Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 12:58, Dipl napisał:

Witam, jestem zielony jeżeli chodzi o laptopy i czy w laptopie się da wymienić procesor?


Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko w kwestii tych podstawek chłodzących - za jakimi firmami się rozglądać a jakich unikać?
Te konstrukcje wydają mi się ciekawe (nie patrz na ceny, nawet w Komputroniku są taniej :)), tylko nie wiem, czy ten producent jest godny zaufania:
http://www.morele.net/4world-chlodzaca-podstawka-do-notebooka-3-wentylatory-hub-usb-2-0-4-porty-212955/
http://www.morele.net/4world-chlodzaca-podstawka-do-notebooka-3-wentylatory-04846-202594/
http://www.morele.net/4world-chlodzaca-podstawka-do-notebooka-2-wentylatory-04848-202595/
A tak w ogóle - są jakieś podstawki poziome, ja jakoś do tych "pochylni" nie mam zaufania (zawsze mnie uczyli, że HDD powinien pracować albo płasko albo postawiony na boku :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:54, blacklio2 napisał:

Asus jest OK, Acer niby się polepszył ale to informacja z drugiej ręki

Też słyszałam że niiby się polepszył, bo kiedyś to było źle... ale jak się z tymi laptopami stykam (np. u znajomych itp.), to zawsze są jakieś problemy :/ No niestety, chyba jednak nie jest lepiej. Już chyba będę uprzedzona na dłużej... ale czego oczekiwać jak się kupuje laptopa o połowę taniej niż inne. To tego tandetne, plastikowe wykonanie, które akurat mi się nie podoba.

Dla mnie najbardziej liczą się dwie firmy - HP i Toshiba. Reszta też jest niby spoko, Asus, Sony... ale z Acerami zawsze coś nie tak :/ Chyba, że to tylko ja mam pecha trafiać na takie egzemplarze. Btw Nokia chce wejść na rynek, ale na razie tylko z netbookiem. Telefony mają dobre, zobaczymy jak z komputerami, ale bo Finach raczej się spodziewam pozytywnego wyniku.

Co do podstawek, bardzo przydatna rzecz, też muszę sobie taką sprawić, bo ostatnio mój laptop chodzi praktycznie całe dnie. Ten model Zalmana, który podał blacklio2 wygrał test na jednej stronie ze sprzętem komputerowym. Jako minusy wymieniono małą ilość wejść i wysoką cenę, ale w porównaniu do innych modeli miał najlepsze wyniki. Co ciekawe wyprzedził np. takie marki jak CoolerMaster. Najgorzej w testach wypadł Evercool (mimo, że miał aż 3 port USB i czytnik kart pamięci). No ale przecież nie o bajery tu chodzi...

A podłączam się do pytania czy ktoś miał kontakt z tymi podstawkami 4world? Bo są bardzo przystępne cenowo, firma taka nieznana zupełnie nie jest, tylko pytanie czy warto w to inwestować, czy lepiej trochę dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 17:49, blacklio2 napisał:

To czy się da to jest inna kwestia, druga czy chłodzenie wyrobi przy mocniejszym procku
tym bym się martwił


A czy chłodzenie też można wymienić ? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym zainstalował od nowa system taki co do komputera to bym miał w laptopie te dodatkowe programy co laptop potrzebuje ? Wiesz, żeby dotykać tego panela palcem itd.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymieniać procka, płyta główna musi umożliwiać wymianą takiego procka co nie zawsze jest możliwe, bios płyty głównej musi wspierać tego procka, no i musisz być pewny że aktualne chłodzenie sobie poradzi z odprowadzeniem ciepła z "nowego" procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi tu ktoś doradzić, który z tych dwóch notebook''ów wybrać?

#1 Asus K50AB-SX023A
Procesor: AMD Athlon X2 QL-64 (2.1 GHz)
Pamięć: 4GB RAM
Grafika: ATI Mobility Radeon HD4570 (512MB)
Dysk twardy: 250 GB
Cena: 2299 zł

#2 Asus K50IN-SX087C
Procesor: Intel C2D T5900 (2.2 GHz)
Pamięć: 4GB RAM (2x2 GB) DDR2 800MHz
Grafika: GeForce G102M (512MB)
Dysk twardy: 500GB SATA 5400RPM
Cena: 2199 zł

Oba mają matryce 15,6", 4 x USB, kamerę internetową, WiFi i taki mniej ważne rzeczy.
Z góry dzięki za odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować