie wymagającego filmu. Na jakość aż tak nie patrze.

poczekaj do po świetach zaczną się masowe wyprzedaże... będziesz mógł sobie kupic jeszcze taniej :)
(ja tak zrobie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie... są może jakies laptopy w rozsądnych cenach.. abym mógł sobie siedziec przy biurku i normalnie patrzec na matryce gdy na nią świeci słońce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 11:14, Chester001 napisał:

takie pytanie... są może jakies laptopy w rozsądnych cenach.. abym mógł sobie siedziec
przy biurku i normalnie patrzec na matryce gdy na nią świeci słońce ?

wiesz, kiedy ja ostatnio oglądałam laptoy (czyli kiedy kupowałam swój;) to miały wszystkie matryce błyszczące, więc nie ma cudów, żeby słońce się nie odbijało. I nadal przynajmniej wiekszosć taka jest... a już napewno z tych tańszych.
Rada? kupic sobie rolety;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować